Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Türk Telekom Fiberoptik Altyapı Çalışması [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: AMC Daha Az
1 Kayıtlı Üye, 8 Misafir Kullanıcı, 9 Masaüstü Kullanıcı
31.990
Cevap
124
Favori
1.670.002
Tıklama
Tüm Forumlar >> Haberleşme >> İnternet Servis Sağlayıcılar >> Türk Telekom >> Türk Telekom Fiberoptik Altyapı Çalışması [ANA KONU]
Giriş
    12093 Mesaj
    Valla benim santrale kurban olayım hiç aksaklık yok

Sabah insana huzur veren deniz gece ürkütür bakınca gerçek işte öyle.
  • Yüzbaşı
    693 Mesaj

Hocam bizim Santral taş gibi sıkıntı tek ping yukseldi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    mustifb kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hocam bizim burada Saha dolapına araba çarptı eski saha Dolapına Turk Telekom Santral çalışanları diyor Yeni Dolap istekmişti Dolap yok ne yaparsanız yapın demişler.

Öyle söyleyince ekip de Turk Telekom hurdalıktan Bir tane saha dolapı bulup takmış o dolap kullanıyoruz.

|
    |
    Ö1f1 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hocam 24 Mbps Hipernet alıyorum allah bir dediğim gibi download bismillah vatana millete hayırlı olsun inşallah.

Hocam denesinler yasal kaynağı Btk oda Akn olmayacak diyorlar.

|
    |
    NitroNos kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Türk Telekom müşteri hizmetleri arıyor illa 16 mbps'e geçirelim yok dedim 5 TL farkla dedi yok dedim istemiyorum. Ultranet diye birşeyler dedi aman arkadaşlar dikkat edin başka paketlere geçirirler sonra uğraşır durursunuz.
    |
    |
    Afyok01 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    bugün ekip geldi ve fiberi kutuya taktı ve sonlandırıldı arkadaslar gecen hafta fiber cekilmisti ve kutu takıldı bina içi cat oldugu icin baglayan ekip gpon baglayacagiz evede ethernet ile gidecek yani cat ile dedi yarın router takmaya geleceklermis bu cumaya internetim aktif olurmus bilginizle yıl bitmeden hazır olması gerekiyormus

Zaten bizim santralin çökeceğini ben tahmin etmiştim ama onlar kendisi görmeden inanmamakta ısrarcı davranıyorlar bazen. Santralin hizmet verdiği bölgenin büyük bir çoğunluğuna fiber geldi. Alternatif ISS'lerden AKK'siz hizmet alanların sayısı arttı, sadece Turkcell 10 Gbps kiralıyor zaten. Metro ethernet bağlantıları var bir de 17 bin abone. Bu 50 Gbps hangi birine yetsin. Neyseki bekletmediler yenisini taktılar. Henüz çok ciddi bir sorunda çıkmamış boşuna çok evham yapıyorlar.
    |
    |
    AMC kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Yeni kabine aktarıldım hızımıda 75 mbit e yükselttirdim netspeed e. Kabin 198 metre uzaklaklıkta.

Buda eski değerlerim. Burada kabin yaklaşık 850 metre uzaklıktaydı.
    |
    |

Hocam bizim millet öyle birşey olmaz mantığı var nedensizce ürünlere çok güveniyoz

|
    |

• Yarbay
    7920 Mesaj

Çok güzel olmuş 90 civarı hız alabilirsiniz.
    |
    |
    transformers_78 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hocam benim hat zaten 8 Mbps destekliyor 16MBps geçirmiyorlar ben kendim geçtim. 16 Mbps 50 GB Akn ayda 56 TL Modem'li diğer Hipernet 24MBps 35GB akn'li 58TL Modem'siz

|
    |

Kabinde ki yük artmış da olabilir.
    |
    |
    SkeironnWH kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Sormayın hem çok güvenip hem de en iyisini biz biliyoruz. Eğer ters birşey olursa da sabotajdır. Ülkede büyük ISS'yim diyen firmalardan biri Mikrotik cihaz getirmiş 2 ay sonra cihaz yanmış "sabotaj uygulanmış olabilir" diyor. Yav kim senin Mikrotik ikinci el cihazınla uğraşıp sabotaj yapsın. Sen tam kapasite doldurmuşsun ısıdan dolayı power unit yanmış.
    |
    |
    AMC kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Büyük ihtimalle kabindeki yük artmıştır. Biz kabloları eskimeye bırakmıyoruz.
    |
    |
    SkeironnWH kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

hocam ama insan fazla bağlantı yapıncada hoşuna gidiyor misal ben bizim kombi tesisatının peteklerini büyülttüm rast gele adamlar dedi kombi iyi ısıtmaz hiçbişi olmaz dedim

|
    |

• Yüzbaşı
    408 Mesaj

Aynı bakır kablo 90mbit hat kapasitesi olan zamanında türk telekom'dan taşıdığım hat, 74mbit hat değeri olan netspeed'e başvurum sonrası bağlanan hat.

Şöyle ki Telekom'un bakır kablosu direk modeme bağlı, aynı bakır kablo üzerinden biri mavi beyaz üzerinden diğeri kırmızı beyaz üzerinden geliyor, bu kadar farklı hat değerlerine ne sebep oluyor ? Gerçekten alternatifleri verimsiz portlara mı bağlıyorlar ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sonholigan -- 24 Aralık 2018; 20:10:30 >
    |
    |
    Bahsedilenler: mustifb

• Teğmen
    230 Mesaj
    Arkadaşlar bulunduğum mahal VDsl ya da fiber net desteklemiyor. Kendimi bildim bileli 8Mbs internet kullanıyorum.
    Bununla ilgili altyapı işlemleri için nerelere nasıl müracaat etmek gerekir, bütün mahalleden mi imza alayı, deneyen ve başaran arkadaşımız var mıdır?

300 abone topladım olmadı
    |
    |
    Backlink kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Verimsiz portlara değil de bakır kablolarda bazen verimsiz, sorunlu perler bulunur. Özellikle tam 100 Mbps çiftinin yanındaki per (çift) genelde verimsiz olur. Kablo eskiyse verim oranı daha da düşer. Bazı bölgelerde bu verimsiz perler ayrılır ve alternatiflere verilebilir. Ama bu ayırma öyle kolay değil ancak ayırımı yapan adam bilir. Ayırımı yapan adam dışında biri bağlantıyı yaparsa bu sorunlu çift TT abonesine de denk gelebilir. Bu ayrım şu anda çok yaygın değil port yok, per yok olaylarıyla artık bu durumu ayarlamak imkansıza yakın.

Santralden alınan ADSL-VDSL hizmetlerinde bu ayırım yaygındır. Tarihi eser portlar alternatiflere verilir, yeni portlar TT müşterilerine ayrılır. Santralde eski cihaz varsa alternatiflere kalır, yenisine TT aboneleri takılır.
    |
    |
    sonholigan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
seo paketleri
Mobilya Takımları
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,953
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.