Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU] (2055. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
51.276
Cevap
244
Favori
4.010.916
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
104 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 20532054205520562057
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • www.milleni.com.tr/fiber-nerede sorgu yapabilir misiniz?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu tip 7 kabinler ne zaman aktif hale gelir nereden öğrenebilirim? Evimin 2 metre yanında bulunuyor yaklaşık 2.5 3 aydır orada. Kabinden fan sesi 3 haftadır geliyor ancak altyapı sorgulamalarında hiç bir şey görünmüyor. Güneydoğuda küçük bir ilçede yaşıyorum. Bölge müdürlüğünün konuya hakim olmadığını tahmin ediyorum. Müşteri hizmetleri acaba yardımcı olurlar mı?

• Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    Milleni de 75 mbps gösteriyor ama şöyle birşey var hocam eve kadar kablo çeken ekip 78 mbps kadar altyapınız var ama adsl hipernet olduğu için 16 mbps verebildiler.Sistemde de aynı şey görünüyor.Hiçbir şekilde türk telekom fiber vermiyor her yere başvurdum hatta superonline bile başvurdum onlar da altyapı türk telekom da olduğu için görünen adsl hipernet 16 mbps dediler

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • semihsahin45 S kullanıcısına yanıt
    TurkNetDestek kullanıcısına yanıt

270 TL olan paketleri simetrik hıza sahip değil, daha doğrusu fiber olan hiçbir pakette simetrik hız vermiyorlar. Bir kaç kişinin paylaştığı turknet fiber hız testi daha görmüştüm bu şekilde simetrik 1 gbps olan. Reklam amaçlı o hızı verdiklerini düşünüyorum.

@TurkNetDestek doğrulayabilir belki.

https://turk.net/fiber-internet/besiktas

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]

• atilim85 kullanıcısına yanıt

Benim bağlı olduğum dolapta yaklaşık 2,5 ay önce T7 ile değişti hocam. O günden beri bir ilerleme göremedim. Geçen hafta fan seside gelmiyordu bu hata kontrol edemedim henüz. İlçe telekom müdürlüğüne gitmiştim bu durum için, bana verilen cevap "pandemi sürecinden dolayı ortalama 3 ayda aktif oluyor" olmuştu. Ama konudan gördüğüm kadarıyla 1 ayda bile aktif olan kabinler oldu geçen haftalarda. Neye göre işlem sırasına alıyorlar bilemiyorum.

• xSwindLer X kullanıcısına yanıt

https://www.turktelekom.com.tr/hakkimizda/sayfalar/planli-calisma-duyurulari.aspx

hocam buradaki planlamaya göre 7 sinde yani 2 gün sonrasına bir çalışma oluşturmuşlar. Bakalım bir şeyler değişecek mi?

Evet olabilir Bende Mesut Çeviğin yaptığı şu videonun yalancısıyım.

Bu attığınız resimdeki paketleri TT Fiber ile kullanabilirmiyiz hocam , yoksa sadece Turknet altyapısı bulunan kişiler içinmi geçerli.

• joster35 kullanıcısına yanıt

böyle bir hesap yok bulamadım türk telekom ilçe bölge müdürlüğüne gittim müşteri hizmetleri derken kastettiğim oydu

• sadakat16 kullanıcısına yanıt
    Sadece TurkNet fiberi ile kullanılabilir bunlar. TT fiberi üzerinden 100/4 paket var sadece şuanlık.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • sadakat16 kullanıcısına yanıt

Hayır, sadece Turknet'in kendi fiber altyapısı üzerinden hizmet verdiği yerlerde kullanabilirsiniz. Bugün için sadece istanbul'da 2-3 ilçede aktif olması lazım. 2021 yılında ankara'da da başlayacaklar.

Bu videoyu bende izledim ama eksik kalmış söylenmeyen şeyler olduğunu düşünüyorum. Yukarıdaki paket listesi ortada. 1 gbps upload hızı olan bir paket görünmüyor.

