Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU] (756. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
51.346
Cevap
244
Favori
4.013.399
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
104 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 754755756757758
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Aynen hatta üstüne bir kaç kuruş versen seni başının üstünde taşır..

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hocam sizinkiler benim hattı 76 mbite sabitlemiştir kaldırtabilirmiyiz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende hemen hemen aynı çıkıyor her ikisindede sonuçlar 20-21 civarı.anlık dalgalanma olmuştur yada sunucular aynımı bir kontrol ediver.

443 nolu porttan udp openvpn aramakla bulunmayan beleş vpn sunucusu , 443 tcp oluyor genelde 1194 udp her yerde engelli zaten.şu ipyi alalım bi :D

Ulaknet'te kimmiş o wifiye kadar hız izni veren, benide çok mağdur etmişlerdi zamanında pc fast ethernet switch bağlıydıidi simetrik 85-90mb görebiliyordum en fazla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi müntekim -- 18 Aralık 2018; 18:2:42 >
  • Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    Hocam gerçekten abone sayısı fazla bir saha dolapı dolu.

2 Tane saha dolapı var. 4 Km metre geçen yerlere internet bağlantısı yapılmıyor. Onlarda abone olsa yer almıcak. İl Müdürlüğü ankastre kutusunu bilerek kapatıyor. Altyapı yok diye gösteriyor. Bakalım 2019 yılında yapılacak diye bir konuşma yaptı planlama bölümü yönetçisi

• NitroNos kullanıcısına yanıt
    Yok problem kapasite değil mevcut kapasitenin sürekli bir şekilde kullanılması. Arkadaşın bahsettiği bölgede iki tane mobilya binası var aynı kabinden onlar EPON olarak metro ethernet almışlar. 2 markette kurumsal bağlantılar almışlar birde bireysel AKK'siz kullanan ve sürekli download yapan adamlar olduğu için sesli çalışıyor. Tüm elektronik cihazların temel kuralıdır sürekli tam kapasite kullanılırsa cihaz erken ölür. Ee Tip7 kabinler metro ethernet vermek için tasarlanmadı, cimrilikten dolayı o kabinden metro verilince doğal olarak erken eskir.
  • habib_723 kullanıcısına yanıt
    RuffneckTR R kullanıcısına yanıt
    Binadaki kabin için TT'den kira talebiyle mahkemeye verenleri listelesem bakkal defteri oluştururum. Ama kazanma imkanı yok en fazla kabinin sökülmesini sağlayabiliyorlar.

Söz konusu yönetici eğer kabinin sökülmesi talebiyle dava açarsa iş diğer katlara kalır. Çoğunluk abone varsa ve sökülmesini istemezse problem olmaz ama geri adım atarlarsa mahkeme sökülmesine karar veriyor.
  • AMC A kullanıcısına yanıt
    Niye sabitlemişler? Siz FTTB'de 100 Mbps abonesi iseniz aslında sabitleme yapamazlar eğer yeterince uğraşabilirseniz kabini bile değiştirebilirler.
  • mustifb M kullanıcısına yanıt
    Ne güzel memleket ya, para kazanıyor diye her hizmetten kira isteyelim o zaman. Elektrik panosu var binada, elektrik idaresinin kablosu var, bu sayede para kazanıyorlar, kira versinler, ya da doğalgaz var hem de dev gibi borusu var binaya giriyor kira isteyelim o zaman

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Bina yönetmeliği zorunlu hizmetler maddesinin değiştirilmesi gerekiyor. Daha yeni yönetmelik değiştirildi aslında binalar yapılırken artık kablolama zorunlu olacak, işletmeci bina içi tesisattan sorumlu olmayacak. Yönetmeliği değiştirip kablolamayı zorunlu yaptık ama internet için kurulacak sistemler zorunluluk kapsamında değil. Yönetmeliği düzenleyip yarım yapmakta bizim başarımız.
    Bina yönetmeliği zorunlu hizmetler maddesinin değiştirilmesi gerekiyor. Daha yeni yönetmelik değiştirildi aslında binalar yapılırken artık kablolama zorunlu olacak, işletmeci bina içi tesisattan sorumlu olmayacak. Yönetmeliği değiştirip kablolamayı zorunlu yaptık ama internet için kurulacak sistemler zorunluluk kapsamında değil. Yönetmeliği düzenleyip yarım yapmakta bizim başarımız.
  • mustifb M kullanıcısına yanıt
    Hocam binanın interneti gitmişti bildirdim sonra kendi kendine geldi bi baktım benim neti 75 e çekip sabitlemişler aradım efenim kopma olur diyo yav arkadaş sanane benim zevkimden sana ben kopma arızasımı var diyorum duyduklarınıda anlamıyor firma anlaşılan

Teşekkürler, ne kadar herşeyi anlatsamda arıza bir tip olduğu için dikine gitti. Allah'ından bulsun. Ayaklarına kadar getirdiğim fırsatı teptiler. Eğer dediğiniz gibi GPON geldiğinde, altyapıya zarar verirse bu sefer kelimeler ile değil başka türlü konuşacağım bu ruh hastasıyla.

• Acaba t11 yerine t7 ye geri alabilirlermi bizim binayı

Hocam Paul bu cumartesi Tamirhane'de olacak, gitar çalacak, atla arabaya git kulağına fısılda Tip7 diye

T11 için güzel bi şiir yazıp dm den gönderecem arkayada fon müziği koyacam melankolik tarzda

• Santralden aradılar bakalım ne olcak hocam.

• selam arkadaşlar hattım 100 mbiti destekliyor şuan netspeed 75 mbit paket kullanıyorum telekom sizin bölge en fazla 50 destekiyor diyor şuan netspeed kullanıyorum 75 mbit diyorum bizde en fazla 50 mbit alabilirsiniz dediler sistem 100 mbite izin vermiyor diyor buna bir çözüm bulamazmıyım
  • internet öldü gibi ?

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ıses -- 18 Aralık 2018; 20:50:48 >

• müntekim M kullanıcısına yanıt
    Sunucunun hızı bu şekildeydi hocam

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]

Bu da Turkcell'in bugu idi

Bu da okulun internetinden VPN'e bağlanılmış hali

Tam olarak ulaknet mi oluyor bilmiyorum. National Academic Network olarak geçiyor. Ethernet'ten 1Gbps simetrik hız veriyor hocam 15 dakika kesintisiz 120MB/s aldığımızı hatırlıyorum. Hala da kısıtlama yok. Ancak öğrenci sayısı 3 kat arttı son 3 yılda. O yüzden kablodan ortalama 300Mbps civarı verebiliyor, simetrik.

• 
Sayfa: önceki 754755756757758
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.