Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM FİBEROPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: regular6 , inceoktay , omerkartalfb Daha Az
3 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 8 Misafir (1 Mobil) - 9 Masaüstü2 Mobil
39.080
Cevap
173
Favori
1.851.157
Tıklama
Popüler Konular listesinde 15. Sırada  bugün en iyi #2
Tüm Forumlar >> Haberleşme >> İnternet Servis Sağlayıcılar >> Türk Telekom >> TÜRK TELEKOM FİBEROPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]
Giriş
    3381 Mesaj

Verilerin ülke içinde tutmak istiyorlarsa yerli operatörlerin kendi aralarında anlaşmaları şart turkcell kullanan biri telekomdaki bir sunucuya bağlanmak için yurt dışına çıkıyorsa orada bir problem var bu tür problemleri çözerlerse yabancı firmaların gelme olasılığını arttırır bence
    |
    |
    Ö1f1 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

O da önemli tabi, mesela diyelim ki ben bir stream servisiyim ve Turkcell Gebze VM'ye yerleştim diyelim. Tabi olarak kullanıcılarımın bir çoğu Türk Telekom abonesi şimdi içeriğe ulaşmak için Avrupa turu atacaksak ne anladım bu işten. Keza verinin yurt içinde kalması meselesinin yanında online oyun hizmetleri gibi gecikme süresine bağlı hizmetler için büyük sorun tabi. Yani iki İSS'de birbirlerşne para ödemektense yabancılara trafik ücreti ödemeyi yeğliyorlar. Bu ne yauv kan davası gibi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Mr.Data kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    2042 Mesaj

Hatırlıyorum bende
    |
    |

Bugun sırf gıcıklık olsun maksat kabine yük olsun diye 100 mbite tekrar geçiş yaptım 82 mbit ile bağlıyım
    |
    |
    Bahsedilenler: Ö1f1

Son verdim kalbimin gereksiz işine Yaşarım hayatı gelişine Aldırmam kaderin çekilişine Neden mi ? bilirsin aldırmaz o benim iç çekişime.
  • Kurmay Yarbay
    16138 Mesaj
    Turkcell OTT hizmetlerini ihraç edecekmiş bir de SPK'ya 750 milyon USD limitli borçlanma aracı ihracı başvurusunda buşunmuşlar acaba bir satınalma mı göreceğiz?

|
    |
    58 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: imhotep_of_grudge

senin port sorunlu yada hat kablon sorunlu... iç tesisat kablosunu yokla oksitlenme varsa temizle...

TurkNet sorunumu Turk Telekom'a iletmiş ve Turk Telekom ankastre kutusuna kadar bir sorun olmadığını belirtmiş. Bina içi bağlantıları kontrol ettirmemi söylediler. Turk Telekom'a neden kontrol ettirmiyorlar ki?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fruko_02 -- 26 Şubat 2018; 17:40:10 >

• Kurmay Yarbay
    16138 Mesaj

Telekom ona otomatik cevap veriyor nasıl olsa bina içi bizi bağlamaz diye. Türk Telekom ekiplerine denk gelirseniz rica edebilirsiniz bir ölçebilir misiniz ankastreden diye tabi ekiplerin insafına kalmış bir şey bu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ö1f1 -- 26 Şubat 2018; 17:42:45 >
    |
    |
    Fruko_02 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1522 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: SeaHawk009

SÜPHANALLAH İLK DEFA GÖRENLER BEĞENSİN

Yarildim ya

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Diehard5534

5 gün önce btk yeni bir yönetmelik yayınladı.
    Alt yapı olarak faydası olacakmı? yine aynı tas aynı hamammı devam ediyoruz?
    bilgisi olan varmı
    haber;https://shiftdelete.net/btk-fiber-icin-onemli-duzenleme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TyrellWell -- 26 Şubat 2018; 22:26:46 >

Yeni yapılan binalar için bina içi kablolama ile ilgili

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Diehard5534 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Ama Türktelekom çok kötü firmadır,batışı yada el değiştirmesi an meselesidir.
    Her zamanki gibi interneti ağırlaştırdılar.
    Aradım....arıza kaydı yaptılar.
    Bir gün sonra beni arayan arıza ekibi arıza çalışanı bina kutusuna kadar sıkıntı olmadığını, bina içini kontrol ettirmemi istedi ve 8 mb hız aldığımı söylediğinde ağzımı bozdum. ben 16 mb kadar müşterisiyim. 8 nerden çıktı dediğimde ancak o kadar verebiliyorlarmışşşşşşşş.

Ankara duy sesimi dedim ve bakanlık,BTK IVIR,ZIVIR hatları aradım ve benim adsl yi 18 mb sabitlediler AMA BİR GÜN ÖNCE 8 MB DIŞI KENSİNLİKLE OLMAZ diyorlardı.

Yeğene gittim,hız 1.7 mb :(
    Açtım telefonu,telefondaki kız 3 ek varmışş dedi :)
    Bende ek mek anlamam düzeltinin usturuplusunu söyledim 5 dakika sonra 9,5 mb oldu.

Bunlar ŞEYTANİ işler.

Birde ELİT HİZMET diye bir şey uydurmuşlar ki tam adilik.

