Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU] (768. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: ttbarracuda Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 4 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
51.276
Cevap
244
Favori
4.010.842
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
104 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 766767768769770
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yavaşlama QoS kaynaklı ya da Layer2 trafik taşıma yapan switch'den kaynaklıdır. Bu değerlerin olduğu yerde herhangi bir hız sorunu yoktur. Asıl yavaşlama Gayrettepe'ye bağlı adamlarda öyle böyle bir yavaşlama değil adam hafta sonları hız testi dahil yapamıyordu neyseki 1 haftada düzelttiler.
  • Bu saatten sonra artık daha uğraşmam. Ne halleri varsa görsünler mümkünse batsınlar hocam.

Öyle de internet yetmiyor böylede.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bjk_mustafa_bjk kullanıcısına yanıt
    Aynı sorun bende de vardı bugün bitti çok şükür. 10 mbps 150 gb akn'li internete telefon dahil ayda 90 lira veriyordum. Bugün kapattırdım. En son mh ile tartışmamızda size özel fiber mi çekicez dediler hatta. Suç olur mu bilmiyorum ama sıkıntı olmasın diye telefon kaydını atamıyorum eğer merak eden varsa özellikle o kısmı keser atarım.

bunlar bundan anlar herkes kapatacak ki para kazanamayıp batınca biz naptık diyecekler.

Normalde kızmam ama Allah'ın dağına bile kullanan olmadığı yerde boş boş VDSL vermesini bilen akıllılar önce yoğun kullanımın olduğu ihtiyaç olan yerlere altyapı yatırımı yapsalardı böyle kızmazdım.

Bir Türknet deniycem ping sorun olursa Turkcell Superbox alırım sınırsız hiç olmazsa 80 mbps down 20 mbps up var bulunduğum lokasyon da.

• dr20mouse kullanıcısına yanıt
    Özel'den pm atabilir misiniz hocam telefon konuşmasını.
  • dr20mouse kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun bnm hic bir hiz farkı alma imkanım yok hemen hemen bütün iss sordum en fazla 9 mb veririz alt yapınız bunu ancak destekler dediler bn de kalsın dedim şuan evde internet yok aynen dediğin gibi kapatacaksın ki dank etsinler türk telekom batsın ki adam akıllı firmada yokki alt yapı fiber çekecek malesef artık Cep den idare ediyorum internet olayını bunada şükür

• mustifb M kullanıcısına yanıt
    Hocam bulgaristan ve romanya'nın pingler düşük sunucu olarak hangi lokasyon daha iyi olur hocam almanya pingler eskiden 46 çıkardı şimdilerde 50-55 den aşağı inmiyor hocam bir çok vpn cortlamış ttnet sağolsun sofia ve bükreş yada sizin daha iyi ping alabileceğim ülke varsa yazında hocam yunanistan yok çoğu sunucu kirayan sitede lokasyonlarında hiç göremedim.

• PoyrazKarayel59 P kullanıcısına yanıt
    Fiberkent fiber dönüşğm prpjelerinin genel adı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bjk_mustafa_bjk kullanıcısına yanıt
    1 milyon fiber gerekli daha her yerin fiberlenmesi için neredeyse 20 yıl sonra bitecek fiber işi ... telekom ülkeyi %80 fiberledik diye övünüyorlar ama inanmıyorum atıp tutuyorlar..
  • müntekim M kullanıcısına yanıt
    Harfi harfine katılıyorum.

• mustifb M kullanıcısına yanıt
    Kaçak Youtube

• ayhann06 A kullanıcısına yanıt
    1 milyon fiber gerekli değil %100 fiber homepass'a ulaşmak için.

Yaklaşık 100 bin km daha döşeseler %100 homepass'a erişirler.

