Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU] (754. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
14 Misafir (1 Mobil) - 13 Masaüstü1 Mobil
5 sn
51.346
Cevap
244
Favori
4.013.368
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
104 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 752753754755756
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Anladım hocam bence yetersiz ise kabin yanına yedek kabinler koyulması lazım aynı fiber üzerinden kapasite arttırılır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • AMC A kullanıcısına yanıt
    Audi ne alaka, Aldınmı gaza basar gidersin
  • müntekim M kullanıcısına yanıt
    Hocam merhaba. Tek modem olmasına karşın bende bile http 24 çıkarken https 18 çıkıyor

Bu arada Online-OVH-Hetzner ve LeaseWeb'de VPN sunucularım vardı. Aralarında en iyi performans veren Online. OVH ve Hetzner'de hız limiti koyuluyor. Ya Türk Telekom kaynaklı ya da firmalar kendisi koyuyor bilmiyorum. Sunucudan İstanbul TT serverinden speedtest yaptığımda 300Mbps civarı upload verirken, VPN'de 20Mbps zor görüyordu. LeaseWeb'de ise hızlar 100Mbps civarına çıkabiliyor ama 130ms altı ping görmedim. Sunucuya 80ms atarken OpenVPN bağlantısı kurduğumda 130ms oluyordu bir anda.

Online'da ise 1.3Gbps hız aldığım sunucum vardı geçen yıl. Maksimum hız olarak 1Gbps gördüm VPN bağlantısında Uzun zamandır yüksek hızlar ile test yapmadım ama kendi evimde 100Mbps bağlantım var 90Mbps görüyor. İndirme yaparken 12MB/s alıyorum rahatlıkla. Ulaknet'te ise 120Mbps indirme 100Mbps yükleme gördüm en son. Telefon olduğu için o da.

Tüm sunucularda 443 UDP portu üzerine OpenVPN kullandım.

Turkcell'de bir ara bug vardı. 4G LTE şebekesi üzerinde Online üzerindeki sunucuya bağlanınca 30Mbps civarı indirme, 120Mbps civarı ise yükleme hızı alıyordum İlginçti.

Bir de ek olarak Superonline'ın OVH pingleri çok iyi. VPN sunucusu kurarsanız hız limiti de uygulanmıyor. 50-55ms ping atıyordum OVH Frankfurt sunucusuna. Şu an durum nasıl bilmiyorum.

• awsalli kullanıcısına yanıt
    Almasına alırımda ödeme günü geldimi gel bakalım buraya derler
  • Hangi ülke daha iyi hocam sizce aruba'da mesela italya 3 sunucusu var en iyileri italya 3.cü sunucu , çek cumhuriyeti var hocam , fransa , almanya , ingiltere , polonya sizce hangisini seçmeliyim hem hız hemde ping olarak kullanabileceğim türkiye'deki vps ve vds sunucularına baktım %18 kdv ile 17 TL oluyor band genişliği yok türkiye sunucuları iyi ancak bütün logları tutuyorlar ve 1 tb yükleme yada indirme yapsam kafalarına göre iptal de edebilirler pek güvenemiyorum hocam.
  • Kasım 2018'de Türk Telekom tarafına 17 dairesinin 12'si dolu olan sitemizden 10 kişi internet alacağız diye sözleşme yaptı. Site Temmuz'da yapıldığı için alt yapı yoktu. Daire içlerinde fiber kablo mevcut.

Orayla burayla görüşme sonucunda sözleşmeyi yapın, interneti yılbaşına kadar getireceğiz dediler. Bina içi bakır olsaydı bir iki yıl beklerdiniz denildi.

Geçen hafta cumartesi günü bina girişine kadar fiber geldi. Bugün sabah da daire içine fiber sonlandırma yapıldı.

ONT cihazı Nokia marka cihaz.
    Verilen modem de ZTE H298A. Paket 24mbps. 23.6 Mbps görülüyor.

Kablosuz sinyal kalitesi de iyi. Arka odalardan güzel çekiyor ve AP kurulumuna gerek kalmadı.

Fiberin kötü tarafı elektrik harcayan fazladan bir cihaz (ONT) olması. Ping 6-7 civarında.
  • müntekim M kullanıcısına yanıt
    Hocam ayrıca HTTP olan link çift hat birleşti fakat https çift hattı birleştirmedi tek hat üzerinden devam etti.

şu hız testi http
    şuda https çok far var mı aralarında.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NitroNos -- 17 Aralık 2018; 23:27:43 >
  • oguzhanc64 kullanıcısına yanıt
    Fiber için nelerle uğraşan insanlar var ont'ye takıyorsunuz garip bırakın elektrik harcasın o pingi mumla arayan insanlar ve hız şahane 100 mbps rahatlıkla alırsınız.
  • NitroNos kullanıcısına yanıt
    Hocam en iyi Frankfurt ve Paris sunucularından ping ve hız alırsınız. Test etmek isterseniz Paris konumlu Online'da barınan sunucumdan VPN atabilirim. 443 UDP portunda OpenVPN kurulu.

Aruba için bunlar da test IP'leri:
    DC1-ITALY
    188.213.165.106

DC2-ITALY
    89.46.74.240

DC3-CZECHOSLOVAKIA
    81.2.236.64

DC4-FRANCE
    89.36.212.58

DC5-GERMANY
    89.40.116.123

DC6-ENGLAND
    89.36.222.238

Ancak gördüğüm kadarıyla Aruba 1Gbps bağlantı sunsa bile portları iyi değil.

