Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU] (683. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: empire1530 Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 4 Misafir - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
51.276
Cevap
244
Favori
4.010.822
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
104 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 681682683684685
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Toplam ne kadar bilmiyorum ama intenetin muhtemelen baş maliyetidir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ö1f1

Kampanyalara web sitesinden ulaşmak biraz zor, sabit internet kısmına girimce yukarıdaki menüden kampanayalara basacaksınız.

Mümkünse 50Mbps alın, çok avantajlı yeni gelecek uygulamayla.
    Site çok kötü hocam karmakarışık hiçbir şey anlaşılmıyor gerçekten. Yeni gelecek uygulama dediğiniz akk nın kalkmasımı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ö1f1

Şimdi aslında o tür sorunu olanlar yine o başlık altındalar az da olsa ama sektörün sorunları zincirleme birbirine bağlı tüm sorunlar.

Bu sorunlar bütün olarak ele alınmalı esasında. Yani veri maliyeti ile fiber homepass'ın %100 olmama sebebi bir yerde birbirine temaz ediyor zaten.
    Evet işte ben de tam bunun mücadelesinin verilmesini istiyorum. Herkesi düşünüyormuş gibi KOTA/AKN kalksın diye kampanya yapmak yanlış. 3-5mbps hız alan adamdan AKN kalksa nolur, kalkmasa nolur.

Parasını verecek olmasına rağmen bu konuda bile hizmet alamayan birsürü kişiyle konuşuyoruz. Çok samimi söylüyorum, bende o süreçten geçtiğim için o kişileri çok çok iyi anlayabiliyorum ve onların adına gerçekten üzülüyorum.

Ülkenin altyapısı kötü, yatırım yapan kaç firma var görüyoruz. Bizim bu durumu konuşuyor olmamız gerek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jakosez -- 7 Kasım 2018; 17:33:13 >

• Evet şöylembir uygulama gelşyor TT'de.

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]

• Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    Adamlar yüksek hıza düşman 100 mbit 50 mbite düşmesi lazım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Jakosez J kullanıcısına yanıt
    Doğru, kesinlikle,

zaten bu konunun sebeplerinden birisi de bu, bunları konuluyoruz tabii insanları gaza getirici şeyler yazmayınca pek dikkat çekmiyor konu. Mesela AKN konusu güzel bir konu epey emek harcıyorlsr ama en başta sorunun sebeplerini tam olarak bilmiyorlsr en basitinden veri maliyeti sorunu bilinmiyor konuda genel olarak haliyle tam doğru bir şekilde yaklaşamıyorlar soruna.

• AMC A kullanıcısına yanıt
    Evet 100Mbps'lere haksızlık olmuş, diğerleri güzel ama 100Mbps'deki adam çok yavaşlıyor.

• Arkadaşlar bir şey danışmak istiyorum.

ADSL ve VDSL hatlarda anladığım kadarıyla kullandığınız servis sağlayıcıya göre hız/ping gibi şeyler değişkenlik gösteriyor.

Peki apartmanda FTTH sistemi varsa sadece, durum aynı mı?

Türk Telekom FTTH var sadece bizim apartmanda. Netspeed, Millenicom vs.. gibi bir yerden hizmet alırsam her şey aynı mı olur?
  • Her yer fiber olsa ne olur, 100 metre ötede direk var adsl internet istiyoruz adamlar adresinizde alt yapı yok direkleri siz diker kabloyu siz çekerseniz bağlarız diyorlar, Bravo doğrusu tam üçkağıtçı telekom beş para etmez. Diğer adresime 50 mbps vdsl bağladılar 2 gün sonra hızı 10-12 mbps ye düşürdüler.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ayrıca bir konuya daha değinmek istiyorum. Şimdi anladığım kadarıyla Türk Telekom'un getireceği yeni sistem "kötünün iyisi" olarak görülüyor ancak ben oldukça endişeliyim.

Bugün forumda paylaşılan bir görsel endişelerimi doğrular nitelikte:
    TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]

Şimdi burada 2 durum var.

1-) Kotamız doluktan sonra ücretsiz ek paket tanımlanacak, nispeten daha düşük hızda limitsiz kullanacağız. Peki sözleşmemiz bitince ne olacak? Bu ek paketlerden ne kadar ücret talep edilecek?

2-) Full Limitsiz paket isteyen müşterilerimiz için 79,90 TL den başlayan fiyat dediği 8 mbit hız. Zirvede Kal kampanyasından bahsediliyor.

8mbit sınırsız için 79,90 TL
    16 mbit sınırsız için 89,90 TL
    24 mbit sınırsız için 119,90 TL
    35 mbit sınırsız için 159,90 TL
    https://bireysel.turktelekom.com.tr/evde-internet/web/kampanyalar/Sayfalar/zirvede-kal-kampanyasi.aspx

Diyeceğim o ki, 1 Ocak'tan sonra fiyatlar bunlar olacaksa; 24 mbit hız için kaç kişi ayda 120 TL ödeyebilecek?

