Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU] (860. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Can Manay , rameowerr , rameowerr Daha Az
3 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 4 Misafir - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
51.319
Cevap
244
Favori
4.012.613
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
104 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
51. Sırada  bugün en iyi #22
Sayfa: önceki 858859860861862
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Santraller hep taşeron olmuş onlar bizimde sıkıntımız. Adam daha kabindeki portla MSAN'daki portu eşleştirememiş bağlantı yapılmış ama 2 haftadır internet yok Pazar pazar onunla uğraştım. Bunlar hazır otomasyonda uç eşleştirmeyi dahil yapamıyorsa neyi yapacaklar?
  • bLaxp B kullanıcısına yanıt
    Acı ama daha kötüsü var. 10 kat 3 daire, 30 dairelik binaya 24'lük FTTB kabin takmışlar. Binada 6 daire internet alamıyor bizzat kendim rapor oluşturdum ama 24 abone yeter diye dönüş yaptılar. Bu şirkete çok acil olağanüstü denetim gerekiyor yoksa düzelmesi mümkün değil.
  • mustifb M kullanıcısına yanıt
    Aldığı maaşdan utanması lazım ama onda oda yoktur insan biraz öğrenmeye hevesli olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 15.01.2019 tarihinde TT, Türkiye genelinde veritabanı güncelleme sebebiyle 5 dakikalık kesinti olacak. 16.01.2019 gecesinde ise Türkiye geneli IP poollara IP dağıtımı, prefix ayırma ve IP table silinmesi yapılacak. İki gece üst üste saat 3 ve 4 arasında kesinti olacak.
  • bLaxp B kullanıcısına yanıt
    Türk Telekomsa olur hocam onun için beddua’ya davet ediyorum sizide

Bütün ADSL kullanıcılarına cağrımdır tek çözüm “beddua”

Bilgilendirme yaptığınız için çok teşekkür ederiz hocam.
    Hocam 6 abone hizmet alamıyorsa ek bağlantı yapılamaz mıdır ?

Bizim yan binamızdaki yapılan saçmalıklar gibi yeni binaya bakır altyapı çekmek yani bunlar kabul edilebilir şeyler değil ciddi şikayet ettiğim için gebze türk telekom'a üst yönetimden atananlar oldu hocam.
    Zamanında TNAP vardı. 92.44.45.xx IP adresleri üstünden bağlanıyordu SOL, Turk.net, Smile vs. katılımcı aboneler. Arabağlantıya gerek olmuyordu aslında ama Turk.net ile yine vardı. Turk Telekom da katılsa hala kullanırlardı tabi. Ne güzel, neredeyse bedavaya trafik sağlayacaklardı TT'den. Şimdi baktım da, Turkcell de Vodafone da Seabone İstanbul üstünden kıvranıyor Turk.net için. Adamların bir kıymık altyapısı varsa onu da bizimkiler ixp gibi kullanıyor. TNAP'in olması diğer alternatifler için daha iyiymiş sanırım, şimdi yurtdışını dolaşmadan ulaşılamıyorlar belki.

Turkcell transmisyonda vs. o ücretleri istemek zorunda ki kendine yetmiyor altyapısı. Tamam yüksek hızlar alıyoruz ama aboneler de yüksek hızda sorun çıkmadığı için duruyor Turkcell'de. Vodafone gibi takılmaya, çakılmaya kalkarsa o fiyata kimse durmaz. Baz istasyonu yoğunluğumuzun daha arttırılması lazım, tek Turkcell değil tüm operatörler için. En yakın baz istasyonu 1.3 KM falan ki yoğun bir bölgeye hizmet veren bir istasyon. İki yıl önce 5 KM mesafeden 1800 MHz 4G sinyalini karşı binadan yansıyarak alıyordum diye şikayet ettim. Bölgede baz istasyonu kuramıyorlar tepkilerden dolayı, halk ekiplere kurdurmuyor. Onlar da karşı köy istasyonuna 4.5G vererek sorunu çözdüler. Şimdi yakında farklı bir binaya geçtim. Karşı köy istasyonunu kısmen görsem de şehir içinde ters tarafımda kalan istasyonların da tümünü görüyorum, istasyon değişimi oluyor; performans ve verim düşüyor. Eski binada 130 Mbit alırdım rahat. Şimdi bağlandığı istasyona göre şansa. Şehirdeki alakasız istasyonlardan 7. banda bağlanıyor.

