Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM FİBEROPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41.860
Cevap
181
Favori
2.191.656
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 7 sa. önce
  • Cevaplayan Üyeler 1404
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 3657
  • Ortalama Mesaj Aralığı 53 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 7
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 3383
  • Favoriye Eklediklerim 190
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Ö1f1 (7822 mesaj) smart0201 (3852 mesaj) NitroNos (3657 mesaj) mustifb (2812 mesaj) dr20mouse (1420 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (22290 mesaj) Mobil (13433 mesaj) Tablet (352 mesaj) Mini (4856 mesaj) Uygulama (1874 mesaj)
  • @
72 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Haberleşme ve Dijital Platformlar >> İnternet Servis Sağlayıcılar >> Türk Telekom >> TÜRK TELEKOM FİBEROPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]
Giriş
    17771 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: gulnare

ONT nin default kullanıcı adı şifresi ve ip numarası nelerdir? İp tarama programları ile bulunabilir mi? Galiba tracert te çıkmıyor.
    Bende net bilmemekle birlikte cihazın fiberoptik güzergahı sonlandıran bir köprü rolünde yalnızca sinyal çevirici (optik fiber > Ethernet LAN paket) olarak görev yaptığını düşünüyorum. Ama illa ki cihazı yönetmek için erişim bilgisi vardır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 30 Kasım 2020; 0:16:49 >
  • Yarbay
    11305 Mesaj

Kullanıcı adı ve şifre admin / admin diye hatırlıyorum. IP adresi olarak da bilgisayarın adresini 192.168.100.100 olarak ayarlıyorduk sanırım ya da 10.00.100.100 müydü neydi. Belki 192.168.100.1 idi. Ya da ağ IP'sine göre *.*.100.100 şeklinde mi ne oluyordu. Bu şekilde direk ONT'nin arayüzüne girilebiliyordu.

Ciddi bir ihtiyaç varsa arayıp bulabilirim IP adresi olayını. Daha önceden girmiştim bilgisayara bağlayıp, ama unuttum şimdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sis651 -- 30 Kasım 2020; 0:23:29 >
    |
    |
    gulnare kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Farklı model ONT'lerin farklı özellikleri var. Benim elimdeki sanırım sadece Ethernet <> fiber dönüşümünü yapıyor ama farklı model ya da yazılıma sahip cihazların ayar menülerinde direk PPPoE seçenekleri vs. var. Direk kendileri bağlantıyı kurabiliyor hani.

|
    |
    programmer_onur kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: sis651

Farklı model ONT'lerin farklı özellikleri var. Benim elimdeki sanırım sadece Ethernet <> fiber dönüşümünü yapıyor ama farklı model ya da yazılıma sahip cihazların ayar menülerinde direk PPPoE seçenekleri vs. var. Direk kendileri bağlantıyı kurabiliyor hani.

Evet aynen. Hocam benim ömceki mesajlarda attığım resimdeki 1 (ONT) ve 2 (router) cihazlarını tek cihazda birleştiren combo özellikli Huawei falan cihazlar var. Maliyeti ucuz olsun diye Telekom onları vermiyor. Yani 2 işi tek üründe birleştiren modeller var. Kasası büyük tabi :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 30 Kasım 2020; 0:32:11 >
  • Yarbay
    9247 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

|
    |

• Yüzbaşı
    336 Mesaj

Evet?

Ont dan çıkan ethernet kablosunu direk pcyr takarsan tabi internete girer. O router sadece wifiye girebilmeleri için konuluyor dağıtıcı rolünde..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Biliyorum hocam. Ben Nokia'nın bir GPON Router'ını kullanıyorum o şekilde.

|
    |

Orijinalden alıntı: sadakat16

Evet?

Ont dan çıkan ethernet kablosunu direk pcyr takarsan tabi internete girer. O router sadece wifiye girebilmeleri için konuluyor dağıtıcı rolünde..

