Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM FİBEROPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir (2 Mobil) - 6 Masaüstü2 Mobil
5 sn
41.038
Cevap
178
Favori
2.151.114
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 6 sa. önce
  • Cevaplayan Üyeler 1358
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 3601
  • Ortalama Mesaj Aralığı 52 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 3347
  • Favoriye Eklediklerim 187
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Ö1f1 (7785 mesaj) smart0201 (3844 mesaj) NitroNos (3601 mesaj) mustifb (2790 mesaj) dr20mouse (1419 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (21686 mesaj) Mobil (13242 mesaj) Tablet (352 mesaj) Mini (4810 mesaj) Uygulama (1874 mesaj)
  • @
64 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Haberleşme >> İnternet Servis Sağlayıcılar >> Türk Telekom >> TÜRK TELEKOM FİBEROPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]
Giriş
    1717 Mesaj

Malesef yüksel katlı site tarzı yerleri sevmediğimden internetten de yanı yüzüm gülmedi. Dİğer aboneliğim memlekette ondada 6 aydır süren arıza var. Fiber çekilecek çekemediler. En son bir milletvekili mecliste bahsetmiş geçen hafta. Yine hareket yok. Türkiyenin heryerinde sorun var.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    yukleniyor kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

kafası geride kalmışlar olunca herşey geri kalıyor vdsl tüm ülkede 10 yıl önce standart hale gelmesi gerekiyordu

|
    |
    gulnare kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Abilerim ortalama 500 metre uzağımda yer alıyor bu dolap sokağın başına koymuşlar. Konuda ofsd olduğu ve içinde fiber kasetlerinin olduğu yazıyor ama tam ne demek anlamadım. Detaylı anlatabilecek var mıdır?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Yok çok ağır konuşma değilde eğer onlara marsaf çıkartacak bir iş hakkında konuşursak engel attıyorlar  bizim diğer eve istanbul da oturmamıza rağmen 13 aydır fiber çekilecek onu bekliyoruz, bunu yazıyorum twitter dan getirin artık falan diye ekiplerimiz çalışmasına devam ediyor diye twit atip engeli basıyorlar 

|
    |
    gulnare kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Anladım hocam t11 kabinlerden var anladığım kadarıyla bildiğim kadarıyla t11 kabinler kronik sorunlu zaten geçmiş olsun valla çözüm olarak belki kendi binanız için (yeni ise) fibere başvurabilirsiniz size özel direye kadar kablo çekilir rahat rahat kullanırsınız t11 size yakınsa eğer zaten t11 e kadar fiber geldiği için oradanda binaya getirmek onlar için çok zor olmaz 

|
    |
    PoyrazKarayel59 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

100 Mbit fikrimce uçuk kullanımları olmayan çoğu aile için günümüzde yeterli bir hız. Aynı anda birçok FullHD video akışı ve birkaç 4K video oynatmak mümkün. Bu esnada acil işi olmayan biri de pekala bir şeyler indirebiliyor. Özel ihtiyaçları olanlar için de gigabit vs. paketlerin olması gerek tabi. Özellikle yoğun video işi yapanlar için vs. ama bu tür kullanımlar da kurumsala girebiliyor ve onlara çözümler ücreti karşılığında sınırsız tabi.

Zaten girdiğimiz büyük birkaç sitenin dışında pek çok sitenin sunucusunun çıkışı 1 Gbit daha. Torrent vs. dışında o gigabitleri dolduracak pek kaynak yok henüz. 12 sene önce, sitemin barındığı yurtiçi sunucusunun çıkışı 1 Mbit idi. Çok indirilen bir uygulamam vardı, o yüzden hat kullanımı sürekli %100 idi. Sponsor, sitemi yurtdışı sunucuya taşımıştı hat sürekli ful diye. :D

Evde 100 Mbit bağlantımla üç cihazdan aynı anda test yaptım. Telefon 5 GHz ağına bağlı, Dell 1 Gbit Ethernet ile, HP de 2.4 GHz WiFi ağına bağlı. Bir Youtube videosu oynuyor ve anlık küçük paketler aktaran iki cihaz daha var ağda. En düşük hız 21 Mbit ile 2.4 GHz WiFi ile bağlı olan dizüstünde oldu ki, bu hız da pekala çoğu ailenin şuanda kullandığından iyi bir hız. :D

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/b8/4b/da/b84bdac100e10ff9fb2470388e63ccbb.jpeg&t=0&width=480&text=1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sis651 -- 25 Kasım 2020; 5:31:7 >
    |
    |
    The Hollow kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
    11022 Mesaj

Türkiye'deki sistemler ise anca 50 Mbit metro ethernet bağlantıyı 20 bin nüfuslu şehre dağıtma prensibiyle çalışan WISP'ler şu anda. Bulgaristan'da WISP yerine evden eve Ethernet kabloları gererek bağlantı sağladı böyle servisler ki, büyüdüler ve fiber hizmet veriyorlar şimdi. :D

|
    |
    The Hollow kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

https://t24.com.tr/video/reflektorlu-yelek-giyip-2-bin-200-metre-fiber-kablo-caldilar,34267

Videoda bakır kablo çaldıkları görülüyor başlığı fiber olarak atmışlar zaten fiberin değeri yok neden çalsınlar.

