Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU] (430. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir - 9 Masaüstü
5 sn
51.276
Cevap
244
Favori
4.010.877
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
104 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 428429430431432
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar tecrübeli arkadaşlardan yardım istiyorum

Bugün ekipler geldi apartmanda keşif yapıldı önümüzdeki hafta fiber için tesisat kurulcağı aöylendi işte kutu konulup dairelere kablo çekilecekmiş

Sokakta bir tek bizim bina harici tüm binalarda fiber internet var.

Şimdi soruyorum sizlere kaç gün içinde fiber internetim olur?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • mustifb M kullanıcısına yanıt
    Hocam buraya kadar tamam 2008'de Araplara verilmeseydi şu anda internetimiz ne yönde gelişecekti daha öncesinde her yere bakır yerine fiber getirilseydi gene değiştirilmesi gerekir miydi ayrıca Araplara verilmesi yerine türkcell'e verilseydi ne olurdu.

Tamam fahiş fiyatlar , AKK yada kota dönemlerini getiren bir firma fakat müşteri hizmetleri çok iyi ve bir çok baz istasyonuna gerçek fiber ile hizmet veriyor Türk Telekom genelde band 20 kullanıyor , Türkcell genelde band 3 Vodafone genelde band 8 kullanıyor .

Bence operatörler mobilden daha fazla kazanmakta Türk Telekom bu gidişle kendi ayağına sıkıyor TTNET tarafında paketler aynı , kaçak kullanım var , AKK bazı firmalarda yok bazılarında bu AKK oranı yüksekte , dolar kuru arttığından dolayı hem cihaz sıkıntısı hemde yurt dışı trafik ücreti arttı bu sebeple birde başka iss'ler sizin yatırım yaptığınız yerlere sizin altyapımızı kullanarak elini oynatmadan para kazanıyor batarsa kurtuluruz en azından yetkili kişilerin türk telekomu önemini halkın tepkisiyle anlayacaktır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Meco2

Ayrıca Bulgaristan daki evimizde kullandığımız operatörün fiyatlarını atayım dedim.Biz 50 mbit tarifesini kullanıyoruz. Köyümüzde bile fiber var Tabii ki bu fiyatlar TV paketi,mobil paket eklersen düşüyor. Türk Telekom da ki gibi.AKN yok ama

• quote:

Orijinalden alıntı: SYLAS

Yan binadaki fiber mi vdsl mi
    ttnet kapsama haritasında fiber görünüyor yan binadakilerle henüz bir muhabbetim yok soramadım

yardımlarınız için teşekkür ediyorum ara sıra arayıp rahatsız edeyim o zaman
  • NitroNos kullanıcısına yanıt
    Kimse kusura bakmasın ama daha da kötü olurdu bence bizim devletimiz Telekom firması işletemez.

• OA kullanıcısına yanıt
    En erken yaz başı olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ö1f1

En erken yaz başı olur.
    Yapma ya 1 hafta da olmaz mı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Meco2 kullanıcısına yanıt
    hocam iyi güzelde siz avrupa topluğu üyesiniz hatta sana bir şey söyleyiyim sen bu kullandığın hızı birkaç sene sonra hiç para alabileceksin çünkü ab destek veriyor gelelim türkiyeye siyasetçiler çıkıyor 2023 yılına kadar bütün evlere en az 100mbps hız verilecek diye plan yapıyorlar ben şehrin göbeğinde izmir en kalabalık şehrinde yaşıyorum aldığım hız 8mbps, başvurmadığım yer kalmadı ama karşımdaki apt yeni olduğu için onlara fiber verdiler bize adsl yani bakır sistem, Bulgaristan da bu olurmu her eve fiber veriyorlar demi köydesi birde bizim köyleri düşün ben şehrin göbeğindeyim fiber alamıyorum köydeki nasıl alsın fiber kablonun mt'si 20tl köyde santarlden köy evine kablo çekse mt'si 20tl düşün maliyeti ayda aboneden 75 tl alsa dünyanın yatırımını yapsa türk telekom ayda 75 tl deyip yatırım yapmıyor bunu süperonline de vodafone aynı mantıkla gidiyor ama bizde ab girseydik hocam benim evimde şu anda 100mbps internete bağlanacaktım hatta bu hızı bile beğenmiyecektim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• OA kullanıcısına yanıt
    İmkansız, CEO'nun bile evine bir haftada aktif etmezler.

Merhaba, geçen gün İstanbul / Zeytinburnu için sistemde proje iptal olmuş demiştiniz. Dün bağlı bulunduğum genel müdürlüğe gittim. Bütçe yetersizliği nedeniyle iptal olduğunu söylediler. İstanbul'un merkezinde altyapı yapamayacak kadar bütçe sıkıntıları varsa neden son 4 senedir beni ve bölgemdeki insanları oyalıyorlar anlamış değilim. Çizip çizip iptal ediyorlar.

Güya santrale daha uzak olması nedeniyle 15 metre mesafedeki Zeytinburnu / Telsiz Mahallesinin tamamına VDSL2 hizmeti için çalışma yapacaklarını söylediler 2018 yılı için.

