Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU] (432. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
51.276
Cevap
244
Favori
4.010.868
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
104 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 430431432433434
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    hocam bu aparatı koyunca hız ne oluyor normal tip7 vdsl 82mbps alırken bu minik dolaptaki hız ne oluyor...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • efem-35 kullanıcısına yanıt
    Tip7'de kablo kaybını saymazsak yani kabine yeterince yakındaysanız (ki normalde kurulumun da kabin yeterli mesafede kalacak şekilde yapılması gerekiyor) 17a ile 100Mbps 30a ile 250Mbps GigaDSL ile 1Gbps alınır.

Bu T6'ya da aynı kartları takarsak bu hızlar alınabilir ancak kağıt üstünde. Neden Tip7'de tüm regletler ve iç bağlantı kabloları yenidir ama T6 pizzabox sistemde iç bağlantı kabloları ve regletler eskidir.

Onun dışında Tip7'den farkı şelf sayısı, kapasite gibi konular. Bu da kabinin genel olarak kullanım alanını belirler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ö1f1 -- 10 Nisan 2018; 14:46:40 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    Tam merakımdan Tip-7 dolabının verebileceği hızı soracaktım ki zaten cevaplanmış oldu. :)

Bulunduğum semt merkezinde hep eski ADSL hatlar var. Bizim buradaki Türk Telekom Müdürlüğünün başına taş düşmüş olsa ki, bu Tip-7 saha dolaplarından koymaya başladılar etrafa. 5 tane falan gördüm şu ana kadar.
    çok tşk.ler hocam oturduğım mahallede bir tek benim saha dolabı değişmedi yalnız akşam haritadan ev ev fiber olup olmadığını baktım yol girişindeki apt'lara fiber vermişler geçen sene yaz ayında mahhaleye fiber döşemişlerdi hatta benim saha dolabına kadar fiber döşediklerini gördüm bir yerden bu evlere fiber vermişler görünüyor örneğin sıradan üç apt'mana fiber vermişler yanı daki apt yok yani bana çok yaklaştı bu konuda fikriniz varmıdır ben çözemedim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi efem-35 -- 10 Nisan 2018; 15:25:59 >
  • BoraNb kullanıcısına yanıt
    O bölgedekilere hayırlı olsun o zaman. Gerçekten ADSL eziyet, fibere (FTTC/B/H) geçince insan şükrediyor.

Valla bir şey demek zor, bölgedeki planları bilmek lazım, ilginç bir durum açıkcası.

hocam arka mahallede tip7 saha dolabın yanına ufak saha dolabı koymuşlar T23 okudum bunun hakkında bilgi alabilir miyim.. TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]

Bu kabin bildiğimiz FTTB T23'ün FTTC olarak kullanılmak üzere modifiye edilmiş hali. İsmi karışmasın diye FTTCt23 diye yazıyorum kabini. Özellikler olarak fena bir kabin sayılmaz Tip7 ile Tip9 civarında diyebilirim güç olarak. Büyük ihtimalle bölgede kullanım çok fazladır Tip7'nin de kapasitesi yetersiz kalıyordur kapasiteyi arttırsın diye konulmuştur FTTCt23.

hocam bu kabinin yanın tip7 var hemen bunların 15mt ileriinde bir tane daha tip7 kabini var benimde yakın sayılır ekibe geçen gün sordum bir tek sen kaldın demişti, senin dolap değişsin yoksa kafayı yiyeceğim diyordu

Hocam, tahminimce eğer bir sokak üzerindeyse bu kabinler bir Tip7 arka taraftaki bloklara hizmet veriyordur, gerideki Tip7 ön taraftaki bloklars hizmet veriyordur.

