Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU] (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
51.175
Cevap
241
Favori
4.006.099
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
104 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yeni dolap geleceği belli değil o zaman hocam gelse bile 3 ay beklicez.Türk telekom'un bu bölgede aşırı hareketliliği var bence erkenden işleri hallederler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • NitroNos kullanıcısına yanıt
    O işler Türk Telekom isetesede öyle hemen olmuyor. Yasal prosedür ve bürokrasi var. Örneğin Türk Telekom iş bitim tarihi olarak 31 Aralık 2016 belirlemiştir, işi ise 2 Aralık'ta bitirmiş olur. Dolaplara elektrik bağlanması için ilgili elektrik kurumuna başvuru yapar ve onlar iş bitim tarihi 31 Aralık 2016 olarak varsayarak 60 iş günü içerisinde gelip elektriği bağlar. Daha sonra Türk Telekom elektrikler bağlandıktan sonra 1 aylık bir teste tabii tutar, sonra BTK'ya başvurur ve uygunluk onayı bekler. Bütün bunların ardından dolaplar aktif edilir ve mevcut abonelerin izni alınarak VDSL'e geçirilir.
  • hayaller diyarı kullanıcısına yanıt
    Tabii kapalı tutacak adı üstünde santral. Bütün portlar, sistemler, bilgisayarlar orada duruyor, olur olmaz biri girip bütün bölgenin internetini kesebilir.
  • mustifb M kullanıcısına yanıt
    hocam daire deki santral odasını diyorum

Tabii ki kilitleyecek, olur olmaz biri gelip kapağını açsa dokunsa elektrik çarpar bişey olur adam kilitleyecek tabi.
  • mustifb M kullanıcısına yanıt
    hocam t11 var t21 ona bakcaktım hat değer çok süper gece olunca saat 1 gibi 250 Mbps kadar cıkıyor

• Az önce bizim mahalleye yakın bi yerde Telekomculari başka bir tip7 saha dolabı ile uğraşırken gördüm bizim odayada yeni konuldu saha dolabı ne zaman aktif olur dedim 2-3 aya aktif olur dediler :)

• SkeironnWH S kullanıcısına yanıt
    Ne yazık ki şuanlık bir değişim ihtimali yok. Zaten kabinin kapasitesi düşük bir de 70 kişi bağlanmış ki sayı T11 için normalde 10-15 aboneyi geçmemeli. Yani 70 kişiye T11 16mbps dahi veremez. Değişim konusu böyle ha ileride mutlaka değişecektir ancak kısa vade de ne yazık ki bir ihtimal gözükmüyor, ben de T11 kullaanıyorum ama kabine bağlı anone sayısının az olmasıyla yaırtıyorum ama adamlar gelip aynı kabini 30-40 daireli binalara koymuşlar üstüne iki binayıda bağlamışlar yani mevzu gölgenin planlarını hazırlayanları merak ediyorum Tip7 FTTC koyasalar daha iyiymiş hakaret eder gibi T11 koymuşlae. Para toplarsanız normalde özel hat çekiliyor ancak sizin binaya hat da geliyor acaba ne yaaprlar bilmiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: sozman1

Az önce bizim mahalleye yakın bi yerde Telekomculari başka bir tip7 saha dolabı ile uğraşırken gördüm bizim odayada yeni konuldu saha dolabı ne zaman aktif olur dedim 2-3 aya aktif olur dediler :)

Dedikleri gibi en az 2-3 ay sürer.

Her iki kabinde aynı binada mı duruyor ?

• Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    hocam santral odası içine giremedim bilmiyorum

işte hocam aynısıhttp://i.hizliresim.com/aX6yd5.jpg

Hocam bu Ex fiber optik sonlandırma veya bağlantı merkezi anlamınamı geliyor anlamıyorum ama geçtiği yerlere bu kapakları koymuyorlar sadece sonlandırmaya bu kapakları koyuyorlar nedenini anlayamadım.
    Ex patlayıcı ortam sebebiyle yazıyor içerisinde gaz var kanalların. Sonlandırma için genelde dikdörtgen kapakları kullanıyorlar.

hocam tam bilgim yok oyuzden bişey diyemiyorum turk telek8m mdürlüğüne gitcem sorem sizin içim ne diyecekler

Hocam saha dolabının yanına Ex patlayıcı ortam kapağı koymuşlar ve son nokta burası içinde ne gazı var onun merak ettim birde eski saha dolabının yerine mi yeni dolabı koyarlar yoksa başka yerede alabilme ihtimali olabilir mi?
    Ne gazı olduğunu ben de bilmiyorum ama çakmakla girilmemesi gerekiyor sanırım kanallara. Kabinin konulacağı yer belli olmaz ama genelde eski kabinin yerine konur.

Hocam bunların kendi hattı yok mu?
    Kanalizasyon'dan giderse anca o şekilde tehlikeli oluyor.
    Benim bildiğim bazı patlayıcı gazlar dibe doğru yol aldığı için ondan dolayımı patlama riski oluyor yoksa fiber'den dolayımı çünkü fiber olan yerlere bu kapakları koyuyorlar.
    mustifb M kullanıcısına yanıt
    Kanalizasyonla akalası yok. Her fiber olan yerde yok bu kapklardan yeni yapılan yerlerde vat hatta birada fiber olmasına karşın hala "Telefon" yazan kapaklardan var. Diğer konuda sadece gaz olduğunu ve çakmakla girilmemesi gerektiğini biliyorum ama ne gazıdır ne amaçla gaz vardır bir blgim yok.

----------
    @mustifb hocam siz biliyor musunuz ? Neden gaz var ?

Gaz kablolara sabotaj düzenlenme ihtimaline karşı başka bir sebep yok. Birde o uyarı olmasına rağmen hepsinde böyle gaz yok sadece korkutmak amacıyla da öyle kapak koyuyorlar.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.