Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU] (2095. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: pocahandes12 Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 8 Misafir - 9 Masaüstü
5 sn
51.276
Cevap
244
Favori
4.010.747
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
104 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 20932094209520962097
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Valla ben vdsl bekliyordum ftth fiber geldi daireye kadar fiber avcılar Telekomla baya gittim geldim Yusuf Kıraç la twitter dan yazıştık baya yardımcı oldu sağolsun şuan fiberden hizmet alıyorum 100 MB bizim bölgede sadece sizin bölge kaldı bölge bölge gidiyorlar sizede en yakın zamanda gelecektir bir kaç aya kadar bençe avcılar Telekom bize bağlı bölgelere her mah vdsl hizmeti getireçeklerini söylediler bana
  • ONURART kullanıcısına yanıt

Bakalım hocam bu yıl sonuna kadar vdsl sözü aldım umarım getirirler.

Hayırlı olsun bu arada hocam darısı bize inşallah

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GupoBS -- 28 Kasım 2020; 19:10:46 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Hayırlı olsun, güle güle kullanın inşallah.
  • Resurrectionn R kullanıcısına yanıt
    Sizin binanız kaç katlı hocam?
  • Ali-123 kullanıcısına yanıt
    Ofsd bu, fiber bağlantılar için kullanılan bir dolap hocam.
  • Banada yıl sonu olmadan bütün bölge biteçek dediler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ONURART -- 28 Kasım 2020; 20:26:10 >
  • XpressMusic34 kullanıcısına yanıt

Bizim Mahalleler komple site mantığıyla yapılma hocam. Alt üst bütün mahalleler ve bizim mahalle 5 katlı. Fiber olan yer de 5 katlı vdsl olan yerde.

• Resurrectionn R kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam. Umarım size de gelir fiber.
  • Merhaba olduğum caddenin yarısında fiber aktif olarak görünürken olduğum yerden ve sonrası için altyapı bilgisi alamıyorum 2 gündür. Acaba fiber aktif olacak güncelleme ile altyapı fiber olarak mı görünecek? Etrafımdaki sokaklarda sorgulama yaptığımda altyapı bilgilerini görebiliyorum. Aylardır süren bekleyişim sona erebilir mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Hocam Namık Kemal'de oturuyorum buradaki her kabin değişmiş neredeyse. Dükkan Mustafa Kemal'de orada hala eski kabinler var. Şu an 100 Mbps hız alıyorum bayağı bir çalışma yaptılar burada.

• quote:

Orijinalden alıntı: XpressMusic34

Ofsd bu, fiber bağlantılar için kullanılan bir dolap hocam.
    TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]

Hocam bu dolap benim işime yarar mı ? OFSD bu dolaptan mı çekiyorlar fiberi evlere. Tam olarak ne işe yarar. Kafayı yedircekler bana kaç aydır.

Fiber hatlar orada toplanıyor. Nerelere bağlanacağını bağlı olduğunuz telekom müdürlüğünün erişim planlama birimi bilebilir hocam.
  • XpressMusic34 kullanıcısına yanıt

Tamam teşekkür ederim.

• Fttb Binaya kadar fiberde istenilse ffth fibere çevrilebilirmi? ya da ben dairemden bina santral odasına kadar fiber kablo çektirsem türk telekom onu fiber sonlandırıcıya bağlayarak eve kadar fiber verebilirmi

Rica ederim hocam.
  • Arkadaşlar selam. Resimde hangi cihazın ne işe yaradığını zaten bildiğinizi varsayarak direkt soruya geçiyorum. Aslında cevabı belli sayılır (olumsuz) ama pratik olarak denemeden emin olamadım.

Resimdeki eve kadar gelen FTTH fiber hattı sonlandıran 1 nolu ONT cihazının tek ethernet portundan çıkan yeşil ethernet kablosunu 2 nolu router cihazına bağlamadan direkt PC'nin ethernet yuvasına bağlarsak IP alıp nete çıkabilir miyiz? Benim bildiğim 2 numaralı cihaz bir takım yetkilendirme ve PPPoE ara bağlantısı yaptığı için bu doğrudan mümkün değil ama deneyip uğraşıp başarılı olan oldu mu? Selamlar.

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 29 Kasım 2020; 13:24:9 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• programmer_onur kullanıcısına yanıt

Merhaba hocam,

Daha önce bir iki mesajda etiketlmeşisiniz, bir türlü işimi gücümü toperlayıp foruma odaklanamıyorum, kusurumu mazur görün lütfen.

Soruya gelirsek benim bildiğim kadarıyla hayır, neticede Router'ın gelen E-WAN sinyalini dediğiniz gibi çözüp kullanılabilir hale getirmesi gerekiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ö1f1

Merhaba hocam,

Daha önce bir iki mesajda etiketlmeşisiniz, bir türlü işimi gücümü toperlayıp foruma odaklanamıyorum, kusurumu mazur görün lütfen.

Soruya gelirsek benim bildiğim kadarıyla hayır, neticede Router'ın gelen E-WAN sinyalini dediğiniz gibi çözüp kullanılabilir hale getirmesi gerekiyor.

Ne kusuru, estağfurullah. Yanıt için teşekkür ederim.

Benim de bildiğim kadarıyla 2 nolu router E-WAN girişine girmesi gerekiyor kablonun ama 1 nolu ONT cihazından çıkan sinyal zaten dönüştürülmüş ethernet paket sinyali ve 2 numaralı cihazın kullanma mantığı Wifi, VoIP ve çoklu cihaz bağlama seçeneği vs. sağlamak diye düşündüm bende.

Windows altında PPPoE bağlantı kurma ekranı var, sanırım kullanıcı adı, şifre ve diğer yapılandırma bilgileri varsa direkt PC'ye bağlayıp o şekilde bile kullanılanilir teorik olarak ama bunu kaç kişi yapmıştır, veya yapmış mıdır bilmiyorum :) Tıpkı Superonline fiberde olduğu gibi, eve gelen Cat6 RJ45 ucunu kendi verdikleri router yerine direkt PC'ye bağlamak olayı gibi.

Bakın aynen buradaki olay:
    https://support.skinny.co.nz/article/what-is-pppoe-and-what-does-it-do-654.html

Evet mümkün deniyor:
    https://facreationz.wordpress.com/2015/10/24/connect-computer-directly-with-ont-internet/

Kullanıcı adı ve şifrenin bilinmesi yeterli ama asıl soru; Telekom FTTH sistemlerde bağlantı için gereken user/password'ü size açıktan veriyor mu veya siz girip görebiliyor musunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 29 Kasım 2020; 14:16:21 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• programmer_onur kullanıcısına yanıt

Direk olarak ONT cihazının arayüzüne erişirsiniz. Tabi bunun için üreticinin belirttiği bir IP adresini bilgisayara ayarlamanız gerekli. Sonrasında bağlantınızın optik değerleri vs. çeşitli bilgileri görebiliyorsunuz o cihaz üstünden. İnternet'e çıkışa gelince hemen olmayabilir ama biraz kurcalayarak yapılabilir. Bilgisayarınızın Ethernet kartı bir router gibi davranacak şekilde ayarlanması vs. ince ayarlar gerekli. PPPoE ayarları ile vs. olur muhtemelen ama sağlayıcıda da buna izin verecek bir engel olmaması lazım. O da karşısında sistemde tanımlı bir router yerine ben routerım diyen bir PC beklemiyordur sonuçta. :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sis651 -- 29 Kasım 2020; 14:50:1 >
  • 
Sayfa: önceki 20932094209520962097
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.