Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Türk Telekom Fiberoptik Altyapı Çalışması [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Beauregard, think impossible Daha Az
2 Kayıtlı Üye, 6 Misafir Kullanıcı, 7 Masaüstü Kullanıcı, 1 Mobil Kullanıcı ( 1 Mobil Cihaz )
31.983
Cevap
124
Favori
1.669.620
Tıklama
Tüm Forumlar >> Haberleşme >> İnternet Servis Sağlayıcılar >> Türk Telekom >> Türk Telekom Fiberoptik Altyapı Çalışması [ANA KONU]
Giriş
    16458 Mesaj

Hocam Turksat da tanıtım için funbox 4k kanalı var ama 4K destekli hiç bir cihazı yok :D yeni çinden getirttiği ve herkese kakalamaya çalıştığı akıllı cihaz da bile 4k desteği yok.

Akıllı cihaz internet olmadan akıllı değil zaten. Wifi desteği de yok. Turksatın modemleri tırt mutlaka evin ortasında durması lazım. Bir de salona ekstradan cat6 kablo çekeceksin akıllı kutu için Durdur izlet özelliğinde kısıtlamalar var, seç izle çok kısıtlı bir kaç kanalın dizisi var sadece vs vs vs.

Akıllı kutu dedin mi benim aklıma adam gibi 4K desteği olan güzel bir dahili wifi alıcısı olan ya da kabloyu zaten takacaksın bu cihaza aynı hat üzerinden ip tv hizmetini ve interneti alabilecek, android destekli olacak ve uygulama yüklenebilecek bir kutu bekliyor insan :D

Şu an akıllı kutu dedikleri internete bağlanabilen dijital sinyal alıcısı o yani oda ethernet kablosu ile
    |
    |
    NitroNos kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir
    Ne mutlu Türküm Diyene

• Yüzbaşı
    655 Mesaj

Büyükdere in içlerinde yok Mehmet Osman sokak falan var oralarda 3 u de var visnelikte Türksat heryerde var herhalde arkadaş iller bankasının orada onun bina da 3 u de var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Yazılımcı Online kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    7917 Mesaj

Cihazlar burada yer alıyor İSS'lerin verdiği cihazlardan ne olur ki .

https://www.turksatkablo.com.tr/Cihazlar

|
    |

Seninle cebelleşiyor hocam yakında cortlar ama takılın beraber

|
    |
    AMC kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hocam Vodafone zaten Türksat kablo alt yapısını kullanıyor Turkcell Superonline bu hafta başladı turksatkablo alt yapısını kullanmaya abonelik alımları mevcut her iki firmadan

|
    |

Hocam 2 ay idare etsinde

|
    |

Sabah insana huzur veren deniz gece ürkütür bakınca gerçek işte öyle.
  • Kurmay Yarbay
    5060 Mesaj

Zaten şaşırmadım Arap ülkeleri geçenki Arap İşbirliği Konsey toplantısında bu konuda çok cazip teşvikler sundu. Yani şahsen ben firma olsam bende seçerdim üstelik gelirleri bizden daha yüksek ilerleyen dönemde bizden daha çok abone toplarlar.

Şahsen bir CDN beklerdim hiç yoktan sadece aktarma yapan bir CDN bile yeterdi. Küçük ISS'lerin işine yarardı. Türknet Çekya'dan Netflix ile open peering yapmış ama IXP için 1100 Euro ödüyor.
    |
    |
    müntekim kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Aynısını bana yaptıklar hocam bir sabah bir baktım 4 mbps olmuş noluyor dedim aknye takılsam 5’e düşüyordu. Modeme bağlandım baktım yine hızı düşürmüşler mh ile atıştım 8 yapıp bıraktılar. Zar zor santral çalışanının telefon numarasını almıştım onu buldumda santralden hızı yükselttirdim.

|
    |
    Afyok01 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Gelmeyin hocam çok kalabalık ben bile tamamen gitmek istiyorum artık.

|
    |

Orijinalden alıntı: dr20mouse

Aynısını bana yaptıklar hocam bir sabah bir baktım 4 mbps olmuş noluyor dedim aknye takılsam 5’e düşüyordu. Modeme bağlandım baktım yine hızı düşürmüşler mh ile atıştım 8 yapıp bıraktılar. Zar zor santral çalışanının telefon numarasını almıştım onu buldumda santralden hızı yükselttirdim.

