Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU] (324. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
51.346
Cevap
244
Favori
4.013.372
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
104 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 322323324325326
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yenı tamamlandı altyapı ve fıber net alabılıyormuşuz. çok anlamadıgım için affınıza sıgınarak soruyorum. telekomda 35 gb akn 24 mehabıt hız olan (akn dolunca 8 megabite düşüyormuş) paket 57 tl. bana 35 gb akn cok az geldı. ama daha yuksek olan paketlerdede malum fıyatlar tavan. acaba alternatıf neler var?

yada şöyle sorayım. 35 gb akn dokunca hız 8 megabıte düşüyorya. ben dizi izleyebilirmiyim o hızda yada vıdeo felan acarmı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kozlulum67 K kullanıcısına yanıt
    8 Mbps ile interneti tek kişi kullanıyorsa 1080P video izleyebilirsiniz ama ben en az 35 Mbps tarife seçmenizi öneririm. 35Mbps düşük akn'li tarife işinizi görecektir. AKN sonrası hızınız da 16 mbps olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: arda753

8 Mbps ile interneti tek kişi kullanıyorsa 1080P video izleyebilirsiniz ama ben en az 35 Mbps tarife seçmenizi öneririm. 35Mbps düşük akn'li tarife işinizi görecektir. AKN sonrası hızınız da 16 mbps olur.

cvp verdıgınız ıcın cok tesekkur ederım. onu bı ogrenıyım o zaman. arada ucurum yoksa oyle yaparım. tekrar sağolun :)

Önemli değil, tavsiyem 35Mbps 50GB AKN'li tarife. (Tabi kalkmadıysa)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ELYASA

quote:

Orijinalden alıntı: Ö1f1

Normdel prosedür gereği fiber gelen bir yere eper FTTC sistem kurulmuş ise abonman hatlar (saha dolabından aboneye giden hat) yenilenir ve her 15 senede bir yenilenir fiber giden yerde tabii. Ama bu Telekom'un insafına bağlı canları isterse değiştiriyorşar istemezlerse Telefon ve Telgraf Umum Vekaleti döneminden kalma kablolarlar devam ediyırlar. Ne yazık ki.

Bu arada o dolap yine iyi daha ne halde dolaplar var görseniz küçük dilinizi yutarsınız

Ben sana en kısa zamanda (tabi onarım olmadıysa) kapağı olmayan FTTC kabin resmi göndereyim yine istanbuldan

Bahsettiğim kabinin resmi aşağıda. Naylonun bakır kabloyla tutturulduğunu görebilirsin

Resim 1 :https://i.hizliresim.com/d7Vj8p.jpg

Resim 2 :https://i.hizliresim.com/zJzR3R.jpg

• istanbul gibi şehirde böyleyse diğer şehirlerde nasıldır düşünüemiyorum diyorsunuz ama istanbul şuan ülkedeki en kötü şehirlerden bir tanesi
    Her şey dahil fiyat

35 mbps 50 gb 65 TL

100 mbps 50 gb 85 TL

35 in hızı 16 mbps ye düşer

100 un hızı 24 mbps ye düşer

Netspeed varsa bulunduğun şehirde onun fiyatları çok da uygun ve hızları yüksek

• quote:

Orijinalden alıntı: SkeironnWH

istanbul gibi şehirde böyleyse diğer şehirlerde nasıldır düşünüemiyorum diyorsunuz ama istanbul şuan ülkedeki en kötü şehirlerden bir tanesi

Bana yazdıklarıma cevaben bunu yazdıysanız şöyle bir açıklama yapayım.

Türk Telekom olarak internet kullanım penetrasyonunu artırmamız lazım, artıracağız falan diyorlarsan bence istanbul gibi 20 milyondan fazla insanın yaşadığı yerde ki internet altyapısını düzeltemedikten sonra köylerde ki altyapıyı düzeltsen ne olur...

Bunu köylere altyapı gitmesin şeklinde yorumlamayın. Çünkü arada şöyle bir fark var.

