Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU] (437. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
51.276
Cevap
244
Favori
4.010.741
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
104 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 435436437438439
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Müdürüm ayıp ediyorsun, hem bize talimst verip kendin yatıyorsun, hem de bizim maaşlara gelince lolo.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • AMC A kullanıcısına yanıt
    Hayırlı kandiller hocam. İnşallah bugün ülkemizdeki telekomünikasyon başta olmak üzere tüm işlerin düzelmesine vesile olur.

• Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    İnşallah hocam gene benim youtube gitmiş
  • 2 sene oldu hala tık yok. 6 7 ay önce aramışlardı alt yapı çalışmanız onaylandı belediyeden kazı izni bekleniyor diye. Unuttum gitti şimdi baktım 6 ay olmuş şaka gibi gram icraat yok.
  • Geçen haftadan itibaren, Balıkesir Bandırma 600 evler mahallesi civarında fiber optik kablo döşeme işleri için yolları kazmaya başladılaR.

Gözlerim yaşardı yıllardır adsl denen lanet internet hizmetine mahkum olmuştuk.

Yolları kazdılar, 20 cm çapında siyah boruları döşediler.

Kabloları daha sonra borulardan geçireceklermiş.

Şimdi tam anlamı ile fiber hizmetinin devreye girmesi kaç ayı bulur arkadaşlar?

Birde apartmandaki kutuyu felan değiştirecekler mi?

Yoksa biz mi değiştirmek zorunda kalacağız?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • john mclane kullanıcısına yanıt
    6 ay ile 12 ay arası değişir byük ihtimal vdsl kurarlar bina içi hiçbirşey değişmez sokaklardaki adsl dolaplarını kaldırıp t7 vdsl dolap koyarlar.
  • Dolar Euro aldı başını gider oldu yakında telekomda çartayı çeker benden demesi.
    Evet fiber geliyor bölgenize, kuracakları sistemi bilemeyiz FTTC/B/H hepsi olabilir. Sonbahar başından önce kolay kolay bitmez çalışma. Şimdiden hayırlı olsun.

• AMC A kullanıcısına yanıt
    Hocam boruyu da çekmedik ya ondan

• Aaa ana konu olmuşuz, ne zaman olduk yav

az kaldi cekecem ben onlara

Peki hocam apartmandaki tesisatın değişmesi gerekir mi? Sonuçta 20 yıllık bina

• Mr.Data M kullanıcısına yanıt
    802.11ad,60Ghz bandını kullanan bazı modemler var. Frekans o kadar sıkıntılı ki iki cihaz arasından yaprak dahi geçse bağlantı kopuyor. Sırf bu sebepten ötürü bile ölü proje.
  • quote:

Orijinalden alıntı: imhotep_of_grudge

troll sensin sallayan sensin TT ajanı...
    Ajan olsa benim altyapıya el atardı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dr20mouse -- 13 Nisan 2018; 22:20:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ö1f1

Valla hocam, makul olduğu an bizim İSS'ler direkt atlar bu tip çözümlere. GigaWire gelse de bu sefer bina içi elektrik hatlarında da illaki dandikliğe gitmişlererdir bir de onla uğraşırız.

O değil de adamlar Wifi ad den bahsediyor ben daha Wifi N de kaldım.

AC router, modem tavsiyelerine açığım.
    https://www.asus.com/tr/Networking/RT-AC86U/

https://www.synology.com/tr-tr/products/RT1900ac

Bu ikiside sağlam hocam.

Ttnetin verdiği modemle köprü moduna alıp akarsınız.

• Bi hafta sonu buluşma yapalım çay may muhabbet ederiz
    binaya kadar fiber verilirse cat6 kablo bizzat döşüyorlar...ama genellikle eski bina veya yeni bina olsun bakır hat varsa eski siyah kablo yani buralara binaya kadar fiber götürülmüyor saha dolabına kadar fiber dolabptan binaya yine siyah kablo gidiyor ama hız fiber hızı ile aynı saha dolabına yakınsanız çok iyi hızlar alırsınız...şimdiden hayırlı olsun ankaranın göbeğindeyiz fiberi göremedik daha
  • Kapima kadar fiber geldi ama tarifelere bakıyorum fiber kullanmak cok anlamsiz geliyor suan turknet 35 mbs akn siz kullanıyorum 59 TL fiberde cok pahali

20 senelik ise değişmesinde fayda var tabi. Ama proje bitöeden hareket etmemek daha iyi olur zira FTTB/Eth ve FTTH siste lerde bina içi mevcut hat kullanılmaz.

• 
Sayfa: önceki 435436437438439
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.