Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU] (300. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir (1 Mobil) - 7 Masaüstü1 Mobil
5 sn
51.346
Cevap
244
Favori
4.013.342
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
104 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
42. Sırada  bugün en iyi #1
Sayfa: önceki 298299300301302
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Koskocaman ilçeye tt bir kabın kuramadı ama sol gelıyor

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hümiyettin kullanıcısına yanıt
    AKK hareketi başlatırken neden Upload'a değinmediniz de sadece İndirme hızının kötü olduğundan bahsettiniz bir kendinizi yoklayın sonra gelin burada konuşalım insanlara tepki vererek karşı çıkarak bir kazanç elde edemezsiniz.

1 Siteye fiber kablo için 10 km yol gidiliyor ve Fiber dolap felan kuruluyor aboneler Türk Telekom pahalı diye geçmiyorlar buraya milyarlarca para harcanıyor altyapı yatırımı boşa gitmiş oluyor ve bir çok kişi komşusu ile interneti ortak kullanıyor.

Eğer baz istasyonu şeklinde Air FİBER oranı yaygınlaşsa Çevresindeki bütün halk hızlı internetten daha ekonomik bir boyutta yararlanacaktı ve Türk Telekom az yatırım maliyeti çıkarıp harcadığı parayı kısa bir sürede kazanırdı.
  • İl / İlçe nedir ? Türkcell Süperonline kaç yıldır Kocaeli'de faaliyet veremedi.
  • Kulaktan dolma bilgilerle insanların kafasını karıştırmaktan başka bir durum yapmıyorlar.

Nadir köylerde fiber vardır ve pingleri ne kadar olumludur tabiki de tartışılır.
  • NitroNos kullanıcısına yanıt
    Hocam fiber olduğu için ping de iyi oluyor. Santralde köy, şehir diye ayırım olmaz onları çalışma sistemleri aynı. Çinliler DSLAM ve bundan önceki kullanılan ekipmanları yaparken Türkiye de köyler var farklı üretim yapalım gibi bir şey yapmıyor. Indoorların sistemleri Outdoor sistemler de (t11,t21 gibi) aynı isimde olduğu sürece tamamen aynı. Örneğin şehirde bir siteye tip 11 sistem kurulmuş olabilir, X köyünde de santral yoktur (önceden konulmamıştır) ama yeteri kadar internet kullanıcısı varsa köye de en yakın yerden 1 tane fiber kablo getirip tip 11 sistem koyabilirler ve oradan köydekilere çevir sesi ile internet sağlayabilirler (bu şekilde çalışan çok yer var). İkisi arasında ne fark olur derseniz hiç bir fark olmaz. Biz dışarıdan köy veya şehir diye görsel olarak ayırım yapıyoruz ama bu sistemlerde öyle bir şey yok hepsi aynı şekilde çalışıyor. Fiber geliyor DSLAM da kontol kartında sisteme giriyor ve ondan sonra portların olduğu kartlara ayrılıyor, port çıkışları da sizin modeme geliyor. Port çıkşı DSLAM markasına ve kartın türüne göre göre 64, 48, 32 veya 24 lük olabilir ama kaçlıksa o kadar kişi bağlanır. 64 tane port çıkışına 65. kişiyi bağlayamazsınız, mümkün değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Drahmizm -- 14 Kasım 2017; 23:56:12 >

Eskisehir odunpazsri burada tt full 8 9hizr vdsl kimsede yok ve eskisehirin merkezi ilce

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eskişehir'de zaten bir çok altyapı çalışması yapmışlardı sizin bölgenize geç çalışma yapıldı zannedersem.
    Tepebası ılcesınd herşey güzel a odunpazarındada bırokadar insan , , çok yetersiz ilçede geçen iki tane tıp7 kuruldu 1ay oldu ama kimseye faydası olmadı ben tıp1 e bağlıyım vdsl yok mısal

• quote:

Orijinalden alıntı: NitroNos

AKK hareketi başlatırken neden Upload'a değinmediniz de sadece İndirme hızının kötü olduğundan bahsettiniz bir kendinizi yoklayın sonra gelin burada konuşalım insanlara tepki vererek karşı çıkarak bir kazanç elde edemezsiniz.

1 Siteye fiber kablo için 10 km yol gidiliyor ve Fiber dolap felan kuruluyor aboneler Türk Telekom pahalı diye geçmiyorlar buraya milyarlarca para harcanıyor altyapı yatırımı boşa gitmiş oluyor ve bir çok kişi komşusu ile interneti ortak kullanıyor.

