Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU] (942. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
51.274
Cevap
244
Favori
4.010.643
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
104 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 940941942943944
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    hayır, hiçbir yaptırım uygulanmadı.
  • zerosun Z kullanıcısına yanıt
    Evimin dibinden 80 mbiti zar zor verebilen bi kabin
  • Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    Hiç ihtimal vermiyorum hocam. Türkiye ortalaması 93 GB olduğu halde, Telekom yeni kotalı(duran) paketlerinde 100 GB kota satıyor en fazla. Fiyatlarda bayaa yüksek. Taahhütler bittikten sonra hiç ümidim yok benim. Ayda 90-100 TL arası ücretlere en fazla 24 Mbit kullanabiliriz diye düşünüyorum.
  • Şu zam haberiyle ilgili şunu demek isterim.Bankalardan böyle fikir çıkmıştır ama şuan BTK gitmesi için devletin onay vermesi lazım çünkü yönetim koltuğunun başında devlet var.
  • AMC A kullanıcısına yanıt
    saha dolabı mı oluyor t11? bina altlarına koyulmuyor mu bu kabin?
    Normalde bina altına konuluyorda benimkini mahalleye dağıtıcı olarak kullanıyorlar saha dolabı sayılır.
    t11-a, b falan farkı ne oluyor bunlar gpon olarak mı geçiyor peki?
  • BoraNb kullanıcısına yanıt
    Ne yazık ki ben de pek ihtimal vermiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cayma bedeli filan anlamam iptali basarım umrumda olmaz.

Çünkü çok sorun çıkartan bir kabin.
    Kapasitesi de düşük. FTTB modelleri 1Gbps FTTC için modlanmışları 5Gbps. Ayrıca çok sorun çıkartıyor. Mesela @AMC hocamın yaşadığı sorun, kabinden ölçüyorlar 120Mbps, arada Cat6 kablo var dairede 80Mbps ve hiçbir sebebi yok bu sorunun tamamen meçhul.

FTTB/DSL sistem bir kabin T11 ama gerktiği yerlerde FTTC olarak ya da bir kaç binayı birden besleyecek şekilde çalışabiliyor. Mesela benim burada bir T11 3 binayı besliyor.

Saha dolabı sayılmaz tam olarak, gerçi hiçbir fiber dolap eski manada saha dolabı sayılmaz artık çünkü fiber kabinlerin hizmet verebileceği abone sayısı eski saha dolaplarına göre çok daha azdır. Eski saha dolapları tek bir sahaya/mahalleye yetebiliyordu zaten reglet dizesinden başkambir şey de değillerdi.

anladım hocam. ucuz etin yahnisi yani. pek maliyetli bir şey olmadığı için kullanıyorlar.
    Öyle de denebilir. Ucuz etin yahnisi ama toplamda muhtemelen Türk Telekom'a daha pahallıya patlayacak. Zira eninde sonunda ya revize etmek ya da değiştirmek zorunda kalacaklar T11'leri. Bu da ek maliyet demek. Halbuki T11 yerine T17 üstü kabinler kullansalar, MDU koysalar ya da FTTH kursalar adeta yap unut olacaktı.

yeni altyapı bekliyorum, inşallah t11 takmazlar yahu. vallahi o kadar bekle sonra hüsran yaşa.
    Son duyduklarımıza göre artık koyulmuyor T11.

• Bizim apartmanda altyapı yok. Altyapı için talepte bulundum. Eniz Akdağ' a mail attım. Projesinin çizildiği bilgisini aldım. Güya ilk çeyrekte tamamlanacakmış.

Bir üst sokağımızda tamamlanan apartmanın yanındaki kabloların hali bu şekilde. Buradaki kablolardan biri bizim sokaktan geçiyor. Acaba resimdeki durumu ilçe müdürlüğe bildirsem hazır gelmişken bizim apartmanın da altyapısını aradan çıkarırlar mı?

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]

• Türk Telekom'dan iddialara yalanlama geldi. Normalde yılbaşından sonraki abonelikler 31 Marttan sonra kotaya dönecekti demek ki söz konusu olay sebebiyle ondan da caymışlar.
    https://www.turktelekom.com.tr/hakkimizda/duyurular/Sayfalar/turk-telekom-hakkindaki-iddialara-yonelik-duzeltme-6.aspx

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• yaky kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun öncelikle. Söyleyebilirsiniz ekiplere ama her iş için ayrı bir program vardır elleyeceklerini sanmıyorum. Ya da her iki işi yapmak için aynı anda gele de bilirler.

Uh o ne öyle, nasıl dağıtmışlar ortalığı ama görünüşe göre yüksek kapasiteli bir fiber çekilmiş. 96'lık, 144'lük gibi gözüküyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Nabız yoklaması dikkatli olmakta fayda var

Zaten yılbalı önceki satışlarda kesindi kota gelmeyeceği ama yılbaşından sonraki satışlara gelecekti neyse haber çarpıtılmış falan filan yine de işe yaramış, yılbaşından sonraki abonelikler yırttı

Yav bu mini sürüm niye düzgün çalışmıyor yav, bildirimler gözükmüyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ö1f1 -- 15 Şubat 2019; 17:37:10 >
  • 
Sayfa: önceki 940941942943944
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.