Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU] (730. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
51.175
Cevap
241
Favori
4.006.042
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
104 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 728729730731732
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    https://forum.donanimhaber.com/ev-yapimi-load-balancer-ile-internet-kullanimi--126510081

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • NitroNos kullanıcısına yanıt
    Yük dağıtımı sistemlerinin çeşitleri vardır. ip bazlı, paket bazlı, handshake olduktan sonra sadece o hattan devam eden vs vs.

Sizin cihaz tahminimce ta ip yada handshake bazlı. iki hattı aynı anda kullanabilmek için paket bazlı olması lazım. Paketin biri birinden gelecek diğeri diğerinden gelecek.

• MyhM66 M kullanıcısına yanıt
    Fiber to the home. Eve kadar fiber.

• Türk Telekom böyle şeyleri düşünmüyor bari ben yazayım 12.12.2018 tarihinde 02:00 - 06:00 arası yurtdışı POP noktalarında Viyana'da kapasite artırımı ve yeni arabağlantı çalışması, Frankfurt POP noktasında Interxion exchange'da port aktarma, Amsterdam yurtdışı çıkışında Interxion Science'da yeni arabağlantı yapılacak. Özellikle saat farkından dolayı biraz sarkma problemi olabilir bir de bu çalışma içerisinde internet fena yavaşlayacak.
  • Yaklaşık 1 2 hafta önce yazmıştım modem degerlerim düştü diye o zamanlar vodafone kullaniyordum aynı hat üzerinden, turknete gecis yaptım hat değerleri aynıydı bugün üst pakete geçiş yaptım ve gözlerime inanamadim tıpkı bundan 2 ay öncesi gibi hat degerlerim harika 1.resim suanki degerler (100mb pakete gectikten sonraki) 2. Resim dun sabahki değerler

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]

• Arkadaşlar internet hızım çok düşük Türk telekom a şikayet olusturdum yer altı kablo hasarı dediler burda süper online felan var ama muhtemelen Türk telekom alt yapısını kullanıyor dolayisıyla türk telekomdan süper online geçmenin internet hızına faydası olmayacak yanlış mi düşünüyorum? asıl sormak istediğim mahallede vdsl/fiber olduğunu düşünüyorum çünku tam arkamızda hastane var ve yan binamız yeni yapım olduğu icin vdsl kullanıyor bu yer altı kablolar olayı sayesinde eve fiber veya vdsl başvurusu yapsam olumlu sonuç alabilir miyim?

• Bu akn tamamen kalkacak mi

İcimden bir ses ucundan bir yerden kilifina uydurup akn sistemine devam edilecek diyor

Birkac ay sinirsiz yaparlar sonra sessiz sedasiz aknyi geri getirirler

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • mavisu48 kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun. Merak ettim de, hasar yeni mi olmuş yoksa var olduğunu biliyorlar da ilgilenmiyorlar mı?
  • mustifb M kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederiz hocam

• KyLeGs kullanıcısına yanıt
    Hocam 15 kasımdan berli devam ediyor bu sorun hasarın olduklarını bildiklerine eminim ancak sorun sanirim sadece bizim apartmana gelen kablolarda sanırım o yüzden cok önemsemiyorlar diye düşünüyorum

• mustifb M kullanıcısına yanıt
    Kapasite artırımına gidiyorlarsa bu ping lerde iyileşme olacak anlamı mı taşıyor acaba...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • AKK kalkacak ama fiyatlar yükselecek ve paketlerin hızlarını düşük tutacaklar veya yüksek hızlarda katlamalı ücret uygularlar.

• Beyler sanki kota sayılmamaya başlanmış 19gb kalmış benimki.
  • TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]

Benimki sayıyor hala hocam

• dr20mouse kullanıcısına yanıt
    Allah Allah biraz daha takip ediyim hocam

• AMC A kullanıcısına yanıt
    PC'den normal tarayıcı üzerinden giriş yapınca benimde kotam hiç sayılmamış görünüyor.

Ancak mobil uygulamadan girince gerçek kullanımımı gösteriyor, kotadan düşüyor yani.

Anlamadım bende, bu ay oldu ilk kez.
  • Merhabalar birşey sormak istiyorum bizim apartmana fotosunu yüklediğim kabloda kapıya kadar gelmiş. TTnet aradım. hizmet yok diyor ne yapmamız gerek.
  • serkanbaba kullanıcısına yanıt
    Yeni mi çekildi ?

14 FO-Y mi yazıyor yoksa 12 mi ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • serkanbaba kullanıcısına yanıt
    Sadece Fiber optik kablo ile kalsa bu iş fibersiz ev kalmaz.Saha dolabı gelecek kaç ay oldu altyapısız geçirdiğiniz süre zarfında.
  • Hocam anlamadığım nokta Türk Telekom bir çok paketlerinde upload kotası koydu bunlar AKN olarak mı geçiyor 1 ocaktan sonra bunların kalktığınıda görecek miyiz ?

35-100 Mbps arasında 20 Gb upload kotası koymuş komik ne diyeyim.

Benim hızım 8 mbps upload ise 0.7 mbps civarı hocam 10 gün geçmiş upload ortada hiçte pek upload kullanmam internette gezinirim herhangi yükleme yada torrent yapılmadığı halde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NitroNos -- 10 Aralık 2018; 3:20:44 >
  • 
Sayfa: önceki 728729730731732
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.