Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU] (2057. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
51.253
Cevap
243
Favori
4.009.990
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
104 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
45. Sırada  bugün en iyi #20
Sayfa: önceki 20552056205720582059
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Zorunluluk doğru olmaz da hocam yönlendirme daha doğru olur, alternatifler görünüşe göre Türk Modeli'ni çok sahiplenmiyorlar bu yönde bir teşvik bence gerekli.

• furkann406 F kullanıcısına yanıt

Rekabet ne olacak o zaman, klasik ortak altyapı mıodelleri işlemez ülkemizde, paylaşımlı ve kiralamalı modeller işleyebilir ancak, Türk Modeli bu konuda en mantıklısı ancak alternatifler belli ki daha da avantajlı olmak istiyor ancak bulundukları konumda daha fazla avantaj sahibi olabilmeleri için türk Telekom'un haklarını biraz gasp etmeleri gerekir, yani fazla istiyorlar.

Telekom'un ya da başka bir şirketin devlet kararıyla yatırımlarının durdurulması söz konusu olamaz, zaten söz konusu olursa bile şirket her şeyi göze alıp rest çekecektir muhtemelen zira şirketler için yatırım hayat kaynağıdır adeta, yatıırm olmazsa faaliyetlerini sürdürmelerinin anlamı da kalmayacak.

• Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]

Mobilden baktım da adsl ultranet imiş.Kusura bakmayın bana ilk söylenen paket aklımda kalmış.

Bana portlar dolu felan denilmedi.Direk altyapınız yok denildi.Vdsl geçişi olmuyormuş.

Sizce nasıl bir yol izlemeliyim fibernet için. sanırım bu işleri biliyorsunuz.Yardımcı olursanız sevinirim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Albus Dumbledore kullanıcısına yanıt

Ne kadarlık İnternet paketi kullanıyorsunuz ve ne kadar ücret ödüyorsunuz şu an bizim binamızda da her daireye fiber çekiyorlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • themelly kullanıcısına yanıt

Bunu bende merak ediyorum Türk Telekom fiber altyapı döşendi dairelere kadar ama sadece Türk Telekom mu alabiliriz?

• cahilintegral C kullanıcısına yanıt
    TurkNet'in sitesinden sorgulayın bildiğim kadarıyla altyapı çekildikten sonra istediğiniz isp den hizmet alabilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi themelly -- 6 Ekim 2020; 19:0:31 >
  • themelly kullanıcısına yanıt

Siz hangisini kullanıyorsunuz ve içeriği nedir çok hızlı olduğu söylendi çalışma yapan ekip tarafından

Ben fiber altyapı kullan(a)mıyorum şu anda. VDSL2 Türk Telekom kullanıyorum taahhüt saçmalığından dolayı.

• taahhüt bitince alternatif bir isp düşünüyorum. Superonline ile de konuştum fiber konusunda 50m ötedeki siteye gelecek bana da çekin dedim yanıt bekliyorum. TT ise nedense Korona bahanesi ile dilekçe kabul etmedi benden.

• Albus Dumbledore kullanıcısına yanıt

Sanki biraz düşük benimki binaya kadar fiber oradan cat6 ile eve geliyor.

Hızım şu şekilde

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]
  • semihsahin45 S kullanıcısına yanıt

Ping değerlerini iyi ama.

• NitroNos kullanıcısına yanıt

Evet ping çok iyi benim ping değerlerinin 3 ün üzerini çıktığını hiç görmedim.

Söz konusu burda yatırımların durması değil ona takılma amaç diğer firmaların türk telekom seviyesine gelebilmelerini sağlamak.Yöntem önemli değil nasıl yapılırsa yapılsın ama yapılabilsin anlatmak istediğim buydu yoksa teoriler her zaman pratikte geçerli olamayabiliyor başka yöntemler kullanılabilir.

• Teşfik daha doğru bir yaklaşım olur hocam haklısınız. Biraz sinirle yazmıştım önceki mesajımı o yüzden sert çıkmış olabilirim biraz TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU] 

Tüm firmaların elini taşın altına koyması gerekiyor artık. BTK bu işe elini atmadan firmaların işe başlaması pek mümkün görünmüyor.

• furkann406 F kullanıcısına yanıt

Tabii ki, haklısınz.

• Hocam estağfurullah ne kusuru, en temizi şöyle yapın, gibin müdürlüğe repartitör kısmına girin, çalışanlardan birisine internet hizmet no'nuzu vererek altyapınıza sistemden baktırın, ona göre hareket ederisniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ö1f1 -- 7 Ekim 2020; 1:49:16 >

Hemen hemen hepsinden, ilk mesajda hangi altyapı türleri ile hangi firmalardan hizmet alınabileceğinizin bilgisi yer almakta.

• semihsahin45 S kullanıcısına yanıt

Hız düşük değil altyapınız FTTB/Eth belli ki MDU'nun portları Fast Ethernet çalıştığı için 94Mbps civarı alabilirsiniz.

• Ftth altyapısı geleli 3 hafta olucak bu daire içi kablo için gelmediler müdürlüğe gidiyorum 3-4 güne ekip gelecek deyip sürekli erteliyor ne yapabilirim?

İlk mesajda yazan bilgiler doğru değil. Turkcell i aradığımda fiber için kendilerinin altyapı çekmelerinin gerektiğini söylediler.

• 
Sayfa: önceki 20552056205720582059
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.