Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Türk Telekom Fiberoptik Altyapı Çalışması [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir Kullanıcı, 5 Masaüstü Kullanıcı
32.202
Cevap
124
Favori
1.677.620
Tıklama
Tüm Forumlar >> Haberleşme >> İnternet Servis Sağlayıcılar >> Türk Telekom >> Türk Telekom Fiberoptik Altyapı Çalışması [ANA KONU]
Giriş
    14863 Mesaj

Bu arada fikirlerinizi almak istediğim bir konu var arkadaşlar.

@Meco2 hocamla da konuştuk, aklımıza bir fikir geldi. Şimdi 2 seneden fazladır, burada gerçekten hoşsohbet, samimi bir ortamda bilgilerimizi ve fikirlerimizi paylaşıyoruz. Diyoruz ki acaba müsait bir vakitte bir buluşma mı tertiplesek, fikirleriniz nelerdir?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Bahsedilenler: Meco2
    14863 Mesaj

Hocam aslında kime verdiğinden ziyade kime ne şartlarda verildiği mühim, Oger'in bu duruma düşmesi ve düşürmesinin sebebi de bu.

Ha ben kimseye verilmesin, Türk Telekom'un sahibi Türk Telekom olsun, özerk statü verilsin istiyorum. THY'de meyvelerini nasıl yedik, özerk kurum başında da işini bilen bir CEO olunca adamlar uçtu. Türk Telekom'da niye olmasın?

|
    |
    AMC kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    12155 Mesaj

Şu dediğine %100 katılıyorum.
    |
    |
    Ö1f1 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Sabah insana huzur veren deniz gece ürkütür bakınca gerçek işte öyle.
  • Binbaşı
    1846 Mesaj
    Hayırlısı olsun ama senelerce paraları yediler nasıl yatırım olacak göreceğiz.

2005 de işi kökünden halletselerdi de başka biri alsaydı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Zaten deli gibi pişmandır Hariri'ler zannediyorum ki. Tamam uzaktan bakınca malı götürdüler ama battılar da. Eğer 2010'da şirketi katletmeselerdi böyle olmazdı. Yatırımlar 2017'den beri arttı hatta 2010'dan beri ilk kez 5 senelik plan hazırlandı. Yani kısacası 2010 ile 2017 arası kayıp desek abartmış da olmayız. Şuan sektör şartları çok daha çetin. Eğer bu 7 senelik arada şirketin dengesini bozmamış olsalardı şuan çok daha büyük bir TT olacaktı. Ki bu da Oger'i iflasa sürükleyen 2013 kredisi ve Suud Kralı olaylarından belki de sağ çıkmalarını sağlayacaktı. Ama Oger'in dün yaptığı hata böyle yüzlerinde patladı işte.

Artık bundan sonra hata yapmama vakti. Zira bu saatten sonra yapılacak hataların bedeli bu kadar hafif olmayacaktır.

Şu gazate sayfası çok şey anlatıyor aslında. Telekom'un nerede olabileceği ve neler kaybettiği hakkında...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ö1f1 -- 22 Aralık 2018; 13:26:42 >
    |
    |
    matrix52 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Kurmay Yarbay
    14863 Mesaj
    Bu arada Dr.Ömer Fatih Sayan Yönetim Kurulu Başkanı, Eyüp Engin ise YK bşk. yrd. olmuş. Atamalar genel kurulda onaya sunulacak.

Başkanın devleti temsil eden bir üye olmasına sevindim. Bankalardan birisi olmamalıydı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ö1f1 -- 22 Aralık 2018; 13:35:54 >
  • Yüzbaşı
    269 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Semsam

Arkadaslar ben biraz garip bir durumla karsi karsiyayim.Evime internet istedigimde port yok gerekcesiyle Turktelekom’dan hizmet alamiyorum.Bu durumda bildiginiz uzere herkesin yaptigi gibi Paul ile iletisime gecip ozel musteri hatlariyla iletisime gectim.Bana port talebinde bulunacaklarini soylediler fakat hala beklemedeyim.
    Bu durumda madem bekliyorum bir de netspeed ile goruseyim dedim.Bana port olmadigini onlar da soylediler fakat bunu cozebileceklerini ilettiler.Umudum yokken bugun aradilar ve port talebimi karsiladiklarini soylediler.Turktelekom’un bama saglayamadigi portu adamlar sayesinde edindim.Altyapisini kullanan farkli bir firma bana cozum sunabilmisken anladimki Turktelekom’un kendine hayri kalmamis.

Simdi soyle de bir durumum var;netspeed bana adsl olarak hizmet verebiliyor.Fakat benim binamda bir kisim fiber kullanirken diger bir kisim internet kullanamiyor.Fiber altyapisi mi yetmiyor nedir ki bana adsl hizmet veriyorlar?Altyapida sorun oldugunu soylediler.E digerleri nasil aliyor o zaman diye dusunup isin icinden cikamiyorum.
    Bu konuda bir fikriniz var mi?

