Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU] (2052. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir - 9 Masaüstü
5 sn
51.346
Cevap
244
Favori
4.013.368
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
104 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 20502051205220532054
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam ilginiz için teşekkürler . Evin içinde bir kablo var ama içi ip gibi telefon hattı olabilirmi.olsa dahi aşağıdaki internet hattını onla baglayamam sanırsam uçları farklı olması sebebiyle. Yalın ADSL kullaniyorduk eski evimizde

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • and1peace kullanıcısına yanıt
    Hocam bir fotoğraf atabilir misiniz?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    Hocam işteyim şuan akşam atabilirim ancak

Bakalım neler olacak hocam :)

• sarumana kullanıcısına yanıt
    Merhaba. Mesajınızda etiketleme yapmışsınız ama mesajınız görünmüyor hocam.

• and1peace kullanıcısına yanıt

Tamamdır hocam, bekliyorum.

binaya FTTH gelirse ankestre kutusu yerinde kalıyor değil mi hocam? apartman içinde imza toplamam gerekirse modem kirası vermek istemiyorum diyene kozum olur istersen dsl hizmet almaya devam edersin diye.

Şuan icin aslinda vdsl yetiyor. Binanin önündeki yoldan fiber kanali geciyor ama dedigim fiber baglanti gormedim hic. Bana bir iletdeki sokaktaki tip7 kabinden geliyor. Max hiz 58mbit modemde. Bu ulkede bu isler neden bu kadar zor anlam veremiyorum. Vdsl donusmeden once asfalt da yeni degildi. Simdi belediye tum sokaklara yeni asfalt doktu. Bunu oncesinden yapsaniza iste mis gibi. Dogalgaz geldiginde ve su şebekesi yenilendi. Zaten asfalt kalmamisti. İstedigi gibi kanal acip kablo çekebilirdi telekom. O donem kac defa dilekce verdim, twitter dan, edevletten filan basvurdum ama adam akilli cevap veren dahi olmadi.

• SAYE ile alakalı yeni bir gelişme mevcut mu acaba? İnternette geçmiş haberlerden başka güncel bir bilgi bulamadım.

• themelly kullanıcısına yanıt
    Ankastre kutusu yerinde kalıyor, isteyen DSL devam edebiliyor. Ama bildiğim kadarıyla binanıza sonradan taşınıp yeni üyelik alacaklar DSL alamıyorlar, direk fiber zorunlu tutuluyor.

• sorumsuzadam kullanıcısına yanıt
    Planlamada eksiklik ve hatalar maalesef yaygın.

Sadece ftth varsa telefon isteyenlere nasil veriyorlar?

• sorumsuzadam kullanıcısına yanıt
    Modem üzerinden VoIP şeklinde veriliyor eğer müşteri fiber tercih ederse hocam.

hocam bahsettiğiniz mail adresine attım mail, yine mail üzerinden mi dönecekler ve kaç günde dönüyorlar? bir de evimin tam önünde telefon yazan bir lögar kapağı var bu kazma işlemlerini azaltır mı menhol oluyor mu onlarda?

1-2 günde dönmüşlerdi, genel olarak kapak olan yerlerde ek kısmı var diye biliyorum, zaten kapak olmasa bile caddeden halihazırda geçen bir F/O hattın olması lehinizedir.

döndükten sonra ne zaman işlemlere başladılar hocam? bir de bildiğim kadarıyla artık TT yeni projelerin hepsini ftth çiziyor size de ftth mi hizmet verildi?

Öyle gibi görünüyor ama hız ve teknik fark olmadığı için ftth olarak görülmeli. Cat kablonun 2 metre olmasıyla 89 metre olması arasında bir fark yok, modülasyon yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Drahmizm kullanıcısına yanıt

Tabi hocam, resmi olarak böyle adlandırılmıyordur gerçi ama ben bu aradaki farkı belirtmek için FTTB/DSL ve FTTB/Eth olarak ikiye ayırıyorum.

Hepsi değil şuan FTTC ya da FTTH olarak yapılıyor yeni şebeke tesisleri.

Ankastre yerinde dursa da Telekom lokal hattı toplayabilir.

• 
Sayfa: önceki 20502051205220532054
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.