Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU] (801. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
51.276
Cevap
244
Favori
4.010.934
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
104 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 799800801802803
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Turksatı başarılı buluyorum şimdi dediğim belki alakasız olacak ama bu kablo tv den verdiği teledünyamıdır nedir o hizmeti keşke çanak üzerindende verse.
  • Evinde 2.4 ghz veya 5 ghz internet kullanıyorsun da başın ağrıyor 70 ghz ne yapar allah bilir birde evde devamlı bunu kullanacaksın.

70 Ghz btk kullanmaya izin vereceğini düşünmüyorum henüz böyle teknolojiler yeni iken kullanılmaması taraftarıyım.
  • AMC A kullanıcısına yanıt
    Türksat başarısız bence altyapısını genişletmediği sürece yerinde saymaya ve batmaya devam eder.
    hocam teledunya diyorsunuz başarlı fakat her yerde yok. uydudan internet vereceklerdi ne oldu belli değil.
  • NitroNos kullanıcısına yanıt
    Turkiye de normal geliyor artık her şey

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-BD386127B -- 29 Aralık 2018; 2:22:3 >
    araştırma yaptım yurt dışında begeni kazanmıştı.https://www.cablinginstall.com/articles/2017/07/turkcell-huawei-5g.htmlhttps://www.btgunlugu.com/turkcell-ve-huaweiden-5gde-hiz-rekoru/
    https://www.youtube.com/watch?v=Nbqwe1AK5_w

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-BD386127B -- 29 Aralık 2018; 2:28:37 >

• Ben genede karşıyım ne kadar çok veri o kadar enerji ve radyasyon yayılımı demektir.5 Ghz ile evlere internet sunmak çevresindeki herkese ciddi zarar verecek göreceksiniz.
  • Aman hocam 71Ghz ne canlı canlı pişirir bu frekanslar bizi kafamızı mikrodalgaya sokalım daha iyi
    Hocam 5Ghz düşünmüyorlar 5G için. Türk Telekom 2-3Ghz aralığı düşünüyor ki bazı sunumlarda baktığımda 1Ghz altında testler yapacaklarını görmüştüm.
  • İnşallah daha fazla sınırları zorlamazlar hastaneler tıklım tıklım dolu yıl yıl grafiğe bakarsanız nüfus artıyor ama eskiden bu kadar çok hasta olan insan yoktu veya kanser olan şimdi insanlara bakıyorum bildiğin denek olmuşuz mikrodalga'nın içindeyiz hocam.
    Turkcell baz istasyonu arası veri akış için kullanabilir. belki de müşteri kazanmak için yapıyordur.
    kimse boşuna test yapmıyor o kadar hazırlık vs yani bir şey için kullanılacaktır.
    gerçi frekans ne kadar buyuk olursa o kadar zayıflıyor mesafe etkiliyor.

Akçakoca Cumhuriyet Mahallesi’nde yaşanan bir olay, 40 yıllık üçkâğıtçıları bile şaşırtacak bir kurnazlığı gözler önüne serdi.

Cumhuriyet Mahallesi İlla Caddesi üzerinde bulunan bir binanın çatısına baz istasyonu gizleyen kurnaz ev sahibi, üstelik aynı çatı üzerine bir değil iki ayrı baz istasyonunu kamufle etti.
    http://www.akcakocatv.com/haber-detay.asp?id=6374&Ayni_catiya_iki_ayri_baz_istasyonu_gizlemisler%85
    https://www.izmirde.biz/?&Syf=1&Id=69963
    TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-BD386127B -- 29 Aralık 2018; 2:59:43 >

• Çok Radyolink gördüm çoğu boyalıydı bazıları ise çok tepki çeken bölgelere kamuflaj yapılarak çeşitli görünümlerle sağlanıyordu ve işe yarıyordu ama bu baz istasyonları dağlara yada yüksek bölgelere konulması insanlardan uzaklaştırılması gerekli.
    bende ilçe de bakıyorum speed test 100 MBps altına düşmüyor bir baktım yan Tarafta Turk Telekom fiber kablosu var çatıya baktım baz istasyonu var. hiç gizleme bile yok fiber kablo takip etmiştim. benim bulduğum bölge 1000 metre ilerim de 2 tane baz istasyonu var birisi 750 metre ilerim de avea

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-BD386127B -- 29 Aralık 2018; 3:11:42 >
    O konuda haklısınız yıllardır semte gelemedi
    Uzak olması daha kötü hocam. Bu sefer sinyali kuvvetlendirmek zorunda kalıyorlar. Evimizdeki router’ı düşünelim çekmediği zaman daha güçlü yayın yapan router alırız sonuç 2.4 GHz’de çalışan başka cihazlarımız parazzitten çalışamaz hale gelir.

Cep telefonu da çekmezse çekmediği için daha fazla pil harcar elimizde daha güçlü sinyal yayan alet olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam sizinkiler sanırım discovery grubuylan anlaşmış çıkacak kanallar listesi güncellemiş sanırım
  • dr20mouse kullanıcısına yanıt
    Size katılıyorum. Baz istasyonunun uzak olmasının bir avantajı yok. Daha fazla güçle sinyal göndermesi gerekecek ve bu daha zararlı.

Yapılması gereken microcell-smallcell tipi istasyonların çok sayıda artırılması. Bu sayede hem görüntü kirliliğine çözüm sağlanır hemde sağlık açısından olası zararları minimize edilir.

Bir baz istasyonunun uzak olmasının herhangi sağlık açısından bir faydası tam olarak yok. Baz istayonu uzaklaştıkça telefon daha fazla güç harcamaya başlar. Bu da insan sağlığına daha zararlı olmaktadır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Logic_Man -- 29 Aralık 2018; 12:33:32 >
    Ülkemizin koşulları bu duruma itiyor. Hiç unutmam belki 10-15 yıl olmuştur Almanya'dan amcamlar geldi eşi bizim arabayı isteyip dışarı çıkmıştı. Kırmızı ışıkta durduğu için yolda kadının üzerine yürümüşlerdi. O zamandan bu yana kadın artık ülkemizde araba kullanmıyor.

Bir kez Avrupa'ya çıkan adam yurtdışında şok geçiriyor şahsen ben geçirdim. Daha yeni İtalya'ya gittim adamlar toplu taşımada ayakta yolcu taşımıyor, bizim otobüslerimiz ise resmen oturarak yolcu taşımama üzerine tasarlanmış.
    O gözden çıkarma tüm firmalar için geçerli. Netflix ISS'lere ülkelere göre abone sayılarını içeren rakamlar göndermiş, ISS'ler buna göre kapasite hazırlasın ve bağlanacak POP noktalarını göstermişler. Olay tam da burada kopuyor. Türkiye Middle East and Africa başlığında ve bu coğrafya da 30 bin abone sayısıyla ilk sırada Türkiye var. Ama POP noktasını buraya değil 6 bin abone olan Birleşik Arap Emirlikleri'ne kuruyorlar. CDN olarakta listede Dijibouti bile vardı Türkiye yoktu.

Global şirketlerin istisnasız tamamı Türkiye'yi pek fazla ciddiye almaz, çoğu zaman resmi olarak Türkiye'yi tanımazlar bile.
    Bilgim yok ama Discovery grubunu çıkaracağız dediklerinde platformu kapatın boşuna zarar etmeyelim dedim.
  • 
Sayfa: önceki 799800801802803
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.