Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

Türk Telekom Fiberoptik Altyapı Çalışması [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: piyuv, BoraNb Daha Az
2 Kayıtlı Üye, 1 Mobil Kullanıcı  ( 1 Mobil Cihaz  )
17.345
Cevap
88
Favori
456.026
Tıklama
Tüm Forumlar >> İnternet >> İnternet Servis Sağlayıcılar >> Türk Telekom >> Türk Telekom Fiberoptik Altyapı Çalışması [ANA KONU]
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      3213 Mesaj
      15 Aralık 2018 18:48:09

Gönderdiğiniz ve aldığınız tüm paketlerin size gelmeden önce bir süzgeçten geçilmesi. Özellikle HTTPS için bu işlem paket yapısını bozduğu için iletişimin daha kötü olmasına sebep oluyor. Daha detaya inemiyorum malum... ama o FGPA, Phorm gibi şeyler çok masum kalıyor. Ayrıca Kuzey Kore'nin sistemine benzeyen bir kara-beyaz liste IP uygulaması üzerinde de çalışıyorlar şu anda KYK'da pilot denemesi yapılıyor.
      |
      |
      müntekim kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      3213 Mesaj
      15 Aralık 2018 18:53:49

xDSL bağlantıysa Eyüp pingi normal, Kırklareli'de Gayrettepe'ye kadar normal. Gayrettepe'de bulunan Load Balancer sisteminde (ebgp-gayrettepe-k) ping artıyor. Sorunu iletebilirsiniz ama onlar için 2 ms artış normal sayarlar.
      |
      |
      jedi39 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      5712 Mesaj
      15 Aralık 2018 18:58:05 Konu Sahibi

Upload neden bu kadar kötü indirme hızınız iyi bir sorun var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      ıses kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      414 Mesaj
      15 Aralık 2018 19:22:42

Olsa olsa kara listeden gelen-giden iplerin , depolanıp ileriye yönelik çözülmeye çalışılması olabilir.Yada bir ara kıyamet kopmuştu kullanıcıdan gelen https talep paketi isp tarafından sunucuya http olarak iletiliyordu.Daha fazlasını anlık yapmak imkansız şuan için.Tlsteki şifrelemeler devamlı olarak zorlaştırılıyor.

Https içeren bir paketi analize sokulması demek gereksiz yere hızı düşürmek olur, hele bide paket sırasına bozacak türde olursa seyreyle gümbürtüyü, bunu yapanda hafiften geri zekalı olur.Sonuç çıkmayacağını bile bile bir yerleri tararsın.Tcp seviyesinde birşeyler yapacaklardır diye tahmin ediyorum şifrelenmiş paketlerde.

Eskiden https paketi ağda dikkat çeken bir bağlantı türü idi bu tarz loglamalara karşı http paketinin içine https paketi gömme konusu falan vardı bi dönem,artık o kadar yaygın kullanılıyorki https paketi sıradan bişey.

karaliste konusuna gelince çare vpn alıştık ona artık.
      |
      |
      mustifb kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      414 Mesaj
      15 Aralık 2018 19:34:56

arıza kaydı açın muhtemelen, dslam tarafında birşeyler yanlış ayarlanmış o hızda dslam vdsl2 bağlantısı kurmayı kabul etmez , hat zayıflaması değeri mükemmel, fec(forward error correction) biraz fazla bina içi kablolama elden geçmeli.Fec hala düşmez ise bunun için ayrıca çağrı açılıp altyapı tarafında kablolama incelenmeli.
      |
      |

• Yarbay
      2182 Mesaj
      15 Aralık 2018 19:37:28

Evet Eyüpteki adsl, diğeri vdsl. Ayrıca bu pingleri yakalamak için hep modem resetliyorum en düşük pingi aldığımda oyuna giriyorum.

|
      |
      mustifb kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Intel i5 6500 4.5Ghz Bclk OC * MSI Gaming X Gtx 1080 * Asus Z170 Pro Gaming * Corsair Vengeance LPX 2x8GB 3000MHz C15 * Samsung 850 Evo 250gb * WD 1TB * Seagate 1TB * Corsair H100i v2 * EVGA 750W P2 * Logitech G810 Orion Spectrum RGB * Razer Diamonback * Corsair Void RGB * Corsair MM300 * Steam Controller * NZXT S340 Razer Edition * Benq Zowie XL2540
    • Teğmen
      160 Mesaj
      15 Aralık 2018 19:46:21

