Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU] (262. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
51.346
Cevap
244
Favori
4.013.345
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
104 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
47. Sırada  bugün en iyi #1
Sayfa: önceki 260261262263264
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Genelde dış duvara konulanlar FTTC olarak kullanırlar ama binanı etrafında başka bina yoksa o binaya hizmet verir ancak villa ve tek hane demişsiniz bölgeyi bilmeden bir şey demek zor, ama tek hane ise T11 etraftaki binalra da hizmet verektir herhalde zira tek hane için T11 çok masraflı FTTH çekerlerdi sadece o hane için olsa.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mamilim90 kullanıcısına yanıt
    Değerler sıkıntılı arıza kaydı açtırın derim gelip kontrol etmelerini ölçüm yapmalarını talep edin.

• Şimdiden hayırlı olsun güle güle kullanın.

• Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler darısı olmayanlara

• twitterdan paula yazıpta sonuç alanlar varmış bunu hiç deneyenler oldu mu? İngilizce mi Türkçe mi yazmak lazım?

1.5 sene oldu hala yok internet yerin altından geçiyor binaya bağlayacaklar.
  • Vict0ry kullanıcısına yanıt
    Türkçe yazabilirsiniz bildiğim kadarıyla kendileri Türkçe'de biraz biliyor ama zaten direkt kendisi okumuyordur herhalde sekreterler vs ilgileniyordur hesapla. Zaten direkt TT destek yazıyor size cevap.

• İnşallah.

• Turk net telekom altyapısı üzerinden de akksiz vermeye başlamış bravo umarım önleri kesilmez diğer firmalardan da böyle bir atılım bekliyorum

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]

• Mr.Data M kullanıcısına yanıt
    Güzel bir haber, ancak bunu yapacağız diye modemden öte kısmı zorlamazlar İnşallah.

Evet devir değişti artık bu paket müşteriler için iyi olacakken Türk Telekom çalışanları için kötü olacaktır zira ek mesailer ve devamlı abone kayıpları pek işine gelmeyecektir.

VAE sistemi tamemen Türk Telekom'un elinde olduğu için ufak tefek icraatlar yapacaktır.

Tabiki de kendi abonelerine daha çok öncelik veren kurum Türknet'in bu paketlerinden sonra ne yapar Allah bilir
  • Yıl olmuş 2017 siz akk derdindesiniz ben ttnet olsa şükredicem alt yapı yok.
  • Türk Telekom İnternational ile Turkcell Antlaya'da ortak etkinlik düzneleyecek.

Hazine yerli bir ortakla beraber Türk Telekom'un hisselerini almayı düşünüyor deniyor, ama risk var zira yatırımları dururmak isteyebilirler yatırımları durudrmak demek da iflas demektir TT'nin iflası demek de ciddi bir iletişim krizine sokabilir ülkeyi yani kapasite yetersizliği sebebiyle son kullanıcılara internetin kapatılmas ıdahi belki gündeme gelbilir Allah muhafaza. İnşallah hisseler dışında hiç bir şeye müdahale etmezler yoksa fena.

• Bu arada Fitch Türk Telekom'un kredi notunu BBB- olarak teyit etti.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ö1f1

Hazine yerli bir ortakla beraber Türk Telekom'un hisselerini almayı düşünüyor deniyor, ama risk var zira yatırımları dururmak isteyebilirler yatırımları durudrmak demek da iflas demektir TT'nin iflası demek de ciddi bir iletişim krizine sokabilir ülkeyi yani kapasite yetersizliği sebebiyle son kullanıcılara internetin kapatılmas ıdahi belki gündeme gelbilir Allah muhafaza. İnşallah hisseler dışında hiç bir şeye müdahale etmezler yoksa fena.

Devletin eline geçmesiyle yatırımlar daha da çok artmaz mı? Bankaların Oger'e verdiği borçlar devletin sorunu değil bankaların sorunu ve Oger'den bir şekilde o parayı alıcaklardır. Devlet için müşteri potansiyelinden çok vatandaş olması önemli yani müşteri potansiyelinin yüksek olduğu yerler yerine direk fiber altyapısı olmayan ilçelerin, illerin tamamına döşiyceklerdir en azından böyle olması gerekir sonuçta Türk Telekom Türkiye'ye ilk telefon altyapısını getirdiğinde her eve ulaştırmadımı veya Türksat devlet kurumu ve altyapı döşediği zamanlarda ana caddeye döşeyim geçiyim diye değil direk belirledikleri ilçedeki her haneye hizmet ulaştırıyorlardı.

