Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU] (2094. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
51.277
Cevap
244
Favori
4.011.009
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
104 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 20922093209420952096
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Mahalleye ve bölge mahalelere hep bu türk telekomun büyük beyaz dolaplarından kurdular yaklaşık 5 ay oldu ama ne arayan var ne reklam var nede internet sitesinde diber ile ilgili bir şey var.

bu adamlar fiber getirmeyecekse bu kutuları neye koydular ben anlamadım.. Hala internet sitesinde bölgem de adsl gösteriyor. Hipernet..

• quote:

Orijinalden alıntı: feliciade

Bugün 35 e geçtim, değerler bu şekilde. Download SNR biraz daha düşmüş. Sanırım daha yükseltmek sorun olabilir. Ne dersiniz?

50 rahat kaldırır snr 8'in altına düşmediği sürece problem olmuyor 50'ye geçince 14 civarında olur snr muhtemelen.

• quote:

Orijinalden alıntı: Resurrectionn

Arkadaşlar Merhaba,

Mahalleye ve bölge mahalelere hep bu türk telekomun büyük beyaz dolaplarından kurdular yaklaşık 5 ay oldu ama ne arayan var ne reklam var nede internet sitesinde diber ile ilgili bir şey var.

bu adamlar fiber getirmeyecekse bu kutuları neye koydular ben anlamadım.. Hala internet sitesinde bölgem de adsl gösteriyor. Hipernet..

Hipernet vdsl oluyor yalnız adsl ultranet'tir. Hipernet yazıyorsa aktif olmuştur o kutuların adı t7 genişbant saha dolabı fiber o dolaplara çekilir aktif edilince sana 100 megabit'e kadar hipernet yani vdsl verilir. netspeed altyapı sorgulamada mesafe kaç metre ve hız yazıyor?

https://netspeed.com.tr/altyapi-sorgula//

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bluepower -- 27 Kasım 2020; 23:52:45 >

• Bluepower kullanıcısına yanıt

Hocam Merhaba,

Bilmiyordum bunu, mevcut da kablonet fiber kullanıyorum. Yıl sonu bitiyor.

50 mbps fiber kullanırken daha düşüğü veya bağlantı sorunları ile uğraşmak istemediğim için vdsl filan düşünmemiştim.

Ben o dolapları direk fiber için zannediyordum.

Fiberle tanışalı Seneler olmuşken tekrar vdsl filan hiç bana gelmez ne hız alacağımız belli olmuyor sonra. Birde türk telekoma baktımda çok pahalı fiyatlar hocam, Kablonet de lanet olasıca akıllı sınırsız paket 80 tl 100 mpbs gündüz, akşamları yani esas kullanacağın zamanlar 25 mbps olacak şekilde. Sırf bu yüzden kabloneti değiştirmek istiyorum.

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Resurrectionn -- 28 Kasım 2020; 0:43:23 >

• quote:

Hocam Merhaba,

Bilmiyordum bunu, mevcut da kablonet fiber kullanıyorum. Yıl sonu bitiyor.

50 mbps fiber kullanırken daha düşüğü veya bağlantı sorunları ile uğraşmak istemediğim için vdsl filan düşünmemiştim.

Ben o dolapları direk fiber için zannediyordum.

Fiberle tanışalı Seneler olmuşken tekrar vdsl filan hiç bana gelmez ne hız alacağımız belli olmuyor sonra. Birde türk telekoma baktımda çok pahalı fiyatlar hocam, Kablonet de lanet olasıca akıllı sınırsız paket 80 tl 100 mpbs gündüz, akşamları yani esas kullanacağın zamanlar 25 mbps olacak şekilde. Sırf bu yüzden kabloneti değiştirmek istiyorum.

