Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Türk Telekom Fiberoptik Altyapı Çalışması [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
10 Misafir Kullanıcı, 10 Masaüstü Kullanıcı
32.014
Cevap
124
Favori
1.671.241
Tıklama
Tüm Forumlar >> Haberleşme >> İnternet Servis Sağlayıcılar >> Türk Telekom >> Türk Telekom Fiberoptik Altyapı Çalışması [ANA KONU]
Giriş
    5064 Mesaj

Biliyorum TT taraftarısın demesinler diye en üst limitten yazdım.

Ben bu metin yerine şöyle bişey yazardım "Abonenin ay içerisinde kullanımı 300 GB'ı aştığında kendisini Silivri de misafir edeceğiz."
    |
    |
    BoraNb kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Vay arkadaş neler dönmüş ya Bilgilendirme için teşekkürler
    |
    |
    mustifb kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Sabah insana huzur veren deniz gece ürkütür bakınca gerçek işte öyle.
  • Yarbay
    3295 Mesaj

Hocam bu kafayla devam ederlerse taahhüdüm bittiğinde direk türknete geçerim o zamana frankfurt hattını da bitirirler ama o zamana bu firmalar ayakta kalabilecekler mi acaba?
    |
    |

Kalırlar eğer batarlarsa Türknet IPTV şebekesi kurup parayı çıkaramadığı için bakarlar. Yeni port ve transimsyon tarifesine baktım öyle bahsedildiği gibi rekor zam yok. Kur kaynaklı ve şirket kendi zararını dengelemek için zam yapmış tahminimce alternatiflerdeki şu anki fiyatlara 10-20 TL eklenir. Birkaç haftaya BTK'da onaylar zaten herkes görmüş olacak sadece transmisyon tarafında Avrupa Birliği sistemine geçmek istemişler ama kabul edilir mi bilmiyorum.
    |
    |
    Mr.Data kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Bağlant sayısı olayını kendi routerimizi wan moduna alıp modem üzerinden vpn bağlayarak aşabilir miyiz? Yoksa tek noktaya gitse bile 30 bağlantı açar mı modem?

Adblock olmadan donanımhaber’e girince bile 30 bağlantıdan fazla açıyor

|
    |

Pratikte RIPE kurallarını çiğnemeden şifreli bağlantı sayısını da göremezler. Ama biz o eşikleri çoktan aştığımız için networkçülere sormak lazım. Ama görülememesi lazım modeme VPN kurduğumda modem iki bağlantı kuruyordu bende bir tanesi ns1.ttidc.com.tr diğeri de VPN IP adresiydi.
    |
    |
    HHsungur kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

8mbit kullanıyorum diye üzülürken daha kötüsü oldu AKN sonrası 3Mbit e düşen hızım yeni ay ile birlikte 8 Mbit e çıkmadı. Dsmart net kullanıyorum 2 defa MH aradım ama nafile. Sorununuzu teknik ekibe ilettik demekle yetiniyorlar. Eskiden MH hızı değiştirebiliyordu, artık yapamıyor mu? Var mı yapabileceğim başka bir işlem acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bluesky_83 -- 1 Ocak 2019; 18:36:11 >
    |
    |
    Bahsedilenler: mustifb
  • Onbaşı
    30 Mesaj
    Merhaba arkadaşlar binamiza gpon fiber eve kadar fiber alt yapısı mevcut geçen hafta kutu takıldı herşeyi tamamlandi ama aktifleşmedi ne kadar sürede aktiflesir bilgisi olan varmi yapmam gereken birşey varmıdır hızlandırmak için süreci 6 aydır bekliyoruz. Birde test yapılmış galiba kutunun orda bu kağıdı buldum bilgisi olan varmidir.?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi canb20 -- 1 Ocak 2019; 19:35:52 >
    |
    |

• Yarbay
    7931 Mesaj

Hocam vpn olarak sunucuma bağlanırsan bir problem oluşturur mu?

|
    |

Yetkileri vardır da bu AKK uygulaması merkezi sistemden yapıldığı için herkeste aynıdır muhtemelen. O yüzden merkezin yapması gerekiyor diğer ISS'ler tatil diye bu işi önceden yaptılar D Smart bunu düşünememiş demekki. Eğer yarında düzeltmezlerse BTK'ya şikayet edin.
    |
    |
    bluesky_83 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hocam 30 paralel bağlantı torrenti etkiliyor mu?

|
    |

Tamamdır hocam bilgilendirme için teşekkürler

|
    |

Hayır o zamanda tek bağlantı olarak gözükür ama tüm cihazlardan VPN'e bağlanmak gerekir. Yoksa diğer cihazlar birden fazla paralel bağlantı yaparlar.
    |
    |
    NitroNos kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

30 paralel bağlantıyla torrent imkansız gibi bişey. Torrentte aynı anda binlere kadar yolu var. Ayarlardan düzeltmek lazım ama bu seferde torrent indirme hızı düşebilir.
    |
    |
    dr20mouse kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hocam msan olayını biliyor muydu o kişi?

|
    |

Yurt dışındaki firmalar bol keseden ucuza internet erişimi verir bizimkiler nereden kısalım diye uğraşıyorlar hocam şu altyapı gelsinde hocam bıktım artık ya.

|
    |

Cevap için teşekkürler hocam. Bu müşteri hizmetleri ile bu iş zor valla hep sorun. İSS Değiştirsem daha kolay çözerim belkide. Zaten taahhütsüz kullandığım 8mbit 100gb akn+dsmart olan tarifemin fiyatını 58tl den 85tl ye çıkardılar. Yeni iss araştırıyorum ama hepsinde farklı sorunlar var. Siz hangisini önerirsiniz turknet, netspeed, netglaksi bunlar arasında kaldım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Yarbay
    7931 Mesaj

Hocam evde maksimum 10 cihaz bağlanır ona ne karışırmış istiyorsa tek taraflı iptal etsin mahkemede delil sunarım alternatiflere geçerim hocam türknette 2.5 tb kullandım sesi çıkmadı türk telekom'da kimmiş kendi kaybeder uzun süreli zaten abone kaybı olacak emin olun uzun vadede alternatifler kazanacak belirli tüketim aynı kalacak hocam ilk zamanlar bu şekilde olur ilerleyen zamanlarda tüketim miktarı ortalama miktara gelir hocam.

|
    |

Tabii adam tüm sistemi biliyordu belkide fazla teknik anlattığı için kimse anlamadı belki de dinleyenler gerçekten bilgisizdi anlamadı. Büyük ihtimalle bilmiyorlardı şimdi müşteri hizmetlerini arasam MSAN desem aval aval bakarlar, santralde çalışan adamlar bile bilmiyorken MH'nin bilmesi tuhaf olurdu zaten. Hele LNC/LNS SSG dedin mi şirketin yarısı anlamaz.
    |
    |
    dr20mouse kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
SEO
Bey Azura
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,781
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.