Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU] (303. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
51.276
Cevap
244
Favori
4.010.878
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
104 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 301302303304305
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ek olarak fiyat konusunda da tabi Telekom savunmak için demiyorum ama Turkcell sabitte Telekom dan yüksek fiyat veremez verirse Telekom ceza yiyebilir. Tabi öte yandan Maşallah Turkcell sabitte fiyat olarak da Telekom epey yaklaştı TT de 100/50 AKN sonrası 24 89TL.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hommate01 H kullanıcısına yanıt
    FTTC ile VDSL2 de bana göre fiberdir zira performans olarak pek fark yok.

• Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    50 mbit net olsun yeter bana upload ile isim yok zaten iptv icin 16 yetersiz oluyir baze

Tek bir kaynaktan sadece download yapıyorsa dediğiniz sayılabilir.
    Aynı anda hem dowload hem upload ve farklı boyutlarda paketler (örnek 70 -1500 arasında değişken paketler) gönderirken bariz fark ortaya çıkıyor.
    Türk Telekom ADSL müşterilerine İPTV satamalı bence zira yayınların kapasitesi gitgide artıyor. 10Mbps dahi bulur yakında ki Türk Telekom Fiber (VDSL2 Dahil) abonelerine İPTV satınca ek hız tanımlamıyor ek hız da tanımlanmalı.

hocam tip7 geldi varsayalim ana santrale 880 metre saha dolabina 230 metre uzagim alacagim hiz ne olur snr marginede 9 db diyelim

17a ile 50Mbps 30a ile de 100Mbpsi zorlayabilir.

• ULTILIX U kullanıcısına yanıt
    Hocam öyle de aboneye iki port ayıracak halleri de yok. Aslında iki farklı port ile bu sorun çözülebilir herhalde ama masraflı olur.

Tabi eklemek de lazım çözülmeye de bilir aslında zira hat sadece download da upload da yapamayacağın göre.

en güzeli aboneye çekeceksin fiberi . Temiz istediğin gibi kullan
    Birde Multicast TV yayını hizmeti vereceksin oh ne güzel :)
    tesekkur ederim

Güzel ama pahallı ne yazik ki Avrupa bile tercih etmiyor.

Rica ederim.

Hocam bu arada mevcut İPTV hizmetleri ülkemizdekiler multicast hizmet vermiyor mu?

Turk Telekom Şebekesini incelemedim fakat yanlış hatırlamıyorsam multicast olması lazım.
  • ya beyler parası neyse verelim 1000TL'ye kadar önemli değil fiber çektirme şansımız var mı ?

Vodafone - Süperonline - Türk Telekom bilginiz var mı ?
  • Yaz sonu gibi gelip fiber kabloları rögarlara yerleştirdiler.Çalışanlarla konuştum değişik sistem kurulacak ama iyi olacak tarzı konuştu.
    Ne güzel sevinmiştim.Bir gece torrent açıkken hızım 28-30 mb civarına fırladı gözlerime inanamadım.Yıllardır torrent kullanıyorum tanımlı hızım dışında bir kez dahi böyle birşey yaşamamıştım. Ne ara tanımladılar da böyle bişey oldu dedim hatta.
    Velhasıl kelam 1 hafta kadar tatile gittim.
    Döndüğümde 16mb tanımlı 15MB rahat hız alan hattımı 4 megabit kırpıp aşağıya çekmişler.Çağrı merkezi senin teknisyen benim kavga gürültü maksimum yapabildiğim 12küsür megabiti kaldıracak şekilde port değiştirtmek oldu. Üstüne birde hattın kalitesi düştü değerlerden bunu görebiliyorum.
    Bu ttnet ömrümü yedi be.

Yoksa hocam çok hoğunluk olurdu bence de multicast'dir. Aslında IPTV için ayrı omurga şart, ama ne yazık ki ülkemizde dandik uydu yayını ilgi çeker ama IPTV çekmez. Yok ücretsiz uydu yayını kullanana lafım tabi ki yok adam para ödemek istemiyorsa zaten başka seçeneği yok ama Dsmart, Digiturk bunlwr da ISS'lerle anlaşıp altyapının müsait olduğu yerde IPTV verebilirler bence. IPTV cennet gibi bir şey uydu yayınının yanında , yani veri merkezine bağlı olmasının getirdiği özellikler bir yana sırf görüntü kalitesi bile yeter.

• Beauregard kullanıcısına yanıt
    Gelecek sene biter o çalışma şimdiden bitmez.

• corpixx kullanıcısına yanıt
    Bin liraya çekmezler, ha siz 1Gbps abonesi olacağım derseniz çekebilirler belki ama unutmayın her ay bin lira fatura ödersiniz 1Gbps abonelikte.

• 
Sayfa: önceki 301302303304305
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.