Bu konu hakkinda fikriniz var mi?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

Bölgede eski ADSL altyapısı da mevcuttur. Alternatif ISS'lere oradan hizmet veriyorlardır. Santralde de ADSL port olduğu için bağlanabilmişsinizdir tahminim.

Fiber kabinde ise boş port olmadığı için erişim veremiyorlardır.

Kabin binada mı?

|
    |
    Semsam kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    12155 Mesaj

Hocam

Nitro hocamlada görüşelim bi whatsap grubu açalım.

|
    |

Sabah insana huzur veren deniz gece ürkütür bakınca gerçek işte öyle.
  • Binbaşı
    1846 Mesaj

Bağımsız üyelerin bir katkısı var mı acaba TT için? Özellikle Yiğ it Bey?

|
    |

Türk Telekom Yönetim Kurulu'nda 3 kategoride üye vardır. Bir A grubu hisseyi (Oger'in şimdi Bankaların) temsil eden üyeler.

C grubu imtiyazlı hisseyi temsilen UDHB'den ya da onun atayacağı bir üye.

B grubu kamu hisselerini temsilen de bağımsız üyeler.

Yiğit bey hakkında bir yorumun yok ancak kendi alanı değil. Ben olsam başka bir kişiyi üye yapardım.

|
    |
    1058 Mesaj

aylık 50 bin tl maaş almaları nasıl iyi bir katkı değil mi ?
    |
    |

50 bin TL almıyorlar yav 15bin TL artı senede iki kez huzur hakkı payı.

|
    |
    ayhann06 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    1058 Mesaj

pardon yanlış yazmışım... hocam
    |
    |

Orijinalden alıntı: Ö1f1

Bölgede eski ADSL altyapısı da mevcuttur. Alternatif ISS'lere oradan hizmet veriyorlardır. Santralde de ADSL port olduğu için bağlanabilmişsinizdir tahminim.

Fiber kabinde ise boş port olmadığı için erişim veremiyorlardır.

Kabin binada mı?

Kabin binada mi bilmiyorum acikcasi bende buraya yeni tasindim.İlk geldiklerinde port olmadigini soylediler.Fakat cozebilecek kanallari oldugunu soyleyip gorusmeyi sonlandirdik.Aradilar ve gercekten port sorunumu cozduler lakin dediginiz gibi o da adsl port.

Yalniz bana altyapi sorunundan dolayi adsl oldugu soylendi.O da kafami karistirdi.

Yok olsun güzel bir tepki. Yönetim kurulu, Üst yönetime yardımcı olmak için çalışmalı. Saçma fikirler için değil.

|
    |
    ayhann06 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    14863 Mesaj

Hocam konunun ilk mesajında sorgu siteleri kısmında fixnet var, oradan bir sorgu yapabilir misiniz sabit numaranızla.

|
    |
    Semsam kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    693 Mesaj

Turk Telekom Fiber çeker adam gelir devrim yapar dun gece meydana gelmiş. Biz 1 tane olsa yuksek hız alsak deriz millet saha dolapına araç ile giriyor sanki kurbanlık koyun gibi

https://www.ihavideo.com.tr/Video/Detay/1158438-otomobil-santrale-santral-de-yayaya-carptitelefon-santralinin-carptigi-yaya-agir-yaralandi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Afyok01 -- 22 Aralık 2018; 14:40:23 >
    |
    |
    Bahsedilenler: ayhann06 , NitroNos , Ö1f1 , mustifb kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör AMC

Hocam pişman filan değillerdir.Ayrıca Türk Telekom yüzünden batmadılar.Aksine bugüne kadar Türk Telekom sayesinde ayakta kaldılar.Türk Telekom zarar veren bir firma değil.Aksine çok kelepir fiyatına aldılar.Bunun kıyaslamasını geçmiş biçilmiş fiyatlardan bakabilirsiniz.Yurt dışındaki inşaat işlerinden battılar.Ama Suudi erken davrandı malı mülküne çöktü.Biz erken davranıp malı mülküne çöküp hisselerine el koysaydık bugün bankaların borcunu ödeyip %55 lik hissede devlete devredilirdi.Devletin bir kısım hissesi olan firmaya temettü yok borcunu öde dememesi de ayrıca komik.Çünkü kredi veren Türk bankaları.Türk Bankaları zora düşerse ekonomi zora düşer.Bankaların görünümü bozulursa yurt dışından kredi bulmaları zorlaşır.
    |
    |

Orijinalden alıntı: Ö1f1

Hocam konunun ilk mesajında sorgu siteleri kısmında fixnet var, oradan bir sorgu yapabilir misiniz sabit numaranızla.

Hocam oncelikle tesekkur ederim ilgilendiginiz icin.Ev telefonu kullanmadigimiz icin oradan sorgulatamiyorum.Milleni’den baktigimda maksimum alabilecegim hiz 85 mbp gozukmekte

Bey Azura
SEO
Mobilya Takımları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,859
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.