Vodafone'da gördüğüm Youtube videolarını vs. Google içeriklerini, Facebook içeriklerini Vodafone Global üzerinden taşıyor. Geri kalanın alayı Seabone. Interroute çok nadir görüyorum ki, onda da Seabone'dan çıkıp Frankfurt'tan kıvranıp Interroute hattından geliyordu İstanbul'daki yerine. :D

• sis651 kullanıcısına yanıt
    Milletin baz korkusunun kesin çözümü istasyonu kapatmaktır. Kapatsınlar 1 gün hepsi telefon çekmiyor diye şikayet edecek çıkacak yönetici ee siz istediniz bunu diyecek. O zaman hepsi susar ancak.

Tamam bina dibine soksunlar demiyorum ama e makul yere uygun şekilde istasyon koyulması gerek. Millet uydudan mı çekiyor sanıyor bu aletleri anlamıyorum ki

• dr20mouse kullanıcısına yanıt
    Turkcell'den iyi çeken yoktu işte bu mahallede. Bir kez Google'da arayayım dedim, birçok fotoğraf buldum halkın istasyon kurdurmadığı ile ilgili. Ama bir tanesini açtırmış Turkcell. Hatta Eylül'de de 4G verdi istasyondan. Mahkemeleri kazanabiliyor demek ki bir şekilde. :)
  • sis651 kullanıcısına yanıt
    Hocam 3 operatörde anlaşıp sinyal vermeyi kessin halk yoka gelir. O itiraz eden tayfanın cebinde de telefon olmasa ciddiye alırdım ama ceplerinde telefon ellerinde pankart boş işler bunlar cidden. Bir şu elektrik altyapısına santrallere itiraz edenlere birde baz istasyonlarına itiraz edenlere kıl olurum.

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]

sonunda çareyi buldum hocam
  • Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    Hocam atsam ne olacak. 10 sene internet kullandığım adreste altyapı yok cevabı aldım. proje vermişler de bilmem neyde. halbuki müdürlük sinyal veremiyoruz, kabloda sorun var demişti. yani Türk telekom bu arkadaşlar. üç kağıtçı dolu, riyakar dolu. milleti salak sanıyorlar. pahalı ve yetersiz hizmet de cabası ama müstahak bu halka. umarım daha kötüsünü yaşar bu millet.

• quote:

Orijinalden alıntı: deepb

Hocam atsam ne olacak. 10 sene internet kullandığım adreste altyapı yok cevabı aldım. proje vermişler de bilmem neyde. halbuki müdürlük sinyal veremiyoruz, kabloda sorun var demişti. yani Türk telekom bu arkadaşlar. üç kağıtçı dolu, riyakar dolu. milleti salak sanıyorlar. pahalı ve yetersiz hizmet de cabası ama müstahak bu halka. umarım daha kötüsünü yaşar bu millet.
    adama sormuşlar dünyayı nasıl bilirsin ? kendim gibi demiş. çekinmeden 80 milyon insana soven senin gibi asağılıklara mustehak. Türk telekomu kutluyorum. Kudur ulan, kininde boğul. kimseye bir şey olmayacak ama sen hep daha kötüsünü yaşayacaksın. başkalarının kötülüğünü kasten isteyen kişi asla mutlu olamaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi boyzof -- 14 Ocak 2019; 12:38:0 >
  • deepb D kullanıcısına yanıt
    Bu kafayla hayatta hiç bir başarın olmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: ayhann06

sonunda çareyi buldum hocam
    Hocam bende eski saha dokabıma çarpıp yerinden onarılmayacak şekilde kopartacak bir babayiğit bekliyorum. Kamyonum yok olsa aklımda çok güzel fikirde var aslında