100 megabit alirsın o mesafeden en kötü 88'e sabitlerler, apartmanda mutlaka telekomun telefon kutusu vardır olmasa zaten sorgulayınca altyapı yok hatası çıkardı. Benim bildiğim türk telekomun tivibu'lu kampanyasında ücretsiz modem var sadece diğer kampanyalarda kendin alıyorsun modemi, bu arada tüm tarifelere fiber internet diyor artık türk telekom adsl ile verdikleri 12 megabit paketine bile fiber internet yazmışlar satış yapmak için aslında apartmanda ne varsa onu veriyorlar.

https://bireysel.turktelekom.com.tr/evde-internet/web/kampanyalar/sayfalar/tivibu-lu-internet-kampanyasi.aspx

Apartmanda güncel bir telekom kutusu yok hocam. Eski bildiğin bakır telefon hatlarının olduğu kutu var :) Yani güncel bir kutu takmadılar. Ama dediğin gibi hat olmasa hata verirdi sistem çok garip. Kutu olmadığı konusunda eminim ama dediğim gibi eski bakır telefon hattı var ve bu hat eskiden çok sorunluydu. Zaten şuanda dairede telefon hattı da yok söküp atmıştım fiber gelince.

100 mbps olanı almak isterim tabi de fiyat çok uçuk 155 tl fiyat çekmiş insafsızlar. Yoksa hepimiz gibi tam benlik paketmiş.

Bana gözüken kablonetin akıllı sınırsız saçma tarifesi gibi gözüküyor. Ben eve kadar fiber gelmeden başka tarifeye geçemem gibi.

zamanın da bu tt dan çok çektim adsl varken. Sürekli yok kablo değiştirin yok santral mesafesi diye interneti kullanamıyorduk. O yüzden fiber dışında gözüm korkuyor artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Resurrectionn -- 28 Kasım 2020; 1:27:26 >
  • PoyrazKarayel59 P kullanıcısına yanıt

Nasıl bir yol izlediniz fiberin gelmesi için. Nereden başvuru yaptınız . Apartman blok halindemi

@weeba @PoyrazKarayel59

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Berkemoji B kullanıcısına yanıt
    Şuan kullandığınız port çift şekilde çalıyor ise geçiş 2 dk sürer. Yok sadece adsl ile çalışabiliyorsa o port 2 gün süre veriyorlar
  • quote:

Apartmanda güncel bir telekom kutusu yok hocam. Eski bildiğin bakır telefon hatlarının olduğu kutu var :) Yani güncel bir kutu takmadılar. Ama dediğin gibi hat olmasa hata verirdi sistem çok garip. Kutu olmadığı konusunda eminim ama dediğim gibi eski bakır telefon hattı var ve bu hat eskiden çok sorunluydu. Zaten şuanda dairede telefon hattı da yok söküp atmıştım fiber gelince.

100 mbps olanı almak isterim tabi de fiyat çok uçuk 155 tl fiyat çekmiş insafsızlar. Yoksa hepimiz gibi tam benlik paketmiş.

Bana gözüken kablonetin akıllı sınırsız saçma tarifesi gibi gözüküyor. Ben eve kadar fiber gelmeden başka tarifeye geçemem gibi.

zamanın da bu tt dan çok çektim adsl varken. Sürekli yok kablo değiştirin yok santral mesafesi diye interneti kullanamıyorduk. O yüzden fiber dışında gözüm korkuyor artık.

Zaten vdsl bakır telefon hatlarından veriliyor hocam apartmana bir şey takılmasına gerek yok sokağın başına dolap koyuyorlar herkesin alabileceği hız yükseliyor tabi modemin vdsl destekli olması lazım 2 km uzaktaki santrali sokağın başına getiriyorlar gibi düşün. Vdsl olan apartmanlara da fiber çekmiyorlar kolay kolay zaten 100 megabit alabiliyorlar diye. Fiyatlar yüksek evet ama kablonetteki gibi hız düşmesi olmaması güzel kablonetten memnunsanız devam edin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bluepower -- 28 Kasım 2020; 1:42:13 >

Vakit ayırıp ilgilendiniz. Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim.

İyi geceler dilerim.
  • quote:

Vakit ayırıp ilgilendiniz. Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim.

İyi geceler dilerim.

Rica ederim size de iyi geceler.

• sadakat16 kullanıcısına yanıt

ceo'ya mail atarak sürekli twitterdan rahatasız ederek tam başarılı olduk da sayılmaz.