Ama 1 milyon km fiber lazım neden lazım, ülkedeki fiberin hemen hemen hepsi Türk Telekom'a ait olması iyi bir durum değil. Diğer firmaların da fiber döşemesi gerekiyor. Mesela Turkcell'in ve Vodafone'nun 100bin km fiberi olmuş olsa ülkemizdeki fiber miktarı yarım milyon km'ye ulaşmış olurdu. Rekabet artardı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ö1f1 -- 21 Aralık 2018; 9:0:47 >
  • ayhann06 A kullanıcısına yanıt
    Aynen doğru daha istanbulda bile doğru düzgün yok paso yalan reklam yapıyorlar fiber şöyle fiber böyle arıyorsun alt yapınız yok adsl var yaklaşık 9 mb alırsınız diyip dalga geçiyorlar boşuna bekleme anlamına geliyor müşteri hizmetlerini dinlersen anlaşılıyor

• Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    mustifb M kullanıcısına yanıt
    Yeni bir duyum aldim

Tt de aknlar kalkacakmis ama 3ay o 3ay icinde bir tarifeye gecmemiz istenekmis. Gecmessek 4.ay yani nisanda ek 20gb eklenerek duran kotaliya gecireceklermis herkesi. Eposta gelmis bazi yerlere dogru mu

• O konuyu tartılıyorduk 2 gündür de olay belli oldu.

Tahahütsüz aboneler ve al sat ile internet satan alternatiflerle alakalı.

Tahahütlü abonelerle alakası yok, limitsiz kullanabilecek tahahütlü aboneler tahahüt sonuna kadar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ö1f1 -- 21 Aralık 2018; 10:1:53 >
  • Ben şu karalisteye hala karşıyım umarım gelmez. Karşı olmamın nedeni de şu millet marsa uzaya şunu bunu gönderiyor. Bizde 4-8-16-24 -100mbps hızları konuşuyoruz. Adamlar 1Gb/sn vs hızları konuşuyor. Bırakın internet adamlar istediği kadar indirme yapsın bi yerden sonra zaten kim olursa olsun ticari amaç haricinde kimse sürekli o şekilde indirmez. Benim ortalama aylık internet harcamam 100GB ve hızımda 50mbps ama başkasının 10 TB indirmesine neden karşı çıkayım adamı özgür bıraksak belki sürekli indirme yapmayacak ama dediğim gibi ticari amaç haricinde serbest olsun. Bu durum çokta abartılmaması gerekiyor kanımca.
  • habib_723 kullanıcısına yanıt
    Bir çok sunucularda kurumsal bazda onlarda bile limit var limiti olmayan bir şey söyleyin.
  • Gerçek anlamda limitsiz diye bir şey yok zaten. Bandwith için herkes bir ücret ödüyor. Kullanıcı aşırı veri tükettiği zaman (TB'larca örneğin), bunun operatöre ek maliyetleri var.
    Başvurunuz Kurumumuzca işleme alınmış olup işletmeciniz ile yazışma yapılması suretiyle mevzuat kapsamında sonuçlandırılmasını müteakip tarafınıza bildirilmek üzere işletmecinize iletilmiştir.
    Kurumumuz mevzuatı çerçevesinde tüketici şikâyetleri; şikâyetlerin tasnifi neticesinde şikâyetlerin yoğunlaştığı ve/veya şikâyet konusunun yaygın abone mağduriyetlerine yol açtığının anlaşılması durumunda Kurumumuz tarafından yapılacak düzenleme ve denetlemelerde dikkate alınmaktadır.

Bilgilerinizi rica ederiz.
    Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu
    Tüketici ile İlişkiler Müdürlüğü
    Anladim hocam saolun. Cok sacma cunku akn verse daha iyi duran kotali nedir

• quote:

Orijinalden alıntı: mustifb

Yapılırda depolaması sıkıntı. Hadi 1-2 ay olsa piyango tutturdu HDD stoğu yaptı dersiniz de 8 ay kadar 12 TB toplamda 96 TB yapar. Sürekli indir-sil yapsa HDD ölür. Büyük ihtimalle ya stream yapıyordu (birkaç cihazda aynı anda 4K açabilir) ya da bir cloud hesabı bir de sunucusu vardı bütün depolamayı cloud'a yapıyordu.

Ama ben 1-2 TB yapan adama bile hayranım. Sırf 1 ayı bunun için ayırıp 2 bilgisayardan 7/24 Full HD video açmıştım en fazla 520 GB olmuştu.
    Ben nisan ayinda VDSL gectim. VDSL gectikten sonra 100 gb dolmayan kota dolmaya basladi. Bir de mayis ayinda IP tv hizmeti aldim. Bu sefer de 200 gb zorluyorum.

• 
Sayfa: önceki 766767768769770
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.