Güçlü internet altyapısına başta bilişimle uğraşan kişi ve şirketler ihtiyaç duyuyor ve bunların çoğu maalesef büyükşehirlerde bu yüzden sen istanbul gibi yerlerde bu altyapıyı düzelmedikten sonra daha az ihtiyaç duyulan yerlere fiber çekersen hem yapılan yatırımın karşılığını çok uzun sürede geri alırsın hemde nufus olarak daha kalabalık yerlerde ki ihtiyaça cevap veremezsin.

@Ö1f1 arkadaşımızın verdiği bir örnek vardı. Tanıdığı birisi köyde oturuyormuş fiber olmasına rağmen 8Mbps internet kullanıyormuş çok normal çünkü adamın daha fazlasına ihtiyacı yok ama bu durum maalesef büyükşehirlerde böyle değil daha fazla ihtiyaç olmasına rağmen 3Mbps, 5Mbps gibi hızlar veriyorsun. Bunun sebebi altyapı yok, eski veya yetersiz olduğu için böyle bir durum var büyükşehirlerde.

Kısacası benim eleştirdiğim ve yanlış olduğunu düşündüğüm konu; Türk Telekom'un ülkenin her yerinde yaşayan vatandaşlara hizmet götürmesi gerek ama yatırım yapmadan önce bölgenin tam olarak ne ihtiyacı var bunun belirlenmesi gerek. Bu arada bazı Telekom Müdürlükleri buna gerçekten dikkat ediyor ama bir çoğu dikkat etmiyor. Gerekli gereksiz bakmadan gömüyorlar parayı toprağa ondan sonra para kazanamıyoruz diyorlar sadece bununlada kalmıyor ihtiyaç olan yerde port yok altyapı yok vs vs...

• ELYASA E kullanıcısına yanıt
    hocam istanbul en büyük şehirimiz ama aynı zamandada en fazla bokun içinde yüzen şehrimiz ben olsam şahsen istanbula yatırım falan yapmam milleti zorla boşalttırmaya calısırım bile

o şehir çöplüpe döner yakında
  • quote:

Orijinalden alıntı: SkeironnWH

hocam istanbul en büyük şehirimiz ama aynı zamandada en fazla bokun içinde yüzen şehrimiz ben olsam şahsen istanbula yatırım falan yapmam milleti zorla boşalttırmaya calısırım bile

o şehir çöplüpe döner yakında

İstanbul'da yaşayan insan sayısının azalması gerek buna katılıyorum ama bunu Türk Telekom hizmet vermeyerek yapamaz :) Yatırımların başka şehirlerde daha çok artması gerek ve bu şimdilik böyle değil. Neredeyse özel sektörün tamamının yatırımları istanbulda ve bunlara türk telekom hizmet vermese bile, hizmet vermek için sırada bekleyen başka şirketler var.
  • ELYASA E kullanıcısına yanıt
    Türk Telekom İstanbul a yatırımı rekabet olan yerlere. Mesela İstanbul Bahçelievler yenibosna da oturan biri için Türk Telekom dan başka bir alternatif yok. Orası 16 mbps den fazla hız almıyor.

Ama aynı ilçede Bahçelievler merkez mahallesinde geçen daha inşaatı yeni bitmiş binanin giriş katindaki is yerinde tilgin marka modem gördüm. Millet iki sene alt yapı bekliyor. Daha dairelere yerleşen yok. Sadece işyeri açıldı.

Çünkü oraya hem kablotv hem Türkcell superonline fiber gelmis. Aynı mahalleden örnek verdim çünkü kazı izni belediye gibi faktörleri ortadan kaldırmak için. İkisinde İstanbul, ikisi de bahçelievler ilçesi.

İstanbul da rekabet yoksa ya da rekabet potansiyeli olan bir muhitte oturmuyorsan yatırım yapılmıyor. Ya da ne zaman gelirse hayırlısı demek zorunda kalıyorsun.

