Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM FİBEROPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
39.112
Cevap
173
Favori
1.852.279
Tıklama
Tüm Forumlar >> Haberleşme >> İnternet Servis Sağlayıcılar >> Türk Telekom >> TÜRK TELEKOM FİBEROPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]
Giriş
    9660 Mesaj

Dalga geçmeyi bırakın ben zaten sistem listesini attım buraya. İki adet ayrı olsa ayrı olurdu zaten.

Markasına göre 24, 32, 48 ve 64 gibi tabiki kartların çıkış sayısı değişir. Örneğin huawei vdsl 32, alcatel vdsl 48.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Drahmizm -- 13 Aralık 2017; 18:16:09 >
    |
    |
    NitroNos kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Merkez Çıtlakkale. Fındıklı baklava götüreyimde double olsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Emre.Sefer kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Ya yalan söylüyor yada müdür diye görüştüğü kişini ne iş yaptığını bilmiyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    ELYASA kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hocam benim memlekette Görele Türk Telekom çekmiş oraya fiber valla. Koskoca İstanbul'un Sarıyer inde yok Nüfusu 32000 olan ilçede fiber var. İnsana koyuyor azda olsa.

|
    |
    tnrvrd1996 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hocam işin teknik yanını bilmiyorum belki mani vardır ama fiber kablo bu, niye etkilensin OPGW'den veri taşıyamazlardı o zaman ha tabi teknik bilgim olmadığı için yanılıyor da olabilirim.

|
    |
    8907 Mesaj

Buradaki insanların hepsi bilgili şöyle bir video vardır.

|
    |
    kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Onca çene çalıyorlar yok maliyeti karşılaması lazım bir kişi için uğraşılmaz kafasındalar. Üst mahallede fiber var ama bize yok. Herkese benden çay şakire yok kafası.

|
    |
    Emre.Sefer kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Niye koparayım ya boynuma dolar intihar ederim
    |
    |
    ULTILIX kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Beni başkası ilgilendirmez, ben bilgilerimi internetten almadım.

Boşu boşuna mesaj yazıyorum yazık forum ne hale gelmiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Drahmizm -- 13 Aralık 2017; 18:35:44 >
    |
    |

Bende size güvenemediğim için hazır fiber optik proje hakkında bilgi almak için Gebze Türk Telekom'a gittim gelin beraber gidelim.

Müdürün , Teknisyenin ve Altyapı biriminden daha çok bilginiz varsa gösterin.
    |
    |

Ben onlardan daha fazla bilgiye ve yetkiye sahip olduğumu ispatlasam ne olacak siz forumu yanlış bilgilerle doldurup + puanları 2 saniyede alıyorsunuz. Bu konuyu okuyup bu şekilde düşünenler zaten şu dakikadan sonra doğru bilgiyi hak etmiyor.

|
    |

Müdür , Teknisyeni ve Altyapı biriminin verdiği bilgiyi küçümsüyorsunuz ve yanlış olduğunu iddia ediyorsunuz.

Sizin daha doğru bilginiz varsa söyleyin 2 tarafı karşılaştırıp doğruyu bulalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NitroNos -- 13 Aralık 2017; 19:0:6 >
    |
    |

Benim bilgi karşılaştırma gibi bir durumum yok yazacağımı yazdım. Hem t1 hem tip1 var diyorsunuz konum, adres (google earh konum da yeterli) veya seri numarası bekliyorum. Müdüre sodum, orada burada var müdürden daha iyi mi biliyorsun gibi şeyler benim için geçerli bir şey değil. Bunu ispat olarak düşünenlere diyecek bir sözüm yok. Siz burada şu sistem var al işte nokta atışı yanılıyorsunuz diyeceksiniz ben de onu doğrudan sistemden inceleteceğim, o şekilde ikna olurum ki böyle bir şey zaten yok biliyorum ama yine de incelenir. Orta noktada ancak bu şekilde buluşabiliriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Drahmizm -- 13 Aralık 2017; 19:28:17 >
    |
    |

Bir bilgim bu konuda yok fakat tip7 type 7 t7 olarak da ifade edilebilir gibi geldi.

Dp mümkünse departmanı özelden iletebilirmisiniz merak ettim. Forum dışında bir kanaldan da iletebilirsiniz.

@NitroNos Her çalışana bence güvenmeyin bilgiyi başkası üzerinden değil direk kendiniz araştırmayı deneyin. Benim de apartmana il müdürlüğü fiber çekeriz diye düşünüyordu ama ilçe görevlisi dediki ben buraya zaten yedek olsun diye 2. T7 koyuyorum . Dibinde iki tane t7 olan apartmana fttb çekmem doğru olmaz dedi bu projeyi ankarada onaylamaz dedi. Ki bu ilçe çalışanı yılların tecrübeli çalışanı tanıyorum.