Mecburen kotalı paket almak durumunda kalacağız.

Şimdi örneğin 50 mbit AKN'li paketi olan arkadaşlar seviniyor, hızım 35 mbit'e düşecek diye. Ama bu durum sadece sözleşmeleri sona erene kadar. Yeni kotalı kampanyalara katılacakları zaman ne olacağı tamamen meçhul.

Bu "ücretsiz ek paket" ifadesi çok can sıkıcı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BoraNb -- 7 Kasım 2018; 18:20:51 >

• BoraNb kullanıcısına yanıt
    Yukarıda paylaşılmıştı yeni müşteriler, eski müşteriler siye bir tablo, muhtemelen devam edeceklerdir bu uygulamaya.

Valla zaten beklentim benim direkrt KOTA olduğu için ne verirlerse üzerine kâr gözüyle bakıyorum.

Ha bir de şöyle bir absürd durum telrar ortaya çıktı geçen sene olduğu gibi.

35Mbps full limitisiz 160₺ ama 50Mbps/35Mbps =~90₺

Yani sınırıszları bari normal paket fiyatıyla satsalar örneğin 35Mbps'i 50Mbps AKN fiyatına yine mantıksız olacak ama almak için az çok sebep olacak.

• lan TT neden gelmiyor bu fiber, yeter lan ADSL ne tüküreyim senin. valla tepem attı artık.10mbps zor alıyorum yakında saha dolabı bile yokkk. senelerdir bekliyorum ne gelen var ne giden.apartmanın yarısı adsl kullanıyor kullanıcıda var haa dünya kadar abone var tikine bile takmıyor TT, kahrol TEKEL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi power-pc -- 7 Kasım 2018; 18:30:14 >
    Yukarıda paylaştığım açıklamada, 1 Ocak 2019 itirbariyle bütün AKN'li paketlerin satışı durdurulacakmış.

Şimdi yukarıda paylaştığınız TABLO-1'den bahsediyorsunuz sanırım. Ama orada diyor ki "ÜCRETSİZ EK PAKET HIZI".

Benim merak ettiğim ne zamana kadar?

Yani, örneğin ben şu an 35 mbit 100 GB paketindeyim. Taahhüdüm bitene kadar, kotamı aşınca 20 mbit'e düşeceğim eyvallah, kişisel kullanımım için bana yeterli bu hızlar.

Peki sözleşmem bittikten sonra ne olacak? Diyelim 35mbit 100 GB normal kotalı paket önerecekler bana. Bu durumda 100 GB'ı aşmam durumunda yine hızım 20mbit'e ÜCRETSİZ mi düşürülecek? Yoksa kotanızı aştınız, +XX TL daha ücret ödeyerek ay sonuna kadar 20 mbit hıza düşerek devam edebilirsiniz mi diyecek?

Beni endişelendiren bunlar. Çünkü hepimiz biliyoruz ki Full Limitsiz paketler, herkesin erişemeyeceği fiyat seviyelerinde olacak.

AKN sistemi kalkacaksa o zaman kota uygulayacaklar 50 gb paketin bittiğinden sonra ama AKN uygulaması değişikliğe gittiği için ücretsiz iptaller ile karşı karşıya kalabilir türk telekom ayrıca zirvede kal kampanyasına baktım ciddi ücret talep ediyor kimse bunu kabul etmez türkcell daha iyi makul ücret sunuyor.

Kampanyasız TTnet 533 TL - Kampanyasız Türkcell Süperonline 449​ TL
  • Turk Telekom hiç girme ping çok kötü durumda oyunda Avrupa sunucular 220 ping var.

ABD vs söylemeye gerek yok.

• Türk Telekom 46 ping'den yukarı çıkmıyor Abd'yi bilemem ama Eu ve Rusya tarafı iyi ping oranına sahip süperonline aslında iyi ping vermesi lazım.
    adsl kullanıcı olarak ocak 25 de inşallah netspeed gibi bir firmaya geçmeyi düşünüyorum tabi onlarda tarifede değişikliğe gitmezlerse.. adsl kullanıcılarının telekom abonesi olmalarının faydası yok
  • NitroNos kullanıcısına yanıt
    Bende ping yukseldi Turk Telekom VDSL de aynı ADSL de aynı bazen 53 ping oluyor. Pubg oyunuyorum geçen 100 kişiden 6 ya gir ping yuzunden oyunu kayıp etdim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-BD386127B -- 7 Kasım 2018; 20:3:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-BD386127B

Bende ping yukseldi Turk Telekom VDSL de aynı ADSL de aynı bazen 53 ping oluyor. Pubg oyunuyorum geçen 100 kişiden 6 ya gir ping yuzunden oyunu kayıp etdim
    Fiber hizmetten nakşediyoruz.Konum ve bağlantılar Ping etmendir.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 681682683684685
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.