Eğer ilaveten PPPoE setup'ını Windows üzerinden yaparsanız evet. User ve password bilmek gerekiyor. Önceki mesajımda bunu belirttim :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 30 Kasım 2020; 1:8:21 >
  • Yüzbaşı
    336 Mesaj

Bilmiyorum belki cihaz türü fark edebilir. Ama ben kendi elimle ontdan çıkan ethernet i pcye taktım çatır çatır çalıştı speedtest daha verimli verdi hemde

|
    |

Orijinalden alıntı: sadakat16

Bilmiyorum belki cihaz türü fark edebilir. Ama ben kendi elimle ontdan çıkan ethernet i pcye taktım çatır çatır çalıştı speedtest daha verimli verdi hemde

Olabilir. Dostum sizin bulunduğunuz yer Yıldırım mı? Orada hangi mahalleye GPON getirdi bunlar? Nilüfer'de orta yerinde bile Telekom hiç sallamadı, hala 10-15 yıllık kapısı kırık Tip-7 saha dolabı ile VDSL dağıtmaya çalışıyor Allah'sızlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Edirne'de

|
    |
    MeeSeeGee

Hocam fiber diyonuz alt yapı diyonuz daha vdsl hizmeti için port bahanesi üretip mağduriyet yaşatma sorunsalı çözülmemiş istersen her eve kutu çek.

|
    |

Gece düzelmiş hocam.

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/65/23/84/652384fbd11c29e7deb7fedf2a74cdf2.jpeg&t=0&width=480&text=1

|
    |
    XpressMusic34 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Üstat model nokia g-010g-q. Fiber verilerini görme imkanı var mı? İnternette baya araştırdım ama bulamadım. Abonelik türknet ve hız 10 mbit üstünü bir türlü görmüyor. Arıza kaydında SSG sorun bulunamadı yazmışlar.

|
    |
    sis651 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Üstat model nokia g-010g-q.

|
    |
    NitroNos kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Konu Sahibine Özel

Nokia’yı bilmiyorum huawei’ne bağlanmıştım.

|
    |

Ne güzel hocam.  

|
    |
    Jazzalyn kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Benim yazdığım Huawei içindi. TT altyapı mı sizin Turk.net mi?

Mutlaka arayüze girişin bir yöntemi vardır. PPPoE destekli görünüyor zaten cihaz. Yalnız bağlantıda yavaşlık varsa sebebini bu cihazın gösterebileceğini sanmıyorum. Bu cihaz normal DSL modemlerin gösterdiği hat değerleri gibi bazı optik hat değerleri gösterir. Bunlara bakarak da hattın taşıyabileceği hızla ilgili bir kanıya varılamaz pek. DSL'de elektrik akımındaki düşüşe ve gürültüye göre bir hız sabitlemesi yapılıyor ama fiberde her şey farklı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sis651 -- 30 Kasım 2020; 20:10:17 >
    |
    |
    Benimde binama Türk Telekom FTTH internet çekti. 2 gündür sisteme de girildi. Artık sorguladığım zaman fiber interneti görebiliyorum, port olmadığı için bir sürü yere yazmıştım, onların etkisi olduğunu düşünüyorum. Gerçi sonrasında port açıldı da aldım interneti, FTTH daha sonra geldi. Bilen varsa bir soru soracağım. Şuan Türknet VDSL kullanıyorum. Türknet, Türk Telekom FTTH altyapısı üzerinden hizmet veriyor mu? Türknette kalarak FTHH altyapısına geçebilir miyim?

Arkadaşlar bağlı olduğum internet dolabı değiştiydi. Tip 7 geldi. Ama dolaba fiber döşenmedi henüz. Daha doğrusu eski internet boru hattını kazıyarak buluyorlardı en son. Bazı yerler tıkanmış haliylen. Dün çalışan abilerle muhabbet ettik. 1 haftadır uğraşıyoruz eski boruyu bulalımda ordan fiber kabloyu çekeceğiz de daha uğraşıtıır bu fiberi dolaba çekmek dedi. Şimdi gece gece adres sorgulayayım dedim ve alt yapım vdsl olarak gözüküyor ve 262 metre santral mesafesi ile 60 mbps hız alabileceğim yazıyor. Dolaba fiber çekilmediğine eminim. Öğlen 2 gibi konuştum. Hadi diyelim mesai bitimine kadar fiber çekseler dahi port aktarımı olacak..Buna rağmen hız sorgulama sitelerinde böyle yazması normal mi?

Edit:Bu sabah yine sordum. Dolaba halen fiber çekilememiş. Bazı tıkanıklıkları açamamışlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi saidosman188 -- 1 Aralık 2020; 14:12:13 >
    |
    |

Reklamlar
Masal Oku
Webtures SEO;SEO Nedir?
Cancer Clinical Trials
Ekonomi
ankara gülüş tasarımı
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR6
0,234
1.2.165

Kripto Paralar
Sembol
Fiyat
Değişim
    Tümünü Gör
    Reklamlar
    - x
    Bildirim
    mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.