Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM FİBEROPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
42.629
Cevap
181
Favori
2.221.629
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 1 sa.
  • Cevaplayan Üyeler 1429
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 3701
  • Ortalama Mesaj Aralığı 53 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 2
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 3413
  • Favoriye Eklediklerim 190
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Ö1f1 (7905 mesaj) smart0201 (3852 mesaj) NitroNos (3701 mesaj) mustifb (2858 mesaj) dr20mouse (1420 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (22881 mesaj) Mobil (13571 mesaj) Tablet (352 mesaj) Mini (4906 mesaj) Uygulama (1874 mesaj)
  • @
74 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Haberleşme ve Dijital Platformlar >> İnternet Servis Sağlayıcılar >> Türk Telekom >> TÜRK TELEKOM FİBEROPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]
Giriş
    23 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: ayhann06

vdsl portu yok saha dolabı full dolu...bir müşteri hattını kapatacak o sıra siz alacaksınız tabi başkası almadan... varsa AK PARTİ DE dayın abin amcan yada telekomda mevki makamı yüksek birisi hemen yarın sorunun çözülür....

haaa yok mu kimsen benşm gibi 5 yıl 2000 kez şikayet oluşturursunda yüzüne bakan olmaz.....

ama 40 milyar dolar suriyeliye harcadık denir !!!!

yazacağım çokta yeter şimdilik...

şu an adsl hizmet alıyorum adsl portumu vdsl aktaramazlar değil mi

• Yüzbaşı
    698 Mesaj

Durumlar o derece kötü ha?Kısacası işlerine geldiği yerleri yapıyolar.tr de yaşamak şans eseri olmuş zaten bu durumun füzgün olması beklemek iyimserlik.şans eseri keyfi olursa bağlıyorlar anlaşılan.🤬🤬
    |
    |
    amanra11 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    69 Mesaj

Malesef hocam. Yazdığınız şey ironik geldi bana güldürdü aslına bakarsanız.Çünkü sokakta fiber altyapı çalışması yapılırken bizimle birlikte 4 binaya fiber çekildi 3'ü aktif oldu bil bakalım kimin apartmanı aktif olmadı şans işte yürümüyor bazen işler  Adamlar fire veriyor resmen altyapı yaparken bunlar çok sürmez 3-4 yıla batar hocam böyle giderse.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi amanra11 -- 18 Ocak 2021; 0:9:11 >
    |
    |
    two_face kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    698 Mesaj

Hocam tek umut olarak starlinki görüyordum oda şimdilik hem çok pahalı hem de anladığım kadarıyla ülkenin izin vermesi gerekiyor.pahalılik bir şekilde halledilir de ülke izni zor.bunlara mahkumuz anlaşılan.2021 deyiz konuşulan konulara bak.
    Apartmana gelip bağlamak bu kadar zor bişi mi de bu derece insanlara acı çektiriliyor.Dışardan birisi okusa gigabite lik internet bağlatmaya çalıştığımızı sanacak.gerçekten çok acı😥
    |
    |
    amanra11 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1306 Mesaj
    Merhaba arkadaşlar
    Bu sene vdsl geliyor inşallah bir sıkıntı olmazsa şubar-mart gibi dediler yatırım onaylanmış.

Şuanki saha dolabından uzaklığım 250 MT (kablo yolu tahmini)
    250 MT uzaklıkta maksimum ne kadar hız alabiliyorsunuz fikir olması açısından soruyorum altyapı sorgulamaları 50 diyor ama rahat 75 mbps alınır gibi geliyor bana ben 100 mbps'ye zorlamak istiyorum şahsen sizin hat değerleriniz nedir ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Binbaşı
    1378 Mesaj

port yok ki neye aktarsınlar olan portların hepsi kullanımda boşa port çıkacak ki size verilsin olmadığı için vdsl alamıyorsunuz... telekoma başvuruda bulunun dilekçe ile...

|
    |
    bilinmeyenkişi kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    459 Mesaj

