Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU] (551. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
51.323
Cevap
244
Favori
4.012.835
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
104 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 549550551552553
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Reis bizim çevremde binalar var dedim ya onlar 66mpbs şimdi bunla fiber veya vdsl mi nasıl anlaşılır bide vdsl kullansam 150m mesafeden 100down alır mıyım daha gidemedim gidersem en son çare saha dolabı ondan soruyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • damn2u kullanıcısına yanıt
    Şimdi il bazında maliyetli olabilşr ama toplam genel yatırımdaki payı Turkcell'de sabitin az. Şöyle bir örnek vereyim mesela geçen sene Türk Telekom 27bin km fiber döşedi (ki büyük ihtimalle tarihi rekor kırıldı [Rekora bak ]) fiber homepass 2 milyondam fazla artmış olması lazım, Turkcell ise sadece 2.5bin km mi ne fiber döşedi ama mobilde Turkcell bir çok yerde 2600Mhz Band7, işte fark bu.

Şimdi konuyla bir diğer alakası da şu, hatta düne kadar ben de Muğla'da idim, kıyı kısımlarında, bakıyorum, neredeyse her yerde Türk Telekom fiber var. Turkcell ise genelde otellerin ya da sitelerin olduğu yerde. Şimdi kıyı, deniz turizmi olan yerlerde mobil sabitten çok çok daha önemli zira nüfus geçici olarak çok oynuyor dönemsel. Haliyle yazlığımız olsa ya da tatile gitseniz sabit internet alır mısınız? Pek zannetmiyorum, gidip de bu yerlerde kağnı hızında mobil vermek de olamayacağına göre buraya fiber götürmek şart, özellikle gelirlerinin ekseriyeti mobilden olan Turkcell için olmazsa olmaz. Haliylemhazır fiber getirmişken, buralar hem büyükşehir diye fiberi getirdik bari yayalım diye düşünüyorlardır haklı olarak. Dikkat ederseniz zaten Turkcell hep turizmin etkin olduğu şehirlerde yaygın bir altyapısı var.

• damn2u kullanıcısına yanıt
    Yav cevap yazdım, forum sağolsun çöp etti. Cevap yazacağım tekrardan İnşallah.

• DüşünenÇocuk32 D kullanıcısına yanıt
    150 metreden bakır iyiyse alınabilir. VDSL'dir büyük ihtimalle ama fiberden ayırmak VDSL tam doğru değil.

• Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    Yani vdsl olursa o paketi seçebilirmiyim turknetin 65tllik 100mpbs aknsiz paket varya o vdsl için geçerli mi öyleyse sence vodafone mu devam etmek mantıklı tahaütü bitirip türknetemi geçmek

• quote:

Orijinalden alıntı: MrCaner

İstanbul pendik hala adsl var max 11 mbit çekiyor gel de delirme
    aynı valla adsl de sürünüyorum, vdsl2 falanda YOKKKK
    YAPA'da olmaznız lazım, yani direkt santrale, netice itibariyla Turknet olmaz ama Netspeed ve Milleni'den benzer fiyatlara bulabilirsiniz.

Başka marka güvenli oldukça dıkıntı değil önemli olan 100mbps down alabildikten sonra 100tlye kadar verebiliriz

türknet 89₺ ye 100 mbps'e kadar verecekmiş eski fiyattan 35'e kadar milleni'de aynı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.Data -- 16 Ağustos 2018; 1:19:56 >
  • Mr.Data M kullanıcısına yanıt
    Mesela ben 100lük paket alsam yanımda bina 66 gözüküyor tahmini bizimde öle olacaktır 100mbps mi alırım 66mbps mi vdsl ile

66'lık veya 60'lık paket yok en yakın 50. 50 alırsın.
    Santrale bağlıyım zaten bana en son gelir.

Mahallede kullanan adam göreyim yeter

• tweenietomatoes kullanıcısına yanıt
    Max gösterdiğini alırım demi yükseğini değil edit:yani ben 100 istiyorumda altyapı 66 gösterirse 100lük bi paketin anlamı olur mu bide benim yan binamda 66 bizimkinden eski diye mi öyledir çünkü saha dolabına 150 m falan oda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DüşünenÇocuk32 -- 16 Ağustos 2018; 10:4:45 >
  • Gebze'deki Tatlıkuyu mahallesi için fiber çalışması görülüyormuş 6 ay sonra bilemedim ne kadar inandırıcı alt yapı proje şefi ile konuştum. kapıma geldi daire planlarını sordu bakalım.
  • Dün için saha ekipleri akşama hat verilecek, internet bağlantınız gidecek ve geldiğinde vdsl kullanmaya baslayacaksınız dedi.

Ama olay bugün oldu. Sabah 9:30 gibi internet tamamen gitti ve hala gelmedi. Adsl den vdsl e aktarma bu kadar sürüyormu gerçekten?

Mh aradım adsl sinyali hiç yok dedi, muhtemelen geçişle alakalı diyip arıza kaydı oluşturdu.

Artık gelsede kurtulsam...

Gerçi kurtulmiyim, vdsl gelsin fiber için çalışmalara başlayacağım

Bide zyxel vmg3312-b10b modemim var bu vdsl destekliyormu? Ekstradan bir modem almama gerek var mı?

• Merhaba,

Yeni taşındığım siteye Fiber Ana Kablo ve Binalara giden kablolar döşenmiş durumda fakat şu an herhangi bir hareket yok. Bu süreç ne zaman sonuçlanır tahmini olan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: imate

Gebze'deki Tatlıkuyu mahallesi için fiber çalışması görülüyormuş 6 ay sonra bilemedim ne kadar inandırıcı alt yapı proje şefi ile konuştum. kapıma geldi daire planlarını sordu bakalım.
    gelmez boşuna bekleme.
  • Aktarma yaparken bildiğiniz kablolarınızı kesiyorlar ya yeni çekiyorlar ya da yeni kabine ek yapıyorlar, uzun sürer tabii ki.

VDSL destekliyor, yeni modeme gerek yok.

Yok daha yüksek de olabilir hattın kapasitesi ama yaklaşık değer o 66Mbps, zaten size yapılan yrni kurulum o bşnadakinden dahaniyi olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ö1f1

Aktarma yaparken bildiğiniz kablolarınızı kesiyorlar ya yeni çekiyorlar ya da yeni kabine ek yapıyorlar, uzun sürer tabii ki.

VDSL destekliyor, yeni modeme gerek yok.
    Hala internet gelmemiş. Modem res falan atmam gereklimidir acaba? (Bi arkadaşım vdsl geçerken otomatik gecmemiş, res atıp modem arayüzüne girdikten sonra vdsl sinyali aktif olmuş. Aksilik işteyim...)

Yoksa beklemeye devammı etmeliyim? Arıza kaydım hala açık durumda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jazzalyn -- 16 Ağustos 2018; 17:0:12 >
  • 
Sayfa: önceki 549550551552553
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.