Türkiye VPN isterseniz de, OneCloud tavsiye ederim. 1Gbps portu var.
    https://oneprovider.com/onecloud/ssd-virtual-servers

Bursa DGN'de barınıyor yanlış bilmiyorsam. Tüm kotayı doldursanız da en ufak laf edemezler burada

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi k8s -- 17 Aralık 2018; 23:42:40 >

• Yardımcı olursanız memnun kalırım 1 TB az hocam 1 ayda o kadar indirmem fakat hız ne kadar artarsa trafik o kadar artıyor yeni oyunlar ve filmler geliyor bu sebeple ortalama 3 tb gözden çıkardım hocam .

Test yaptım hocam Almanya gayet iyi ping değerine sahip DC3-CZECHOSLOVAKIA aruba olarak çıkmadı ve pingi yüksekti.

dc3 italya'nın ip si mevcut mu hocam dc3'ün 100 gbps altyapısı vardı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NitroNos -- 17 Aralık 2018; 23:52:19 >
  • NitroNos kullanıcısına yanıt
    Malesef bulamadım hocam. Ancak ping olarak diğerlerinden bir farkı olacağını düşünmüyorum. Sonuçta neredeyse aynı yerdeler.
  • Tier 4 veri merkezi hocam gelişmiş bölge olarak farklı yerde ve yeni cihazlar var pingde 3-5 ms etkiler hocam en fazla almanya 46 civarı baya iyi görünüyor.
  • Ariturka kullanıcısına yanıt
    Hiç bir işe yaramıyor. Bende yazdım Eylül ayında Fiber Projesi onay için gönderdiler. Hala onay almadı.

• Hocam Bu Gun Turk Telekom çalışma yapıyordu.

Santral'den saha dolapına kablo çekiyorlardı.

Sordum 100 lük bakır kablo dediler bu demek oluyor yatırım olamayacak gibi bir şey demi oluyor.
    Abone sayısı fazla olduğunu için çekiliyor.

Turk Telekom Saha Dolaplarına fiber zaten çekmişti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-BD386127B -- 18 Aralık 2018; 4:15:4 >
  • Meco2 kullanıcısına yanıt
    24MBps 35GB 58TL Modem'siz
    35 Mbps 50 GB Akn ayda 68 TL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-BD386127B -- 18 Aralık 2018; 4:2:32 >
  • İnternet erişim hizmetinden yararlanmak istediğiniz lokasyonda Fibernet hizmetinin tesis edilmesine yönelik talebinize istinaden yapılan kontrollerde, söz konusu lokasyonda Fibernet hizmetine ait altyapının bulunmadığı anlaşılmıştır.

Bununla birlikte söz konusu lokasyonun, keşif aşamasının akabinde projelendirme çalışması yapılmak üzere revizyon listesine alındığını ancak çalışmaların tamamlanacağı net bir süre bilgisi iletilemeyeceğini üzülerek belirtmek isteriz.

Mevcut imkanlar doğrultusunda altyapı dönüşümünün henüz gerçekleşmemiş olması nedeniyle hizmet sunumu mümkün olamamakta

Btk şikayet sonuç bu insan der Bir Tane Tip 7 ile değişim yapalım yuksek hız verelim nerede

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-BD386127B -- 18 Aralık 2018; 4:11:57 >
  • Annemlerin binanın dibinde ki dolap benimkiyle aynı anda aktif olmasına rağmen 3 ay sonra resmen aktif oldu. Ama ne yazık ki bizimkiler internet kullanmıyorlar

47 alabiliyorum kendi evimde, bunu görünce bi tuhaf oldum. Ev mi değişsem ne

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jazzalyn -- 18 Aralık 2018; 5:36:48 >

• bizim sokak halen 8 mbit ADSL bakır kablo. karşı sitelerde müşteri çok diye oraları fiberlemişler. aramızda 1 sokak var ortak oda. BTK ya bu konuda ses duyurmak adına etkinlik talep ediyorum arkadaşlar. 120 tl fiyat alıp alt yapılara hiç dokunmayan tekelleşmiş firmaya artık dur diyelim. bir el atın rica ediyorum alt yapılar için etkinlik istiyoruz.
  • BurakLEE kullanıcısına yanıt
    Bakır kablo gören kesmeye başlasın.

• Binamıza fiber gelmesi için bölgemdeki TT Proje müdürü ile görüştüm. Kendisi eğer iç tesisatı biz çekersek %80 GPON Fiber geleceğini söyledi. Bunun üzerine binaca toplantı yaptık, fakat her zaman çıktığı gibi bizdede ezik, eski kafalı, aptal bir insan çıktı. Binaya fiber gelirse bizi mahkemeye verecekmiş. Tabi adam bunu dediği zaman ne kadar herşeyi anlatsamda daire sakinleri korkup geri adım attı. Kısaca bizim GPON işi şimdilik yalan oldu. Neyseki bunun öncesinde iyiki akıllılık edip imza toplamıştım. Neyse kısaca imzalar sayesinde bir şansım oldu. İmzaları proje müdürüne teslim ettim ve bana yinede bir şansım olduğunu, projeyi TT karşılamalı olarak sunacağını söyledi. O adam dışında bütün bina imza attığı için, İç tesisatı TT çekeceği için ağzını açamayacağını düşünüyorum. İnşallah kısa sürede fibere kavuşurum.

• 
Sayfa: önceki 752753754755756
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.