İl görevlisi sen o hızı alamazsın derken ben gerekli detayı ve tahminlerimi söyleyince ilçe görevlisi biz çektik o kabloyu ve dediği doğru demişti. Yani yaşa rütbeye bakmaz tecrübeye bakar.

Vaktiniz olursa fotoğraf çekersiniz kabinin farklımı aynımı belli olur ki bence hiç önemi yok büyükmüş küçükmüş içindeki cihaz ve kullanılan bağlantı tipi önemli

|
    |
    Bahsedilenler: kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör NitroNos

System and Network Administrator

Software Engineer Student

• Yarbay
    9660 Mesaj

O konuda bilgi veremem hocam yalnız şu rütbe konusu karışık. Önemli olan bir işi zevkle ve marakla yapıyorsanız her detayını bilirsiniz ama torpille yada sırf çalışmak olsun diye geldiyseniz sadece söylenenleri bilirsiniz. Bir yerde müdürseniz hem çalışanlar için hem şirket için a dan z ye kadar orada kimin ne yapıtığını ve sistemin nasıl çalıştığını bilmelisiniz.

|
    |

Tartışmanıza girmiş gibi oluyorum ama Türkiye de kurumlar içi bilgi de çok dengesiz. Telekom bana zamanında 16mb üstünü alamazsın dedi ben kendim araştırıp 24mb alabileceğimi öğrendim. Bana bu bilgiyi tt sağlaması gerekmiyor muydu? Ama adamlar bilmiyor işte. Daha sonra da öğrendim ki hattım 64mb kaldırıyor. Bundan dolayı bir kurumun için bu A dır dense bile onun aslında B çıkma ihtimali var. Türkiye de böyle. Sebebi ne derseniz, Türkiye de kimse profesyonel çalışmıyor! Çalışanlar ise çok çok az. Sizi kötülemek amaçlı yazmadım, yada arkadaşı ön plana almak gibi bir gayem olmadı, bilmenizi isterim.
    |
    |
    Bahsedilenler: NitroNos
    Diehard5534

quote:

Orijinalden alıntı: mustifb

Yeni trafo yapılması lazım çünkü trafoda çok eski. Telekom kadar kimse karışmıyor ama ülkedeki bütün firmalar aynı mantıkta az yatırım çok kar. Adamlara o kadar şikayet yazılmış mahallede herkes şikayetçi bazı binalar danaya girer gibi jeneratöre girmiş herkes ortaklaşa benzin alıyor. Şimdi bende eve akü sistemi kurdum.

Evet bir yere kadar olduğu için mümkün olduğunca eşyaları gece yarısı çalıştırıyoruz. Modemde değil ama buzdolabı, çamaşır makinası ve ütüde sorun yaşıyoruz. Mesela çamaşır makinesi artık durduk yere stop ediyor. Buzdolabında bir tane transistörü değiştirdim büyük ihtimalle yine yanacak. Birde yeni evlendim eşyalar vs. yeni daha taksit öderken çektiğimiz çileye bakın. Az önce yine prizden ölçtüm 100 geliyor. Resmen çile ve ilgilenen yok.

hayırlı uğurlu olsun hocam ömür boyu huzurlu ve mutluluk dolu geçmesini dilerim.
    |
    |

• Yarbay
    3755 Mesaj

Oturduğum binada internet alt yapısı yoktu. Allen ettim kallem ettim. Bir şekilde internet çektirdim. Daha sonra fiber ne zaman gelir diye sordum.

O tarafa fiber alt yapısının gelmesi 2 seneyi bulur dendi. Ben interneti aldıktan 6 ay sonra binaya fiber çekildi.

Çevremde bir ton yeni bina var. Sadece bizim binaya fiber alt yapı geldi.

Düşünün bir neden hocam.

Daha önce telekomda staj yapmıştım ve şu anda büyükşehir belediyesine bağlı özel bir şirkette çalışmaktayım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: Eoudoxias

Oturduğum binada internet alt yapısı yoktu. Allen ettim kallem ettim. Bir şekilde internet çektirdim. Daha sonra fiber ne zaman gelir diye sordum.

O tarafa fiber alt yapısının gelmesi 2 seneyi bulur dendi. Ben interneti aldıktan 6 ay sonra binaya fiber çekildi.

Çevremde bir ton yeni bina var. Sadece bizim binaya fiber alt yapı geldi.

Düşünün bir neden hocam.

Daha önce telekomda staj yapmıştım ve şu anda büyükşehir belediyesine bağlı özel bir şirkette çalışmaktayım.

hayırlı olsun sanırım tanıdık vardı hallettik diyorsun

Türk Telekom fiber çekerken Aykome'ye bildirmesi gerekmez midir ?

Arkadaşımın evinin oralara fiber çekiyorlarmış aykome'de Elektrik,Su,Doğalgaz bilgileri var eskiden belirtilirken son zamanlarda bu bildirme işlemi yapılmıyor sebebi ne olabilir?
    |
    |
Sohbet
kolayoto.com
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
0,843
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.