Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM FİBEROPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
42.607
Cevap
181
Favori
2.220.399
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 sa. önce
  • Cevaplayan Üyeler 1428
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 3700
  • Ortalama Mesaj Aralığı 53 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 3413
  • Favoriye Eklediklerim 190
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Ö1f1 (7899 mesaj) smart0201 (3852 mesaj) NitroNos (3700 mesaj) mustifb (2857 mesaj) dr20mouse (1420 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (22868 mesaj) Mobil (13568 mesaj) Tablet (352 mesaj) Mini (4899 mesaj) Uygulama (1874 mesaj)
  • @
74 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Haberleşme ve Dijital Platformlar >> İnternet Servis Sağlayıcılar >> Türk Telekom >> TÜRK TELEKOM FİBEROPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]
Giriş
    1161 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: mrti14

Benim vdsl işi iyice yılan hikayesine döndü.Bir ay oldu vdsl veremiyorlar.Port sorunu da yok diyor.Port olmasa vdsl'e geçiş yapamazdınız diyorlar.Ozaman ben neden internet alamıyorum bir aydır.Türk telekom sinyal vermemiştir diyorlar.Söyleyin türk telekoma versinler sinyali.Yok onu da yapmıyorlar.Kırk yılın başı vdsl alıcaz diye sevindik komple internetten olduk.Yemin ediyorum bıktım usandım.

Altyapı sorgulamasında vdsl gözüküyor mu ve mesafe ne kadar hocam?

Benim eski bulunduğum evde türk telekom bana israrla vdsl vermemişti. Türknet'e geçmiştim ve 1 gün sonra beni vdsl porta aldılar. 2 ay sonra da yapaya aldılar. hiçbir yere başvuru bile yapmamıştım. 80/40 a kadar almışlığım oldu yapa ile. sonra da o eve gigafiber gelmişti. sanırım türk telekom hatta sorun olursa uğraşmamak için santralden kendi kullanıcılarına vdsl vermiyor.

• Çavuş
    66 Mesaj

açık kapı,online işlemler,bizzat telekom şantiyesi gibi yerlerden görüştüm, hep aynı cevabı veriyorlar bu ayın başından beri : "Önümüzdeki ay satışa sunulacak takip ediyoruz" bakalım artık ne olacak sosyal medyada nereye yazmam gerekiyor?

|
    |
    PoyrazKarayel59 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1161 Mesaj

Sürekli talep bırakmaya devam edin hocam
    |
    |
    amanra11 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    67 Mesaj

Vodafone Net kullanıyorum.İnternetten altyapı sorgulamasında altyapı yok olarak gözüküyor.O yüzden başka firmaya hatta ttnet'e bile geçiş yapamıyorum.Türk telekom müdürlüğü rezerv port var falan dedi ama oda üç ay falan sürebilir gibisinden konuştu.

Vodafone müşteri hizmetlerine sorduğumda 71-83 arası alabilir gözüküyor diyor.Kadın adsl tanımladı oda gelmedi.Sorun türk telekomda diyorlar.Okadar aramama rağmen ısrarla geri dönüş yapmıyorlar.Korkum benim portumu komple kaptırmaları.

|
    |
  • Binbaşı
    1161 Mesaj

Forumda belki daha bilgili arkadaslarımız yardımcı olurlar hocam ben çözümünü bilmiyorum
    |
    |
    mrti14 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    67 Mesaj

Çok teşekkürler.Benim yaşadığımı sorunu başka kimse yaşamadı sanırım.Bakalım bekleyeceğiz.

|
    |
  • Yarbay
    9452 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Aboneliği başka bir İSS'ye taşı sorunun çözülür altyapın Türk Telekom'a aitse.

Vodafone'den hizmet numaranı alman lazım 88 ile başlayan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NitroNos -- 22 Ocak 2021; 21:33:49 >
    |
    |
  • Binbaşı
    1378 Mesaj

sosyal medyadan yazarken sadece telekomu eklemeyin ne kadar alt yapı ile ilgili kurum kişi hükümet yöneticileri hepsini tweetleyin ! etkili olsun..

|
    |
    amanra11 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1378 Mesaj

pandemi de yoğun yapılan şikayetlerin etkisi var ya değilse kimsenin umurunda değil vatandaş .

|
    |
  • Teğmen
    100 Mesaj

Hocam belki size yardımcı olabilir bi izleyin derim.
    https://www.youtube.com/watch?v=5NjtYGBQTjY&feature=youtu.be
    |
    |
    mrti14 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    727 Mesaj

