Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM FİBEROPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Gencbeyiin , dr20mouse , yns61 Daha Az
3 Kayıtlı Üye (2 Mobil) ve 6 Misafir - 7 Masaüstü2 Mobil
36.111
Cevap
151
Favori
1.758.826
Tıklama
Popüler Konular listesinde 16. Sırada  bugün en iyi #1
Tüm Forumlar >> Haberleşme >> İnternet Servis Sağlayıcılar >> Türk Telekom >> TÜRK TELEKOM FİBEROPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]
Giriş
    10516 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: AMC

yarın konumu direk atıyorum ama hocam yanlışlıklan benim odadan roketi vurmayın
    quote:

yarın konumu direk atıyorum ama hocam yanlışlıklan benim odadan roketi vurmayın

Hocam benim eski telefon saha dolabını da mı patlatsak napsak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yarbay
    12379 Mesaj

Tez Zamanda patlıya hepsi elektrik hatlarına birşey olsada onlarda arada kaynasa özelliklen tip1 tip11 tip7 hariç bi coğu
    |
    |
    dr20mouse kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Onlar anlatsan da anlamazlar, bir anlam da yüklemezler
    Çıldırdığını düşünürler o büyük düşünürler
    Keşke konuşmasaydım dersin
    Meğer buymuş ilk dersin. Zor iş, kolay gelsin.
  • Yüzbaşı
    582 Mesaj

Kötü olmuş. Duruma göre değişiyordur ben hiç böyle bir duruma denk gelmedim zaten asfaltı kırdıkları makinanın ucuda öyle büyük birşey değil asfaltta boruların sığıcağı kadar bir delik açıyor yerletirip kapatıyorlar.
    |
    |
    SkeironnWH kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Tez Zamanda patlıya hepsi elektrik hatlarına birşey olsada onlarda arada kaynasa özelliklen tip1 tip11 tip7 hariç bi coğu
    quote:

Amin.

Bizimkine bir kamyonet filan geçirse keşke.

|
    |

O kadar bilmiyorum ama direkst teşefona bakan kendisi değildir sanırım. Günler konusunda da bilgim yok sadece hafta iki gün müşteri hizmetlerinde çalıştuğını biliyorum o da kendilerinin beyanı.

|
    |
    5259 Mesaj

Belirli bir gün ya da aralık yok. Empati programı kapsamında hemen her bölümde çalıştı, çalışıyor. En son 4-5 ay önce müşteri hizmetlerinde çalıştı. Planlama biriminde de çalıştı, santral görevlisi olarak çalışıp hat bağlamaya bile gitti.
    |
    |

Orijinalden alıntı: mustifb

Belirli bir gün ya da aralık yok. Empati programı kapsamında hemen her bölümde çalıştı, çalışıyor. En son 4-5 ay önce müşteri hizmetlerinde çalıştı. Planlama biriminde de çalıştı, santral görevlisi olarak çalışıp hat bağlamaya bile gitti.
    quote:

Orijinalden alıntı: mustifb

Demeyin ya keşke bana denk gelse

|
    |
    Drahmizm

Avrupada 6 dB kullanıyor insanlar, son hız kopmuyor. Türkiye de 15 dB nin altına indirmemeye çalışılıyor

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Ağustos ayından bu yana uğraşlar sonucu 2 hafta önce sonunda binamızın alt yapısı tamamlandı.Hat değerlerim de aşağıda. Diğer değerler düzgün ama CRC hatası dikkatimi çekti. 4,5 günde 5000 hata almışım. Ne anlama geliyor bilmiyorum. Bilen varsa bilgilendirirse sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrayte -- 25 Şubat 2018; 2:42:42 >

hocam Eskısehırde bır ıkı npktada suan calısma basladı. Çarsıyı tam merkez sayabılırız carsıdan otede 700 800m kadar bı yerde suan eskı telefon kutusunu tamamen sökdüler 2adet yenı T7 A Erişim Kabini dikdıler 7 8 kişi kabınlerle ugrasıyordu oyle bakındım sorduk alan benım bolgem ıcın genel mudurluk bu yıl plan yok demısdı adam yıneledı suan yok proje yok dedı. Bu calısma olan yer bana 700 m kadar yakın oralardan sonra gelınırse bılemem ama benım bolgeden ılerde 50bin kişi ile en cok kısının yasadıgı bır emek mahallesı var o tarafdada altyapı cok kötü bakalım nolacak
    |
    |
    Ö1f1 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

INP(inpulse noise protection aktif) upload için ki bu upload performansını düşürür , toplam süre düşünülürse download için çok da fazla olmayan crc hatası ile kurtarıyor, hat değerlerin mükemmel bi yerlerde parazit,temassızlık gibi bişey var.Kablo ekleri elden geçerse canavar gibi olur.
    |
    |
    emrayte kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hocam, upload konusunda bir gelişme var mı acaba?
    |
    |
    Bahsedilenler: mustifb

Cevap için teşekkürler.

