Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM FİBEROPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: LGR9 Daha Az
1 Kayıtlı Üye, 2 Misafir Kullanıcı, 3 Masaüstü Kullanıcı
34.631
Cevap
139
Favori
1.721.312
Tıklama
Tüm Forumlar >> Haberleşme >> İnternet Servis Sağlayıcılar >> Türk Telekom >> TÜRK TELEKOM FİBEROPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]
Giriş
    10186 Mesaj

Eskiden Hakkari'de iken bakardım işte, ta İstanbul'da değişirdi trafik SOL ile TT arasında. Tam bu 4G'nin devreye girdiği dönemlere yakın Speedtest.net'te TT ve Turkcell'in test sunucularının sayısı arttı, birçok ilde sunucuları devreye girdi. O zaman bazen Hakkari'den Van'a pingler Turkcell'den Turk Telekom'a daha bile kısa oluyordu. :D Ama sunuculara trace atarak kontrol etmedim sanırım hiç rotayı. :D

Ping olarak Frankfurt üstünden geçen çoğu yere 80 - 90 ms civarı. Eskiden Interoute kara rotasından direk giderdi oradaki IX'Lere, şimdi Seabone, Telia vs. geziyor... :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sis651 -- 21 Kasım 2017; 11:33:50 >
    |
    |
    mustifb kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

+1

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    mcrew kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    1490 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Ö1f1

Hocam ayrıca hani tek kapasitesi 1Gbps de 3 Gbps de olsa tek binada kullanmıyrlqar ki genelde bunu Maşallah @cariyil'in oturduğu yerde 90 daire bağlamışlardı diye hatırlıyorum.

Evet doğrudur, 80-90 daire civarı tek kutuya bağlı, fttb sistem.
    |
    |

3 sene once 16 mbit tarifeye gecerken 14 mbit hiz aliyordum suan 10.5 mbit 14 e yukseltiyorum bu kez snr dibe vuruyor...vdsl hixmeti yokmus

|
    |

www.milleni.com.tr/fiber-nerede de de 16 mbps mi yazıyor maksimum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mcrew -- 21 Kasım 2017; 13:42:43 >
    |
    |
    hommate01 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

evet maximum 16 yaziyor hemen arka sokakta 1 haneye 64 mbit yaziyor mahalle komple 16 on sokak ise 32 den basliyor 54 e kadar gidiyor tt elemanlari vdsl alt yapi yok diyorlar ama nasil oluyor anlamadim

|
    |
    dolar olmus 4 tl ülkenin interneti alt yapısı durumu belli kafa bile dağıtılmıyor ülkede ben bi ara gerçekten uyku düzenimi değiştirmiştim ya internette düzgün takılayabileyim diye bu kadarda olmaz biz gerçekten 3. dünya ülkesiyiz bunu kabul etmek lazım ülkede iyi olan bir şey varsada ben bilmiyorum ülkenin neyi iyiki interneti iyi olsun kimsenin internete önem verdiği yok bu ülkede varsa yoksa inşaat beton internetin önemi ilk 10 a bile girmez bu ülkede
    |
    |

Bu arada Türk Telekom frekans ihlali yağtığı gerekeçesi ile BTK tarafından cezalandırılmış.

185 Mesaj

Speedtest yaptığımda hız yüksek çıkıyor ancak sayfalar çok geç yükleniyor bunun sebebi nedir?Değerlerim bunlar.
    Edit:

Mevcut Veri Oranı (Kbps) 4094 51176
    Maximum Veri Oranı (Kbps) 39724 104488
    INP (Sembol) 0 0
    Çapraz ON ON
    Hat Zayıflaması (dB) 2.6 1.4
    Hatalar (Pkts) 0 0
    Gecikme (ms) 0 0
    Alım Gücü (dBm) 2.6 13.9

U0 U1 U2 D1 D2 D3
    Hat Zayıflaması (dB) 1.8 2.6 11 1.4 6 5.2
    Sinyal Zayıflaması (dB) 1.5 2.6 11 1 5.6 5.2
    SNR Margin (dB) 35.1 32.6 30.7 23.1 22.9 23.1
    Alım Gücü (dBm) -10.2 -1.1 -0.3 11.3 8.1 7.2

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burak190591 -- 21 Kasım 2017; 23:33:8 >
    |
    |
    Bahsedilenler: NitroNos , Ö1f1 , mustifb

Yurt içine ve Yurt dışına Speedtest yapıp atar mısınız?