Küçükçekmece Cennet Mahallesinde binalara siyah fiberoptik kabloların çekildiğini gördüm. Acaba hangi iss?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teğmen
    193 Mesaj

Türkneti vdsl kullanıyorum santral mesafe 142 metre diyor burda fiber çeker mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bakaaaa -- 23 Ocak 2021; 13:0:27 >
  • Teğmen
    134 Mesaj

Çok şanslılar.TÜRKNET GİGA FİBER GELDİ ORAYA 1000 MPS YE KADAR VERİYORLAR

|
    |
    Cant Let Go kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Kurmay Yarbay
    15403 Mesaj

https://altyapisorgu.netspeed.com.tr/

Alabileceğiniz maksimum hızı burada görebilirsiniz.

Fiber konusunda ise taleplerinizi tuketici.btk.gov.tr adresinden iletebilirsiniz.

|
    |
    Bakaaaa kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    282 Mesaj
    Arkadaşlar cok acil bana yardımcı olurmusunuz hic anlayamadım. Uzun ugraslar sonucu(tek basıma) kendi blogum olan cbloga fiber getittirdim ancak telekom projeye a,b,c bloguda dahil etmiş . Kısacası bir sene ben ugrastım umurlarında olmayan diger bloklar bedavaya kondu, varsın konsunlar gozumun basımın hayrı sadakası olsun. Bugun bina ici kabolama yapıldı uc blogada . Ancak 2 gun oncede yeri kazıp benim bloguma degilde logara yakın olan a bloga turuncu kablo cekildi . Kazıyanlar denk gelmedi işteydim soramadım . Bina icine gelen arkadaslara sordugumda , oraya koyulcak ordan dagıtılcak dediler. Allah Allah dedim basvuruyu ben yapıyorum c bloga ana turuncu kablo A blokta bisi olurmu herhangi sinyal zayıflıgı ping falan , hicbir sey olmaz dediler. Bu ne kadar dogru?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi e5Makascısı -- 23 Ocak 2021; 15:35:47 >

• Yüzbaşı
    660 Mesaj

Bildiğim kadarı ile fiber kablo 550 Metrede ile 100 Kilometre arası veri transferi yapılabiliyor. Ama bu kablo içinden geçen sinyalin kalitesine bağlı. Fazla ışın kaynağı yada az ışın kaynağı veri iletiminde hız düşmelerine sebep olabilir. Ayrıca kablo çekilirken eğer bir yerde ezilme veya fazla bükülme olursa o zamanda tam sinyal alınamaz. Yani kablolamayı yapacak ekip önemli . Eğer titiz ve düzgün bir iş yaparlarsa hiç bir sıkıntı çıkmaz.

|
    |
    e5Makascısı kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    282 Mesaj

Buldugum gorsellere gore bizimki 2. Gibi olucak . Fark olurmu sonucta basvuruyu ben yapıyorum logara yakın diye ana turuncu kablo a bloğa geliyor .

|
    |
    semihsahin45 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Teğmen
    134 Mesaj

Hocam sizi çok iyi anlıyorum aynısı bizim binada da oldu bende foruma sormuştum bu durumu kafaya takmadan kullanın demişlerdi.Fiber çekilsin sorun çıkmaz inşallah.Fiberde fark olmuyor demişti telekomdan bir kişi.

Sizde yine iyi turuncu kablo siyah kutuya bağlanmış.Bizim binada dış cepheye koydular.Eğer sadece direk bizim binaya koysalardı dış cepheye gerek kalmayacağı için ekte yapılmamış olacaktı.Ekip işini çok iyi yaparsa EK konusunda hiçbir sorun olmaz.Ama EKTE kayıp olma ihtimali artıyor.(BİZZAT TELEKOMDA ÇALIŞAN KİŞİDEN ALDIGIM BİLGİDİR)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DOKTORBEY34 -- 23 Ocak 2021; 14:50:15 >
    |
    |
  • Yarbay
    2739 Mesaj

kurulan FTTH sistemlerde bakır kablo kullanılmıyor, o çekilen beyaz kablo da fiber, endişeniz olmasın. Bunu yapmalarının sebebi ek kutusu ve zırhlı kablodan tasarruf etmek istemelerinden kaynaklanıyor yoksa fiber aynı fiber.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    660 Mesaj

Her ikiside aynı zaten fiber. Daireye kadar fiber gelecek.

|
    |
Reklamlar
Pubg mobile uc
Masal Oku
Radyo Dinle
Google Play Kodu, LOL RP, Oyun Satış Sitesi
Ko Cuce
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
1,047
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.