Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU] (772. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
51.346
Cevap
244
Favori
4.013.398
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
104 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 770771772773774
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam senin SNR 1'e düşünce neler olmuştu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ö1f1 -- 22 Aralık 2018; 1:47:37 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    mustifb M kullanıcısına yanıt
    Türk Telekom (TTKOM) bünyesinde organizasyonel değişiklikler yapıldı. Şirket tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan açıklamada, Pazarlama Genel Müdür Yarcımsı Hakan Dursun'un görevinden ayrıldığı, Pazarlama Genel Müdür Yardımcılığı pozisyonunun ise "Pazarlama ve Müşteri Hizmetleri Genel Müdür Yardımcılığı" olarak değiştirilmesine karar verildiği ifade edildi. Hakan Dursun'un ayrıldığı ve yapısı değişen söz konusu göreve ise Ümit Önal getirildi.

Belliydi zaten konuşmuştuk hocam pazarlama müdür error

http://www.borsagundem.com/haber/turk-telekomda-organizasyonel-degisiklikler/1372519

sinyalin bidaha geri gelmesi 1 saati bulmuştu.

Mesala komşu taşınmıştı değerler şöyle olmuştu

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]
    Snr büyük ihtimalle -100000 düşer hattan kopar hocam
  • TurkTelecom kullanıcısına yanıt
    Yalaka osman'da gelmiş derhal burayı TERKET kardeşim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NitroNos -- 22 Aralık 2018; 2:13:2 >
  • NitroNos kullanıcısına yanıt
    Adam kariyerinin hatasını yaptı demek ki, bundan sonraki kariyerinde başarılar.

Ümit beye de yeni görevinde başarılar İnşallah faydalı ve başarılı faaliyetler yürütürler.

O değil de toplantıdaki atmosfer nasıldı merak ediyorum

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]

Hocam ülke içi ve sadece TT'nin yöneteceği bir P2P yöntemi işe yarar açıkcası. https üzerinden çalışan sitelerde ne kadar işe yarar bilmem ancak, siz youtube videosu izlerken indiriyorsunuz. Başka bir TT kullanıcısı aynı videoyu izlerken anlık olarak sizden veya TT'nin sunucularından çekiyor, yurt dışı çıkışına yük binmiyor. Trend videolar örneğin. Günde milyonlarca izlenen Youtube videoları veya diğer videolar. Deli gibi BW yemekte. Netflix de dahil. Bunların verilerini olduğu gibi tutup P2P tarzı bir yöntem ile kullanıcılar arasında veya kendi sunucularından kullanıcılara olacak şekilde dağıtmak, yurt dışı BW'i %30-40'a varan oranda azaltır. Keza en çok oynanan oyunlardan PUBG'nin 13GB'lık güncellemesi çıktı. 100K kişinin indirdiğini düşünürseniz 1.269TB etmekte. Trafiğe ekstrem bir yük demek. Steam sunucularından sadece 50-100GB'lık veri çekilip kalanı P2P ile ülke içerisinde dağıtılabilir. Teknik altyapısı maliyetli olacaktır. Ancak uzun vadede fazlasıyla kazançlı. Burada ise ortaya çıkan en büyük sorun veri güvenliği. Muhtemelen Steam, Google, DailyMotion, Netflix tarzı işletmeler böyle bir şeye asla izin vermeyeceklerdir

Hocam, bırakın yurt dışını, Konya'dan İstanbul'a değerlerim bu şekilde :https://www.speedtest.net/result/7899431801

Bu da Frankfurt'tan anlık:https://www.speedtest.net/result/7899438907

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi k8s -- 22 Aralık 2018; 2:7:26 >

Faydalı bir iş yapmak istiyorsa öncelikle şu forumda dolaşan TT trollünü ortadan kaldırması gerek hocam
  • Peering anlaşmalarında önbellekleme yokmuş, yatar bu plan. İki sayfa önce muhabbeti dönmüştü.

• Katılıyorum, kednisi bana kızmasın ama ben samimiyetsiz buluyorum açıklamalarını.

• Yav he he çocuk

• O Konya'dan İStanbul'a değil yalnız. Konya, yurtdışı, sonra Turkcell olarak ilerliyor bu yüzden ping yüksek. Ülkemizdeki en büyük iki ISS bunlar, üzücü bir durum.

Ayıp kardeşim ayıp, bak burada güzel güzel konuşuyoruz, tartışıyoruz, bozmayalım lütfen.

Şikayet ettim inşallah en kısa sürede sınırsız ban atarlar da kurtuluruz.Bu zihniyetler yeni abonelik açar troller nelerle uğraşıyoruz.
    Etsen ne olacak ne kadar boş bir konu ahahaha

Tatlı dil kesmiyor sanırım, hadi güle güle arkadaşım hadi.

Sen kimsin aslanım haddini bil öğretirim.

Hocam boşver şunuda biz bir çok mobil ve kabinlerde huawei kullanıyoruz neden kendi firmamız üretmiyor faydalı bir video buldum açıklamayı yapıyor hocam siz ne düşünüyorsunuz.

Türkcell ve Vodafone Huawei kullanıyor hocam Türk Telekom'u bilmiyorum mobil kısmında hocam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NitroNos -- 22 Aralık 2018; 2:25:17 >
    Fark ettim hocam şimdi, ancak Acıbadem'den sonrası görünmüyor. Hangi çıkış olduğunu da merak ediyorum açıkcası. Yurt dışına çıkıp geri döndüğünde 64ms olması benim internetim için imkansız bir durum

TT Sofya'ya 40ms, google'a 70ms, Frankfurt 80-100ms arası. Muhtemelen QoS'ta en sonun da en sonundaki kısıma atanmış durumdayım
  • Hocam şimdilik benden paydoş videoya yarın bakarım, bu kadar mesai yeter

Hocam Türk Telekom da Huawei kullanıyor diye biliyorum. @sis651 hocam bu konuda daha tafsilatlı bilgi verebilir sanırım.

• 
Sayfa: önceki 770771772773774
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.