Ping değerleride bu konuda önemli.

Bu arada hat değeriniz güzel.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NitroNos -- 22 Kasım 2017; 1:6:43 >
    |
    |
    burak190591 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Katarlılara ülkeyi satıcaz herhalde bu ne her firmayı bunlar alıyor ayrıca BTK maddelerinde değişiklik yapmış bundan sonra BTK'ya yazılan şikayetleri yiyorsa İSS'ler ve mobil operatörler takmasın hocam.

https://www.btk.gov.tr/tr-TR/Kurul-Karari/Tuketici-Sikayetlerinin-Isletmeciler-Tarafindan-Cozulmesine-Iliskin-Usul-ve-Esaslarda-Degisiklik-Yapilmasi-

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NitroNos -- 22 Kasım 2017; 1:18:4 >
    |
    |
    Ö1f1 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Beyler benim oturdugum caddedeki bütün saha dolaplari degisti.Vdsl'e döndü ama benim ve onun 20 metre yakinindaki dolablar kaldı.fiber kablo ceken adamlara sordum bu cadde tamamen donucek dedi ama 1 aydan fazla oldu diğer dolaplari koyalı.5 metre ile vdsl kullanma sansini kaciriyorum

|
    |

Paul Doany Ekonomi Zirvesi'nde konuşmuş. Şahsen ben orada bakan olsam utançtan yerin dibine girerdim zira adam çıkıp diyor ki Almanya'da şuan bir koalisyon krizi yaşanmasına rağmen adamlar fiber yatırımlarının olması gerekenden 20 milyar EUR yetersiz olduğunu düşünüyor ve buna çare arıyorlar (kaldı ki Almanya'da yatırım zorunluluğu var ve rekabet ortamı var ayrıca yanlış anımsamıyorsam sadece Deutche Telekom'un 4 milyon küsür km fiberi var.) Diğer kısımları haliyle geçiyorum. Tamam kimse devlet fiber yatırımlarını finanse etsin demiyor gerek de yok, devlet sadece belediye engelini kaldırsa o bile çok farkeder. (Ki bunlarım yanında yatırım zorunluluğu, sektörü düzenleyici bazı hususlar ve yatırım-vergi oranı gibi önemli hususlar da var ama bunları geçtim sadece belediye engeli kaldırılsa dahi çok farkeder nasıl farkeder merak eden Tekirdağ ve Kırklareli'ne baksın)

İnşallah önümüzdeki günlerde telekomünikasyon sektörüne yönelik çok güzel haberler alırız.

@BloombergHT adlı kişinin Tweetine göz at: https://twitter.com/BloombergHT/status/933248867297980417?s=09

• Kurmay Yarbay
    15316 Mesaj
    Tabi ekleyeyim yukarıdaki mesajımda zerre politik amaç YOKTUR!

|
    |
    930 Mesaj

Aynen nerde yabancı şirket orda katarlılar.

linke baktımda ben herhangi bir degişme göremedim.Şikayet btk sitesi acılmıyor ne zamandır.
    |
    |
    NitroNos kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

SAMSUNG GALAXY S III
    4.8" Super AMOLED 720p HD Gorilla Glass 2 Ekran | Exynos 4412 Quad Chipset | Quad-core 1.4 GHz Cortex-A9 İşlemci | Mali-400MP GPU | 16/32/64 GB Depolama | 64 GB kadar MicroSD ile Arttırılabilir Hafıza | 1 GB RAM | Bluetooth v4.0 A2DP, EDR | 8 MP 3264x2448 pixels, Autofocus, LED Flash Kamera | 1080p HD Video Kayıt | TV - Out MHL | Android OS, v4.1.1 (Jelly Bean) İşletim Sistemi
  • Yüzbaşı
    930 Mesaj