• atilim85 kullanıcısına yanıt

Buradaki çizelgeye göre saat 01:00 ile 06:00 arasında çalışma olduğu yazıyor hocam. O saatlerde port aktarımı yapacaklarını sanmıyorum. Eski dolaptan yeni dolaba aktarma işlemi gerçekleşirken dsl sinyani kesilecek. Çalışmanın yapıldığını bu şekilde anlayabilirsiniz.

Veya https://twitter.com/ttdestekburadan bi mesaj atabilirsiniz durumla alakalı, ilçe telekom ile görüşüp güncel bilgiyi vereceklerdir size. Ben geçen hafta buradan talep iletmiştim. Ekipler cumartesi günü aradı beni yeni dolabın 15 gün içerisinde aktif olacağını söylediler. Gerçekten öyle olacakmı bekleyip göreceğim TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU] 

• Aerosol 34 kullanıcısına yanıt

Bu paketler sadece Türknetin kendi fiber altyapısı olan yerlerdeymiş. Birde Upload 1000 Mbps OLmasın ne olurki Oda 100 Mbps olsun Yeterki biz 1000 Mbps alalım.

O anlamda demedim hocam, yanlış anlaşıldım sanırım. 100 mbps upload bir çok kişi için yeterli olacaktır bugün için. Ama Mesut Çevik'in videosunda söylenen "son kullanıcıya 1 gbps simetrik internet" ibaresi gerçeği yansıtmıyor benim sözünü ettiğim nokta burası. Türknet'in kendi sitesinde 1 gbps upload hızına sahip herhangi bir paket görünmüyor ama nasıl olmuşsa bazı kullanıcılar 1 gbps simetrik hız alıyor turknet fiber üzerinden.

Evet sen haklısın olmayabilir. Keşke bizede 1000 Mbps download verseler bu fiyata

• quote:

Orijinalden alıntı: Ö1f1

Hayırlı olsun, tabii seve seve.

16 mbps in sınırlarındayım hocam görüldüğü üzere tekrar aradım bu arada sistemde ne kadar hız alabileceğinizi göremediğim için bağlantı yapamıyorum dedi sanırım bir iki gün daha beklemek en iyisi

• Drahmizm kullanıcısına yanıt
    Kırsalda adamlar hizmet vermemek için elinden geleni yapıyor. Kapatında kurtulalım derdindeler. Memlekette İlçe merkezine 3 km de bahçemiz var. 30 senelik kablolar. Sürekli telefonlarda sorun var. Kabloların bazıları yerlerde geziyor. Mayıs ayında ana hat arızalandı. 72 abonenin telefonları çalışmıyor ve bölgede hiç bir mobil operatör de hizmet vermiyor. 5 aydır erteleye erteleye 10 gün daha eklediler. Ayın 15 ne kadar fiber çekip fttc ile hizmet vereceklermiş. Tabi ortada hiç bir çalışma yok. Kırsalda abone az olunca uğraşmak istemiyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gulnare -- 5 Ekim 2020; 23:29:3 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: xSwindLer

Benim bağlı olduğum dolapta yaklaşık 2,5 ay önce T7 ile değişti hocam. O günden beri bir ilerleme göremedim. Geçen hafta fan seside gelmiyordu bu hata kontrol edemedim henüz. İlçe telekom müdürlüğüne gitmiştim bu durum için, bana verilen cevap "pandemi sürecinden dolayı ortalama 3 ayda aktif oluyor" olmuştu. Ama konudan gördüğüm kadarıyla 1 ayda bile aktif olan kabinler oldu geçen haftalarda. Neye göre işlem sırasına alıyorlar bilemiyorum.

Benim taşınma işlemi gerçekleşti hocam darısı size inş yaklaşık 2.5 ayda tamamlandı bugün üstelik bugünde doğum günüm TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU] yalnız sistemde halen ne kadar hız alabileceğimi göremiyorlar o yüzden bir kaç gün daha bekleyeceğim.

• 
Sayfa: önceki 20532054205520562057
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.