O santral calisaninin telini nasil aldiniz acaba keske bende alabilsem.Vermiyorlar hic bir sekilde arkadas

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

2 sene önce santrali bastığımda vermişlerdi hocam. Hey gidi günler hey. Bugün öğreniyorum ki santralide boşuna basmışız

Basmak derken babamla hırgür çıkardım biraz mecbur burayı arayın düzeltirler demişlerdi.

|
    |
    Semsam kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Neftlix uae ve Türkiye nin fiyatlarını inceledim. Paketler bize göre 2 ile 2.5 kat daha pahalı.

Ama Türkiye de 5 katı abone var. Gelir olarak aslında neftlix Türkiye uae den daha fazla gelir elde ediyor. Tabi vergi oranları, diğer giderler işin içine girdi mi oranlar daha fazla değişir. Ama neftlix her turlu Türkiye den daha fazla para kazanıyordur. Türkiye de potansiyel de fazla. Uae nin nüfusu sadece 10 milyon.

Bir de görüntülü görüşmenin yasak olduğu, sadece bir uygulama üzerinden paralı olarak görüntülu görüşme yapılabildiği , uae de satılan iPhone cihazlarda facetime in olmadığı yasakçı bir ülkeye bu kadar yatırım yapmaları da garip.

Marmara bölgesi kadar bir yer yuzolcumu az. Aynı şekilde düzenli şehirler yeni kurulmuş alt yapısı düzgün bir ülke. Ama sabit internet hız ortalamasında dünya ellincisi. Ufak ve nufusun az olduğu ülkelere göre İnternet ortalama hızı çok kötü.

Bu şartlarla neftlix in ve diğer şirketlerin yatırımı uae ye yapması garip.

|
    |
    müntekim kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Kurmay Yarbay
    5060 Mesaj

Teklifler cazip ülkedeki vergi oranları çok düşük, elektrik ise neredeyse bedava. Buna rağmen geçen yaz başlarında Arap ülkeleri ortak olarak yurtdışından gelen şirketler için belli teklifler hazırladı.

Kazı izni gibi bir sorun yok canı sıkılan istediği gibi kazı yapabiliyor, TT ve Turkcell'in bile hatları var. Ayrıca ülke hem kara hem denizaltı kablolarına anında erişebilecek durumda. Global servislerin istediği ilk iki şey altyapı; elektrik, internet omurgası ve bunlar kimin elinde. Bizde Facebook CDN kuracaktı ama altyapı devletin elinde ve tekel diye çekildi. Ve trafik taşıyıcı firmalara ulaşılabilirlik.

Telia, GTT, Hurricane, Level3, TATA, Telecom Italia ve yerel altyapı operatörleri. Bizde bu firmalardan bazıları belediye ve devlet kaynaklı sıkıntılardan Edirne sınırında bekliyor. Diğerleri de kiralık altyapılarla burada.

BAE artık bu konuda bir cennet oldu TT'nin Arap ülkelerine giden hatları bile değerlendi. Üstüne adamlar hala şirketler gelsin diye çalışma yapıyorlar.https://www.uae-ix.net/en/customers-partners/customers
    |
    |
    mcrew kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
    7681 Mesaj

Yani tamamen tesviklerle alakalı.

Peki bu sınırımızda bekleyen sirketlerin uygun ortam oluşup buraya gelmesi kısa ve uzun vadede Türk Telekom un faydasına mi olur zararına mi.