Eğer baz istasyonu şeklinde Air FİBER oranı yaygınlaşsa Çevresindeki bütün halk hızlı internetten daha ekonomik bir boyutta yararlanacaktı ve Türk Telekom az yatırım maliyeti çıkarıp harcadığı parayı kısa bir sürede kazanırdı.

Burada 2015'te açılan ilk konuda sadece dışarıdan destekçiydim. O konu berbat edildikten sonra forumda internetin gelişmesi konusunda istekli ve bu konuya kafa yormuş kişiler olarak bir araya gelip toparlayarak devam ettirmeye çalıştık. O günden beri yaptığımız paylaşımlara bakarsanız o da dahil olmak üzere birçok soruna değindiğimizi görebilirsiniz.

Ayrıca bu konuda istekli insanlar bir araya gelip gönüllü olarak çalışıyorlar. Herkes elinden geldiğince emek verek ortaya bir şey koymanın uğraşını veriyor. Eğer daha öteye taşıyabileceğinizi düşünüyorsanız katkı sağlayabilirsiniz.

Kablosuz internet konusunda aynı cümleleri yazmama gerek olmadığını düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hümiyettin -- 15 Kasım 2017; 0:39:32 >

• Erfka E kullanıcısına yanıt
    Size tavsiyem Twitter'den Paul Doany CEO'ya mesaj atmanız port yok sorunu olmaması gerekiyor ama çözüm sağlanır diye düşünüyorum.

• Farklı şeyler demiyoruz ki o zaman evet bugün mantıklı olan FTTX dir ve kablosuz teknolojilerin gelişmeyeceğini elveteki düşünebilirsiniz ama şayet gelişir de FTTX'i yakalarsa duygusal davranamayız. Sanıorum ki @NitroNos'un da ifade etmekistediği budur.

• kontratak kullanıcısına yanıt
    31 Aralık 2016 BTK açıklaması:

https://www.btk.gov.tr/File/?path=ROOT%2f1%2fDocuments%2fBas%C4%B1n+B%C3%BClteni%2fAKN+Du%CC%88zenleme_BASIN+AC%CC%A7IKLAMASI_son.pdf

Demek ki bazı konularda başarılı olmuşsunuz upload konusunda sizi takmamışlar.

Devamlı İndirme üzerinden yüklendiğiniz için netflix izleyemiyorum youtube'de 1080P video izleyemiyoruz derseniz insanlara herhalde İndirme hızları hakkında düzenleme getirirler.

Kurumsal firmalar Metro Ethernet aldığı için 100/100 D/U G.Vectoring statik bağlantı verilir.

İnşallah başarılı olursunuz ne diyeyim.

Konu İnternet altyapısı ile alakalı Adil Kullanım Kotası ile değil bunu bilmenize sevindim.

• Tamam yav gerginliğe gerek kime kimeye düşman değil

• Tamam yav gerginliğe ne gerek var kimse kimseye düşman değil.

Güzel söylüyorsunuz da türk telekom da özel paketler vermedi mi el altından yok müdürlüğe gelenlere yok iptal edeceğim diye ısrar edenlere mesela vodafone altyapısı gelen yeni bir yere aşmışlardı 200 mbps 200gb ilk 6 ay galiba sonra 120 tl

• Türk Telekom kurumsal risk sermayesi oluşturacakmış, açıkcası bu borçlu dönemde şaşırttı beni beklemezdim nöyle bir hamle ancak şimdi yeni şirket satın almaktan ziyade melek yatırım şeklinde ilerleyecekler sanıyorum ki.

• Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    zekariyaköy istanbul merkeze 40 dk uzaklıkta, köy olarak geçiyor fakat internet olarak fiber altyapıda ve baya iyi hızlara ulaşabiliyorsun. bende kilyosta oturyorum burada fiber yok ama 11-14 arası hız alabiliyorum.burada pinkte 5- ile 11 arası değişiyor. buraya kullanıcı sayısı merkez kadar fazla olmadığından rahat kullanabiliyorsun.
  • kadirkul20 kullanıcısına yanıt
    Mesela benim oturduğum yerin cevresinde köyle vr bir tanesine Tip7 koymuşlar bir tanesne muhtarlığın duvarına T11 koymuşlar, ayrıca köyde oturan bir arkadaşım var 56Mbps hat akapasitesi vardı ha 8Mbps 12GB kotalı internet kulanıyordu o ayrı.

• kadirkul20 kullanıcısına yanıt
    Hem şehire uzak hemde 20 bin nüfuslu bir yer genelde villa tipi yaşam yeri benim köy diye bahsettiğim yerler 1-2 bin nüfuslu yerler.
  • 
Sayfa: önceki 298299300301302
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.