Şimdi Ara

Turk Telekom HiperNET İle İlgili ACİL...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
916
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Şu an Superonline Fiber kullanıyorum ve kontrat bitmesine 2 ay kala adamlar bana küfür eder gibi 24Mbps öneriyorlar daha hızlı AKN'li sınırsız tarife yok maalesef... 25Mbps tam sınırsız olanı da 89 TL'ye kullanmak istemiyorum... Değiştirmeye kesin karar verdim...

Netspeed vs gibi olanlara da kontrat olmadığı için sıcak bakmıyorum... Zira ben anlaşmamı yapıp fiyat olarak 2 yıl kafam rahat olsun istiyorum... Ayrıca Netspeed gibilerin ne olacağı belli değil, uğraşamam onlarla...

Vodafone'a zaten güvenmiyorum ve Superonline altyapısı olması sebebiyle şu anda yaşadığım -sözde- 7-8 günde kotamın bitmesi (125GB) olayını yaşayacağımı düşündüğüm için daha bir kıl kapıyorum...

Kısacası Turk Telekom 100Mbps ve 200GB AKN'li paketi 98,90 TL ye almaya karar verdim...

Ancak önemli olan nokta, siz bilenlerden beklediğim tavsiye kısmı şu ki; Telekom bölgenizde Vdsl var ve max. 69 Mbps destekliyor diyor... Size 50 Mbps verelim diyorlar ama ben AKN sonrası 24 Mbps olsun diye hızımın 100 Mbps olmasını istiyorum...

Şimdi saha dolabı bana 167 metre uzaklıktaymış... Ben 100 Mbps olarak başvursam ve adamlar bağlamaya gelince artık 60-70 Mbps neyse ayarlasalar olur mu? Sorun yaşar mıyım?

Ya da 100 Mbps olayına hiç girme al 50 Mbps mi diyorsunuz...?

Şimdi zamlı fiyatlardan önce başvurmak için son gün olması dolayısıyla doğru başvuru yapmam lazım, acil tavsiyelerinizi bekliyorum... Teşekkürler...

• Direk 50 mbit olarak bağlat duruma göre ayar çekeriz hocam yükseltebilirsin hattın durumuna bakar net birşey söyleriz.
  • Hocam altyapiniz 69 mbps destekliyor demişsiniz 100 mbps lik fakete geçseniz bile 50 üzeri problem olur.

Ama ben sizin yerinizde olsam taahhütsüz kotasız türknet yada netspeed i tercih ederimki ben 2 yıl once ttnetden türknet e geçtim sizede tavsiye ediyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Üzgünüm hattınızın desteklediği kapasitenin üzerinde paket satışına sistem izin vermiyor. Yani siz 100 Mbps verin akn sonrası hız 24 Mbps olsun diyemiyorsunuz 69 Mbps paket seçeneği olmadığı için 100 Mbps altı 50 Mbps paket olduğu için ancak 50 Mbps tarife kullanabilirsiniz. Daha sonra bağlı bulunduğunuz telekom müdürlüğüne gidip başvuru yapıyosunuz 100 Mbps altyapı için o hızı destekleyen port varsa sizi oraya aktarırlar sonra siz 4441444 arayarak 100 Mbps ye geçebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erocan27

Hocam altyapiniz 69 mbps destekliyor demişsiniz 100 mbps lik fakete geçseniz bile 50 üzeri problem olur.

Ama ben sizin yerinizde olsam taahhütsüz kotasız türknet yada netspeed i tercih ederimki ben 2 yıl once ttnetden türknet e geçtim sizede tavsiye ediyorum.
    Eğerki Türk Telekom altyapısı üzerinden internet alacaksa araya aracı sokmaya gerek yok. Daha sonra teknik arıza ile karşılaşırsa başı ağrıyabilir Türk Telekoma yönlendirir TürkNet Türk Telekomda siz bizim müşterimiz değil sadece kiracımızsınız der ve geri yollarlar. Ama Türk Telekom evde internet kullanırsa her arızada Türk Telekom ekipleri ücretsiz şekilde gelir. Bina içi sorun varsada Elit Hizmet ekibi gelir 14 TL servis bedeli artı malzeme tutarı olarak Türk Telekom tarafından sorunu hallolur. Üstelik ilk kurulumda ücretsiz modemi eve kadar getirip çalışır vaziyette bırakır giderler. Ama eğer TPlink modem veriyorlarsa hala o modemi asla önermem ben şuan huawei modem aldım sorunsuz internet kullanıyorum. TPlink modem hızı kesiyor.