Telekom un tekelligi devam etsin diye mi bu engeller var. Alternatifler Telekom a muhtaç olsun diye.

|
    |
    mustifb kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

hocam iş imkanlar her il de yok durumda 2019 yılında nasıl olacak bilmiyorum. benim kaldığım yerlerde nufus baya düştü sokak ölüler şehir gibi oldu.

|
    |
    AMC kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

saha dolapı su alıyor ondan yapıyormuş. 1 Mbps düşüyor

modem kapat aç yaptım düzeliyor gine Turk teşekom yatırım 2019 yılında diyor. eskisi gibi değil hat değerleri

|
    |
    Bahsedilenler: Ö1f1 , dr20mouse kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

inşallah yaparlar saha dolapı su alıyormuş hızım 1 Mbps düşüyor. modem aç kapa yapıyorum 3 gundur aynı. hat değerleri bozulmaya başladı.

|
    |

hocam istanbul gezmek amaçlı giderim diğer turlu zor taşınmak istanbul gibi bir yere düşünmüyorum.

izmir olur antalya mersin ege bölgesi gibi yer düşünüyorum.

|
    |
    dr20mouse kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Alternatifler artık tamamen Türk Telekom'a muhtaç değil Millenicom mesela Turkcell'in omurgalarını kullanıyor. Veri merkezlerinden Grid Telecom, TATA ile yurtdışı çıkışını sağlıyor. TATA, GTT ve KPN'in Turkcell Gebze veri merkezinde POP noktaları var. Ve 3 firmada Gebze'ye ulaşımda Turkcell'den hat kiralıyor. KPN artık iki firmadan kiralamış oldu KPN'in Amsterdam'dan İstanbul'a TT'den kiralık, İstanbul'dan Gebze'ye Turkcell'den kiralık. Telecom Italia da Gebze ve Ankara, Turkcell DC'lerine hat çekip oralara POP kurmak istiyor. Aynı şekilde Telecom Italia'da izin alamıyor. Bu da Turkcell'in işine yarıyor. Eğer gerçekten Ankara'ya gitmek isterlerse Turkcell'den kiralayacaklar. Eğer ortada bir menfaat varsa bu iki şirketinde lehine...

Eğer bu şekilde bir mantık kuruluyorsa kısa vadede Telia'nın ya da bir başkasının Türk Telekom, Turkcell'den kiralayarak ülkeye girmesi iki şirketinde yararına olur. Uzun vadede ise herkesin zararına. Sürekli bir çoğunluk yurtdışı trafiği sürdürülebilir değil. Bugün Turkcell, Telecom Italia'nın Frankfurt bağlantılarının yarısını işgal ediyor. TT de Telia'yı işgal ediyor. Basit mantık sadece bir kişi çoğunluğu işgal ediyorsa ona yönelik yaptırım uygulanır. Ve bu durum şirketlerin ve BTK'nın "global veri üssü" hayaliyle çelişiyor. Sınırımızdaki özellikle ambargolu Kafkaslar, İran gibi ülkeler bugün yurtdışı çıkışı yapmak istediklerinde Türkiye'den yapamıyorlar. Vodafone Global'in EPEG isimli uluslararası kablo hattında Türkiye bypass edildi. Yine TT'nin dahil olduğu TASIM uluslararası kablo sistemi de Türkiye'yi bypass edip Karadeniz'den geçti.

Bu arada diğer alternatiflerde Türk Telekom'a muhtaçlığını azaltıyor. Türknet Frankfurt'a kadar kendi hattının inşasına başladı Acı olan taraf adamlar Edirne-İstanbul bağlantısı için izin alana kadar Bulgaristan, Sırbistan ve Avusturya'dan izin işlemlerini halletti. Bugün Türknet'te çalışan adam bile "valla bu ülkede iyi yatırım yapıyorsunuz biz YAPA'dan vazgeçiyoruz" diyor.
    |
    |
    mcrew kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Kurmay Yarbay
    5060 Mesaj

Sadece saha dolabı su alıyormuş iyi. Eğer imkanınız varsa saha dolabının üzerini muşamba ile kapatın Türk Telekom altyapı getirene kadar aylarca internetsiz kalma ihtimalinizde var. İstanbul'daki yağmurda santral dizimize kadar su almıştı.
    |
    |
SEO
Mobilya Takımları
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
haberler
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,828
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.