• Şimdi borç olayı iki farklı dal. Şimdi habererde genelde Oger'in borcu konuşuluyor burası çok mühim değil. Önemli kısım Türk Telekom'un 9Milyar USD civarı borcu var. Ve bu borçların çoğunluğunu Oger kendisini finanse etmek için kullandı. Sonra Oger battı STC Oger'e el koydu ancak STC Oger'in Türk Telekom üzerinden çektiği kredileri ödemeyeceğini söyledi. Paul Doany göreve gelince borçlarla yatırımı dengelemeye çalıştı, borçlar için yeni anlaşmalar yapıldı en zaten Mitsubishi ile kredi yeniden yapılandırıldı, yatırımlar için yeni prosedürler geldi yatırımlar arttı. Tabi yatırımlar hala yetersiz bence ama bu bir süeç neticesinde artacak. Ama bu sürecin sekteye uğramaması gerekiyor. Yoksa iflas kaçınılmaz olur. O sebeple devletin müdahalesi benim pek istedğim bir şey değil zira devletin bürokratları bu konuda ziyadesiyle bilgisiz, sektörü bilmiyorlar. Bu sebeple devlet hisseleri alıp yönetim kurulunda hakim olursa CEO'yu kovdum göbekli bir bürokrat oturttum yatırımları durdurdum ful kara bakacağız diyebilirler hatta bunun için altyapıyı dahi satmaya çalışabilirler. Peki neden böyle düşünüyorum, geçmiş de böyleydi çünkü. Bizim devletimiz telekomünikasyon firması yönetmeyi bilmiyor. Zaten 1998 krizinden 2002'ye kadar hiç yatırım yapılmadı ekonomik kriz sebebiyle, 2002'den 2005'e kadar da dişe değer yatırım yapılmadı. 1930'dan 1998'e kadar da devlet (bazı pilot uygulamalar ve yurtdışı çıkışları haricinde [ki bunların hepsi omurgadır] haricinde) tamamen bakır döşendi, internet gerçeğini dünya konuşup Avrupa'da 1990'larda harıl harıl fiber çekilirken biz bakır çekmeye devam ettik. Zira develt bu konuda ne yazık ki hep vizyonsuz oldu tek bir amaç güdüldü KAR. Bu sebeple biz bir kaç her yere telefonu götürelim zaten internet kimse almaz alana da bir kaç Mbps ziyadesiyle yeter sonra yatırım yapmadan gelsin paralar diye düşündüler ki biraz incelerseniz GSM ve internet karşısında nasıl panik yapılıp karasızlk yaşandığını farkedersiniz. Bu sebeple ben endişeliyim. İnaşallah korktuklarım olmaz. DEvlet illaki hisseleri almak istiyorsa Telekom'a özerk statü verecek sıkı bir detatim sistemi kurup kurum yapısına, CEO'ya mühendislere dokunmayacak, bunun yanında CEO'ya işten çıkarmalar ve alımlar ile yönetim kurulu başkanlığı da verirlerse daha olumlu olabilir. Zira kurum içinde çok gereksiz insanlar mevcut deniyor mesela bir bisküvi fabrikası müdürünün Telekom'da işi nedir ? Ki bir de perde arkasında bir ton vukuat var hem de neredeyse en tepe yöneticilerde yaşanmıştı geçen sene. Bu sebeple haksız yere koltuk edinmişler için toplu kıyım şart.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ö1f1

Şimdi borç olayı iki farklı dal. Şimdi habererde genelde Oger'in borcu konuşuluyor burası çok mühim değil. Önemli kısım Türk Telekom'un 9Milyar USD civarı borcu var. Ve bu borçların çoğunluğunu Oger kendisini finanse etmek için kullandı. Sonra Oger battı STC Oger'e el koydu ancak STC Oger'in Türk Telekom üzerinden çektiği kredileri ödemeyeceğini söyledi. Paul Doany göreve gelince borçlarla yatırımı dengelemeye çalıştı, borçlar için yeni anlaşmalar yapıldı en zaten Mitsubishi ile kredi yeniden yapılandırıldı, yatırımlar için yeni prosedürler geldi yatırımlar arttı. Tabi yatırımlar hala yetersiz bence ama bu bir süeç neticesinde artacak. Ama bu sürecin sekteye uğramaması gerekiyor. Yoksa iflas kaçınılmaz olur. O sebeple devletin müdahalesi benim pek istedğim bir şey değil zira devletin bürokratları bu konuda ziyadesiyle bilgisiz, sektörü bilmiyorlar. Bu sebeple devlet hisseleri alıp yönetim kurulunda hakim olursa CEO'yu kovdum göbekli bir bürokrat oturttum yatırımları durdurdum ful kara bakacağız diyebilirler hatta bunun için altyapıyı dahi satmaya çalışabilirler. Peki neden böyle düşünüyorum, geçmiş de böyleydi çünkü. Bizim devletimiz telekomünikasyon firması yönetmeyi bilmiyor. Zaten 1998 krizinden 2002'ye kadar hiç yatırım yapılmadı ekonomik kriz sebebiyle, 2002'den 2005'e kadar da dişe değer yatırım yapılmadı. 1930'dan 1998'e kadar da devlet (bazı pilot uygulamalar ve yurtdışı çıkışları haricinde [ki bunların hepsi omurgadır] haricinde) tamamen bakır döşendi, internet gerçeğini dünya konuşup Avrupa'da 1990'larda harıl harıl fiber çekilirken biz bakır çekmeye devam ettik. Zira develt bu konuda ne yazık ki hep vizyonsuz oldu tek bir amaç güdüldü KAR. Bu sebeple biz bir kaç her yere telefonu götürelim zaten internet kimse almaz alana da bir kaç Mbps ziyadesiyle yeter sonra yatırım yapmadan gelsin paralar diye düşündüler ki biraz incelerseniz GSM ve internet karşısında nasıl panik yapılıp karasızlk yaşandığını farkedersiniz. Bu sebeple ben endişeliyim. İnaşallah korktuklarım olmaz. DEvlet illaki hisseleri almak istiyorsa Telekom'a özerk statü verecek sıkı bir detatim sistemi kurup kurum yapısına, CEO'ya mühendislere dokunmayacak, bunun yanında CEO'ya işten çıkarmalar ve alımlar ile yönetim kurulu başkanlığı da verirlerse daha olumlu olabilir. Zira kurum içinde çok gereksiz insanlar mevcut deniyor mesela bir bisküvi fabrikası müdürünün Telekom'da işi nedir ? Ki bir de perde arkasında bir ton vukuat var hem de neredeyse en tepe yöneticilerde yaşanmıştı geçen sene. Bu sebeple haksız yere koltuk edinmişler için toplu kıyım şart.

