Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM FİBEROPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
38.983
Cevap
172
Favori
1.847.640
Tıklama
Tüm Forumlar >> Haberleşme >> İnternet Servis Sağlayıcılar >> Türk Telekom >> TÜRK TELEKOM FİBEROPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]
Giriş
    3130 Mesaj

Ben altyapı çektirme olayına dikkat çekmedim üst rütbedeki adamın alt rütbedekinden daha fazla bilgiye ve tecrübeye sahip olmasına dikkat çektim. Ayrıca adam haklıydı 100 görüyorum zaten . Bana cihaz koyması gereksiz olduğunun kanıtı. Sizde de fttb/vdsl vardır.

İşim olduğunda sağolsun yardım eden görevliler var. İstediğin kadar şikayet et 15 günde düzelmeye sorun cumartesi 10 dakikada hallolabiliyor. Burada direk o kişiler ile muhattab olmuyorum . Öncelikle sorunu gerekli yerlere iletiyorum sorun hallolmayınca bir üst kademe eğer yine hallolmaz ise onlara söylüyorum. Bu adamlar sağolsun eş dost a değil yani amaçları gerçen iş yapmak torpil değil herkese eşit davranan insanlar olduğu için ilçece memnunuz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Eoudoxias kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

System and Network Administrator

Software Engineer Student
  • Yarbay
    9643 Mesaj

Anlaşma varsa bildirirler herhalde, o konuda hiç bir fikrim yok.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    NitroNos kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Fiber kablodaki ışın elektrik akımının manyetik alanından vs. etkilenmemeli mantıken de. Yalnız OPGW sistemlerde adı üstünde OPtical Ground Wire diyorya, fiber kablo toprak telinin içinde oluyor.Yani 400 bin volt akımın geçtiği kablonun içinde olmuyor. Yüksek gerilim hattının toprak telinde oluyor ki, burada göreceği tehlike yıldırım vurduğunda olursa o noktada bir erime vs. olur. Onu da gelir ekipler ilgili direkler arasındaki kabloyu yenilerler devam derler. O erime de oluyor mu bilmiyorum. :D

Fiber kabloyu akım geçen kablodan geçirmek hem hatta giriş çıkışta ekstra güvenlik ve izolasyon sorunu doğurabilir hem de yükte ısınan kablonun genleşme ve büzülmesi sırasında zarar görme ihtimalinden de olabilir belki. Ya da akım taşıyan kablolar daha kalın ve ağır olduğu için içinde bir optik katman ile dayanıklılığı da azaltmak istemiyor olabilirler.
    |
    |
    Ö1f1 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Şalterin atmayacağı yükte uzun süre tutmak işe yarar bence. Doğudaki trafolar hep öyle patlıyor. :D

Dükkanda fazları kısa devre ediyorlardı, sayacın dönüşü hızlanıyordu ama sigorta falan atmıyordu. Bence yeterli bir kalabalık yaparsa, bir şeyler olabilir. Ama aşırısı dediğiniz gibi attırabilir aniden. :)
    |
    |
    ULTILIX kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

şunu yapmadan rahatlamayacak sın deme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ULTILIX -- 14 Aralık 2017; 2:19:3 >
    |
    |
    sis651 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
    5184 Mesaj
    Kablodan anlayan bu kadar çok adamı bulmuşken sorayım, bana 25 metre dış ortam cat5e/cat6 ethernet kablosu lazım, İstanbul'da ucuza nerede bulabilirim? 35mbit vdsl için lazım.

|
    |
    10654 Mesaj

Güzel bir alternatif bulalım. Oraya taşındıktan sonra bunu yapar, çekirdek çitler, izleriz. :)
    |
    |

Tanıdık da değil aslında. Altyapı müdürlüğüne oradan bir abimle gitmiştim. O halletmisti. Binaya fiber geldi 1.5 ay olacak ama ben daha fiber almadım.

Zaten interneti çok kullanan birisi değilim. Bu bana fazlasıyla yetiyor😊

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    ELYASA kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Benim internetime de vdsl bağlantı sayesinde 100 mbit geliyor. Benim içinde fiber gereksiz hocam. Getirmeseler neden getirmiyorsunuz demezdim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: NitroNos

Türk Telekom fiber çekerken Aykome'ye bildirmesi gerekmez midir ?

Arkadaşımın evinin oralara fiber çekiyorlarmış aykome'de Elektrik,Su,Doğalgaz bilgileri var eskiden belirtilirken son zamanlarda bu bildirme işlemi yapılmıyor sebebi ne olabilir?

Bunların çektiği ortak altyapı. İBB, Turkcell, Vodafone ve İSTTELKOM

Orijinalden alıntı: Eoudoxias

Tanıdık da değil aslında. Altyapı müdürlüğüne oradan bir abimle gitmiştim. O halletmisti. Binaya fiber geldi 1.5 ay olacak ama ben daha fiber almadım.

Zaten interneti çok kullanan birisi değilim. Bu bana fazlasıyla yetiyor😊

Sonuçta sen tanımasanda beraberinde gittiğin insan sayesinde ilgilenmişlerdir birileri birilerini tanıyınca işler hızlanıyor bu sadece türk telekom için geçerli bir durum değil aksine türkiyede ki kamu/özel farketmez her yer için geçerli bir durum.