• 72 liraya 50 mbps 50 gb akn tavsiye ederim akn bitince 16'ya düşer ama 2019'da sabit 50 kullanırsınız üstelik gece 2 8 arası akn dolsa da 50 mbit. akn sonrasi ekstra 8 mbit için 26 tl fazla vermenize gerek yok

• Cevaplar için teşekkürler... Az önce aradım tavsiyeleriniz üzere ve Turk Telekom'dan da bilgiyi doğrulatarak; 50 Mbps 200GB AKN ile başlayıp sonradan üst pakete geçip deneyip olmadı kontratı bozmadan geri dönmeyi uygun gördüm ve ön başvuruyu yaptım...

İlk ay bedava 23*88,90 TL'ye 50 Mbps 200GB AKN (üstelik cayma bedelinin 150 TL'sini de karşılayacaklar) şeklinde anlaştım... Ayrıca Vitamin Eğitim vs gibi ek avantajları da var ki kızlarım kullanır hiç yoktan... :)

5 yıldan sonra güle güle Superonline... Turkcell Platinium hattımı da Efsane 20GB yaptırdım... Telekom bölgemde zaten iyi çekiyor tanıdıklar memnundu genel olarak... Toplamda 134 TL'ye 20GB cepten internet ve güzel bir ev interneti oldu... Bence fena da olmadı...

• Hocam siz önce 50mbite geçin de sonra yükselir. Ama 100e geçip performans alamazsanız düşürmezler yüksek fiyat ödettirirler.

• 50 Mbit/s - 100 Mbit/s arası artık 24 Mbit/s e düşüyor.

desteklenen miktarın -10 olarak hesaplayın. daha fazlasında kopma yaşanır.
  • Boyle yaptiran var ama nasıl yapdiklarini tam bilmiyorum. Mh kaldirmadigi icin geciremez. Mudurluk yapar belki.

• Arkadaşlar yeni konu açmayayım diye buraya yazıyorum... TTnet bağlattım ve aşağıdaki görünen değerlerim sizce nasıl... Ben bu VDSL meselesinden pek anlamıyorum... :)

• Valla biz turk telekomdan kurtulmaya calışıyoruz siz turkcell fiberden turk telekoma gevıyorsunuz neyse defıklerı gibi hat 100 kaldırmaz fakat netspeef fılan baglatsaydın cok daha ıyı olurdu.

• Valla Superonline kullandığımda 100 Mbps 125 GB AKN'li paketimin AKN kısmı -sözde- 7-8 günde bitiyordu... Superonle'ın süper otomatik paket sayacı nasıl çalışıyorsa artık...

Turk Telekom'a geçeli 2,5 gün oldu şu ana kadar 18 GB küsür kullanmışım ki doğru olanı da bu... Ayrıca Turk Telekom'a geçtiğimden beri internette gezinirken sayfa açılışlarının daha hızlı olduğunu düşünüyorum... Muhtemelen sitedeki herkes Superonline kullandığı için Telekom'un tüm sistemi bana kalmıştır...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi java -- 4 Temmuz 2018; 22:54:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: java

Arkadaşlar yeni konu açmayayım diye buraya yazıyorum... TTnet bağlattım ve aşağıdaki görünen değerlerim sizce nasıl... Ben bu VDSL meselesinden pek anlamıyorum... :)

Max rate 96640 kbps yazıyor hocam. Yaklaşık 96 mbit yapıyor. Bunun bir kaç mbit aşağısını sağlıklı bir şekilde alabilirsiniz en fazla. 100 mbit paket bağlatıp 75 mbit'e sabitletip sorunsuz kullanabilirsiniz gibi duruyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Bilgi için teşekkürler...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.