• Görkem Berat kullanıcısına yanıt
    Merhaba bizim burda namıkkemal sadetdere mah çalışmalar var her sokağa tip 7 kabin konuluyor her sokağa 2 tane nerdeyse her sokakta çalışma var şuan gelelim sizin sorunuza valla ben çok uğraştım binama fiber getirmeyi benim biraz şansım vardı 6 ay uğraştım bizim burası avcılar Telekom bakıyor size hangi Telekom bakıyor büyük ihtimalle büyükçekmeçe bakıyor olabilir en iyisi bulunduğunuz Telekom’a gidip altbakım birimine gitmeniz
    Bu fotoğrafları bügün çektim baya çalışma var Esenyurt bölgesinde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ONURART -- 28 Kasım 2020; 12:44:32 >

• PoyrazKarayel59 P kullanıcısına yanıt

aynı muhabbeti ben 5 yıldır yapıyorum, bana bu sene sonunda gelecek demişlerdi zaten her sene aynı şeyi söylüyorlar.

• ONURART kullanıcısına yanıt

Hayırlı olsun hocam saadet dere mahallesinin bir üst caddesi mustafa kemal tarafında otuyorum kaç aydır avcılar müdürlüğüne başvuruyorum hala bir çalışma yok bir bizim cadde kaldı bu tarafta tip 7 konulmayan.TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU] 

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ONURART kullanıcısına yanıt

3-6 ay sürebilir aktif olması artık tüm ülkeye tip7 kabinleri getiriyorlar çevremde gördüysen sanada gelecektir

• Valla İstanbul Eyüp te yıllardır bekliyorum yıllardır imza mı dilekçe mi her bir yolu denedik saçma sapan yerlerde şansa fiber gözüküyor 2 sokak arkanda yada 300 500 metre tanıdık yerlere soruyorsun fiber var diyor başka sokağa giriyorsun yalın internet çok saçma çalışıyorlar semt bölge giriyorsa alt yapı komple dağıtmıyorlar genelde bir umuttur bekliyoruz kim bilir kaç sene daha geçicek.

Hocam tekrar merhaba,

Sizle konuştuktan sonra bugün emin olmak için mahalleyi kontrol ettim. Bizim mahallede yeni dolap ve kutu yok emin oldum.

Alt mahallede ve üst mahallede tip 7 kabin var ve alt mahalle ve üst mahallede aşağıda resmini koyduğum kutulardan var. Bunlar fiber çünkü alt yapı sorguladığımda o binalar da fiber var gözüküyor.

Bu adamlar bizim mahalleye bir tek bu kutu dan koymamış alt ve üst mahallede her yer de var inanılır gibi değil. Neden böyle bir şey yaptılar bu ne aptallıktır aklım almıyor. Bu işlemler yapılalı 6 7 ay oldu a dan z ye 5 km çapımdaki bütün mahallelerde bu kutular var bir tek bizim mahallede yok inanılır gibi değil ya.

Bizim mahallede olan:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Resurrectionn -- 28 Kasım 2020; 18:48:8 >

• Bu TT'nin routing algortimaları beni öldürecek. Bu nasıl bir BGP ayarıdır anlamıyorum. 5 büyük Avrupa şehrinde (Bükreş, Sofya, Viyana, Frankfurt, Milano) POP'ların (TT International), buralarda da IX'lere arabağlantın var. Ben neden Frankfurt IP'sine Bükreş'ten, Amsterdam IP'sine Milan'dan, Viyana IP'sine Sofya'dan gidiyorum. Biri bana bunu açıklar mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cormen -- 28 Kasım 2020; 19:27:17 >
  • Bu TT'nin routing algortimaları beni öldürecek. Bu nasıl bir BGP ayarıdır anlamıyorum. 5 büyük Avrupa şehrinde (Bükreş, Sofya, Viyana, Frankfurt, Milano) POP'ların (TT International), buralarda da IX'lere arabağlantın var. Ben neden Frankfurt IP'sine Bükreş'ten, Amsterdam IP'sine Milan'dan, Viyana IP'sine Sofya'dan gidiyorum. Biri bana bunu açıklar mı?

• 
Sayfa: önceki 20922093209420952096
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.