Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Türk Telekom Fiberoptik Altyapı Çalışması [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
11 Misafir Kullanıcı, 11 Masaüstü Kullanıcı
31.991
Cevap
124
Favori
1.670.088
Tıklama
Tüm Forumlar >> Haberleşme >> İnternet Servis Sağlayıcılar >> Türk Telekom >> Türk Telekom Fiberoptik Altyapı Çalışması [ANA KONU]
Giriş
    5060 Mesaj

Alternatifler şans işi şahsi fikrim ilk önce Netspeed ya da Millenicom deneyin. Türknet demeye korkuyorum sonra başıma ekşiyorlar ama Türknet'i de deneyebilirsiniz.
    |
    |
    bluesky_83 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Turkcell superboxda aynısıdır muhtemelen gerçi vpn var bende ama ya bağlantı koparsa başıma iş alırım. Turknet devam edicem o zaman mecbur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    mustifb kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Henüz TT böyle bişeye girişmedi ama Turkcell'den görüp o da böyle bişeye kalkışırsa şaşırmam. Uzun vadede hep ev sahibi, altyapı sahibi kazanır. Adam ay içerisinde hiç kullanmasa bile port ücreti + transmisyon değersiz tüketim bedeli alınır maliyeti 30 TL olur ama yine bu ücreti öder. Altyapı sahibi ise hiç kullanılmadığında ücret ödemez.
    |
    |
    NitroNos kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Bu da kötüymüş bu kısmı düşünenedim. Mh’den bir beklentim yok ama santral çalışanlarından bazıları da bilmiyorsa sıkınıtı.

|
    |

Benimde aklımda ilk netspeed var oradan başlayalım bakalım şansımıza ne çıkacak :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Kurmay Yarbay
    5060 Mesaj

Superbox taahhütüne ve paket koşullarına bakın. Superbox şebekesi mobil olduğu için bu şekildeki kontrol zordur. Ülkemizdeki sansür sistemi sabit internet üzerinden çalışıyor, mobilde de aynalama yöntemiyle kullanıyorlar. Böylece sabit internet daha kötü ama mobil daha iyi.
    |
    |
    dr20mouse kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Bu durumun ana sebebi BTK 'nın artık abone lehine değil şirketlerin lehine hareket etmesi ve tamamen firmaları başıboş bırakmasıdır. Bence BTK piyasada kontrol gücünü kaybetti artık, hiçbir fonksiyonu kalmamış gibi bir halleri var. Piyasanın mevcut işleyişinden bu çok belli.

Ayrıca rekabet kurumu da pasif kalmakta. Piyasa da rekabet artık rant rekabetine döndü. Abone lehine hiçbirşey olmuyor. Kontrol kaybedildi.

Şu yazılan TB oranları sözleşmeye kadar girdiyse buna dur diyecek yegane kurum BTK dır. Ya limitsiz yazma, yada TB sınırı koyma denmesi lazım. Aslında bu TB olayı kotadır.

Farkettiğim birşey daha birçok abone neyin ne olduğundan habersiz. Bakmayın bura gibi internet mecralarında bu işler konuşuluyor ama genel farkındalık daha oluşmadı bu zamlara. 2-3 ay içinde isyanlar başlar.
    |
    |
    https://forum.donanimhaber.com/fb.asp?fromMobile=yes&fromZero=yes&m=136537543

Bilgili bir arkadaş varsa mesajima cevap verebilirmisiniz rica etsem?

Aslında mevzuatta bu tür limitler yok. Yani şirketler kendilerince bir sınır koysa bile dava açtıklarında büyük ihtimalle eli boş dönerler. Sözleşmeye 10 TB yazmışsın ama bu sözleşmeyi hangi mevzuata göre hazırladın deyince cevap vermek çok zor. Şebeke kaynaklarını aşırı kullanarak ülke menfaatini gözetme mevzuatına göre koydum dese o andaki şebeke kaynakları, toplam tüketimi vs. gösterin derler. Yani normal bir ülkede mevcut mevzuatlarda bu maddeler tamamen geçersizdir.

Zaten daha önceki mesajımda da yazdım BTK artık sektörü kendi haline bıraktı. Herhangi bir ISS'de çalışan adama ya da direk BTK'nın kendisine gidip sorup "BTK son dönemde sektör için neler tebliğ etti?" deseniz hepsi sansür üzerine. Mesela son dönemde ITU ve ETSI ortak kararla Latince olmayan alan adlarınında normal DNS'ler listesine eklenmesi kararı verdi. Bizde bu düzenlemeden haberi olan kaç kişi var o bile şüpheli. Kişi ve kurumlar IPv4 kullansa dahil IPv6 rota ve adreslerine erişme zorunluluğu düzenlemesi çıktı bizde bundan da haber yok. Hala on binlerce IPv6 sunucu, router kullanılamıyor.

Bütün bunlar altında kontrol kaybedildiği konusunda kesinlikle katılıyorum.