Arkadaşlar merhabalar öncelikle istanbul/ümraniye de oturuyorum. Evimle saha dolabım arasında yaklaışık 200 metre var 67 mbps hız alabileceğim görünüyor lakin ben 35 mbps tarife kullanıyorum. 100 mbps almak istiyorum 67 mbps alsam bile 50 mbps tanımlayacaklar kopmalar yaşayacağımı düşünüyorum. Şimdi fiber evime kadar çekilsin istiyorum lakin binamda benden başka bu tür şeylerle uğraşacak kimse yok onlar için 8 mbps ile 100 mbps arasında fark yok yan binalarımda oturan arkadaşlarımda (aynı sokakta) fiber internet çekilmesini istiyorlar. Nasıl bir dilekçe yazabilirim acaba dilekçe örneğine baktığımda bina sakinleri ile ortak bir tek ağızdan yazılacak gibi duruyor. Ayrıca ben fiber internete geçsem bile türk telekom değil başka iss (turknet,gibirnet vb.) sağlayıcılara geçmeyi düşünüyorum. Nasıl bir yazı yazabilirim. Sanırsam Ümraniye Telekom Müdürlüğüne bağlıyım küçüksu caddesindeki.

• Yüzbaşı
    958 Mesaj

teşekkür ederim hocam. T11 kabin söylediğiniz gibi sanırım. Kabin bana hiç uzak değil 150 200 metre mesafesi vardır tahminen. Sorgulamada da 144 metre dediği için oraya bağlı olduğumu düşünüyorum. Çünkü tip7 kabin sokağın sonunda var oraya da bağlı olacağımı sanmıyorum mesafeden dolayı. Ümit bey’den de BTK’dan da henüz hiçbir geri dönüş yok. Hala kendilerinden arama bekliyorum.

|
    |
    Btuhansp kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Bu bakır ne kadar değerli ya sürekli çalınıp duruluyor  

metresi kaç tl olabilir ki

|
    |
    Bluepower kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

|
    |
    lazye kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hocam vdsl olan yerlere fiber çok getirmiyorlar çünkü daha hala adsl kullanan yerler var oralara yatırım yapılması gerektiği için, getirselerde uzun sürebilir getirmeleri ama siz yinede bir deneyin denemekten zarar gelmez tavsiyem ilk önce twitter dan türk telekom destek’e binama fiber çekilmesini istiyorum şeklinde twit atın sonra iletişim numarası isterler sonrası onlar arıyor sizi zaten müdürlüğede onlar ulaşıyor sizin yerinize bunu deneyin olmazsa müdürlüğe kendiniz gidip dikeçe verebilirsiniz.

bu arada 200metreden 100 mbps alabilirsiniz bence bir hat değerlerinizi atın bakalım hocam. Müşteri hizmetlerinin söylediği tahmini hız hep daha düşük oluyor genellikle.

|
    |
    lazye kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Ayrı bir konu açmamak için buraya yazıyorum. Dün akşam saatlerinde bir anda internetim mahvoldu. Bağlantıda sorun yok tüm ışıklar yanıyor, dsl'de sorun yok ama 8mbit internette 0.01 mbiti bile göremez oldum. Müşteri hizmetlerini aradım, düzelteceğiz dediler sabah hat değerlerine bir baktım hat değerlerimi düşürüp hızımı sınırlandırmışlar. Bunca zamandır böyle kullandım ben bu interneti hiçbir sorun yaşamamıştım. Sorunu düzelttik dedikten sonra bugün gün içinde sürekli dsl kopması yaşıyorum. Tekrar aradığımda ise bina içi tesisatınızda sorun vardır 50 tl'ye ekip yönlendirelim diyorlar. Saha ekibi yönlendirip ankastreden ölçüm yapmalarını istiyorum. Bina 15 yıllık ve eski bakır kablolar var. Ankastreden eve gelen kablo evde ek yapılmış o şekilde odalara dağıtılmış. Ben bina içi tesisatımı yenilesem sorun çözülür mü? Boş yere ekibe 50 tesisata 300 tl vermek istemiyorum. Nasıl bir yol izlenebilir ?

|
    |

• Yüzbaşı
    382 Mesaj

Hangi dolaba bağlı olduğunuzu sizin binanızdaki kutunun üzerinde SD ile bağlayan bir numara olur onla hangi dolabın üzerindeki numara uyuyorsa o dolaba bağlısınızdır. O şekilde anlayabilirsiniz.

tekrar yazarsanız ararlar belki normalde 1/2 gün sonra arıyorlar genelde.

|
    |
    PoyrazKarayel59 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Tekrar yazdım görüldü attı. Bakalım bir arama gelecek mi yarın da bekleyelim bakalım

|
    |
    Btuhansp kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: Btuhansp

Hocam vdsl olan yerlere fiber çok getirmiyorlar çünkü daha hala adsl kullanan yerler var oralara yatırım yapılması gerektiği için, getirselerde uzun sürebilir getirmeleri ama siz yinede bir deneyin denemekten zarar gelmez tavsiyem ilk önce twitter dan türk telekom destek’e binama fiber çekilmesini istiyorum şeklinde twit atın sonra iletişim numarası isterler sonrası onlar arıyor sizi zaten müdürlüğede onlar ulaşıyor sizin yerinize bunu deneyin olmazsa müdürlüğe kendiniz gidip dikeçe verebilirsiniz.

bu arada 200metreden 100 mbps alabilirsiniz bence bir hat değerlerinizi atın bakalım hocam. Müşteri hizmetlerinin söylediği tahmini hız hep daha düşük oluyor genellikle.

hat değerlerim şu şekilde

https://i.hizliresim.com/JrYp7d.png

|
    |

• Çavuş
    60 Mesaj

merhaba bi sorum var tt fiber (ftth) altyapısı ile vodafone dan 200 mb lik paketi bağlatabiliyormuyum?

|
    |
Ekonomi
Web Tasarım
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
1,109
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.