• quote:

Orijinalden alıntı: mustifb

Acı ama daha kötüsü var. 10 kat 3 daire, 30 dairelik binaya 24'lük FTTB kabin takmışlar. Binada 6 daire internet alamıyor bizzat kendim rapor oluşturdum ama 24 abone yeter diye dönüş yaptılar. Bu şirkete çok acil olağanüstü denetim gerekiyor yoksa düzelmesi mümkün değil.

O da bir sey mi? Suan oturdugum bina 26 daire.Hizmet alan 10 daire.Ucret karsiliginda calisan menhole inerim halledebilirim dedi.Olur mu sizce?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Semsam -- 14 Ocak 2019; 14:24:53 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    okul müdür ile görüştüm 1250 TL 2000 TL fatura geliyor diyor 2016 yılında Web den yazı gelmiş fiber internet için Turk Telekom il müdürlüğü ile görüşüp dilekçe verip anlaşma yapın diye yapılan anlaşmayı iyi yapıl vs şekil de yazıyor. Speed test yapılıyor internet bile örnekleri var.

Yaptıklar sistem çok sağlam yapmışlar. bizim ilçe deki santral de öyle bir sistem yoktur. okul gidersem speed test resim çekme imkanım olursa resim atarım.

https://m.youtube.com/watch?v=4YDKYb6MyeY

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smart0201 -- 14 Ocak 2019; 15:50:46 >

Bu üç operatörün de karar alması ile olacak bir şey değil. Böyle bir şey yapabilmeleri için öncelikle buna izin verecek bir kanun çıkarılması gerekli. Yoksa bilinçli hizmet kesintisinin cezasını maddi olarak ağır öderler. Üç operatör de yaparsa olmaz ama lisans iptaline kadar yolu var. Hani devlet yetkililerinin de el atması lazım böyle bir şey için ki zor ve hatta imkansız.
  • Hocam şunu merak etdim

Tip 23 320 abone alsa

Tip 7 420 abone alsa

Tip 7 40 Bin TL yapıyor diyelim ?

Tip 23 10 Bin TL yapıyormuş bu nasıl oluyor ?

bizim kasaba da ankastre kutu fazla olduğu için mecbur Tip 7 olması gerektiğini fakat Tip 7 de maliyet olarak karışlamadığı saha dolapı fazla olduğu için karışlamıyormuş 2 tane saha dolapı fazla olduğu için onlar bana uzak mecbur orada olması gerekiyor onlar Tip 7 engelliyor fakat 2 tane saha dolapı geçtikten sonra kalan bakır kablo 2 tane Tip 23 maliyet olarak karışıyormuş fakat ankastre kutu fazla olduğu için ilerde port sıkıntı olduğu var düşinüyorlar.

Tip 7 onay alır

Tip 23 onay almaz diyorlar. ankastre kutu fazla olduğu için Bende antalya gitcem gitmiş iken antalya genel müdürlüğüne gidip sorayım diyorum ?

Turk Telekom planlama söyledi bunlar yukaridaki yazanları şekil de yazdım değiştirmeden aynı ne dediler ise

köyde 3 tane Tip 23 var birini bizim oraya takalım dedim oradaki köylüler bile diyor mezarlığını orada ki dolap boşuna taktılar etrafta ev bile yok. abone bile yok olsa 15 kişi anca gelir.

@Ö1F1 Hocam sizce nasıl yol izlemeliyim ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smart0201 -- 14 Ocak 2019; 16:19:59 >

• 
Sayfa: önceki 858859860861862
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.