Turknetin 35b den verim alamamasının sebebi mesafe idi 500 metreden sonra 35b nin hiç bir anlamı kalmıyor.yoksa kısa mesafelerde çok iyi hizmet alınabilir üstelik profil 17a ile parazit sorunu yapmıyor.köşe başına yeni dolap kondu , turknet yapa'dan vae ye geçtim 100 metre altı mesafedeyim profil 17a ile hat 150d/50u kaldırıyor, 35b gelse 300mbit üstüne çıkar ama telekom dolaplara 35b destekleyen cihaz koymuyor.

|
    |
    fakasupi kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2224 Mesaj

Biliyorum başka bir mesajımda videosunu paylaşmıştım, alıntı yapayım

"TurkNet Genel Müdür Yardımcısı Sinan Kurmuş 35b için yaptığı açıklamayı buradan izleyebilirsiniz

Zaman url si çalışmazsa 30. dakikadan itibaren izleyebilirsiniz"

|
    |
    müntekim kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    660 Mesaj

Türk Telekom Fiberin olduğu yerlerde Türknet fiber vermeye başladı. Ama Geçenlerde bir ara bu hizmeti durdurmuştu. Benim bulunduğum binada halen devam ediyor. Binada Türk Telekom Fiber var. Fakat Türk Telekom benim Tarifemi 125 T.L. den 160 T.L. ye çıkarınca Türknete geçtim. Şuanda Türknet fiberde özgür fiber 100 Mbps tarifesi kullanıyorum 85 T.L. ödüyorum. Aldığım hızlarla ilgili video çektim hızlarım da şu şekilde.

|
    |
    fakasupi kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Teğmen
    100 Mesaj

Türknet firması başka firmanın fiber altyapısını kullanınca oyunlarda ping artıyor ayrıca cgnat ip ye alıyorlar tercih meselesi tabi.
    |
    |
    semihsahin45 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    660 Mesaj

Kesinlikle haklısın Türk Telekomda speedteste ping değerleri 3 MS geçmezken Türknette ise 15-20 MS arası çıkıyor. Ama Türk Telekomda 100 Mbps ye 160 T.L. istiyor. Türknet 85 T.L. fiyat cazip
    |
    |
    furkann406 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    3799 Mesaj

Sorularına cevap isteyen üyeler açısından bu konu ISS bölümdeki en doğru yanıtların bulunduğu konulardan biri. Konuyu yeni keşfetmiş üyelere duyuralım. Arada birkaç kendini bilmez geliyor ama eski üyelerden değiller zaten. Az önce bölümdeki birkaç konuya göz atayım dedim de, millet kendini kandırmaktan tatmin mi oluyor ne. Yalan yanlış hız testi sonuçları mı dersiniz (sonucun gerçeği yansıtmadığının kendileri de farkında), ping konusunda diğerlerini hala Türk Telekom ile kıyaslayanlar mı dersiniz. Kıyaslanacaksa mantıklı olanı kendi hattın özelinde kıyaslamak, aksi halde trajikomik oluyor ve bunu yapıyorlar.  O değil insanlara yalan yanlış bilgi veriyorlar. Bilgi vermeye çalışan veya iddiası olanlar mesajlarıyla birlikte bir kanıt eklemeyi öğrenemediler gitti...

• Yüzbaşı
    378 Mesaj
    Bugün tekrar müdürlüğe gittim. Tek başıma olacak iş değilmiş. İmza toplamam gerekmiş dairelerden. Yarın dilekçe yazıp yöneticiye vermeyi planlıyorum. O da imzalatsın sakinlere. Acaba ne kadar sürer fiber gelmesi ? Yan binada apartmana kadar fiber daireye kadar vdsl hat çekmişler.
  • Teğmen
    134 Mesaj

