Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Türk Telekom Fiberoptik Altyapı Çalışması [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: corpixx Daha Az
1 Kayıtlı Üye, 8 Misafir Kullanıcı, 9 Masaüstü Kullanıcı
31.977
Cevap
124
Favori
1.669.511
Tıklama
Tüm Forumlar >> Haberleşme >> İnternet Servis Sağlayıcılar >> Türk Telekom >> Türk Telekom Fiberoptik Altyapı Çalışması [ANA KONU]
Giriş
    14816 Mesaj

Hayırlı olsun hocam.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    NitroNos kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    7917 Mesaj

Vds hocam yıllık indirim vardı %50 hemen aldım tabi önceden denedim.
    |
    |
    LGR9 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hocam sizin sorununuz yurt içinde yoksa ben 17 ping alıyorum.
    |
    |
    HHsungur kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hocam %50 indirim var 1.65 euroya felan geliyor promosyon kodu:2019 denemek isterseniz veririm remote desktop yükledim.
    |
    |

Çok teşekkür ederim hocam. Muhtemelen yarın ben de satın alıp deneme yaparım.

Benim sorunum daha çok sağlayıcı tarafında. Türksat'ın en kötü hizmet sağladığı insanlardan biriyim maalesef.

Hayırlı olsun ping'siz günler dilerim hocam
    |
    |

Sunucu verebilirim 1 ay kullanın isterseniz deneyin en azından.

Türk Telekom bu konuda gayet başarılı ping düşük direk acıbadem'den çıkıyorum hocam

Hocam birde putty ile speedtest yaptığımda 1 G/bit'e varan oranlar çıkarken Vnc ile sunucuya bağlanıp speedtest sitesine girip test yaptığımda 100/100 Mbps gibi sonuçlar çıkıyor anlamadığım garip olaylardan hayırlısı hocam.

Bu konularda bilginiz varsa yardım edebilir misiniz.Ubuntu pek kullanmadığım için sorunlar yer alıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NitroNos -- 31 Aralık 2018; 6:22:37 >
    |
    |

Hocam birde bu remote desktop olayını yapamadım ayrıca vnc server kurulumu yapıyorum ancak girişte yapamıyorum biraz uğraştıracak sonrasında vpn olarak rahatça kullanırım.
    |
    |

Hayirli olsun hocam. Ben oraki modemime baglanip VPN yapabilir miyim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    hocam geçen haftaya kadar tivibu go'nun donmalarına bıkarak medimarketten gidip apple tv aldım biraz araştırdım pek kullanan olmadığından biraz aldığım bilgiyle gidip aldım hatta evden çıkarken ben apple tv alıyorum diye çıktım, ürünü alıp eve geldim bana durmadan tv nerde sonra mı getitecekler deyip duruyordu en sonunda bak bu poşetin içinde deyince hanım şok oldu
    neyse hemen kutu açılış yapıp evdeki hdmi kabloyu bularak bağlantıyı yaptım ilk işim turkcell tv kurmak oldu zaten lifesel paketin içinde tv hediyesi vardı şifreyi girince tv açıldı ne göreyim muhteşem bir görüntü hocam bu arada internet hızım 7mbps youtube kurdum oda görüntü çok net sanki 4k gibi gösteriyor nerde tivibu go yayın kalitesi nerde apple tv görüntüsü, bir haftadır kullanıyorum hiç takılma olmadı ayrıca bana hediye ettiği paket giriş paketi spor ve belgesel kanalı 5tl+5tl veriyor yani full paketi 10tl kullanmış olacağım
    mart 2019 de tivibu taahütü doluyor bölge müdürlüğüne gidip kapatacağım bşr daha tivibuyu evime sokmam
    @Ö1f1

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Kurmay Yarbay
    5060 Mesaj

