Şimdi Ara

TURK TELEKOM HİPER NET MODEM?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
1.586
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

16 mb kullanıcısıyım.nakil yaptırdıktan sonra sürekli kopma sorunu yaşadım ve gelen ekipler cat6 kablo çekmemi telefon kablosunun sinyali almadığını söyledi.Bende cat6 kablo çektim ve hiper nete geçiş talebi verdim.Şuan hızım 8 mbit i geçmiyor.hipernet için verilen modem elime ulaştı.modem ayarlarında maksimum hız vb diye bazı şeyler farkettim.bunlar benim hipere geçtikten sonra alabileceğim hız mıdır? yani mesela 18.3 dbm yazıyordu.bu konuda bilgisi olan var mı?

bir diğer sorumda neti wireless adaptörle alıyorum.modemden kablo çeksem hız kaç mb farkeder?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Master Willem -- 1 Ekim 2016; 15:25:41 >

• @stalaggh
    modem hat değerlerini bi görmemiz lazım,

hız konusunda en sağlıklı bağlantı şekli kabloludur.kablo çekme durumun varsa modem-bilgisayar arası kablo çekmeni tasiye ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Xtracer

@stalaggh

hız konusunda en sağlıklı bağlantı şekli kabloludur.kablo çekme durumun varsa modem-bilgisayar arası kablo çekmeni tasiye ederim

Taşındığım için wireless adaptörle alıyordum ama artık kablo çektim fazlasıylada arttı.ordan kesip yaparım artık.

eyv hocam, modem hat değerlerini akşam eve geçtiğimde yazarım.yardımcı olursanız sevinirim.
  • quote:

@stalaggh

merhaba hocam, istediğiniz modem bilgileri bunlar mı? TURK TELEKOM HİPER NET MODEM?
  • @stalaggh

modem değerlerin fena gözükmüyor.
    zaten alabileceğin maximum hızda 19 mbit küsür diye belirtmiş modem.
    panodan eve kadar cat6 kabloda çekmişsin.senlik bir durum gözükmüyor..

anladığım kadarıla hızını 8 mbite sabitlemişler.merkezi ara ve 19 mbit temiz alabiliyorum diye belirt..sanırım 24 mbitlik vdsl2 tarifesindesin.sana 24 gönderirlerse sen 18-19 alabilirsin

bu arada hattının vdsl2 ye geçtiğine eminmisin?
    modem arayüzünü dikkatli kontrol edermisin bağlantı türü olarak adsl+,adsl2 ya da vdsl2 yazması gerek,hangisi yazıyor
  • quote:

@stalaggh

modem değerlerin fena gözükmüyor.
    zaten alabileceğin maximum hızda 19 mbit küsür diye belirtmiş modem.
    panodan eve kadar cat6 kabloda çekmişsin.senlik bir durum gözükmüyor..

anladığım kadarıla hızını 8 mbite sabitlemişler.merkezi ara ve 19 mbit temiz alabiliyorum diye belirt..sanırım 24 mbitlik vdsl2 tarifesindesin.sana 24 gönderirlerse sen 18-19 alabilirsin

bu arada hattının vdsl2 ye geçtiğine eminmisin?
    modem arayüzünü dikkatli kontrol edermisin bağlantı türü olarak adsl+,adsl2 ya da vdsl2 yazması gerek,hangisi yazıyor

merhaba,

tarifeye henüz geçmedim.yani halen aktif edilmemiş olarak gözükmekte. modeme gelen hız wireless adaptör kullandığım için düşecektir öyle değilmi? ben ethernet kablosu ile bağlantı kursam daha iyi olacak :)

bu arada modem arayüzünde "adsl2plus" olarak gözükmektedir.
  • @stalaggh
    yok wireless adaptörün senin hattınla bir alakası yok..sen modem-bilgisayar arası wireless adaptör yerine cat kablo ile bağlantı yaparsan daha sağlıklı olur dedim..

hattının alt yapısı iyi gözüküyor..şu anda ki değerlere göre 18 mbit rahat alırsın kii,vdsl2 ye geçince değerlerin daha da artacaktır..
  • quote:

@stalaggh
    yok wireless adaptörün senin hattınla bir alakası yok..sen modem-bilgisayar arası wireless adaptör yerine cat kablo ile bağlantı yaparsan daha sağlıklı olur dedim..

hattının alt yapısı iyi gözüküyor..şu anda ki değerlere göre 18 mbit rahat alırsın kii,vdsl2 ye geçince değerlerin daha da artacaktır..

anladım.bilgi verdiğiniz için teşekkürler
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.