Peki bu Tip23 dolap nedir? Kapasitesi, altyapısı max verebildiği hız nedir. İnternette araştırdım ama fazla bilgi bulamadım. Bizim sokakta boş port kalmadığı için internet bağlatamayan çok kişi vardı, bu sebeple konulmuş olabilir mi? Birde faliyete geçmesi tahminen ne kadar sürer, süreçler nelerdir? Bu konuda beni bilgilendirebilirseniz çok sevinirirm.

|
      |
      AMC kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      10536 Mesaj
      15 Aralık 2018 22:39:12
      Öyle değişik firmaki bu ay ki kotaları akn ye saymayı kar sayıyor akn ye yakalandık
      |
      |

• Yüzbaşı
      600 Mesaj
      15 Aralık 2018 23:16:46
      Arkadaşlar sorum olacak ve biraz farklı belki yeri değil kusura bakmayın lütfen... Ben netflix te dizi izlerken internet akn sonrası 16mbps misal arada ne kadar harcadığıma bakıyorum canavar gibi internetin gittiğini görüyorum ancak misal başka uygulama da video izliyorum o kadar gitmiyor... Birinde 1 GB giderken diğerinde 15GB falan gidiyor... Netflix sunucusunda éxtra hız mı oluyor ne anlamadım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi habib_723 -- 15 Aralık 2018; 23:22:34 >
    • Onbaşı
      15 Mesaj
      15 Aralık 2018 23:45:32

Turk Telekom Santral uzaksın Diyor Başka Bir Şey demiyor ki.
      kablo sıfır Cat 7 Kablo
      |
      |

• Onbaşı
      15 Mesaj
      15 Aralık 2018 23:47:01

Turk Telekom Santral uzaksın ADSL Port Verelim Diyor Kabul Etmedim.
      |
      |
      NitroNos kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      2131 Mesaj
      16 Aralık 2018 00:11:45

Glasswire yazılımı ile kontrol edin. Eğer pc üzerinden netflix kullanıyorsnaız.
      |
      |
      habib_723 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Ryzen 2600x - Asus Crosshair VII Hero - Corsair 2*16 gb Lpx 3000mhz ddr4- Asus Gtx 1070 - Nzxt Kraken X62 - Corsair Rm1000x - Creative Sbx - Corsair Commander Mini - Corsair 900d - Samsung 250 gb 850 evo- Ocz 120 gb - WD 6tb - Wd 2 tb - Wd 4 tb - Seagate 2 tb - Corsair K70 - Razer Ouroborus
    • Yüzbaşı
      600 Mesaj
      16 Aralık 2018 00:19:13

Yok tv de izliyorum ustam...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
      |
      |
      awsalli kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    • Yarbay
      5712 Mesaj
      16 Aralık 2018 00:37:34 Konu Sahibi

Bilerek mi yapıyorlar yoksa kabloda yada modem de problem mi var anlamıyorum arıza kaydı bırakın baksınlar.

|
      |

• Yarbay
      2043 Mesaj
      16 Aralık 2018 06:05:35

Hayatımda gördüğüm en saçma hat değerleri upload 55mbit kaldırıyor ama download 4mbit bu nasıl oluyor.Kablonu kontrol etmeni öneririm bu değerler çok saçma.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SkeironnWH -- 16 Aralık 2018; 6:6:35 >
      |
      |

• Yarbay
      2131 Mesaj
      16 Aralık 2018 11:30:58

İzlerken bir takılma, donma veya kalite kaybı yaşamıyorsan. Kullanılan veri miktarını salla gitsin.
      |
      |
      habib_723 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Ryzen 2600x - Asus Crosshair VII Hero - Corsair 2*16 gb Lpx 3000mhz ddr4- Asus Gtx 1070 - Nzxt Kraken X62 - Corsair Rm1000x - Creative Sbx - Corsair Commander Mini - Corsair 900d - Samsung 250 gb 850 evo- Ocz 120 gb - WD 6tb - Wd 2 tb - Wd 4 tb - Seagate 2 tb - Corsair K70 - Razer Ouroborus
    • Yüzbaşı
      600 Mesaj
      16 Aralık 2018 11:37:59

Yok hiç bir sıkıntı yok donma falan. Sadece veri niye bu kadar gittiğini merak etmişimdir hep....