Farklı mecralara ulaşıp bu altyapı getirme şansım yok mudur acaba? Teşekkürler şimdiden cevabınız çin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Methoxyphenyl -- 7 Nisan 2018; 15:32:55 >
  • Methoxyphenyl kullanıcısına yanıt
    Bi ara lafı geçmişti 2018 de yeni yatırımdan ziyade mevcut altyapıdaki müşteri sayısını arttırmaya çalışacaz diye.Yeni yatırımdada öncelik ya yağlı müşteriye yada hiç altyapı olmayan yere.malum "internettin esansı eskik ülkenin hız ortalamasına gölge düşüyi" hesabı var bu ara.
    Benimde 500 metre aşağıda( bildiğin e-5 kenarı oluyor) 100 mbit gören alt yapı var, mahallenin göbeği denebilecek kahve,bakkal,fırın şeytan üçgenin hemen yanında, cami ve park bir sokak arkada, bildiğin telekom yönetimindenki "büyük abilerden" aldığım cevap plan revizesine sokmaya çalışırız sizin orayı.

Şimdi laptopdan bakıyorum 18tane wifi var ben hariç 3 tanesi superonline modemi , 4 tanesi türk telekom modemi, gerisi isim vermiş ağlara. Superonline 8 mbit diyor benim oturduğum daireye, ttnet ile ~20mbit alıyorum.2-3 tane apartmandan bile bu kadar sinyal geliyorsa ama adam çıkıp bana "abi sizin orası fiizibıl değil" derse diye yeni küfürler icat ediyorum.

750 metre ötede bende forumda yazan arkadaşlardan öğrendim , bildiğin denizaltı kablosuna çıkış varmış gülermisin ağlarmısın.

• müntekim M kullanıcısına yanıt
    Altyapıyı mahalle mahalle değil de sokak sokak yapsalar şu an fiber veya vdsl2 hizmetinden buraya yazıyor olcaktım. 15 metre ilerde telsiz mahallesi adı altındaki tüm sokaklara 2018 yılında altyapı çalışması yapacaklarmış. Benim bulunduğum mahallede kırık, ağzı açık saha dolapları dolu hizmetin H'si yok burada. 2019'da kesin olarak gelir diyorlar ama inanmıyorum artık. Tek tesellim ping değerlerim çok iyi Superonline ADSL kullanıyorum. Fiber ile neredeyse aynı ping değerim. O da olmasa hiç çekilmez. Ama 2006 yılından beri 0.7 uploadı geçememekte koyuyor artık. Hakkımı arıyorum... Keşke Superonline getirse altyapıyı diyeceğim de site avcısı onlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Methoxyphenyl -- 7 Nisan 2018; 19:1:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: müntekim

Bi ara lafı geçmişti 2018 de yeni yatırımdan ziyade mevcut altyapıdaki müşteri sayısını arttırmaya çalışacaz diye.Yeni yatırımdada öncelik ya yağlı müşteriye yada hiç altyapı olmayan yere.malum "internettin esansı eskik ülkenin hız ortalamasına gölge düşüyi" hesabı var bu ara.
    Benimde 500 metre aşağıda( bildiğin e-5 kenarı oluyor) 100 mbit gören alt yapı var, mahallenin göbeği denebilecek kahve,bakkal,fırın şeytan üçgenin hemen yanında, cami ve park bir sokak arkada, bildiğin telekom yönetimindenki "büyük abilerden" aldığım cevap plan revizesine sokmaya çalışırız sizin orayı.

Şimdi laptopdan bakıyorum 18tane wifi var ben hariç 3 tanesi superonline modemi , 4 tanesi türk telekom modemi, gerisi isim vermiş ağlara. Superonline 8 mbit diyor benim oturduğum daireye, ttnet ile ~20mbit alıyorum.2-3 tane apartmandan bile bu kadar sinyal geliyorsa ama adam çıkıp bana "abi sizin orası fiizibıl değil" derse diye yeni küfürler icat ediyorum.

750 metre ötede bende forumda yazan arkadaşlardan öğrendim , bildiğin denizaltı kablosuna çıkış varmış gülermisin ağlarmısın.
    Benim olduğum yerde okul mahallesi etrafımda 7 tane okul var bilin bakalim ne kullanıyoruz tabiki de 10 mbpslik süper hiper mega adsl

Benim 100-150 metre guney bati tarafımda kalan ortaokul ve anadolu lisesinin oradakilere Allah yardım etsin 6 yada 5 megabit alıyorlar mega adsl hizmeti sayesinde Allah bilir verdikleri para da çoğu vdsl kullanıcısından fazladır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Methoxyphenyl

Merhaba, geçen gün İstanbul / Zeytinburnu için sistemde proje iptal olmuş demiştiniz. Dün bağlı bulunduğum genel müdürlüğe gittim. Bütçe yetersizliği nedeniyle iptal olduğunu söylediler. İstanbul'un merkezinde altyapı yapamayacak kadar bütçe sıkıntıları varsa neden son 4 senedir beni ve bölgemdeki insanları oyalıyorlar anlamış değilim. Çizip çizip iptal ediyorlar.

