Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU] (940. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir (1 Mobil) - 7 Masaüstü1 Mobil
5 sn
51.175
Cevap
241
Favori
4.006.063
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
104 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 938939940941942
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Fibere öyle bir şey yapmaz ya.
  • sis651 kullanıcısına yanıt
    Ben de şansa dün şu 31 Mart 2015'deki kesinti ile ilgili yazılanlara bakmıştım Birden domino taşlarının devrilmesi gibi şebeke çökmüş sanırım. Hocam sizin yorumuzunu da gördüm, hatta Hakkari'de sürekli kesilen elektrik o gün kesilmedi diye yazmışsınız sanırım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kullanılmayan metro devreleri kapatılıyordur sanırım. . Atıl duruyordur hat, yeni bir metro müşterisi gelirse de devreya alırlar herhalde.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ö1f1

www.milleni.com.tr/fiber-nerede

sorgu sonucu ne çıkıyor?
    Alabileceğiniz Hız: 6 Mbps
  • NitroNos kullanıcısına yanıt
    Yok hocam zannetmiyorum, yoksa ISS büyük sorun yaşardı özellikle de TT.

• quote:

Orijinalden alıntı: Conor McGregor

Alabileceğiniz Hız: 6 Mbps

Alıntıları Göster
    Evet, fiber yok bölgenizde. İnşallah çalışmalar hızlıca tamamlanır.

Hocam dün duyunca biraz ENTSO-N ile ilgili yazılara baktım, genelde Avrupa'daki enterkonnekte şebeke işleticileri kamuya ait ya dağırlıklı imiş.

• Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    Çok sağ olun hocam. Bölgede DSL sistem yok artık. Öyle ki bir çok kişi de FTTH kullanıyor mahallede. Bu durumda iken bize özel DSL sistem kuracaklarını düşünmüyorum FTTB/Eth sistem kurulacak, haftaya gittiğimde mühendis arkadaşa hangi kabinin konulacağını da sorarım bakalım önceden belirli mi. Bu kadar gittim birçok kişi ile görüştüm de bağlanınca Milenicom alacağım, umarım kuruluma bu tanıştığım birileri gelmez
  • Ayrıca bir kurulum gerketirmiyoır FTTB/DSL sistem. Sadece FTTB/DSL destekli bir kabin yeterli gerisi fiber zaten ha ama ben de FTTB/DSL kurulacağını düşünmüyorum konuştuğunuz personelin dediklerinden çıkardığıma göre.

Pasif switch nedir hocam? Bu teknolojiyi bilmiyorum açıkcası. İnternette de net bir bilgi bulamadım. ONT'de sonlanıp pasif switch ile mi dairelere dağıtılıyor, yoksa farklı bir teknoloji mi var?
  • Fiber erişim teknolojilerinde iki farklı iletişim türü var. Birisi aktif diğeri de pasif. Elektrikteki AC ve DC gibi düşünebiliriz ama bunun kadar teknik ve uygulama farkı yok tabii ki. Aktif sistemler daha kararlı olurlar ancak yer yer kullanılan modülasyona göre daha fazla tekrarlayıcı ihtiyacı duyabilirler ve aktif cihazlar daha pahallıdır pasif cihazlardan. Mesela son kullanıcı için kullanılan FTTH sistem pasiftir zaten GPON adıyla da tanınma sebebi de bu ama öte yandan Metro Ethernet hizmeti ise aktif bir FTTH hizmetidir aslında. Peki ne kadar performans farkı var derseniz, biz son kullanıcıyı etkileyebilecek bir fark yok pasif sistem ile aktif sistem arasında. Ancak kurumsal müşteriler için istikrar çok önemli olduğu için kurumsal için pasif sistemler tercih sebebi değildir. Ha tabii bu pasif sistem istikrarsızdır demek de değil, düzgün kurulan bir pasif sistem de kararlıdır ancak asla aktif sistem kadar güvence vermez. Örneğin siz bir banka olsanız hizmet kalitesi her ne kadar iyi bile olsa pasif sistemin riskine girer misiniz girmezsiniz tabii ki. FTTB/Eth sistemlerde ise pasif de var aktif de var karışık. Mesela konuda fotoğrafları var bazı Nokia pasif switchler var, mesela Ericsson T720G ise aktif bir switch .

• Türk Telekom Üst Yönetimi tanıtıma çıkıyor. Türk Telekom'un gerçekleştireceği tahvil ihracı için üst yönetim 15 Şubat itibariyle Londra, Boston ve NewYork'ta yatırımcılarla toplantılar düzenleyecekler. Tahvillerin 5 ila 7 yıl arası vadeyle ihracı düşünülüyor. Hayırlı olur İnşallah.

Bu arada S&P Türk Telekom'un kredi notunu BB- not görünümünü durağan olarak teyit eti. bağımsız kredi profilini de BB+' dan BBB-' ye yükseltmiş.​

• Bu arada Turkcell 25.yılını kutluyor. Turkcell'de 25 yıldır abone olan müşteriler Platinium Black avantajlarından ücretsiz yararlanabilecekler ve her ay 5GB hediye mobil internet de verilecek

Şirketler iyisiyle kötüsüyle sektörün bir parçası. İnşallah daha iyileşen hizmet kalitesi ile, artan müşteri memnuniyetiyle dolu nice 25 yıllara!
    TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ö1f1 -- 15 Şubat 2019; 1:50:29 >
    Aynen. Orada da kesilmişti ama az bir şey. Ve Türkiye kesintisi ile de ilgisi yoktur muhtemelen.
    O koskocaman bir şebeke. Ama mesela Almanya'daki dengesizlik Polonya'nın Kuzey Güney yönü hatlarının yüklenmesi ile sonuçlanabiliyor. Yani Almanya'nın yapmamdığı yatırımdan dolayı Polonya hatları yükleniyor. Her ne kadar böyle gariplikleri olsa da önemli bir kuruluş. Biz hala tam olarak giremedik tabii ki. Hala deneme aşamasındayız sanırım. Bulgaristan ve Yunanistan ile al ver falan yapabiliyoruz hiç değilse.
    Hocam bu ENTSO-N'e üye olmak neyi değiştirecek? Sadece standartlar ve prosedürleri mi etkiler aynı telekomünikasyonda ITU'de olduğu gibi ya da ENTSO-N tüm Avrupa enterkonnekte şebekesini birleştiriyor mu, yani bir nevi elektriğin shengen'i diyebilir miyiz?

Hocam bu ENTSO-N'e üye olmak neyi değiştirecek? Sadece standartlar ve prosedürleri mi etkiler aynı telekomünikasyonda ITU'de olduğu gibi ya da ENTSO-N tüm Avrupa enterkonnekte şebekesini birleştiriyor mu, yani bir nevi elektriğin shengen'i diyebilir miyiz?

İnşallah bizim binaya T11 koymazlar öğrendiğim kadarıyla gpon koyacaklarmış ancak binadaki herkes eski telefon kablosuyla hizmet alıyor ben hariç tek bende cat6 var hocam.
  • dr20mouse kullanıcısına yanıt
    Band 8'i unutmayın vodafone çok kıza yorumunuza hocam
  • Halinize şükredin diyelim

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]
  • 
Sayfa: önceki 938939940941942
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.