Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Türk Telekom Fiberoptik Altyapı Çalışması [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir Kullanıcı, 5 Masaüstü Kullanıcı
32.100
Cevap
124
Favori
1.674.783
Tıklama
Tüm Forumlar >> Haberleşme >> İnternet Servis Sağlayıcılar >> Türk Telekom >> Türk Telekom Fiberoptik Altyapı Çalışması [ANA KONU]
Giriş
    499 Mesaj

Yeni yıldan sonra aknli limitsiz satamayacakları için dediğiniz gibi aknli taahhütsüzleri mecbur kotalıya geçirecekler. 3 Ay toleranslı olalım demişler o zaman. Aydınlatıcı oldu bu yazdığınız.
    |
    |
    mustifb kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Daha henüz hiçbir tarife BTK'nın onayından geçmedi. Kiralık devre, port ve transmisyon, Al-Sat tarifeleri ve 2019 fiber planları onay bekliyor. Üstelik yıl bitti mevzuata göre tarifeler yayına girmeden 15 gün önce onaylanması gerekiyor. Ama alternatif ISS'ler fiyatları gördü, itirazlarını bile ilettiler top BTK'da.
    |
    |
    NitroNos kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Ortada ciddi problem var btk bu sorunu ortadan kaldıracak ek karar açıklayabilir hocam bekliyoruz bakalım ne olacak hayırlısı.
    |
    |

www.milleni.com.tr/fiber-nerede

Şu adresten sorgu yapınca ne çıkıyor?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Fantastik66 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    14854 Mesaj

Vay arkadaş, adam sistem kurmuş demek ha.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Afyok01 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    693 Mesaj

afyon merkezde oturuyor no 1 den 2 ye taşınsa gine internet alır adresine yasak gelmesi olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Afyok01 -- 20 Aralık 2018; 17:4:55 >
    |
    |

Çok fazla taahhütsüz abone yok zaten birkaç kişi toplanıp herkesi arayıp limitsiz paketlere geçirmesi birkaç saatte biter.
    |
    |
    K4RT4L kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Anladım. Teşekkür ederim.
    |
    |

18 yıldır bir altyapida iyileştirme yapmayan ama durmadan yüksek fiyat isteyen bu firmaya artık para kazandırmamak beni sevindiriyor.

16 mbps'lik paket satacaklar 75 lira fiyat çekiyorlar ev telefonsuz. 16 diyorsun ama 10 veriyorsun fiyatta düşün dediğimde oralı olmadılar. Bende kapattım bitti gitti.

Bir turknet deniyeyim diyorum kötü olursa superbox bakarım artık.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Kara Liste uygulaması çok işe yaramıyor ya da pratikte işlemiyor. TT'de sürekli 12 TB indiren bir adam kara listeye alınmıştı yani taahhüt cezasıyla birlikte aynı adrese internet bağlatamaz diye. Şimdi adam intikam olarak yan bina adına internet almış ortak kullanıyor. Şimdi ortak kullanım şüphesiyle savcılığa başvuracaksınız en az 9-12 ay sürede cevap gelecek o sürede adama mahkeme celbi gittiğinde aboneliği iptal edip başkasının adına yeni abonelik alır.
    |
    |

hocam google facebook youtube artık ülkeye geleceklerini sanmıyorum.
    steam bile gelmez turkiye böyle oldukça turkiye en yakın olan ülkelerde sayısını artmaya başladı almanya veri merkezi haline geldi ve kaç yıldır avrupa veri merkezi gözdesi diye biliyorum.
    |
    |
    Ö1f1 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

otel santral uzak diye santral yakın bir noktaya verici kurdular 5 km metre yayın yapıyorlar
    24 MBps akn'siz 125 TL
    öyle normal kullanım için yapılıyor satmak için yapılıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Afyok01 -- 20 Aralık 2018; 17:29:55 >
    |
    |
    Ö1f1 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Eğer BTK toptan tarifeleri onaylarsa daha kötü bir internete daha yüksek fiyat ödemiş olacaksınız o yüzden taahhüt kabul eden Milleni'ye geçin. Diğerleri de 80-90 TL bandından satarsa aynı internete daha yüksek ücret ödemeyin.
    |
    |
    dr20mouse kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

hocam sınırsız diye satılıyor sözleşmeyi tek taraflı olarak değiştirmesi zordur.
    kişisel kullandığını kanıtlar ise Turk Telekom etki eder diye düşüyorum.
    |
    |

Dün akşam akşam panik olmuştuk valla.

Bilgilendirmeniz için çok teşekkürler.
    |
    |

Sınırsız ama aynı sözleşmede şebeke kaynaklarını suistimal edemez diye belirtiyorlar. Sürekli 12 TB indirmek özellikle yurtdışından yapıyorsa maliyeti yükseltir. Maliyet yükselmesini de böyle hepimize yansıtıyorlar işte. İyi tarafı ise kapasite daha geniş tutulur sonuçta full kullanan bir abone olduğunu biliyorlar.
    |
    |
    Afyok01 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Acaba ne yapıyor o kadar dosya indirmeyle yapamazsın sanırım.

|
    |

Sabah insana huzur veren deniz gece ürkütür bakınca gerçek işte öyle.
  • Yüzbaşı
    693 Mesaj

Hocam sürekli internet kullanım fazla olan kişilerde 12 TB indirse bile zaten Turk Telekom modem kontrol edebiliyor santral veya planlama modem kaç cihaz ne olmuş ne gitmiş gibisin den bakıyordur. 4 aydır aynı veri kullanım yapan kişisel kullanım yapmıyordur.
    İnternet cafe vs yerler de var adam da internet kafe var. 700 bilgisayar olduğunu düşünürsek baya yuksek veri indirmesi lazım değil mi ? zaten o kadar kullanım yapanlara telefon etmişlerdir. ona göre paket tavsiyesi yapılmıştır yani.
    bizim hiper online var wifi üzerinden veriyor hizmet aylık baya yuksek veri indirmesi yapılıyordur.
    |
    |
    Bahsedilenler: Ö1f1 , mustifb kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Yapılırda depolaması sıkıntı. Hadi 1-2 ay olsa piyango tutturdu HDD stoğu yaptı dersiniz de 8 ay kadar 12 TB toplamda 96 TB yapar. Sürekli indir-sil yapsa HDD ölür. Büyük ihtimalle ya stream yapıyordu (birkaç cihazda aynı anda 4K açabilir) ya da bir cloud hesabı bir de sunucusu vardı bütün depolamayı cloud'a yapıyordu.

Ama ben 1-2 TB yapan adama bile hayranım. Sırf 1 ayı bunun için ayırıp 2 bilgisayardan 7/24 Full HD video açmıştım en fazla 520 GB olmuştu.
    |
    |
    AMC kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Valla ben bi kere 380 gb gördüm ama evde herkes yoğun tenpoda kullanıyor tek ben yapmamıştım o günden sonra 200 ü geçemedim.

|
    |

Sabah insana huzur veren deniz gece ürkütür bakınca gerçek işte öyle.
HızlıCevap
Reklamlar
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
SEO
seo paketleri
haberler
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,437
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.