Fiyatlar konusunda da belki ben şirket içinden olduğum için öyle görünüyor ama ülkemiz insanları 90-100 TL'ye 16 Mbps'i normal görüyor. Henüz bu fiyatlar düşürülmeden önce 170 TL'ye 35 Mbps bile alan çok fazla kişi gösterebilirim. Fiyatları takip eden kitleden bu yüksek fiyatlardan satın alıp tepki gösterenler var. Ama genel olarak bakıldığında tüketici bilinçsizliği, piyasadan habersizliği de had safhada. Hala Türknet, Netspeed gibi ISS'leri tanımayanlar var, sadece Superonline'ın fiberi olduğunu zannedenler var. Tüketiciler birşeyleri farketmek için illa televizyonda görmeleri gerekiyor. Televizyon kanalları da bu yüksek fiyatların üzerine çok durmadı, hep "AKK kalkıyor!", "Kota Kalkıyor" gibi manşetler gördüler.
    |
    |
    Logic_Man kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Kurmay Yarbay
    5060 Mesaj

1 hafta ile 3 ay arasında değişir. Hızlandırmak için bina olarak toplanıp abonelik dilekçesi verin.
    |
    |
    canb20 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Yarbay
    3583 Mesaj

Zaten telekom sektöründe batı standartlarından kopalı çok oldu. Ekonomik krizde artık derinleşiyor. Bu saatten sonra ITU, ETSI gibi kurumlarda Türkiyeyi fazla ciddiye almazlar. Birçok global firma eskiden Türkiyeyi Europa bölgesinde gruplandırıp yönetiyordu. Son birkaç yıldır bu Middle East oluyor aşama aşama. Bu yeterince iyi bir gösterge gidilen istikamet ve kalite standartlarımız açısından.

Tespitlerinize hak vermemek imkansız. Yüksek fiyatlara abonelik taahhütlerini bilinçsizce uzatanları biliyorum. Bu mobilde de geçerli. Özellikle Turkcell, tabir yerindeyse eski aboneleri "sağıyor". Sanki hat sahibi Turkcell den çıkıp geri gelse bir daha abone olamayacak. Başka bir operatöre geçip geri gelmek dünyanın en zor işi gibi görüyor. Yeni müşteri kampanyalarından bihaber mutlu mesut kazıklanıyorlar.

Alternatif İSS leri tanımıyorlar kısmında yazdıklarınız da çok doğru. Fakat orada şöyle bir durumda var. Büyük bir abone kitlesi, karşısında bir muhatap görmek istiyor. Yani bir problem halinde fatura vs. gidip yüzyüze konuşacağı birileri olmalı. Bunu alternatiflerin çoğu karşılayamıyor. En azından fatura yatırma, abonelik başlatma, tarife değişme gibi rutin işlerde bile yüzyüze iletişim sağlayabilecek bayiler olsaydı alternatifler çok daha hızlı yol alırlardı.

Tabi birde reklam eksiklikleride var. Sosyal medya, forumlar, teknohaber siteleri üzerinden abone bekliyorlar. TV, radyo, basılı medya gibi ortamlarda olmadıkça güven sağlamaları da zorlaşıyor. Abone bilse bile güvenemiyor.
    |
    |

• Yüzbaşı
    408 Mesaj

Bugün dediğiniz gibi ana haber'de denk geldim 2019'da internet limitsiz olacak diye verdiler haberi sokakta vatandaşlara mikrofon uzatmışlar birisi "eskiden çok fazla ödüyorduk zaten iyi olmuş" dedi, hiçbirisi de fiyatlardan dert yanmadı çoğunun yeni tarifelerden haberi bile yok anlaşıldığı kadarıyla, haberde o kadar bekledim internet limitsiz oldu ama 2018'deki fiyatlar şöyleyken şöyle oldu demelerini ama limitsiz oldu deyip geçiştirdiler.
    Ve hayır kanal ahaber değildi .
    |
    |

Dediğiniz paketler nezaman çıkar şubatta diğer tahüt bitiyor fiyatlar hakkında bilgin varmı

|
    |

Mrb , Türknet kullanıcısıyım ve çok memnunum. 28.12.218 de internetim kesildi.Ariza kaydı bıraktım,geri dönüş yaptılar Türk Telekom kaynaklı 28.12.2018 ile 31.1.2019 tarihleri arasında Ariza nedeniyle internet verilemeyecek diye 1 aydan fazla sürecek Ariza ne olabilir sizce.Ankara/Altındağ adresim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi avans09 -- 1 Ocak 2019; 22:31:16 >
    |
    |

Türkcell sağolsun AKK sistemini getirmişti bunu da getirir çözüm çok btk zaten salmış kendini hocam cimer üzerinden çok şikayet alıyor yakında başkan değişir her zaman ki gibi.
    |
    |

Türk Telekom il veya ilçe müdürlüğüne giderek bilgi alabilirsiniz altyapı çalışması olabilir hattınız adsl mi destekliyordu ?
    |
    |
    avans09 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    |

hocam sizin fiber ilgili gelişme var mı ?
    |
    |
    NitroNos kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Kimin ?
    |
    |
    VDSL1 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
seo paketleri
Mobilya Takımları
son dakika
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
4,719
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.