Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU] (334. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
51.277
Cevap
244
Favori
4.011.057
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
104 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 332333334335336
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Fiber kablodaki ışın elektrik akımının manyetik alanından vs. etkilenmemeli mantıken de. Yalnız OPGW sistemlerde adı üstünde OPtical Ground Wire diyorya, fiber kablo toprak telinin içinde oluyor.Yani 400 bin volt akımın geçtiği kablonun içinde olmuyor. Yüksek gerilim hattının toprak telinde oluyor ki, burada göreceği tehlike yıldırım vurduğunda olursa o noktada bir erime vs. olur. Onu da gelir ekipler ilgili direkler arasındaki kabloyu yenilerler devam derler. O erime de oluyor mu bilmiyorum. :D

Fiber kabloyu akım geçen kablodan geçirmek hem hatta giriş çıkışta ekstra güvenlik ve izolasyon sorunu doğurabilir hem de yükte ısınan kablonun genleşme ve büzülmesi sırasında zarar görme ihtimalinden de olabilir belki. Ya da akım taşıyan kablolar daha kalın ve ağır olduğu için içinde bir optik katman ile dayanıklılığı da azaltmak istemiyor olabilirler.
  • ULTILIX U kullanıcısına yanıt
    Şalterin atmayacağı yükte uzun süre tutmak işe yarar bence. Doğudaki trafolar hep öyle patlıyor. :D

Dükkanda fazları kısa devre ediyorlardı, sayacın dönüşü hızlanıyordu ama sigorta falan atmıyordu. Bence yeterli bir kalabalık yaparsa, bir şeyler olabilir. Ama aşırısı dediğiniz gibi attırabilir aniden. :)
  • sis651 kullanıcısına yanıt
    şunu yapmadan rahatlamayacak sın deme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ULTILIX -- 14 Aralık 2017; 2:19:3 >
  • Kablodan anlayan bu kadar çok adamı bulmuşken sorayım, bana 25 metre dış ortam cat5e/cat6 ethernet kablosu lazım, İstanbul'da ucuza nerede bulabilirim? 35mbit vdsl için lazım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Güzel bir alternatif bulalım. Oraya taşındıktan sonra bunu yapar, çekirdek çitler, izleriz. :)
  • ELYASA E kullanıcısına yanıt
    Tanıdık da değil aslında. Altyapı müdürlüğüne oradan bir abimle gitmiştim. O halletmisti. Binaya fiber geldi 1.5 ay olacak ama ben daha fiber almadım.

Zaten interneti çok kullanan birisi değilim. Bu bana fazlasıyla yetiyor😊

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Benim internetime de vdsl bağlantı sayesinde 100 mbit geliyor. Benim içinde fiber gereksiz hocam. Getirmeseler neden getirmiyorsunuz demezdim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: NitroNos

Türk Telekom fiber çekerken Aykome'ye bildirmesi gerekmez midir ?

Arkadaşımın evinin oralara fiber çekiyorlarmış aykome'de Elektrik,Su,Doğalgaz bilgileri var eskiden belirtilirken son zamanlarda bu bildirme işlemi yapılmıyor sebebi ne olabilir?

Bunların çektiği ortak altyapı. İBB, Turkcell, Vodafone ve İSTTELKOM
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eoudoxias

Tanıdık da değil aslında. Altyapı müdürlüğüne oradan bir abimle gitmiştim. O halletmisti. Binaya fiber geldi 1.5 ay olacak ama ben daha fiber almadım.

Zaten interneti çok kullanan birisi değilim. Bu bana fazlasıyla yetiyor😊

Sonuçta sen tanımasanda beraberinde gittiğin insan sayesinde ilgilenmişlerdir birileri birilerini tanıyınca işler hızlanıyor bu sadece türk telekom için geçerli bir durum değil aksine türkiyede ki kamu/özel farketmez her yer için geçerli bir durum.

Bir örnek vereyim biz Turkcell ile iş ortağıyız müşteri hizmetleri üzerinden bırakın işlem yapmayı herhangi bir konuda bilgi almak istediğimde klasik standart cevaplar veriliyor ama Turkcell ile olan iş ortaklığı sayesinde tanıdığımız insanlara ilettiğimizde adamlar hemen ilgileniyor. Bu işler maalesef böyle...

Kocaelinde bu dediğiniz firmalar hiç bir şekilde altyapı çalışması yapmıyor baz istasyonu hariç.

