Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU] (382. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
51.248
Cevap
243
Favori
4.009.867
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
104 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 380381382383384
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Anladım hocam teşekkür ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Emre.Sefer kullanıcısına yanıt
    rica ederim.

• dr20mouse kullanıcısına yanıt
    Türkiye büyük bir ülke yani ben geçen yıl Anadolu Yakası'nda bir iki ilçe tamamen biter diyordum ama hala yapılmamış mahalleler çıkıyor. Bir ara bir ilçeye girince hepsi yapılacak diyorlardı ama oda yalan oldu. Birde bunların hala çözemediğim bir proje onaylama sistemi var. Çözebildiğim tek şey 3 Mbps'in altındaki yerlerde kesin onaylıyorlar, diğerlerinde zaten hizmet var diye bakıyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustifb

Türkiye büyük bir ülke yani ben geçen yıl Anadolu Yakası'nda bir iki ilçe tamamen biter diyordum ama hala yapılmamış mahalleler çıkıyor. Bir ara bir ilçeye girince hepsi yapılacak diyorlardı ama oda yalan oldu. Birde bunların hala çözemediğim bir proje onaylama sistemi var. Çözebildiğim tek şey 3 Mbps'in altındaki yerlerde kesin onaylıyorlar, diğerlerinde zaten hizmet var diye bakıyorlar.

Bende istanbuldayim hocam adsl mahkumu kaldim 16lik diye paket satıyorlar 10 mbpsi zor alıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ö1f1

Burada fiber homepass değeri devreye giriyor, Türk Telekom'un fiber homepass değeri 16,3 milyon hane yani 16,3 milyon hane fiber ile (FTTC/B/H) bağlı. Bu da ülkemizdeki hane sayısının yarısından biraz daha fazlası demek. Yani neredeyse bir yarısında da fiber yok hanelerin. İnşallah en kısa zamanda bölgenize fiber gelir.

Vdsl kabin gelse razıyım zaten direk eve fiber vermezler müstakil evdeyim. Onu da veren yok ceoya yazdim baya ama çözüm getiremedi. Alternatif olacak bir firma da yok gibi pelicell dışında. Turksat olsa alicam ama o da yok. Turksatin olduğu yere bakıyorum hem vdsl var hem turksat. Bana ikise de yok sadece adsl

• Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    100 mbit olayını gene çözemedik
  • AMC A kullanıcısına yanıt
    Hocam imkan varsa direkt modemi kabinin içinde direkt reglete kısa bir kablo ile çakar mısınız? Belki de DSL kart ile regletler arasındaki kablo hasarlıdır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Hocam orada 120-130 mbitleri görüyorum kablo problemli ek yeri değişeceklerdi değiştirmediler şimdi ikna edemiyorum herifleri valla evin önündeki kutudan neler cektim önceden daha uzaktı daha rahattım vallahi.
    Hocam sorunu tespit ettim kutuyu biraz rahatlattım cok yoğun calışıyor benim bağlı olduğum bölüm dağıttım biraz orada 120 mbitleri görüyor rahat rahat binaya geçiyorum hop 80-90 mbite düşüyor zar zor alıyor büyük bi ihtimallen bu kabloya 2 ek yapmışlar oralarında problem var kablo değişimine hayatta ikna edemem adam bana diyo kopma yapmıyor işte ne var bunda
  • AMC A kullanıcısına yanıt
    Hocam şimdi ankastreden ve kabindeki regletlerden abonman hattı sök, sonra 220v şebeke elektriğine bağla Ertesi gün ekipler erişmiş abonmanı değiştirmeye gelecekler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ö1f1 -- 12 Şubat 2018; 14:50:6 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Valla en doğru sonuc o gözüküyor aslında daireden vereceksin ama olan bize olur benim tesisat zarar görür ama bi sinsilik düşünüyorum yoksa yapmıycaklar hızı düşür diyorlar
  • mustifb M kullanıcısına yanıt
    Mustafa hocam siz bilirsiniz muhtemelen , istanbul - fatih - şehremini mahallesi için bir fiber projesi var mı bu sene yada seneye yapılması planlanıyor mu ?
  • Emre.Sefer kullanıcısına yanıt
    1 yıl diyelim
  • ayhann06 A kullanıcısına yanıt
    Öhhh hocam ne yaptınız çok değil mi ama Türk Telekom bu 5 yıla kadar bile çıkabilir.

• Jrsmurfs J kullanıcısına yanıt
    Oralar için bir tahmin yürütmek çok zor, kentsel dönüşüm var, tarihi eserleri koruma vakfı var. Bürokrasi yavaş işliyor, Türk Telekom'da yavaş çalıştığı için bişey demek zor. Ama bu yılın ilk 6 ayı için Fatih'in hiçbir yeri için proje yok.
  • Mr.Data M kullanıcısına yanıt
    Arkadaşın eviydi, kotayıda geçtiğini sanmıyorum.Arkadaş memnun değildi başka altyaıda yokmuş abone olduğunda.
  • imhotep_of_grudge kullanıcısına yanıt
    arkadaşın evi o fiber , benim evde 18mbps vdsl anca geliyor, bayağı uğraştım telekom yönetimi ile sonuçlarını bekliyorum.
  • Cumhurbaşkanı başdanışmanı: Türk Telekom’u elden çıkaralım dedik, bu hataları tekrar etmemek gerek

http://www.diken.com.tr/cumhurbaskani-basdanismani-turk-telekomu-elden-cikaralim-dedik-bu-hatalari-tekrar-etmemek-gerek/

• quote:

Orijinalden alıntı: mustifb

Oralar için bir tahmin yürütmek çok zor, kentsel dönüşüm var, tarihi eserleri koruma vakfı var. Bürokrasi yavaş işliyor, Türk Telekom'da yavaş çalıştığı için bişey demek zor. Ama bu yılın ilk 6 ayı için Fatih'in hiçbir yeri için proje yok.

Hocam Bağcılar için bir proje var mı ceoyu baya sikistimistim altyapı için bir bilginiz var mı?

• altyapı ayağına aylardır internet vermiyorlar. evimin karşısındaki ankastreden hat çekmiyorlar!

https://forum.donanimhaber.com/turktelekom-evimin-karsisindaki-kutudan-hat-cekmiyor--131364543
  • 
Sayfa: önceki 380381382383384
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.