Konsorsiyumda ülke başına 1.7 Tbps kapasite düşüyor. Ama TT, Yemen'in haklarını da satın aldığı için toplamda hakkımız 3.4 Tbps. Ayrıca 2019 ya da 2020 içerisinde hattın toplam kapasitesi 36 Tbps'e çıkarılacak.
    |
    |
    badboy2006 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Tunnel yaparak kullanın daha iyi olur ama iletişim hangi güzergahtan o önemli. Nitronos hocam baya uğraşıp Türk Telekom International ile bağlı Sofya DC'lerini bulmuş. Yoksa bizim Sofya hattımız sadece Google trafiği için kullanıldığından Sofya'ya ulaşmak için Milano'dan ya da Viyana'dan dolaşabilirsiniz.
    |
    |
    Meco2 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Ben de buradan almıştım. Uzun zamandır kullanıyorum. Az önce baktım, donanimhabere 10 ms ortalama ping alıyorum. Data center Sofya'da ve 1 gbps. SSH tunneling + Socks proxy olarak kullanıyorum ben. Hız olarak da problem yok, 150-160 mbps alıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi badboy2006 -- 31 Aralık 2018; 14:13:4 >
    |
    |

• Kurmay Yarbay
    5060 Mesaj

Valla iyi bulmuşsunuz ben de Sofya'dan sunucu arıyordum ama güzergah hep Viyana ya da Milano idi o yüzden vazgeçtim şimdi buldum, sağolun hocam.
    |
    |

Bu kapasiteyle aslında yurt dışı çıkışlarında problem yaşamamamız gerekiyor ama çoğu iss'de yurt dışı çıkışlar felaket.
    |
    |
    mustifb kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Bu kapasiteler aslında çok düşük. Pingin yüksek olma sebebi sansür sistemimiz SMW5'de pingin yüksek olma sebebi hattın dağıtımını İstanbul'dan yapıyorlar ve İstanbul'a gelene kadar hat Türkiye turu atıyor. SMW5 ile Marmaris-Milano arası 29-32 ms, Marmaris-Frankfurt 45 ms. Ama biz şu anda Milano'ya bile 45 ms'de erişiyoruz, Frankfurt 65-70 ms arası oluyor. Hattı İstanbul'a Ege üzerinden getirsek ping daha düşük olurdu ama şimdi Marmaris-Adana-Ankara-İstanbul şeklinde sadece 15 ms Adana'ya kadar.
    |
    |

Evet yurt içi güzergah da önemli. Seneler önce yurt dışı kapasitemiz 200-300 gbps civarlarındaydı yanılmıyorsam. Bu hatla beraber terabitler seviyesine geldik, o yüzden iyi dedim aslında. Total'de tabii ki çok daha fazla kapasiteye ihtiyaç var. Kapasiteyle beraber güzergah da önemli pingler için. Bu konularda neler yapıldığı hep merak ediyordum ben de, verdiğiniz bilgilerden dolayı teşekkür ederim.
    |
    |

O 200-300 Gbps'leri aşalı çok oldu. Bu hattan önce de zaten Terabitler seviyesinde yurtdışı çıkışımız vardı. 20 Terabit seviyelerinde bir kapasite var. Ama hala yetersiz düzgün bir internet için 50 Terabit civarında kapasite gerekiyor.
    |
    |

Önemli değil hocam kafama takılan bir sorun oluştu remote desktop ile speedtest yaptığımda 100/100 sınır varmış gibi geçmiyor ama kodlama ile putty'den yapınca 1 G/bit varan hızları elde ediyorum .

Yıl sonuna özel kod vermişler hocam:2019 yazınca %50 düşüyor baya araştırmıştım ama zor buldum sağolun hocam.
    |
    |

Biliyorum TTI ile bağlı direk Sofya hattı üzerinden iletişim kuran DC aramıştım ama bulamamıştım. Frankfurt'ta Digital Ocean'dan kiralamıştım direk Frankfurt hattıyla gidiyordu ve 38 ping vardı. Ama sonra o IP bloğunu da Milano'dan yönlendirmeye başlayınca pingim 55'i görünce iptal ettim.
    |
    |

Hocam bu sunucunun ulaşabileceğim bir adresi var mı merak ettim bakayım bir türknette ne yapıyor?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Mobilya Takımları
son dakika
seo paketleri
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,844
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.