Bir örnek vereyim biz Turkcell ile iş ortağıyız müşteri hizmetleri üzerinden bırakın işlem yapmayı herhangi bir konuda bilgi almak istediğimde klasik standart cevaplar veriliyor ama Turkcell ile olan iş ortaklığı sayesinde tanıdığımız insanlara ilettiğimizde adamlar hemen ilgileniyor. Bu işler maalesef böyle...
    |
    |

• Yarbay
    8894 Mesaj

Kocaelinde bu dediğiniz firmalar hiç bir şekilde altyapı çalışması yapmıyor baz istasyonu hariç.

Türk Telekom - Turkuaz kablo.
    |
    |

Orijinalden alıntı: NitroNos

Kocaelinde bu dediğiniz firmalar hiç bir şekilde altyapı çalışması yapmıyor baz istasyonu hariç.

Türk Telekom - Turkuaz kablo.

İstanbulda bu işe büyükşehir belediyesi önderlik ediyor. Firmalara siz kazıymış vs. uğraşmayın ben altyapıyı çekeyim size kiralarım diyor turkcell ve vodafonunda işine geliyor.

isttelkom ibb'nin şirketi;

http://isttelkom.istanbul/istanbula-ortak-haberlesme-altyapisi-geliyor/

Bu ciddi bir tehlike aslında neden, ayrıca yapışan çalışmalar belediyenin gelirlerini azaltacağı için izinlerde çıkan sorunlar artacaktır. Ayrıca belediye ne gerek var yüksek kapasitrli kablo çekmeye diye çekevektir yedeksiz 4 core fiberleri sonra hızım akşam niye düşüyor.

|
    |
    3130 Mesaj

İşi ehline bırakacaksın . Belediye isp ne alaka nasıl izin veriyor devlet. Bu adamların gram tecrübesi yok. En güzeli yaşadığım ilçedeki gibi. Yol düzenleme yapacağı sırada tedaş telekom fen işleri hepsi altyapıyı çekiyor sonra belediye de kendi yolunu yapıyor

|
    |
    Ö1f1 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Kurmay Yarbay
    16136 Mesaj

Birileri İBB'ye akıl vermiş, hem de arsızlığın bu kadarı ya döşediğin fiberleri topla ya da el koyarım. Bu sene belediyeler için sert bir yıl oldu, keşke bu kazı olayları da bir siyasi skandal olarak patlasa da çözülse.

Bu mesajda asla politik bir amaç güdülmemiştir.

|
    |
    8990 Mesaj
    Arkadaşlar merhaba,

Hazır bilgili arkadaşlar buradayken bir danışmak istedim. İstanbul/Sultangazi'de oturuyorum, santrale uzaklığım 500 metre fakat TTNET, Vodafone vs. hepsi 8mbit ADSL veriyor en fazla. Ben sorunsuz olarak 16mbit TurkNet kullanıyorum. VDSL için başvurduğumda ilk başta mesafe uzak diye reddedildi, santral ile aramdaki mesafeyi gösterdikten sonra bu kez port yok dendi. Tekrar başvurdum şimdi Telekom'un (TurkNet değil) saha ekibinden biri aradı ve abi buraya imkan yok 8den fazla verilmez dedi. Ben zaten 16 kullanıyordum deyince kopmalar yaşarsın o zaman çünkü buranın saha dolabına 100 geliyor ama sana gelene kadar zayıflıyor dedi yani santralden gelmiyormuş direkt. Üst sokakta 50 bile veriyoruz çünkü orası farklı saha dolabına bağlı diye bilgi verdi. Buranın hız sorunuyla uğraşmaktan bıktım diye de serzenişte bulundu hatta. Keşke altyapı yenilense de fiber gelse başka türlü iflah olmaz dedi burası.

Şimdi sorum şu, üst sokağa 50 verilirken ve şehir merkezinde yaşarken bana 8 gibi komik bir rakam önerilmesi çok saçma. Nasıl bir yol izlememi önerirsiniz? Yeni saha dolabı yapılması için mi, yoksa fiber döşenmesi için mi başvurmalıyım? Bu başvuruyu nereye yapmalıyım? Hemen yanımıza (yanyana) yeni site yapıldı 240 konutluk orada fiber olacakmış. Onun bize faydası olmaz mı dediğimde olmaz çünkü orada site içi fiber olacak dendi. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Teşekkürler.

• Yarbay
    3377 Mesaj

Sen ne için başvursanda onlar karar veriyorlar nasıl bir plan yapılacağına ve yeni saha dolabı gelse ona da fiber çekilecek FTTC(kabine kadar fiber)

|
    |
    serji kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Santrale yakın yerler genelde fiber için şansız yerlerdir. Dilerseniz Paul Doany'ye yazın belki faydası dokunur.

Sitelere genelde FTTB/H sistem kurulduğu için siz faydanalanamazsınız.

|
    |
    serji kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    3377 Mesaj
    Biraz önce sitenin otoparkına indim binalara gelen kablolar bu aletten geliyor bir kapasitesi var mıdır bilgilendirir mısınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.Data -- 14 Aralık 2017; 15:51:29 >
kolayoto.com
SEO
bankalar.org
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR6
0,344
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.