Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU] (2088. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
51.346
Cevap
244
Favori
4.013.359
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
104 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
49. Sırada  bugün en iyi #32
Sayfa: önceki 20862087208820892090
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaslar benim binayada kutu koyuldu. Ben turknetten basvuru yaptim ama tamamlanmis mi anlamadım. Dairelere daha kablo cekilmedi.

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • brky7 B kullanıcısına yanıt
    Az önce kesin bilgiyi aldım şu an güncel bilgi olarak Mart 2021 e kadar çalışmalar tamamlanacakmış.Çok uğraştım ve olacak gibi.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Vay arkadaş benim daire kablolarını çektiler kutu koymadılar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: rocky_balbao

bunlarda kafa yok saha dolaplarını hem fiber/vdsl saha dolabı hemde 5g baz istasyonu olarak kullanabiliyorlar cihazlar bu şekilde combo çalışabiliyor .

vdsl saha dolabı kapsama alanı ile 5G kapsama alanı aynı 1km kare dolabın yanına direk diksinler 5G anteninide oraya koyarlar bitti gitti

Baz istasyonunun yüksekte olması gerekmiyor mu?

• mustifb M kullanıcısına yanıt

Malesef hocam Vodafone , Türknet , Türkcell , Türksat'a başvurdum aşağıda 100 dairelik site , yukarıda 400 dairelik site var türkcell yetkilisi site yönetimin olumsuz olduğunu kırma dökme istemediklerini bildirmiş yani orada altyapı gelseydi bize de gelirdi.En fazla fiber altyapı yatırımı yapan sadece Türk Telekom diğerleri boşa kürek çekiyor.

• NitroNos kullanıcısına yanıt

fiber duasına ne zaman çıkacağızTÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU] 

• Vallahi billahi sadece Telekom mu çalışıyor anlamıyorum.

400 dairelik siteye Süperonline gitmiş kazı için izin alamamış yönetimden haliyle geç gidersen olacağı o tabiki de.

Türkcell personelleri hiç dışarı çıkmıyor galiba.

5 yıl önce Süperonline fiber taşören teknik birimde belli bir süre çalıştım

satış ekibi eski müşterilere bile uğruyor memnunmusun değilmisiniz diye birinde 10-15 yıllık modem vardı onu değiştirdik mesela :)

teknik birimi işine ek satış işleride bize gelince + bazı iç problemler olduğundan işi bıraktım

ben ayrıldıktan sonra iç problemler olduğu birimdekiler işten ayrılmış

• Gördüğüm kadarıyla şunu hedef alıyorlar sanırım.Az maliyetle çok iş ama büyük bir firmasın ciddi gelirin var altyapı yapman lazım ama sadece sitelere çekiyorlar yakın bir yerden fiber geçiyorsa belki fiber getiriyorlar.

Türk Telekom o kadar ciddi harcama yapıyor herhalde sana fiberini kullandırtmaz :)

bana 100 mbit vdsl 10 yıl boyunca yeter fiber 10 yıl sonra gelsede olur

• İstisnasız adsl kullanıcısı herkes bu yorumda bulunuyor vdsl veya fiber geldiğinde ise en fazla 2 ay içinde 1gbit hız istiyoruz demeye başlıyorlar buna bende dahilim :D

• Tabiki de yeter günümüz de 8K bile 100 mbps çok rahat yetebilir tabi hane halkına bağlı da bir durum aslında bu.

Önemli olan şu anda ping ve upload hızları şu anda normal bir kullanıcının 1 gbite ihtiyacının olması gereksiz ama benim öyle bir imkanım olsa alırdım.

• Mustafa Dmrl kullanıcısına yanıt

Superbox 20 mbit kullanıyordum o bile yetiyordu ama superbox sonradan bozdu 1 mbitlere düşmeye başladı sonra iptal ettirdim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar merhaba bir zamanlar SAYE sistemi gelecek deniyordu. Fiyat teklifi açıklaması için 3 ay süre verilen Türk telekom'un Eylül'de süresi bitmişti. Noldu o işe ya, BTK suskun ve hiçbir yerde ne haberi var, ne bi açıklama var, vazgeçmesinler bunlar yoksa?

• Bende beklemedeyim Yıl başına doğru yada başında açıklanır diye ümit ediyorum.

İSS'lere ek 1 ay süre vermişlerdi ortak anlaşmaları felan biraz zaman alacaktır diye düşünüyorum bakalım takipteyim.

adam hs yedi 9 sene çabaladı ne yaptı etti şovuna geri döndü

telekom elindeki imkanlarla bir çaba göstermiyor :)

• İstese şu fiber ile rahat 1 gbit verir ama işine gelmiyor.

Onlar zaten öyle dilekçeyle filan gelmiyor. Abone garantisi bile verseniz gelmezler. Onların yatırım şekli demografik yapıdan, gelir durumlarına, siteyi yapan müteaahhite göre bile seçim yapıyorlar. Turkcell bunların dışında son dönemde neredeyse hiç yeni yatırımlarını görmedim baz istasyonlarının bazılarına fiber çekip onunda çoğunu radyolinkler ile besliyorlar. Sonra 5G için 1 milyon km fiber lazım diyor. Sen zaten kendi baz istasyonlarının %50'sine fiber getirsen 100 bin km fiber yapmış olursun.

• 1 ay önce türk telekom binama fiber kablo çekti ve kutuyu taktı.

(Türk Telekom)

Kutu bu şekilde bu binanın girişinde bulunuyor. Kablolar garip geldi bildiğimiz sarı kablolar değil çünkü.

Dün de türknet fiber kablo çekti. Bu kablo da türktelekomun kablosu gibi, 4 zırhlı kablo. Bu kablolarla en fazla ne kadar hız alabilirm? Türknetin 1000 mbps lık paketlerini kullanabilmem mümkün mü? Ve bu tip FTTH mı oluyor FTTB?

(Türknet kablosu)

Ondan sonra POP noktasına erişim bile 10 ms'den başlar. Yoğun saatlerde Türknet seviyesinde hız verir. TT'nin son dönemde yaptığı "verimlilik odaklı FTTH" teknolojisi yeni birşey değil. Daha önce bunu Turkcell zaten yapıyordu, eğer sistem çok verimli olsa devam ederlerdi. Kaldı ki dünyada herkes bu şekilde fiber yapardı. TT'nin tek şansı ülkede yüksek hızlara olan talep çok az. Hala FTTH dahilinde 100 Mbps kullanan abone sayıları fiber aboneleri içerisinde %5'i yani kabaca 500 bin'i aşamadı. Bu yüzden 1 Gbps'de verseler kaç kişi bu hızı alacak ki ciddi bir sorun yaşansın.

TT'de vizyon hiç gelişmedi. Dijital Depo fiye bir servis yapmışlar 100 fotoğraf yükleseniz 50'sini geri alabileceğiniz kesin değil. 2011 yılında geliştirdikleri Netdisk'te böyleydi. Rakip operatörler sokağa çıkma yasağında bile mobil abone kazanırken TT kaybetti. Çünkü adamlar henüz kapıya kadar hat getirmiyor. 2020 yılında hala Afrika seviyesinde upload hızı veriliyor. Bir altyapı sağlayıcı firma nasıl Afganistan'ın da altına düştük diye düşünmesi gerekir. En kötü internet olarak bölgede tek rakibimiz Suriye kaldı. Onlarda yabancı şirketlere ihale vererek altyapı yapıyor.

• 
Sayfa: önceki 20862087208820892090
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.