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
      |
      |
      awsalli kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    • Yarbay
      11286 Mesaj
      16 Aralık 2018 11:52:26

Port kalmadıysa o sebepten koymuş olabilirler.

FTTCt23 mevcut 17a profilinde 100Mbps verebilir. Daha farklı modülasyonlarla 1Gbps'e kadar yolu var.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      bluesky_83 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

PS3 PSN: omerman4
      PS4 PSN: omerman3
      Kısa bir not: Bazen çok fazla bildirim geldiği için aradan kaçırdığım cevaplar,alıntılar,PM'ler olabiliyor. Benzer durumlarda PM ile hatırlatırsanız müteşekkir olurum ;)
    • Yarbay
      3213 Mesaj
      16 Aralık 2018 12:17:41

Hala yapıyorlar, eğer servisin HTTP desteği varsa siz HTTPS görsenizde HTTP olarak gönderebiliyor. HTTPS'ye sızmanın mantıksız olduğunu onlar da biliyor ama zorunluluktan birşeyler yapıyorlar. Zaten bu yüzden ülkemizdeki dev firmalar artık ISP'lerden direk hizmet almıyor. Turkcell, TT'ye bakarsanız hepsinin kendi ASN'si var ve kendi networklerini kuruyorlar. Bu ülkede lokal IP'yi engelleyin diye göndermişlerdi. Bu sansürü IPv6 seviyesinde yapamadıkları için parasıyla hala IPv6'ya geçemedik. Üstüne paket yapısını bozmaktan dolayı RIPE'den uyarı yedik.

Zaten KYK'da hiçbir şekilde VPN'e bağlanamıyorsunuz kendi sunucunuzun portunu da 443 yaparsanız bağlanabiliyorsunuz ama sonra o IP'lerde engelleniyor. Public VPN'lerde ilk önce genelde KYK yurtlarında tesbit edilip engelleniyor. Bu Kore, Çin benzeri bir sistemde VPN'de işe yaramıyor. Çünkü bir nevi kara-beyaz liste IP belirleniyor. Girilmesinde sorun olmayan IP'ler belirleniyor, diğer tüm IP'ler engelleniyor. Şu anda Çin'de olan sistem mesela adamlarda peering yapana kadar Türk Telekom'un IP'leri bile engelliymiş. Bir benzeri de TT'nin başına geldi Zenmate'e ait diye engellediğimiz bir IP Zayo'ya aitmiş bazı rotalar çalışmıyormuş. Sonra onu düzelttiler ama Zenmate'inde bazı IP'leri açıldı.

Bir de tahminim bu public VPN adreslerini birileri ispiyonluyor. Yoksa imkanı yok ki kısa sürede yüz binlerce IP'yi bulamazlardı. Yani kesin diyemiyorum ama şüpheleniyorum. Abone bağlantısından çözecekler desem ülkemizden kim Afrika merkezli DNS, VPN'ye bağlanır. Tunusia Telecom'un sunduğu VPN adresleri bile engelli, Djibouti Telecom'un DNS adresleri engelli. Bu ülkeden bir VPN'e bağlansanız ping 500'ler seviyesinde.
      |
      |

• Teğmen
      160 Mesaj
      16 Aralık 2018 12:56:09
      quote:

Orijinalden alıntı: Ö1f1

Port kalmadıysa o sebepten koymuş olabilirler.

FTTCt23 mevcut 17a profilinde 100Mbps verebilir. Daha farklı modülasyonlarla 1Gbps'e kadar yolu var.
      Bilgi üçğn teşekkürler. O zaman umarım hattımı da oraya aktarırlar. Eğer aktarılaz ise ne yapabilirim, nereye başvurabilirim?

Hızlı Cevap

Reklamlar
millenicom;internet;servis
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
nice türkiye
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,391
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.