• mcrew kullanıcısına yanıt
    Netspeed geçip macera aramaya gerek yok 5 bin adet aboneleri var yada yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NitroNos -- 8 Aralık 2017; 15:17:2 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mcrew

Türk Telekom İstanbul a yatırımı rekabet olan yerlere. Mesela İstanbul Bahçelievler yenibosna da oturan biri için Türk Telekom dan başka bir alternatif yok. Orası 16 mbps den fazla hız almıyor.

Ama aynı ilçede Bahçelievler merkez mahallesinde geçen daha inşaatı yeni bitmiş binanin giriş katindaki is yerinde tilgin marka modem gördüm. Millet iki sene alt yapı bekliyor. Daha dairelere yerleşen yok. Sadece işyeri açıldı.

Çünkü oraya hem kablotv hem Türkcell superonline fiber gelmis. Aynı mahalleden örnek verdim çünkü kazı izni belediye gibi faktörleri ortadan kaldırmak için. İkisinde İstanbul, ikisi de bahçelievler ilçesi.

İstanbul da rekabet yoksa ya da rekabet potansiyeli olan bir muhitte oturmuyorsan yatırım yapılmıyor. Ya da ne zaman gelirse hayırlısı demek zorunda kalıyorsun.

Artık inşaat yapılırken haber veriyorsunuz firmalara yeni yapılan yerlere genellikle gpon yapılıyormuş bu sayede erken geliyor telekom ve sol çalışanından öğrenmiştim bende yeni yapılan bir yerde oturuyorum eğer daha öce haber verselermiş gpon yapılacakmış geç haber verildiği için fttb dsl kullanıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: mcrew

Türk Telekom bu zihniyeti değiştirmezse kaybetmeye devam eder.

Rekabet olan yerde Türk Telekom ne zaman kazanmış? Burada defalarca yazıldı bilmem kaç daireli siteye Turkcell ile rekabet etmek için Türk Telekom altyapı döşedi 1 tane bile abonesi olmadı sonunda alternatiflere altyapıyı kiraladı vs vs... Neler duyduk neler gördük ama rekabette Türk Telekomun kazandığını hiç görmedik.

Rekabet te kazanamıyorsan strateji değiştireceksin. Elinde ki müşterinin/potansiyelin kıymetini bileceksin.

Taklitler aslını yaşatır felsefesiyle hareket edip, sektörün lideri olarak sen başkalarını değil, başkaları seni takip etsin...

• quote:

quote:

quote:

Normdel prosedür gereği fiber gelen bir yere eper FTTC sistem kurulmuş ise abonman hatlar (saha dolabından aboneye giden hat) yenilenir ve her 15 senede bir yenilenir fiber giden yerde tabii. Ama bu Telekom'un insafına bağlı canları isterse değiştiriyorşar istemezlerse Telefon ve Telgraf Umum Vekaleti döneminden kalma kablolarlar devam ediyırlar. Ne yazık ki.

Bu arada o dolap yine iyi daha ne halde dolaplar var görseniz küçük dilinizi yutarsınız

Ben sana en kısa zamanda (tabi onarım olmadıysa) kapağı olmayan FTTC kabin resmi göndereyim yine istanbuldan

Bahsettiğim kabinin resmi aşağıda. Naylonun bakır kabloyla tutturulduğunu görebilirsin

https://www.youtube.com/watch?v=A4D38nWQg6I

Nasıl hizmet ama...

• Türk Telekoma altyapı başvurusunda bulunmuştum fakat başka bir firma daha erkenden internet getirdi binaya. Müşteri hizmetleri ile görüştüm altyapı geldiği zaman sizden internet almak zorunda mıyım diye hayır değilsiniz dedi. Türk Telekomdan altyapı başvurusunda bulunup başka bir firmadan internet alabiliyorum değil mi?

Merkez mahallesi derken Yenibosna Merkez mahallesi mi hani lüks resizdansların inşaa edildiği doğu sanayi sitesi bölgesimi , bahçelievlerin merkezi yayla civarı mı?

