Şimdi Ara

Türk Telekom GPON (FTTH) altyapı süreci hakkında... (Sonunda fibere kavuşuyoruz!) (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
113
Cevap
1
Favori
10.831
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Aktifleştirilmesi neden bu kadar uzun sürüyor anlayamıyorum... TürkNet GigaFiber gelmiş olsaydı adamlar o işlerin hepsini 1 hafta hatta daha kısa sürede tamamlayabiliyorlar. Biz ise 6 ay oldu ve hala bekliyoruz fiber dönüşüm sürecinin tamamlanması için...

• Erdem the mixer kullanıcısına yanıt
    Ben mesajı yazdıktan 1 saat sonra kontrol ettiğimde aktifleşmişti. Kontrol ediyor musunuz her gün?

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • srvngrc S kullanıcısına yanıt

Bugün de kontrol ettim, hala sorgulamada ADSL görünüyor.

Tüm işlemler yapıldıktan sonra aktifleştirmeleri hemen olmuştu bende, ftth dolabı koyan çalışan işini bitirdikten sonra artık başvuru yapabilirsiniz diye haber vermişti. Sorgulama sisteminde ise altyapı direk fiber olarak görünmüştü. İşlemler tamamlandıysa, fotoğraflarını çekip ilgili telekom müdürlüğünün planlama bölümüne bilgi vermeniz işinizi kolaylaştırabilir belki. Belki fiber döşenmesine rağmen cihaz, olt falan bekliyorlardır. Kutunun içinde fiber bölücü ve kaset kurulumunu yaptılarmı hocam? Sadece boşta kalın fiber kablosumu bulunuyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Seto-Kaiba -- 20 Haziran 2022; 21:38:2 >
  • Seto-Kaiba kullanıcısına yanıt

Emin olun, kutunun içini görme fırsatım olmadı. Anahtarla kilitli çünkü.

Bu arada bugün, altyapı sorgulamada artık 100 Mbps Fiber görünüyor. Tanımlanmış sisteme.

Hayırlı olsun hocam.

Sağolun. Bu arada konuyu güncelledim. Tekrar kontrol edebilirsiniz.

Merhaba. Konuyu güncelledim tekrar. Yeni detaylar ekledim. Aşağı kısımlardadır. :)

• tek katlı evler var mı bölgenizde varsa oralara da çektiler mi?

• Bulunduğum sokaktaki birçok eve de fiber çekmişler ancak sadece 2-3 apartmanda sorgulamada hala ADSL görünmektedir. Sebebini bilemiyorum. Ya o evlere sıra gelmedi, yada orada oturanlar yaşlı ve fiber döşemesi için gelmelerini istemediler belki ?

Sadece sistemde 2 kapısı olan Tola apartmanında hala sorgulamada ADSL görünüyor. Ceylin apartmanında da ADSL görünüyor. Benim apartmanda Fiber görünüyor.

Bu sokakta 20 apartman falan var sanırım. 20 Apartmanlardan 3'ünde fiber görünmüyor. Diğerlerinin hepsi fibere dönüşmüş görünüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Erdem the mixer -- 24 Haziran 2022; 19:49:21 >

peki teşekkürler

• Türk Telekom GPON (FTTH) altyapı süreci hakkında... (Sonunda fibere kavuşuyoruz!) binaya fiber kabloyu koyali 7 gun oldu gelen giden yok

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • phasan P kullanıcısına yanıt

bütün mahalleye bu şekilde getirdikten sonra kutulama işlemlerine geçecekler büyük ihtimalle. bizim mahallede aynı durumda şu an.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onemlibirisidegil -- 26 Haziran 2022; 16:38:4 >
  • Tum mahalleye getirmeleri uzun surmuyor kazi yapmadiklari icin bizim sokakta her binaya dosendi bu kablolar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi phasan -- 26 Haziran 2022; 16:39:30 >
  • Evinin kapısına kadar fiber gelen herkes adına çok sevindim. Hayırlı olsun.
    Bizim buralara ne zaman gelir bilemiyorum. Pek de umudum yok. Vallahi netten nefret ettim. Usandım artık 7-8 mpbs internet hızlarından. Sanki Mozambik'de yaşıyoruz. Başka internet sağlayıcıya geçmeyi denedim, onlarda bir hafta uğraştılar, interneti veremediler. El mahkum ttnet e geri döndük. Çileye devam.

Türk Telekom GPON (FTTH) altyapı süreci hakkında... (Sonunda fibere kavuşuyoruz!)
    Türk Telekom GPON (FTTH) altyapı süreci hakkında... (Sonunda fibere kavuşuyoruz!)

• bizede kutu geçen hafta konuldu, hatta yan apartmana 1 ay önce konuldu, 5 gündür twitterden ttnet ceoya ttdestek hesaplarına twit atıyorum, 24 hazıranda randevu verdiler, 25 inde ekıpden biri geldi kuruluma baktım ankastre kurmamışlar ekiplere haber verdim dediler, 2 gün randevuya ekiop gelmedi, dün yine randevu aldım, akşam baktım ankastre kutumuzu montajlamışlar, akşam ttnet aradı yarın sinyalizasyon aktif olunca kurulum yapılacak dediler, apartmanda tek fiber isteyen benim şuan.ttnet müşteri hizmetlerinden bir adam sürekli beni arıyor takip edip ekiplere direk iletiyorum diyor, sanırım zorlamazSANIZ ne zaman montaja gelirler bilinmez, sürekli talep etmelisiniz ! ?? bugun benim hattı bağlarlar umarım. 10 gün önce kablo ve kutu konuldu 4 gündür çabalarımla ankaste kutusunu montyajını yaptırdım, twitter olmasa zor gelirler. hiç boşa beklemeyin.

edit : az önce fiber apartmanda tek bana kuruldu, port noı 1 filan dedi ekip...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BurakLEE -- 28 Haziran 2022; 14:5:44 >
  • BurakLEE kullanıcısına yanıt
    Banada öyle yapıldı. Bu arada konu içeriğini güncelledim.

• Hayırlı olsun güle güle kullanın.

Yalnız bir şey gözüme çarptı. ONT cihazı SC/APC soketli (yeşil renk) ama fiberi sonlandıran arkadaş, sarı fiber kablonun ucuna durduk yere SC/UPC pigtail (mavi renk) kaynatmış. Muhtemelen bağlantıyı yapan arkadaşın o an elinde SC/APC konnektör kalmamıştı onun yerine bir yerlerden elinde kalan SC/UPC pigtail'i bağlayıp geçeyim demiş. Normalde kesinlikle SC/APC porta SC/UPC kablo girilmez. Çünkü bunların uçları birbirinden farklıdır karışık bağlanmazlar.

Fiziksel olarak bile uçları karşılıklı öpüşmez. Zaten birisinin ucu açılıdır diğeri ovaldir. Bu şekilde bağlantı sağlıklı olmaz ve sorun yaşayabilirsiniz. Bilginiz olsun...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0ldskool -- 29 Haziran 2022; 23:36:53 >
  • Evimin önünde çalışmalar hızlandı en kısa zamanda kavuşacağım inşallah

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.