Özelleştirmede zaten sıkıntılar var. Hükümet dememiş ki kardeşim her yıl şu kadar altyapı yapacaksın. Herşeyi bırakmış şirkete. Şirkette yıllardır Bakır kabloların ekmeğini yedi. Fazlaca kar ettiler yatırım yapmadan.Şimdi geldiğimiz noktada altyapı artık yükü kaldıramıyor, haliyle sıkıntılar var.

Bu konuda iki tarafta sucludur, sorumludur.

BTK ya şikayet yazıyorsun. BTK yazıyı şirkete gönderiyor. Şirketten alıyor cevabı kullanıcıya gönderiyor. Postacılık yapmaktan başka yaptığı bir iş yok. Sistem çözüm uretmiyor.
    |
    |
    Ö1f1 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

SAMSUNG GALAXY S III
    4.8" Super AMOLED 720p HD Gorilla Glass 2 Ekran | Exynos 4412 Quad Chipset | Quad-core 1.4 GHz Cortex-A9 İşlemci | Mali-400MP GPU | 16/32/64 GB Depolama | 64 GB kadar MicroSD ile Arttırılabilir Hafıza | 1 GB RAM | Bluetooth v4.0 A2DP, EDR | 8 MP 3264x2448 pixels, Autofocus, LED Flash Kamera | 1080p HD Video Kayıt | TV - Out MHL | Android OS, v4.1.1 (Jelly Bean) İşletim Sistemi
  • Kurmay Yarbay
    15316 Mesaj

Evet özelleştirme sıkı kurallarla yapılmalıydı orada hata ettik ülke olarak. Ha bence özerk hale getirmek en mantıklısı. Aslında devlette kalsaydı bu kadar bile yatırım yapılmazdı sanıyorum (özerk statü hariç) ama adamlar da babalarının hayrına yapmadılar ki yeterli de değildi. Halbüki belli şartlar konsaydı şuan ADSL çoktan kalkmıştı bir biz bir de Yunanistan kaldı Avrupa'da ADSL'e devam eden bildiğim kadarıyla. Bir de iş sadece hakim şirkete yatırım zorunluluğu vermekle bitmez alternatiflere de gelmeli ki rekabet ortamı oluşsun. Devlet mağduriyetlere nedense pek umursamıyor hiç olmazsa rekabet olsa mağduriyetler azalacak.

|
    |
    idris-tolar kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    15316 Mesaj

Bence en güzeli Özerk olması ha olmuyor mu kime kiraladıkları çok da umrumda değil yeterki adam gibi sözleşme yapılsın sebepsiz ve tazminatsız fesih hakkımız olsun.

|
    |
    NitroNos kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    3317 Mesaj
    Iyi geceler bugün telekom müdürlüğüne gittim dl/up hızları için güncelleme yaptılar upload 4 e yaklaştı fakat neden 93 alıyorum dediğimde iyi bile alıyorsun diyorlar çok şaşırdım o kadar t21 var cat 6 var apartmanda dolmamış diyorum switch takin cat6 yi tam kullanın anca gpon çekeriz onu şimdi yapmayı düşünmüyorlarmış muhtemelen türkcell gelince veya apartman dolunca yaparlar herhalde

Hocam, 17a modülasyonunun götürdükleri zaten Eth destekli bir kabine VDSL kart takmak ancak Türk Telekom'dan bekleneilir bir şey Turkcell olsa Ethernet kartını takar KOTA'lı paketlerini çatır çatır satardı. Bu arada bölgenizdeki kapasite slrunu düzeldi mi ?

|
    |
    Mr.Data kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Reklamlar
SEO
SEO
üniversite
Mobilya Takımları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,484
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.