Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU] (798. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
51.341
Cevap
244
Favori
4.013.209
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
104 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
93. Sırada  bugün en iyi #1
Sayfa: önceki 796797798799800
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam şunu merak ediyorum bir yere T7 kabin koyulduğunda o bölgedeki adsl abonelerinin de hatları direk o kabindeki cihaza bağlanıyor hat değerleri iyileşiyor bildiğim kadarıyla ama bu gereksiz değil mi? Adsl abonelerini kabindeki porta bağlamak yerine direk santrale yönlendirip oradaki eski adsl portlarına bağlasanız sadece vdsl2 isteyen aboneleri kabindeki cihaza bağlasanız hem yük azalır hem de port yok problemi çözülür bilmediğim bir şey mi var yoksa?

@Ö1f1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bluepower -- 28 Aralık 2018; 10:29:3 >
  • Bluepower kullanıcısına yanıt
    Şimdi fiber çekildiği zaman bir bölgeye genellikle santralden gelen eski bakır hatlar sökülür. Bazen sökülmez ve eski saha dolapları alternatif ISS müşterileri için tutulur. Bunlar direkt santrale bağlıdır.

Türk Telekom müşterileri de istenirse santralden gelen bakır sökülmeyip girdi çıktı yaparak santrale bağlanabilir. Ancak bölgedeki tüm aboneler ADSL abonesi, müşteriden izinsin bu abonelikler fibere çevrilemediği için bu sefer herkesi santrale aktarmak zorunda kalılar. Millet tek tek fiber isteyecekte fiber kabindeki karta bağlayacaklar. Kimse uğraşmaz. Bir de fiber geldiği zaman santral kısmındaki kartları başka yerlere götürebilirler ya da alternatiflere vs satabilirler.

Port sorunu nasıl azaltılır. Öncelikle planlama ilerisi düşünülerek yapılmalı. Onun dışında port şikayetleri değer görmeli.
    Bir de kabinlerde daha fazle şelf olmalı ki ihtitaç halinde yeni kabin eklemeden sadece kart takarak sorun çözülebilsin. Mesela Tip7 4 yanda 6 tane kart takılabiliyor olması lazım. Zaten o kasar kart hemen doluyor, ama talep var sonra yanına bir kabin daha ekliyorlar. Böylece sokakta gördüğümüz yan yana bir sürü kabin hadisesi ortaya çıkıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ö1f1 -- 28 Aralık 2018; 10:48:1 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Ö1f1

Şimdi fiber çekildiği zaman bir bölgeye genellikle santralden gelen eski bakır hatlar sökülür. Bazen sökülmez ve eski saha dolapları alternatif ISS müşterileri için tutulur. Bunlar direkt santrale bağlıdır.

Türk Telekom müşterileri de istenirse santralden gelen bakır sökülmeyip girdi çıktı yaparak santrale bağlanabilir. Ancak bölgedeki tüm aboneler ADSL abonesi, müşteriden izinsin bu abonelikler fibere çevrilemediği için bu sefer herkesi santrale aktarmak zorunda kalılar. Millet tek tek fiber isteyecekte fiber kabindeki karta bağlayacaklar. Kimse uğraşmaz. Bir de fiber geldiği zaman santral kısmındaki kartları başka yerlere götürebilirler ya da alternatiflere vs satabilirler.

Port sorunu nasıl azaltılır. Öncelikle planlama ilerisi düşünülerek yapılmalı. Onun dışında port şikayetleri değer görmeli.
    Bir de kabinlerde daha fazle şelf olmalı ki ihtitaç halinde yeni kabin eklemeden sadece kart takarak sorun çözülebilsin. Mesela Tip7 4 yanda 6 tane kart takılabiliyor olması lazım. Zaten o kasar kart hemen doluyor, ama talep var sonra yanına bir kabin daha ekliyorlar. Böylece sokakta gördüğümüz yan yana bir sürü kabin hadisesi ortaya çıkıyor.
    Sağolun cevabınız için mümkün ama uğraştırdığı için yapılmıyor diyorsunuz yani. Evet tip7'ler biraz daha şişmanlatılsa daha iyi olur bir sürü koymak yerine.

• fibere tam geçiş öyle kolay değil, TT nin övündüğü bilmem kaç km fiber kablo zaten işin en en basit kısmı. fiber single mod kablo bakır kablodan ucuz olabilir ama sadece tesisat kısmı ucuzdur, kalan herşey santralinden modeminden fiber konnektörüne bunları birleştiren aparatlarına kadar ciddi pahalıdır bakır sisteme göre. füzyon makinesi 6/7 bin dolarlar, bir bakır rj soket para bile değilken fiber sc sonlandırıcı iyi paradır. fiber ekibi normal bakır ekibinden farklı olup, sayıcada oldukça azdır, fibere her tür müdahale bakırdan zor, kullanıcı/mahallenizdeki elektrikçi hiçbirşey yapamaz, o yüzden ha deyince öyle kolay olmuyor işler, bundan sonra biraz daha kullanıcı sayısı artar yalnız, imar barışından dolayı.
  • Hocam yeni yıldan itibaren bankaların artık Telekom Arapların elinden alındı. Yeni yildan itibaren işiniz olmazsa 3 büyük bankaya saydırın ( iş, garanti ve akbanm gibi birkaç banka daha var).

