Şimdi Ara

Türk Telekom hız testi değerleri normal mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
23.183
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bugün itibariyle tarife değişikliği yaptım 16 mbps 100 GB kota olarak.Daha önceden 8 mbps 50 GB kota kullanıyordum.Şu an hız testi yaptım download hızı 9.75, upload hızı 0.70 olarak gözüküyor.Değerler normal mi? 8 mbps'de bu değerler kaçtı hatırlamıyorum.

• Normal. Bu arada bölgenizde VDSL var mı biliyor musnuz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ö1f1 -- 9 Ağustos 2017; 16:51:46 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ö1f1

Normal. Bu arada bölgenizde VDSL var mı biliyor musnuz ?

Varmış ama 2 hafta internet kesintisi olabilir ve modeminizin de desteklemesi gerekiyor vs dedi, adsl olarak aynı şekilde devam ettirdim
  • Matrixx7 kullanıcısına yanıt
    Yüksek hız kampanyasına girin, modem de veriyorlar. Bir hafta bekletebilir port değişeceğinden ama inanın ki çok dark edecek ADSL ile sürünmeye gerek yok.

• Modem Airties air 5442.Vdsl desteği yok.

Değiştirmemin sebebi aslında, yaklaşık 1 saat önce internet faturası geldi.Normalde her ay düzenli 51 tl ödüyordum indirimli.Tarifem 8 mbps hız, 50 GB kota, akk sonrası 3 mbps.Son fatura 72 tl gelmiş.Aradım sordum ve taahhüt bitmiş ondan dolayı 72 tl gelmiş.Yeni tarife 16 mbps hız, 100 GB kota, akk sonrası 5 mbps.Normalde tarifenin fiyatı 99 tl civarıymış şu an tam hatırlamıyorum.1 yıl taahhütte 70-75 lere düşüyordu, 2 yıl taahhütte 59,90 tl olduğu için 2 yıl taahhütlü yaptırdım.
  • quote:

Yüksek hız kampanyasına girin, modem de veriyorlar. Bir hafta bekletebilir port değişeceğinden ama inanın ki çok dark edecek ADSL ile sürünmeye gerek yok.

Bi araştırırım hocam, şu an ki kampanya olarak hesaplı kampanya erken rezevasyon olarak geçiyor
    Aynı fıyatlara 24Mbps 35GB AKN alabilirsiniz çok daha da iyi bir kullanım deneyimi elde edersiniz.

• quote:

Aynı fıyatlara 24Mbps 35GB AKN alabilirsiniz çok daha da iyi bir kullanım deneyimi elde edersiniz.

24 mbps hız desteği varmı bilmiyorum, en fazla ne kadar hız alabirilim dediğimde hiper internetten bahsetmişti.Şu anki paketin adı Ultranet limitsiz plus 100 GB.2 yıllık taahhütte fiyatta bayağı bir indirim oldu 99'dan 60'a düştü.Normalde 8 mbps'e 51 ödüyordum indirimli fiyattı hatta
    Hipernet VDSL paketrlerinin adı zaten VDSL alaibliyorsanız 24Mbps alınabiliyordur en az.

• quote:

Hipernet VDSL paketrlerinin adı zaten VDSL alaibliyorsanız 24Mbps alınabiliyordur en az.

Bu vdsl ve ücretsiz vdsl modem kampanyasına baktım yüksek hız plus kampanyasında tarifelerde benim şu an ki ultranet limitsiz 100 GB var.İleride vdsl'e geçebiliyor muyum acaba tarifeyi değiştirmeden?
    Tarife illaki değişecek. Zaten 24Mbps alınca 35GB AKN olsa dahi AKN sonrası 8Mbps zaten şuan 9Mbps alıyorsunuz VDSL her türlü daha cazip.

• quote:

Tarife illaki değişecek. Zaten 24Mbps alınca 35GB AKN olsa dahi AKN sonrası 8Mbps zaten şuan 9Mbps alıyorsunuz VDSL her türlü daha cazip.

Anladım hocam da kalsın şimdilik.Ama tarife değiştirmeden geçilebiliyorsa vdsl'e , olabilir ileride
    Yanlış anlamazsanız soram istiyorum neden böyle düşünüyorsunuz.

• quote:

Yanlış anlamazsanız soram istiyorum neden böyle düşünüyorsunuz.

Hocam bu tarifeye daha yeni geçtim.Tekrardan tarife değiştir vs farkını alacaklar, 2 hafta internet kesilecek, yeni modem getirip kuracaklar felan o yüzden kalsın şimdilik
    tahaüt bozmadan geçebiliyorsunuz diye biliyorum. Bir sorum mh ye4 edeirm.

O VDSL bende olacak varya en az 100MBps alırım
  • Adam ol Hariri beynini uçururuz bura Türkiye, ver şu çocuğa 100 mbit!
  • Bu nasıl mesaj hocam konuyu unutmuştum, şu an adsl devam vdsl e şu an hem gerek yok hem de zahmetli iş

• tweenietomatoes kullanıcısına yanıt
    Vodafone 400TL 1000MBps veriyor

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.