Güya santrale daha uzak olması nedeniyle 15 metre mesafedeki Zeytinburnu / Telsiz Mahallesinin tamamına VDSL2 hizmeti için çalışma yapacaklarını söylediler 2018 yılı için.

Farklı mecralara ulaşıp bu altyapı getirme şansım yok mudur acaba? Teşekkürler şimdiden cevabınız çin.
    Doğrusu bu yıl için hazırlanan proje sayısı önceki yıllara göre daha az. Öncelikli sebebi maliyetin karşılanamamasından dolayı oluşan zarar. Tabii zarar olunca devlet bile çıkıp "maliyeti karşılayabilecek misiniz" diyor diğer yandan hissedarlar.

Yapabileceğiniz şey BİMER, BTK, TT üçlüsünde sürekli bastıracaksınız. Mümkünse imza toplayacaksınız imzaları TT'ye vereceksiniz belki işe yarar.

• quote:

Orijinalden alıntı: NitroNos

Hocam buraya kadar tamam 2008'de Araplara verilmeseydi şu anda internetimiz ne yönde gelişecekti daha öncesinde her yere bakır yerine fiber getirilseydi gene değiştirilmesi gerekir miydi ayrıca Araplara verilmesi yerine türkcell'e verilseydi ne olurdu.

Tamam fahiş fiyatlar , AKK yada kota dönemlerini getiren bir firma fakat müşteri hizmetleri çok iyi ve bir çok baz istasyonuna gerçek fiber ile hizmet veriyor Türk Telekom genelde band 20 kullanıyor , Türkcell genelde band 3 Vodafone genelde band 8 kullanıyor .

Bence operatörler mobilden daha fazla kazanmakta Türk Telekom bu gidişle kendi ayağına sıkıyor TTNET tarafında paketler aynı , kaçak kullanım var , AKK bazı firmalarda yok bazılarında bu AKK oranı yüksekte , dolar kuru arttığından dolayı hem cihaz sıkıntısı hemde yurt dışı trafik ücreti arttı bu sebeple birde başka iss'ler sizin yatırım yaptığınız yerlere sizin altyapımızı kullanarak elini oynatmadan para kazanıyor batarsa kurtuluruz en azından yetkili kişilerin türk telekomu önemini halkın tepkisiyle anlayacaktır.
    Son yaşanan gelişmelerden sonra sorunun tamamını Araplara yıkmak bana yanlış geliyor. Arapların suçu yatırım yapmanın en kolay olduğu dönemde yan gelip yatmaları. Sorun bu sektöre önem verilmesini geçin kasıtlı olarak azalması isteniyormuş gibi bir tutum var.

Farzedelim ki şirketi dünyanın en iyi şirketine verdik ve ilk yıllarda yatırımların çoğunu yaptılar. Ama bugüne gelindiğinde bu sefer fiber görünümlü ADSL olurdu çünkü bütün network sisteminin belli bir ömrü var. Yanlış politikalar sebebiyle buraya geldiğimiz için başka firma da bu sefer network'ü yenileme konusunda kararsız kalacaktı çünkü yine zarar edeceklerdi.

2019 yılına kaldık o zaman :) BTK şikayeti için sanırım Türk Telekom'dan hizmet almam gerekliydi. Şu an SuperOnline'dayım. Gene de yazarım teşekkürler.
  • dr20mouse kullanıcısına yanıt
    Benim yanımda da okul var cadde üzerinde. Şu an herhangi bir çalışma yok orası içinde. ADSL yani. Oraya gelse biz de faydanalabilirdik saha dolabından.

Ben de 100 GB AKK 12 Mbps pakete 80 TL veriyorum. Vermek zorundayım çünkü Türk Telekom geçtiğimde her akşam saat 20.00'dan sonra yurt dışı hızım 1.5 Mbps'e düşüyordu. Paket içeriği daha iyiydi ama bir türlü çözemediler hız sorunumu. 530 lira ceza ödeyip çıkmak zorunda kaldım, hakem heyetine verdim zaten. Karara bağlanmış sonuç ulaşır bu hafta.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Methoxyphenyl -- 7 Nisan 2018; 20:29:12 >
  • Methoxyphenyl kullanıcısına yanıt
    Sokak bazında da çalışıyorlarmış , bana telefonda öyle söylediler yoksa benim mahalle direk ret yiyecekmiş.
  • dr20mouse kullanıcısına yanıt
    Hocam sizinkisi Über Adsl oluyor lütfen paketleri karıştırmayalım.
  • müntekim M kullanıcısına yanıt
    1 cadde arayla VDSL2 hizmeti var Türk Telekom'un. Dedim ben bizim sokağa da veremez misiniz? diye. Yetkili bulunduğum konuma gelene kadar 500 metre dolambaçlı kablo kullanılması gerekliymiş yani ekstra masraf. O yüzden olamaz dedi.
  • 
Sayfa: önceki 428429430431432
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.