Gpon altyapıda modem kurulumu yapan ekip hat değerleriniz kötü bu size sürekli sorun yaratır demişti.Ekleri taşeron firmalara yaptırdılar bizim burda.Sizce telekom ekipleri tekrardan gelip ek yapar mı fiber kutusuna.Fiberdeki hat bozukluklarından dolayı.Ayrıca kabloları maalesef kötü işçilikle çektiler.

http://store.donanimhaber.com/d9/fd/2d/d9fd2d2bcb03367d356a3cdf9d3ccbb1.jpg

Ayrıca bir şey daha sormak istiyorum:Turuncu fiber kablo binanın dış cephesinde bir kutuda sonlandırıldı burdan yandaki 3 binaya çekildi.(bizim binanın dışına koyulan kutudan) daha sonrada zaten bina içine tekrar bir kutu koydular ve turuncu fiberi bina içine almayarak dış cephedeki kutudan drop kablolarla bina içine çektiler bu durumda veri kaybı yaşanır mı ? Bazı binaların içine direk turuncu fiber kabloyu çekiyorlar bizde öyle olmadı maalesef.

http://store.donanimhaber.com/86/51/07/865107fa27b87969e4f78a7fc914bffc.jpg
    http://store.donanimhaber.com/3c/ea/23/3cea2354c3e55b2bb6394ab38a0b762b.jpg
    https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=https%3A%2F%2Fimg.donanimhaber.com%2Fupfiles%2F2956988%2Ff4e2aebe-c5da-41da-b1a0-19e99c76b5a4.png&t=0&width=480&text=1

Dış cepheye bu soldaki kutu takıldı turuncu bu soldakine giriyor.Bazı binalarada işte şu sağdaki gibi takıyorlar.Fark varmı kalite olarak

özetle bizim siyah kutu içine sadece sarı obk ile dış cepheden gelen drop fiber kablo giriyor turuncu fiber dışarda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DOKTORBEY34 -- 18 Ocak 2021; 21:55:38 >

• Yarbay
    13672 Mesaj

Bunu niye kafa takıyorsun ? kullan geç işte.

|
    |
    DOKTORBEY34 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    134 Mesaj

Kafaya takmıyorum merak ettim sadece.Arasında bir fark olup olmadıgını o kadar yani :) Modemi kuran ekip hat değerleri kötü dediği için eğer ekip düzeltmek için gelirse EKi en baştan yapacakları o için o şekilde yapmalarını rica edebilirim belki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DOKTORBEY34 -- 18 Ocak 2021; 21:58:30 >
    |
    |
    AMC kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    13672 Mesaj

Yapmazlar öyle isteğe göre veri kaybı vs olmaz bir sorun vardır ondan demiştir optikte hat değeri muhabbeti yok çünkü.

|
    |
  • Teğmen
    134 Mesaj

Doğrudur hocam pek bilgim yok bu konuda.Işık çok güçlü geliyor dolayısıyla bu fiberin kopmasına sebep olur tekrardan gözden geçirilmesi gerekiyor dedi.Mantıken ışığın güçlü gelmesi iyi değil midir diye sorduğumda hayır aksine kötüdür dedi

Güncelleme:

NOT:Hat değeri kötü demek sinyaldeki bozulma veya zayıflama değeri imiş.

Fiberde de sınır aralıkları oluyor.(telekomda çalışan bir kişiden aldığım bilgi) Bu sorunlar yaşanabilir bazı durumlarda ekip göndererek tekrardan ek yapılabilirmiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DOKTORBEY34 -- 18 Ocak 2021; 22:28:55 >
    |
    |
    AMC kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    13672 Mesaj

Ufak bi ayar yaparlar ona düzelir hocam :)

|
    |
  • Yarbay
    2353 Mesaj

evine gelen kablo iyiyse ulaşılabilir hız 110-120 mbit alırsın

net 90-100 mbit alabilirsin zaten saha dolabına kilit koyuyorlar 88 mbit olarak genelde

|
    |
    iCrush kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Reklamlar
Masal Oku
Radyo Dinle
Pubg mobile uc
konkasör
Cancer Clinical Trials
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
1,266
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.