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aynen öyle, bu diğer maliyetlerin yanında fiber para değil ki.

• Sorgulama hizmetleri birçok firmada düzgün çalışmıyor. Bilerek yaptıklarını düşünüyorum. Bulunduğum sitede Superonline Fiber ve Turksat altyapısı mevcut. Hız değerlerini 3-4 firma ile sorgulattığımda çıkan değerler aşağıda. İşin ilginç tarafı Turknet sorgulamasını adrese dayalı yaparsam, 15 mbit, telefon numarası ile sorgularsam 35 mbit diyor :)
    TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi awsalli -- 28 Aralık 2018; 15:14:18 >

• quote:

Orijinalden alıntı: awsalli

Sorgulama hizmetleri birçok firmada düzgün çalışmıyor. Bilerek yaptıklarını düşünüyorum. Bulunduğum sitede Superonline Fiber ve Turksat altyapısı mevcut. Hız değerlerini 3-4 firma ile sorgulattığımda çıkan değerler aşağıda. İşin ilginç tarafı Turknet sorgulamasını adrese dayalı yaparsam, 15 mbit, telefon numarası ile sorgularsam 35 mbit diyor :)

Ben en iyi sorgulamayi milleni.com’da gordum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• AMC A kullanıcısına yanıt
    hocam site hatalı çalışıyor.
    benim altyapı yok hız desteklemiyor
    Bulunduğunuz konumda alabileceğiniz

Tahmini Hız :75 Mbps diyor ben diye 8 MBps üstünü göremdim

Maksimum Hız : 16 Mbps bunu alsam 7/24 indirme yaparım
    telefon numarasını 75 mbps adres de ise 75 MBps hay be bu kadar güzel göster site bulunmaz.

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]

• awsalli kullanıcısına yanıt
    sonuçlar doğru değil benim adresim için 50 MBps alırsınız diyor müşter hizmetleri aynı diyor. kasaba da hepsine baktım en düşük 24MBps gösteriyor.
  • NitroNos kullanıcısına yanıt
    Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    mustifb M kullanıcısına yanıt
    Hocam benim Proje onay aldı gibi eniz akdağ yazayım gerçi onay alsa bile Tip 7 takılmadan böyle hız girmezler daha 24 MBps başvurdum iptal olmuş idi saha dolapına fiber çektiler buyuk ihtimal o etki ediyor
    Superonline 24 MBps diyor
    TTNet 100 MBps diyor
    Vodafone 52 MBps
    turknet 35 MBps diyor

• Eniz akdağ'a mail atmanız işlemleri hızlandırır , BTK'ya yazmanızda keza öyle çünkü şikayetler bağlı bulunduğunuz il veya ilçe müdürlüğüne düşüyor.

Biraz daha baskı yaparak bu yıl inşallah hızlı internete kavuşacağız ben devamlı ulaştırma ve altyapı bakanlığı cimer'e şikayet ediyorum hayırlısı hocam.
  • Hadi hayırlı olsun o zaman.

• Dun Telekom ile bugun sabah icin randevulastik.Bana altyapi geldigine dair mesaj atmislardi.Saat 17:00 oldu ve simdi mesaj atip teknik problem oldugunu ve karsilanamadigi yazmakta.Ben boyle bir terbiyesizlik gormedim butun gunum heba oldu.Madem oyle neden sms atiyorsunuz arkadas.Teknikerin geldigine bile inanmiyorum artik.İnsan bir arar anlatir yaziklar olsun.

Tam bir pismanlik

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    Hocam müşteri hizmetleri VDSL altyapısı olduğunu VDSL Port açılmadığını söylüyor. geri dönüş yapıldı il müdürlüğüne soracaklar.
    hocam 18 tane şikayet edim btk şiakyet sayfasına girmiyor.
    Hocam müşteri hizmetleri VDSL altyapısı olduğunu VDSL Port açılmadığını söylüyor. geri dönüş yapıldı il müdürlüğüne soracaklar.
  • AMC A kullanıcısına yanıt
    Ben olsam hiç uğraşmadan direk platformu kapatırdım adamlar mevcut abonelerden gelen paralarla hiçbir anlaşmayı yenileyemiyorlar üstüne hala zarar ediyorlar. Discovery grubu yeni anlaşma için 9 milyon Euro istiyormuş bizimkiler de anlaşmayı iptal etmeyi düşünüyorlar. Bence hiç niyet etmeyin şu anda bayağı kötü yakında sadece ulusal kanallar kalırsa şaşırmam.
    Evet ama Rumeli Feneri dediğimiz yer küçük bir köy. Lakin köye fiber getirmişler santralde sadece switch bırakmışlar onunda kapasitesi tek tip7 ile aynı 10 Gbps'miş. Bugün de Pendik'te yeni bir router koyuldu. Bu gecede t3-1'e bağlı müşteriler t3-3'e aktarılacak.
  • mustifb M kullanıcısına yanıt
    Tivibu uydu 25 TL olmuş.
  • 
Sayfa: önceki 796797798799800
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.