• Kurmay Yarbay
    16138 Mesaj

Hele şükür yahu. Örnek fotoğraflar var bakmaya gittikleri binalarda inceleyen arkadaşlar vardı. Adam yeni yönetmeliğe uygun olacak gibi yapmış mesela. Adamın dairede zayıf akım panosu var, daireye kadar cat6 geliyor mis gibi, daire içinde de tüm prizlere cat6 gidiyor onlar da zayıf akım panosunda birleşiyor olası bir arızaya müdahale çok basit, ki bir de şu var normaldeki gibi hatta herhangi bir müdahaleden de korkmaya gerek yok ay ek varsa gevşer, çözülür, hat değerleri bozulur, yok kablo çekmek zor olur gibi bir durum yok zira en kötü kabloyu baştan döşersiniz o da çok kolaydır zannediyorum ki, dikey bacadan sallandır kabloyu aşağıya in bağla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ö1f1 -- 27 Şubat 2018; 1:25:4 >
    |
    |
    Mr.Data kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Kurmay Yarbay
    16138 Mesaj
    MWC'de Ulaştırma Bakanlığı ONF ile anlaşma imzalamış, daha evvel Türk Telekom ONF'ye strajetik ortak olarak katılıp yönetim kurluna girmişti. Anlaşmayla beraber, Türk Telekom tarafından M-Cord altyapısı Evrensel Hizmet Fonu bünyesindeki faaliyetler ile test edilecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ö1f1 -- 27 Şubat 2018; 14:2:48 >
    |
    |
  • Kurmay Yarbay
    16138 Mesaj
    Bu arada Lifecell Ventures (Turkcell iştiraki) Moldovalı Moldcell ile anlaşmış Moldcell Lifebox ve Bip ürünlerini kullancak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ö1f1 -- 27 Şubat 2018; 14:10:59 >
    |
    |
  • Yarbay
    12737 Mesaj
    Turkcell gene bip ile boş işlerlen uğraşıyorda bu koskoca vodafone şu ülkeye bi tane bile çivi cakmazmı ya.

Son verdim kalbimin gereksiz işine Yaşarım hayatı gelişine Aldırmam kaderin çekilişine Neden mi ? bilirsin aldırmaz o benim iç çekişime.
  • Kurmay Yarbay
    16138 Mesaj

Bence hocam boş işler değil ben Turkcell'in OTT'ler konusundaki stratejisini çok beğeniyorum elbette Bip Whatsapp'a; Lifebox Dropbox'a OneDrive'a rakip olamaz ama kotadan saymaması, internet hediyesi gibi konularla abonelerine kullandırmayı çok iyi biliyor Turkcell. Açıkcası OTT'leri ihraç etmek fikri hiç aklıma gelmemişti ama işe yarıyabilir, neden olmasın hiç denememekten iyidir.

Colman Deegan yine eski CEO'dan iyi bence. Ama Vodafone da bence Türk Telekom başka ülkelere verilseydinin cevabı bence bakın eğer devlet bir yol yorda belirleyip, denetim yapmazsa koskoca Vodafone bile yatırım yapmaz otomasyon sistemlerinde dahi Telsim'den kalma olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ö1f1 -- 27 Şubat 2018; 14:40:14 >
    |
    |
    AMC kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    58 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: daytone1

PTT,kendimi bildim,bileli ptt müşterisiyim.
    Ama Türktelekom çok kötü firmadır,batışı yada el değiştirmesi an meselesidir.
    Her zamanki gibi interneti ağırlaştırdılar.
    Aradım....arıza kaydı yaptılar.
    Bir gün sonra beni arayan arıza ekibi arıza çalışanı bina kutusuna kadar sıkıntı olmadığını, bina içini kontrol ettirmemi istedi ve 8 mb hız aldığımı söylediğinde ağzımı bozdum. ben 16 mb kadar müşterisiyim. 8 nerden çıktı dediğimde ancak o kadar verebiliyorlarmışşşşşşşş.

Ankara duy sesimi dedim ve bakanlık,BTK IVIR,ZIVIR hatları aradım ve benim adsl yi 18 mb sabitlediler AMA BİR GÜN ÖNCE 8 MB DIŞI KENSİNLİKLE OLMAZ diyorlardı.

Yeğene gittim,hız 1.7 mb :(
    Açtım telefonu,telefondaki kız 3 ek varmışş dedi :)
    Bende ek mek anlamam düzeltinin usturuplusunu söyledim 5 dakika sonra 9,5 mb oldu.

Bunlar ŞEYTANİ işler.

Birde ELİT HİZMET diye bir şey uydurmuşlar ki tam adilik.

Benim hattımın alabileceği hız en fazla 10 Mbit. Hız ile ilgili değil aslında problemim; sabit bağlantı alamamamda. Oyunlarda gecikme süresi aniden fırlıyor. Çünkü kablolar falan sıkıntılı çok büyük ihtimalle.
    |
    |

• Yarbay
    12737 Mesaj

Yapılan anlaşmalar güzelde son kullanıcıya daha güzel şeyler yapılmalı turkcell paketlerine bakın hocam interneti fazla söylüyor ama belli başlı uygulamalara özel oluyor bu yüzden turkcelle bi nefretleşme başladı bende.
    |
    |

• Yarbay
    10658 Mesaj

Turkcell'den işe yarar paketler beklemeyin. Turkcell kar etmeyeceği bir işi yapmaz. Artı ucuza vermesine de rekabet koşulları gereği imkan yok. Vodafone ve TT o fiyatlarla o kadar verirken ettiği kar belli; Turkcell de daha uygun bir şeyler vermeye kalkarsa aboneler Turkcell'e kaymaya başlayacağından onlar da ya fiyat kırmak ya da abone kaybetmek durumunda kalır, sıkıntı yaşarlar. Rekabet açısından da buna izin verilmez.
    |
    |

Valla hocam mobil konusumda bana bakmayın söz edebilecek kadar bilgim yok. Ama zaten @sis651 hocamın da dediği gibi işin rekabet kısmı da var. Gerçi geçen benim arkadaş Turkcell uyhulamarından 5GB internet düşürmüş pek eğleniyordu

|
    |
kolayoto.com
Media Sözlük
Canlı Tv izle
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,578
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.