Koblolarda sorun olacağını sanmıyorum. Yeni bina. Binanın altında t21 kabin var ordan ankastreye bağlı. Cat 5 e ile daireye geliyor. Ankastre den sonra sadece 1 ek yerim var o da diğer odalara dağıtmak için. Hat zayıflaması 1,7. Kablolarda sıkıntı olsa daha yüksek olması gerekmez mi?

Int için benim yapabileceğim bir şey var mı modemden ayar değiştirmek gibi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrayte -- 25 Şubat 2018; 17:6:6 >
    |
    |
    Bahsedilenler: müntekim

Kablo ekleri yazdım zaten kablo değil,ekleri senin dairendeki ve kabine giren dahil kontrol edeceksin artık nerede çıkar bilinmez.T21 kabin olduğuna göre problem bina dışına taşmayacaktır.Ekleri koruma altına almayı unutma , mümkünse yak konnektörü(kablo boncuğu) kullan.

Eve gelen kablo cat5 olabilir ama t21'den dsl hizmeti alıyorsun yani o 8 telin sadece 2 sini kullanıyorsun.Standart telefon kablosuda aynı işi görecektir.Artık t21'den dsl verilmiyordu diyorlardı, muhtemelen başka bir yerden sökülmüş kabin olabilir.Bazen kabloyu döşerken fazla büküyorlar kabloya zarar verebiliyorlar ve upload yüksek frekanstan yapıldığı için etkilenebiliyor.Ekleri kontrol etmene rağmen sorun düzelmiyorsa kablodaki kullandığın telleri değiştirirsin oda çare olmaz ise portta sıkıntı vardır.

INP hat stabilitesi için aktif oluyor istersen kapatabilirsin dsl ayarlarından ama senin lehine olmaz eğer sorun ekte ise düzeltirsen kendiliğinden gidecek zaten o.
    |
    |
    emrayte kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Çavuş
    64 Mesaj

Anladım bi ek yerine bakayım. Cevap için teşekkürler.

|
    |
    müntekim kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hocam bu upload konusunda BTK'dan resmi bir açıklama geldi mi acaba?

|
    |
    Bahsedilenler: mustifb

Orijinalden alıntı: Fruko_02

Ben de sizi TT çalışanı sanmıştım . Peki siz neresinde oturuyorsunuz?
    quote:

Orijinalden alıntı: Fruko_02

Ben de sizi TT çalışanı sanmıştım . Peki siz neresinde oturuyorsunuz?

TT çalışanı olsaydım elimden geldiğince herkese yardım etmeye çalışırdım :) idil sokak
    |
    |

İnşallah en kısa zamanda fiber gelir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ö1f1 -- 26 Şubat 2018; 9:56:9 >
    |
    |
    cronaldo2 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Kurmay Yarbay
    15527 Mesaj
    Bu arada Kaan Terzioğlu açıklamalarda bulunmuş, genel olarak hep duyduğumuz klasik sözler ancak veri kullanımında yerliliğin arttırılması konusunun da çok önemli olduğunu belirtmiş ki, bu internet fiyat ve kalitesine etki olarak bence en önemli kıstas tabi bunun için yatırımcıların bu sektör için ülkemize gelmesi gerekiyor ancak vergiler ve TT-Turkcell didişmesi olmaması lazım bu konuda. İnşallah hayırlı gelişmeler görürüz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ö1f1 -- 26 Şubat 2018; 9:55:52 >
  • Kurmay Yarbay
    15527 Mesaj
    2012 yılından bir haber tabi olayı etraflıca bilmeden kimseyi zan altında bırakmak olmaz. Rize'de bir bölgede mahalle sakinleriyle fiber döşenmesi için sözleşme imzalanmış Türk Telekom da OFTK kabinini bir binanın bahçesine yerleştirmiş, bina yönetimi Telekom'un kira vermesi gerektiğini savunmuş, nihayet ne oldu bilmiyorum ancak çok ilginç bir ifade var, yönetici, bina yönetimi ve sakinlerinin yanında muhtarlıklara da kira ödenmesi gerektiğini belirtmiş, işin dediğim gibi detayını bilmiyorum ama bu işin suyu çıkmış bir kabinden hem belediye, hem muhtarlık hem de bina kira alırsa vay haline... Bir de Allah bilir baz istasyonu gibi senelik 50bin lira falan talep ederlerse yav zaten o kabin ancak o paradır herhalde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ö1f1 -- 26 Şubat 2018; 10:29:20 >
Reklamlar
SEO
üniversite
haberler
kolayoto.com
Mobilya Takımları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,891
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.