Yenibosnanın semt diye tabir edilebilecek girişinde çobançeşme'de turkcell data center var ama e5 yakın yerlere sadece adsl sunuyor vae ile ama santralde türknet yapa mevcut.O yukarıdaki lüks muhitte gigabit hizmeti bile veriliyor bütün sağlayıcılar tarafından.Hani adamlar geçerken 3-5 metre kablo döşeyelim dememişler.Keza ataköydede her türlü altyapılarıda mevcut.

gelelim asıl meseleye twitter hesabım olmadığı için linkedin'den paul doany'e yarım sayfa ingilizce mesaj attım ve dedimki yenibosna semtinde(e5 civarı) öğrenci ve çalışan sayısında ciddi artış var hatta kiralar bile yükseldi bunu dikkate alın diye "hani kendime bişey istiyorsam nolayım , öğrenci kardeşlerimiz için :)".Yarım saat sonra cevap geldi Yücel Bağrıaçık mail at benide ekle "ilgilenmezlerse çüklerinden tavana asarım :)"diye .Sonraki gün bana Ertan Bey döndü bayağı konuştuk gerek şahsi talebim gerek semt için.verdiğim bilginin çok önemli olduğu inceleyeceklerini, 2018 yatırım planlarında göz önünde bulunduralacağını söyledi.

Profil30 olayınıda sordum alt yapı bir bütün kafalarına göre açamayacakları malum ama hiç bir yerde açılmıyor dedim zamanla daha iyi olacak türünde şeyler söyledi.

2018 yılında yenibosna semt için bir umut ışığı görünüyor.

Madem ohaldeyiz ulaştırma bakanlığı bir khk çıkarttrsa mücavir alanlardaki mevcut adsl cihazlar vdsl dönüştürelecek diye sağlam dönüşüm sağlanır aslında.

• Santrale olan uzaklığım:http://prntscr.com/hktu58

Hat değerlerim:http://prntscr.com/hktui8

Sürekli olarak dsl hızım dusuyor, son 1 haftaya kadar 16 mb/s sabit hız alıyordum. Simdi ise durum bu sekilde. Aksam 7 den sonra internet girilmeyecek durumda oluyor. Arıza kaydı bıraktım ama değişen bir şey olmadı. Digiturk Play üyeliğim var saat 8 e kadar halledebilirsek çok güzel olacak ama imkansız gibi :(

Yok iş tamamen gelişi güzel gidiyor. Yine İstanbul Üsküdar meydandan başlayın Beykoz köylerine kadar gidin fiber getirilmemiş sadece 14 mahalle var onlara da 2018'de gidecek. Burada TT'nin rakibi filan yok ama çalışmış. Bir benzer örnekte Kadıköy, Ümraniye ve Sarıyer'de var.

Gayrettepe hani şu TT'nin veri merkezinin olduğu yer hemen o binanın arkasında fiberi bırakın ADSL bile yok. Veri merkezinin dibindeki evde neden ADSL yok derseniz vardı ama hat ölünce bıraktılar.

Birde şu zenginlerin yaptığı yerler var en çok onlara kızıyorum. Bahsettiğiniz Bahçelievler, Validebağ, Maslak Konutları vs. Turkcell gelmiş, biz gittik, Vodafone yolda. Maslak'ta hani altyapıyı kiralayalım deseniz kiralayacağınız ISS yok çünkü hepsinin altyapısı var. Zaten oradaki adam Türknet, Netspeed, D Smart gibi firmaları kullanmaz. Ne olacak? Belli değil. Olan kime oluyor projeyi yapan adama.

Oraya GPON getirene kadar 4 yıl port bekleyen adama port, Bağlarbaşı'nda yarım düzgün devresi olmayan yerlere fiber altyapı getirilirdi. Bunlar bittikten sonra gidip Maslak'ada getirilir.

Şahsi gözlemim zengin adam Türk Telekom kullanmıyor. Turkcell 100 Mbps 5 GB kota 100 TL desin satabilir biz bedava desek satamayız. Bu konuyu inceleyecekler inşallah iyi bir strateji çıkar.

• quote:

quote:

quote:

quote:

https://www.youtube.com/watch?v=A4D38nWQg6I

Nasıl hizmet ama...

Oha direkte T11

• 
Sayfa: önceki 322323324325326
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.