Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU] (489. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
51.316
Cevap
244
Favori
4.012.567
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
104 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 487488489490491
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Torpilli olanlara 12 ay bayram

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mustifb M kullanıcısına yanıt
    Hocam tip7 mi geri istiyorum grev başlatacam
  • AMC A kullanıcısına yanıt
    Hocam 220v diyorum ben size, siz beni dinleyin

• Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    Akım koruyucu olmasa hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ö1f1

Torpilli olanlara 12 ay bayram

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    Yukarı 11, Aşağı 20 zayıflama var bende de. Mesafem 1034 metre denildi netspeed tarafından, güvenilir mi acaba netspeedin santral-bina mesafe olayı? Bir de bu zayıflama değeri bakır kablodan tamamiyle değil mi hocam?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Methoxyphenyl -- 30 Mayıs 2018; 23:16:36 >
  • efem-35 kullanıcısına yanıt
    Bunu söylemek çok güç. Normalde binanıza GPON kutusu konulup, apartmana giren kablo o kutuda sonlandırıldıktan sonra 1-2 ay içerisinde abonelik alımına açarlar binayı.

Bizde süreç çok uzun sürmüştü ama bazı özel sorunlar olmuş Telekom'un kendi içinde, sizde de böyle olacak anlamı taşımaz, fikir olsun diye aktarayım;

Temmuz 2016----> Kazı yapıldı apartmanımızın önüne fiber kablo çekildi.

Eylül 2016----> Telekom ile çalışan taşeronlar apartmanımıza geldi, tüm katlara fiber kablo çekildi.

Aralık 2016----> Apartmanın girişine FTTH(GPON) alt yapı için kutu takıldı ve fiber sonlandırıldı.

Mart 2017----> Apartmanımız abonelik alımına açıldı. Abonelik başvurusu yapınca 1-2 gün içinde gelip modemi kuruyorlar.

NOT: Daha sonra öğrendiğime göre normalde Aralık 2016'da kutu konulduktan sonra o ay içerisinde açılması planlanıyormuş. Bazı teknik sorunlar yüzünden aksamış. Bana böyle söylenmişti.

Hocam kır trafo köşkünün kapısını gir, yüksek amper aktarma kablosuyla kabini trafo köşkündeki baraya bağla ve olacakları seyret.

• Hocam hergün kavga oluyor sokakta biri gaza gelipte uçan tekme filan atsa
  • Methoxyphenyl kullanıcısına yanıt
    Hemen hemen o mesafe çıkar, kuvvetle muhtemel ki doğrudur. Gerçi DL zayıflama düşükmüş ama UL yüksek. Tabi ki bakır kablodan o zayıflama, fiberde de zayıflama olur ama çok uzun mesafede çok çok düşük zayıflama meydana gelir, o da pek önemsenecek bir durum değil. Zaten biz aboneler fiberdeki zayıflamayı göremeyiz zaten gerek de yok bizim için önemli olan erişim altyapısı.

Hocam mahalleliye bu gizli baz istasyonu deyin diyeceğim de sonra tüm ülkeye yayılır Allah muhafaza.

Aman hocam allah korusun birde onlarlan uğraşmıyalım geçen buraya konu açmışlardı elektromanyetikmi birşey vs diye şeytan kulağına valla ertesi gün bütün kutuları kırar atarlar sonra derler internetlerimiz bi anda yavaşladı
    Hayret ben görmedim o konuyu, link var mı hocam ?

Yani mesele elektromanyetik radyasyon ise çok kere yazıldı çizildi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ö1f1 -- 31 Mayıs 2018; 2:0:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BoraNb

Bunu söylemek çok güç. Normalde binanıza GPON kutusu konulup, apartmana giren kablo o kutuda sonlandırıldıktan sonra 1-2 ay içerisinde abonelik alımına açarlar binayı.

Bizde süreç çok uzun sürmüştü ama bazı özel sorunlar olmuş Telekom'un kendi içinde, sizde de böyle olacak anlamı taşımaz, fikir olsun diye aktarayım;

Temmuz 2016----> Kazı yapıldı apartmanımızın önüne fiber kablo çekildi.

Eylül 2016----> Telekom ile çalışan taşeronlar apartmanımıza geldi, tüm katlara fiber kablo çekildi.

Aralık 2016----> Apartmanın girişine FTTH(GPON) alt yapı için kutu takıldı ve fiber sonlandırıldı.

Mart 2017----> Apartmanımız abonelik alımına açıldı. Abonelik başvurusu yapınca 1-2 gün içinde gelip modemi kuruyorlar.

NOT: Daha sonra öğrendiğime göre normalde Aralık 2016'da kutu konulduktan sonra o ay içerisinde açılması planlanıyormuş. Bazı teknik sorunlar yüzünden aksamış. Bana böyle söylenmişti.

biraz önce sizin yazılarınızı okudum evet dediğiniz gibi biraz geçikmiş konuyu açan arkadaşında geçikme olmuş ne zaman satışa çıkınca olay bitiyor, benim bir sorum daha var bu kazı olayını taşaron firma yaptı kutuyu da sanırım taşaron firma yapıyor geriye modeme kadar kablo yani eğer hazır değilse taşaron elemanı mı yapıyor yoksa en son modemi bağlamaya gelen Türk telekom ekibi mi yapıyor bizim burda alt mahalede vodafone gpon var vodafone kazı işi bittikten sonra künklerin içindeki fiber kabloların bağlantısını yaptıktan sonra dairelere fiber vermeye modem kurmaya başladılar bu süreç iki veya üç ay sürdü hatta bir ayda alan bile oldu ama vodafone teknik ekip çok kötü arkadaşım bu fibere abone oldu ve ucuzdu 64mbps 200gb 69 tl diye hatırlıyorum modemi bağlarken ben odayı gösterdim kabloyu duvarı delerek odadan odaya kutudan modeme kabloyu döşedi hatta ertesi gün deldiği duvarı alçı bile yaptı demişti... ama verdikleri modem her gece dns hatası veriyordu mh aramış şeylerine bile takmamışlar bir sene sonra kapıya teknik ekip memnunumsuz diye sorunca arkadaşta dns bahsetmiş ertesi gün modemi değiştirmişler sorun ortadan kalmış bana deseniz vodafone mu türk telekom mu ben türk telekom derim...

Kablo döşemenin fiziksel işleri taşeron ekiplerce yapılır, bağlantı için ise Türk Telekom personeli gelir.

Çok sağol hocam, neyseki bir efsaneye dönüşmeden bastırılmış Ahhh o vaktinde o baz istasyonu efsanesni ortaya atanın varya ben Hani bir de internettte bu baz haberlerinin altına şehir dışına kursunlar diyenleri görüyorum var ya sinirden çıldırıyorum Aslında koyacaksın dağın başına basacaksın 100kW diyeceksin "bak şehir dışına yaptık diye" artık baş ağrısından uyuyabilirler mi görürüm ben onları. Yahu femtocell diye teknoloji çıktı kapsama alanı sorunundan dolayı, bizde hala baz kovalıyorlar. Vatandaşta da suç yok da asıl suç bu efsaneyi çıkaranlarda.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ö1f1

Kablo döşemenin fiziksel işleri taşeron ekiplerce yapılır, bağlantı için ise Türk Telekom personeli gelir.

çok tşk.ler hocam

Rica ederim.

Rica ederim hocam bizim insanımız bi değişik böyle karşı çıkarlar sonra telefon çekmiyor diye operatöre kızarlar.
  • 
Sayfa: önceki 487488489490491
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.