Türk Telekom - Turkuaz kablo.
  • quote:

Orijinalden alıntı: NitroNos

Kocaelinde bu dediğiniz firmalar hiç bir şekilde altyapı çalışması yapmıyor baz istasyonu hariç.

Türk Telekom - Turkuaz kablo.

İstanbulda bu işe büyükşehir belediyesi önderlik ediyor. Firmalara siz kazıymış vs. uğraşmayın ben altyapıyı çekeyim size kiralarım diyor turkcell ve vodafonunda işine geliyor.

isttelkom ibb'nin şirketi;

http://isttelkom.istanbul/istanbula-ortak-haberlesme-altyapisi-geliyor/

Bu ciddi bir tehlike aslında neden, ayrıca yapışan çalışmalar belediyenin gelirlerini azaltacağı için izinlerde çıkan sorunlar artacaktır. Ayrıca belediye ne gerek var yüksek kapasitrli kablo çekmeye diye çekevektir yedeksiz 4 core fiberleri sonra hızım akşam niye düşüyor.

• Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    İşi ehline bırakacaksın . Belediye isp ne alaka nasıl izin veriyor devlet. Bu adamların gram tecrübesi yok. En güzeli yaşadığım ilçedeki gibi. Yol düzenleme yapacağı sırada tedaş telekom fen işleri hepsi altyapıyı çekiyor sonra belediye de kendi yolunu yapıyor

Birileri İBB'ye akıl vermiş, hem de arsızlığın bu kadarı ya döşediğin fiberleri topla ya da el koyarım. Bu sene belediyeler için sert bir yıl oldu, keşke bu kazı olayları da bir siyasi skandal olarak patlasa da çözülse.

Bu mesajda asla politik bir amaç güdülmemiştir.

• Arkadaşlar merhaba,

Hazır bilgili arkadaşlar buradayken bir danışmak istedim. İstanbul/Sultangazi'de oturuyorum, santrale uzaklığım 500 metre fakat TTNET, Vodafone vs. hepsi 8mbit ADSL veriyor en fazla. Ben sorunsuz olarak 16mbit TurkNet kullanıyorum. VDSL için başvurduğumda ilk başta mesafe uzak diye reddedildi, santral ile aramdaki mesafeyi gösterdikten sonra bu kez port yok dendi. Tekrar başvurdum şimdi Telekom'un (TurkNet değil) saha ekibinden biri aradı ve abi buraya imkan yok 8den fazla verilmez dedi. Ben zaten 16 kullanıyordum deyince kopmalar yaşarsın o zaman çünkü buranın saha dolabına 100 geliyor ama sana gelene kadar zayıflıyor dedi yani santralden gelmiyormuş direkt. Üst sokakta 50 bile veriyoruz çünkü orası farklı saha dolabına bağlı diye bilgi verdi. Buranın hız sorunuyla uğraşmaktan bıktım diye de serzenişte bulundu hatta. Keşke altyapı yenilense de fiber gelse başka türlü iflah olmaz dedi burası.

Şimdi sorum şu, üst sokağa 50 verilirken ve şehir merkezinde yaşarken bana 8 gibi komik bir rakam önerilmesi çok saçma. Nasıl bir yol izlememi önerirsiniz? Yeni saha dolabı yapılması için mi, yoksa fiber döşenmesi için mi başvurmalıyım? Bu başvuruyu nereye yapmalıyım? Hemen yanımıza (yanyana) yeni site yapıldı 240 konutluk orada fiber olacakmış. Onun bize faydası olmaz mı dediğimde olmaz çünkü orada site içi fiber olacak dendi. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Teşekkürler.

• serji kullanıcısına yanıt
    Sen ne için başvursanda onlar karar veriyorlar nasıl bir plan yapılacağına ve yeni saha dolabı gelse ona da fiber çekilecek FTTC(kabine kadar fiber)

• serji kullanıcısına yanıt
    Santrale yakın yerler genelde fiber için şansız yerlerdir. Dilerseniz Paul Doany'ye yazın belki faydası dokunur.

Sitelere genelde FTTB/H sistem kurulduğu için siz faydanalanamazsınız.

• Biraz önce sitenin otoparkına indim binalara gelen kablolar bu aletten geliyor bir kapasitesi var mıdır bilgilendirir mısınız
    TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.Data -- 14 Aralık 2017; 15:51:29 >
  • BTK ve Samsung Türkiye'nin başlattığı bir proje var. Destek olalım.

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]

• Mr.Data M kullanıcısına yanıt
    Bu fiber ek kutusu, içinde fiber kasetler var.

• 
Sayfa: önceki 332333334335336
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.