Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU] (2090. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
10 Misafir - 10 Masaüstü
5 sn
51.346
Cevap
244
Favori
4.013.368
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
104 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 20882089209020912092
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Türknetin sitesinden fiber sorgulama yapınız o zaman projelerin içindeyse gözüküyor. Gigafiber gözüküyosa bekleyin derim bence türktelekom belasına bulaşmaya değmez. Dalga geçer gibi fiyat ve hız sunuyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: feliciade

Arkadaşlar az önce modeme restart attım veriler tekrar değişti. Şu an adsl 16mbs gösteriyor, hat kapastesi de 19mbps e çıkmış. Hiç bu kadar yüksek hız görememiştim adsl de 10mbs max dı:)

Kabin devreye girmiş hattınızı bağlamışlar vdsl'e başvurabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bluepower -- 23 Kasım 2020; 16:24:25 >

• Bluepower kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkürler bilgi için.

Peki hat değerlerini göz önüne aldığınızda 35 mbps üzeri hiz alma imkanım olmaz mı acaba? Bütün sitelerde 35 maksimum hız çıkıyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: feliciade

Çok teşekkürler bilgi için.

Peki hat değerlerini göz önüne aldığınızda 35 mbps üzeri hiz alma imkanım olmaz mı acaba? Bütün sitelerde 35 maksimum hız çıkıyor.

35'lik vdsl bağlatın modemde yazan hat kapasitesine göre üst pakete geçersiniz izin verirlerse.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bluepower -- 23 Kasım 2020; 17:5:21 >
  • Bluepower kullanıcısına yanıt

tesekkur ederim. yarin gidip gorusecegim TTnet ofis ile.

• Yan apartmanda gigafiber görüyor ama bizim için "Adresinizde TurkNet Özgür İletişim için gerekli internet altyapısı bulunmamaktadır. Bu sebeple adresinizde internet hizmeti veremiyor ve başvurunuzu alamıyoruz." Mesajı çıkıyor, biz planlamada değiliz sanırım..

• bluesky_83 kullanıcısına yanıt

Size de fiber çekmeleri lazım aslında yan binanızda varsa.

• Bende anlamadım nasıl bir altyapı var. Bizimle birlikte 3 binada Gigafiber gözükmüyor ama sonrasında Gigafiber devam ediyor :) Bizim binada adsl altyapısı var ama altyapı yok gözüküyor. 75mbit VDSL 2 olan yan apartmanda 17 mbit altyapı alabilirsiniz diye sonuç çıkıyor. Bazı binalar için port yok diyor bazısında 9mbit çıkıyor. Altyapı alt üst durumda şuan. @NitroNos

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bluesky_83 -- 23 Kasım 2020; 22:22:4 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Yan binada türksatın kendi fiber altyapısı var mı ?

• NitroNos kullanıcısına yanıt
    Türksat yok. Geçen seneye kadar sadece Adsl vardı, port olmadığı için sokağın başına T23 kabin koydular sokağın yarısı vdsl2 oldu biz o şanslı apartmanlardan olamadık. Bir ay öncesi de tüm apartmanlara fiber kutu takıldı daha aktif değil ama Turknet sorgusunda yan apartmanda Gigafiberin yakında geleceği yazıyor bizim apartman için altyapı yok çıkıyor. Sokakta şuan 3 farklı altyapı var o yüzden karıştı her şey ama Telekom sayfasında bir şey dikkatimi çekti bizim gibi altyapı bilgisi olmayanlarda Gigafiber bilgisi de çıkmıyor, şuan adsl olanlarda Gigafiberin yakında geleceği yazıyor, belkide sebebi budur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bluesky_83 -- 23 Kasım 2020; 22:41:19 >
    TurkNetDestek kullanıcısına yanıt

Pardon türksat yazmışım türknet diyecektim :)

Türknete bir bildirin bakalım belki getirirler.

@TurkNetDestek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NitroNos -- 23 Kasım 2020; 23:18:28 >
  • Merhaba,

Altyapı sorgulamam da günün belirli saatleri adsl 16 mbit gösteriyor ancak ben 100 mbit vdsl kullanıyorum.

Bunu biyere bildirmem ya da düzelttirmem gerekir mi, internetimle alakalı sıkıntı yaşar mıyım sonrasında?

• arkadaşlar yeni bir eve taşındım. eski evimde turknet yapa vardı bu evde vae vdsl var 76mbps'e kadar gösteriyordu taşınmadan altyapı sorgulatırken.

yeni evime turknet nakil islemini tamamlayamadı. ben de ttden hat aldım yeni hattımı hemen açtılar. ancak hatta muthis bir kararsızlık var. kesiliyor kopuyor her şeyinde sıkıntı var. 1 aydır kullanıyorum 1 ay içinde 9 arıza kaydı açtım hiçbiri kalıcı bir çözüm olamadı. turk telekom mh diyor iç tesisat sorunlu tt saha ekibine soruyorum sokakta vdsl sorunlu diyor. saha dolabına da mesafem 150 metre civarı evden çıkıp sola yürüsem bir binaya asılı olarak görüyorum yani kutuyu.

sonuç olarak anlaşılan o ki saha ekibindeki abi haklı. binada iç tesisat sorunlu olmasa ankastrenin dibindeki adam da hiçbir sorun yaşamazdı. adamın 2 metre kablo mesafesi var o da kararsız hat kullanıyor. bana bunu tt saha ekibindeki abi söyledi.

twitterdan yazdım 4441444'ü aradım açık kapıdan yazdım btk dan yazdım ve bir şekilde tt ceosu ümit beye ulaştım gpon altyapı istedim ekiplere ilettim gün içinde dönüş yaparlar tarzında söyledi. tt de kıdemli kim varsa ulaşabildiklerime ulaşmaya çalıştım. bilmiyorum arkadaşlar daha ne yapmam lazım. hiçbirinden de dönüş alamadım. bana yol gösterir misiniz

• Geçmiş olsun, çok can sıkıcı bir durum olduğu ortada. Tavsiyem yazılı bir dilekçe ile en yakın Türk Telekom müdürlüğüne başvurup, mümkünse imza kısmına birden fazla kişinin imzası yoksa kendi imzanız ile, dilekçenizi elden teslim edip dosya takip numarasıyla birlikte işleme alınmasını sağlamanız en etkili çözüm olacaktır diye düşünüyorum. Bir çok arkadaş bu şekilde en hızlı ve kesin çözüme ulaşmış durumda.

• fakasupi F kullanıcısına yanıt

Bulunduğum yerde bir müdürlük yok hocam. Başka ilçeye bağlı oraya da koronavirüs sebebiyle gideceğim toplu taşıma araçları aşırı sıkıntılı. Yine de değerli tavsiyen için teşekkür ederim.

• PoyrazKarayel59 P kullanıcısına yanıt

Öncellikle geçmiş olsun hocam, hat değerlerinizi atarsanız sorun iç tesisat mı veya başka bir şey mi anlaşılır. Atın bir bakalım isterseniz.

• PoyrazKarayel59 P kullanıcısına yanıt
    Açıkkapı bana direk Red veriyor.

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gulnare

Açıkkapı bana direk Red veriyor.

Twitter tt destek e yazmayı denediniz mi?

• gulnare G kullanıcısına yanıt

Daha önceki zamanlarda ilgileniyorlardı ne oldu da reddediyorlar.

• 
Sayfa: önceki 20882089209020912092
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.