Aslında yatırım için devlet her firmadan kazancının belli bir kısmını altyapı vergisi olarak kesse bu gelirler ile belediyeler sokağa kadar getirme işlemini yapsa ordan sonra diğer ISS'ler binaya kutularını koysa belki hizmet açısından daha iyi olabilir gene kira aldığı taktirde hem yatırımları sürdürür şuan sanki altyapı konusunda tüm yük Türk Telekom'da gibi ve ne kadar yatırım yapsada karşılığını alamıyor insanların gözünde Türk Telekom'un kötü bi imajı olmasından kaynaklı altyapı kimin olursa olsun diğer firmalar tercih ediliyor STC'de bu borçları üstlenmiyorsa 9milyar dolar nasıl ödenicek ki ya imajını toparlaması gerek yada bu şekilde altyapı yükünü üzerinden atarak kar etmeli borçlar bittikten sonrada el konulmalı şimdi devlet el koyarsa bu borç üstüne kalıcak ayrıca Türk Telekom üzerinden borç alabilmeleri saçma değilmi burda işletme hakkını alıyorlar firmayı satın almıyorlarki kiraladığın evi garanti vererek kredi çekmek gibi birşey

• Hocam devlet ziyadesiyle vergi alıyor zaten bir de belediyelerin saçma sapan paraları da var. Ki böyle bir şeu yaparlarsa bwlediyeler o parayı cebe atıp yemezse ben ne olayım. Devlete düşen belli belediyelere baskı yapacak kira almamalarını ve izin konusinda doğru davran!aları yönünde bir de gelirin % şu kadarını yatırıma zorunlu ayırmak için yasa çıkartakacak oldu bitti.

Hocam ayrıca nasıl çekmiş etmiş ohoo size şöyle diyeyim Telekom'u kaba tabirle gelen tokatlamış, giden tokatlamış, kurum içondeki bazı şahısların yolsuzluk defteri açılırsa, bazı Türk Telekom'un bazı birimlerinde g9rev yapmış kişileri Gayrettepe'den aşağı sallandırmak gerekir.

• ButtHead kullanıcısına yanıt
    Bırak Yenibosnayı Zafer mahallesi bile devasa bir yer gayri resmi nüfus 200 bin falan yada o çobançeme tarafındaki rezidanslarda ne ararsan var, genelleme mantıklı olmuyor konumunuz çok önemli.
    Yenibosna santraline yakın Nisa hastanesi hizasında 35Mbit VDSL kullanıyordum ki hat 50Mbit kaldırıyordu(mesafe 650 metre imiş), kurulumda binadan kaynaklanan bir iki problem çıktıydı onun dışında gayet sorunsuzdu, problemler olmasa aynı gün içinde hattı açıyorlardı hatta.Şimdi biraz uzak bir konumdayım santrale muhtemelen T9 kabine bağlıyım ki -24den aşağısı mantıksız olsada zorunlu olarak normalde adsl olmalı- 18mbit vdsl kullanıyorum. Modem 26mbit kaldırır , çağrı merkezi 24 kaldırır derken santral 18 den fazlası olmaz diyor(mesafe 950 metre imiş, haritada en yakın bulduğum t9 kabin 550 metre olan mesafe kablo nasıl dolaşıyorsa 950 metreye çıkıyor).

Tek derdim 950 metre mesafede 22.2db hat zayıflamasının fazla olması, bu mesafeye bu zayıflama fazla geliyor bana.

• 
Sayfa: önceki 260261262263264
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.