Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU] (802. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
51.276
Cevap
244
Favori
4.010.912
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
104 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 800801802803804
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Valla on numara demişsiniz hocam yılbaşını bekliyorum müşteriniz olmak için

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Logic_Man kullanıcısına yanıt
    Katılıyorum ki zaten bu iş dağlara baz istasyonu dikmekle olacak olsaydı zaten firmalar şehir içine hiç girmezdi. Şehir içi maliyetler dağlardan çok yüksek. Şehir içinde 1 km mesafedeki 1800 MHz bandında çekim gücü 2-3 dişe düşerken dağlara koyduklarında hiç sinyal alınamaz büyük ihtimalle.

5G'de TT, 3 - 5 GHz arasını kullanmayı düşünüyor bunlar içinde şu anda elektrik firmalarıyla görüşme yapıyorlar. Bu bandlarla Turkcell gibi yüksek hız veremeyeceklerdir Turkcell şimdiden 20 GHz'lere gözünü dikmiş durumda. Birde mobil için büyük ihtimalle ortak yatırım olacak özellikle Vodafone ve TT 5G için ortak altyapı konusunda anlaştı belki imzalar bile atılmıştır.
  • mustifb M kullanıcısına yanıt
    aria-aycell>avea 'nın abone artırmada başarısız olmasının sebeplerinden biri 1800MHz durumuydu zaten. Ne zamanki BTK 900MHz bandında boş aralığı kullanmasına izin verdi, o zaman kapsama alanını düzeltebildiler bu sayede.

Vodafone'un kendi durumundan dolayı ortaklığa çok açık olduğu belli. Ortak altyapıda nasıl paylaşım yapılacak göreceğiz. Türk Telekom'un sahibi olduğu Argela firmasının ProgRAN isimli çözümü bu ortak yatırım da kullanılabilir. Ayrıca CloudRan teknolojiside bu anlamda kullanılabilir. Baz istasyonunda paylaşım artık eskisi kadar zor değil.

Turkcell genelde ortaklığı seven bir firma değil ama, son zamanlar da CEO'nun söylemlerinden de hareketle, bu bağımsız altyapı yaklaşımı en azından fiber cephesinde kırılmışa benziyor. Bir noktada Turkcell'de bu na mecbur kaldı. Turkcell'in piyasa değeri hergeçen gün düşüyor. Eski marka değeri kalmadı. Buda yatırım gücüne direk etki ediyor tabiki. Vodafone ile Turkcell'inde bir ortaklığı konuşuluyor 4.5G de 2019 dan itibaren.

Bu elektrik firmalarıyla görüşme nedir? Tam olarak 5G ile bağlantısı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Logic_Man -- 29 Aralık 2018; 16:11:29 >

• 5G'de, sektörün genelini bilemem ancak hız konusunda Turkcell kapıları tutmaya çalışacaktır. Kaan Terzioğlu'na frekans ihalesi konusunda katılıyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • NitroNos kullanıcısına yanıt
    Hocam yerleşem alanlarından uzağa konulursa çıkış güvü arttırılmak zorunda kalınmayacak mı? Mikro istasyonlarla kapsama fikri daha az potansiyrl zarar. içeriyor sanırım. Eğer ciddi bir zararı varsa hepten bu işten vezgeçilmesi düşünülmeli bence.

Hocam Hintililer varken işimiz zor

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]

• Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    Nükleer bomba attığınız nokta ile 15 km uzaktaki nokta aynı etkiye sahip değil radyasyon da böyledir.Telefonunuz ile uyumuyorsanız ve aktif olarak evinizde wifi kullanacaksanız uzakta olması iyidir.

2G ile bir çok uzak yerleşim yerine sinyal gönderebilirsiniz ben 2g kullanıyorum telefonumda evimde wifi dışarı çıktığımda 4.5 veya 3g ye alıyorum ne kadar az kullanırsam mobili o kadar faydalıdır.

5G konusunda beklentim buyuk bakalım fakat gine sabit internet gelmesi her evde fiber gelmesi müstakil evlerde de fiber gelmesi lazım kazanç kısa süre de görülmez ileri döndük yaptırım olurdu.

https://www.webtekno.com/nokia/nokia-5g-h2980.html 5G kullanımda olan ülkeler var
    https://www.youtube.com/watch?v=27PTJycmuww

• hocam sabahtan beri internet yavaş diyorum bir baktım hız düşürmüşler.
    son zamanlarda internet 1MBps düşümeye başladı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-BD386127B -- 29 Aralık 2018; 17:47:20 >

2023 yılında 3G kapatılıyor.
    2026 yılında ise 2G kapatılıyor.
  • Ben baya radyasyon alıyorum her odaya cat6 destekli rounter koydumda
  • AMC A kullanıcısına yanıt
    Hocam Wifi çekmiyor mu ?
  • Ev büyük mecbur hocam

• Hocam sizce twitter ekipler iş yapar mı ? hocam
  • Selamün aleyküm naber ihtiyarr deseydin hocam

Söyle kardeşim anlat ceo böyle konuşmaz keşke paul bey biraz şu mesajlara baksa.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    hocam ya da kardeşim dediğiniz bu ay ki faturayı ödeyi ver kardeş olalım diyecektim.
    il müdürlüğüne şikayet Paul Doany destek twitter diye gidiyormuş il müdürlüğünden ögrendim.
    her şiakyet etki ediyor özellik ile cimer bir açık kapı var orayı denemedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-BD386127B -- 29 Aralık 2018; 19:41:50 >
    Yakında İstanbul'da metro ve metrobüste öyle seyahat edebiliriz. 500T'de öyle bir kalabalık vardı ki otobüsün camı uçmuştu. Metrobüste oturan bir insanın inmesi için 3 durak önceden kalkması gerekiyor, inerken yolcuların yarısı da iniyor sonra biniyor.
  • AMC A kullanıcısına yanıt
    hocam zyxel 3312 b10b modem geldi aklıma wifi sıkıntısı vardı.
    Hocam 500t çok durak var ve şifadan cevizlibağ giden tek hat bu kadar yoğun olması normal hocam allahtan ilk durak bize yakın geneldd otururuz.

İstanbul temsili:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NitroNos -- 29 Aralık 2018; 19:58:17 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 800801802803804
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.