Hocam acaba bu sizin eski dolabın hizmet verdiği yerdeki abonelerden birisi planlama personeli ile tanılıyor da arası mı bozuk Valla olur mu öyle şey demeyin eğer denetim yoksa belki de oluyordur.

burası türkiye herşey olur da hocam, bizim santrale iki sene önce fiber geldi önce santrale yakın yerlere fiber verdiler ben biraz uzağım fibere yakında gelir hocam bu sene gelmese seneye değiştirmek zorunda çünkü burası çok kalabalık yer zaten kışa doğru fiber gelmez ise ben faliyete geçicem twittirdan mesaj santrale dilekçe gibi faliyete geçmeyi düşünüyorum şimdilik 9mbps hız yetiyor.... eylülde turkcel taahhütüm bitiyor o zaman zorlanabilirim çünkü turkcell burda zor iyi 70mbps hız alıyorum eğer fiber gelmez ise turkcell 12gb paketi uzatabilirim tv çok gb yiyor hocam tivibu go youtube gibi programlar için ayda 300-400gb internet ihtiyacım var bunu anca sabit internetle karşılıyorum....

• Altyapı için bireysel dilekçe yazsak bir yararı olur mu ?
  • Arkadaslar merhaba bi sorum var vaktinizi alicam burada baya tecrübeli ve bilgili arkadas varda. Simdi vdsl kabini evimin tam karsisinda yeni aktif oldu turknet mileni com gibi sitelerde alacagim hiza baktigim da 98 mbps gozukuyordu ttneti aradim onlarda 98 hiz alabilirsiniz dedi 100 mbps paketine gectim ve vdsl portuna gecirdiler ancak ekip sizin ankstra kutusuna 40 mbps geliyor siz 24 mbps hiza gecin dedi bari 35 e geciyim dedigim de kopma olur dedi ve israrla gecmedim 30 35 arasi hiz kullaniyorum sorum su neden 100 mbps alamiyorum sikinti sizce nedir cok uzun oldu hakkinizi helal edin arkadaşlar

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaslar merhaba bi sorum var vaktinizi alicam burada baya tecrübeli ve bilgili arkadas varda. Simdi vdsl kabini evimin tam karsisinda yeni aktif oldu turknet mileni com gibi sitelerde alacagim hiza baktigim da 98 mbps gozukuyordu ttneti aradim onlarda 98 hiz alabilirsiniz dedi 100 mbps paketine gectim ve vdsl portuna gecirdiler ancak ekip sizin ankstra kutusuna 40 mbps geliyor siz 24 mbps hiza gecin dedi bari 35 e geciyim dedigim de kopma olur dedi ve israrla gecmedim 30 35 arasi hiz kullaniyorum sorum su neden 100 mbps alamiyorum sikinti sizce nedir cok uzun oldu hakkinizi helal edin arkadaşlar

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]

• Walkingdead1903 W kullanıcısına yanıt
    O kabine bağlı olduğuna eminsen, arıza kaydı açtır, gidebiliyorsan santrale git.Lokal kabloda sıkıntı var büyük ihtimalle.Bu değerlerle bundan fazlasını alman imkansız.
  • Walkingdead1903 W kullanıcısına yanıt
    Hocam acilen bir ankastreden ölçüm yapın, nasıl bir kablo kullanmışlar yav. Bina içi kablolar ya da abonman hat paslı herhalde yoksa bu kadar kayıp imkansız 50db kayıp ne demek yav.

• quote:

Orijinalden alıntı: Tony.Stark

Altyapı için bireysel dilekçe yazsak bir yararı olur mu ?
    Olmaz. Ben denedim bir işe yaramıyor.

• keyiflerine kalmış nasıl çalıştıkları sır kimse çözemiyor
  • dr20mouse kullanıcısına yanıt
    Cevap yolluyorlar mı en azindan dilekçeye

• dr20mouse kullanıcısına yanıt
    cevap felan veren yok kişi kendisi sosyal medyadan felan bilgi almak isterse öyle dönüş yapıyorlar..zaten 5 yıllık kalkınma planına baktım her yıl 3 milyar tl civarı yatırım planları var...yama büyük yamalık küçük hesabı uzun süre bekleriz daha çünki o kadar yer fiber alt yapı bekliyor ki...çok geriyiz her şeyden çok
  • 
Sayfa: önceki 430431432433434
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.